*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων  (Αναγνώστηκε 101401 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #196 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 01:38:24 μμ »
λοιπον γεια σας και παλι!!!πηρα τηλ πριν λιγο και τα ξεκαθαρισαμε...
αιτηση μπορουμε να κανουμε ολοι ανεξαρτητως σεμιναριου(δεν σε εμπποδιζει καποιος)ΑΛΛΑ εφοσον δεν πληρουμε τις απιατουμενες προυποθεσεις που γραφονται στην προκηρυξη απλως θα απορρηφθουμε...πρεπει να εχεις να εχεις παρακολουθησει οπωσδηποτε καποιο σεμιναριο.εμενα μου πε η κυρια στο τηλ οτι αυτο που πρεπει να κανω ειναι να γραφτω σε καποιο σεμιναριο ετσι ωστε να μπορω να γραφτω την επομενη φορα.τωρα και να κανω την αιτηση ματαια θα την κανω...
τωρα τι να σας πω???εγω δεν την κανω καν....
αυτο που θελω να μαθω ειναι ποια ειναι αυτα τα σεμιναρια???αυτα που απεθυνονται σε ολους τους πολιτες???δλδ ελλην γλωσσα και ιστορια,περιββαλον,μαθηματικα,πολιτισμος,ειδικα κα???? ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:42:26 »

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #197 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 04:14:10 μμ »
Προφανώς εννοεί σεμινάρια σχετικά με την εκπαίδευση ενηλίκων. Πέρυσι έγινε από το ΚΕΕΝΑΠ του ΙΔΕΚΕ σεμινάριο για την Εκπαίδευση Εκπαιδευτών Ενηλίκων. Παρόμοια έκανα και κάποια ΚΕΚ και στη συνέχεια οι ενδιαφερόμενοι εγγράφονατν στο μητρώο του ΕΚΕΠΙΣ. Αν θυμάμαι καλά σεμινάριο για εκπάιδευση ενηλίκων διοργανώνει και το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας επί πληρωμή.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #198 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 05:16:34 μμ »
πολυ με μπερδευουν ολα αυτα ???
τα κεκ τι ειναι?εμενα μου ειπαν οτι τα σεμιναρια αυτα απευθυνονται σ ολον τον κοσμο και κανοντας 1 απο αυτα γραφεσαι στο μητρωο...
τι να πω???πηρα παλι τηλ για να ρωτησω για τα σεμιναρια και μου παν πως αυτα που λες για τους εκπαιδευτες απευθυνονται σε οσους ειναι ηδη στο μητρωο...οσοι δεν ειναι πρεπει να παρακολουθησουν καποιο απο αυτα που απεθυνονται σε ολους διαφορων τομεων,περιβαλλον,υγεια,ιστορια και τετοια...αυτα καταλαβα αυτα σας λεω...
αν καποιος ξερει κατι για αυτα τα σεμιναρια των 25 και 50 και 75 ωρων ας βοηθησει λιγο...

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #199 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 06:50:32 μμ »
α ακυρο τωρα θυμηθηκα τι ειναι και κεκ.τα χω χασει λιγο...εξακολουθω ομως να μπερδευομαι...με εκνευριζει που δεν μας διαφωτιζουν και δεν μας ενημερωνουν οπως πρεπει... >:(δεν θα ασχοληθω ομως αλλο.ακρη δεν βγαζω...ο καθενας οσο ρωταω τα λει διαφορετικα :(
αν βγαλετε ακρη πειτε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:42:26 »

Αποσυνδεδεμένος humus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #200 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 10:31:02 πμ »
VKOTS εσυ που εχεις κανει την αιτηση μπορεις να με βοηθησεις στη συμπληρωση της?ή τελος παντων οποιοσδηποτε αλλος...
α)Σχετικα με τα κουτακια "ειδικη αγωγη και εκπαιδευση ενηλικων" και "επιμορφωση για εκπαιδευση ευαισθητων κοινωνικα ομαδων":Ποτε τσεκαρω το καθένα?Τσεκαρω αυτο με το οποιο θα ηθελα να ασχοληθω ή σε αυτο που εχω καποια επιμορφωση?γιατι στις οδηγιες λεει για το πρωτο κουτακι να το τσεκαρουν μονο οσοι εχουν επιμορφωση για ΑΜΕΑ?μα γιατι,αναρωτιεμαι,αφου δε λεει μονο για ειδικη αγωγη αλλα και για εκπαιδευση ενηλικων.
β)Σχετικα με την "ημερομηνια πρωτης ασφαλισης":εγω που δεν εχω ασφαλιστει ποτε το αφηνω κενο?ή μηπως εννοει την ημερομηνια που πρωτοεκδόθηκε το ΑΦΜ μου
γ)στο δευτερη ειδικοτητα ή τριτη ειδικοτητα ειναι για οσους εχουν εχουν ενα δευτερο ή τριτο πτυχιο,ή για ολους καιε εννοει ενναλακτικες σε πεδια που θα θελαμε να ασχοληθουμε?
PLZ ας με βοηθησει καποιος..... :'( :'( :'(
α) αυτά τα κουτάκια τα τσεκάρεις μόνο αν έχεις κατάλληλη επιμόρφωση.
β) χωρίς να είμαι σίγουρος, το αφήνεις κενό
γ) Η δεύτερη ειδικότητα είναι για αυτούς που έχουν και δεύτερο πτυχίο.
Πάντως για όσους έχουν κάνει αίτηση και στείλαν τα χαρτιά τους , έχω την πληροφορία οτι οι αιτήσεις που κατατέθηκαν είναι πολύ περισσότερες απ αυτές που περιμέναν και ο έλεγχος και κατα συνέπεια το μητρώο θα καθυστερήσουν πολύ.Σκέφτονται μάλιστα να προσλάβουν και εξτρα προσωπικό για τον έλεγχο των αιτήσεων και των δικαιολογητικών!!

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #201 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 12:48:56 μμ »
Πάντως για όσους έχουν κάνει αίτηση και στείλαν τα χαρτιά τους , έχω την πληροφορία οτι οι αιτήσεις που κατατέθηκαν είναι πολύ περισσότερες απ αυτές που περιμέναν και ο έλεγχος και κατα συνέπεια το μητρώο θα καθυστερήσουν πολύ.Σκέφτονται μάλιστα να προσλάβουν και εξτρα προσωπικό για τον έλεγχο των αιτήσεων και των δικαιολογητικών!!
humus σε ευχαριστουμε για την πληροφορηση .  :)
ειδες τι σου κανει το διαδικτυο! πανε τα παλια καλα χρονια που το μαθαιναν μονο οι εκλεκτοι...αχ τι τραβανε και αυτοι... να καθονται να εξεταζουν ωρες ατελειωτες αιτουντες για 1 θεση τη στιγμη που ειναι ηδη δοσμενη...προβληματα, πολλα προβληματα...

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #202 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 03:12:21 μμ »
VKOTS εσυ που εχεις κανει την αιτηση μπορεις να με βοηθησεις στη συμπληρωση της?ή τελος παντων οποιοσδηποτε αλλος...
α)Σχετικα με τα κουτακια "ειδικη αγωγη και εκπαιδευση ενηλικων" και "επιμορφωση για εκπαιδευση ευαισθητων κοινωνικα ομαδων":Ποτε τσεκαρω το καθένα?Τσεκαρω αυτο με το οποιο θα ηθελα να ασχοληθω ή σε αυτο που εχω καποια επιμορφωση?γιατι στις οδηγιες λεει για το πρωτο κουτακι να το τσεκαρουν μονο οσοι εχουν επιμορφωση για ΑΜΕΑ?μα γιατι,αναρωτιεμαι,αφου δε λεει μονο για ειδικη αγωγη αλλα και για εκπαιδευση ενηλικων.
β)Σχετικα με την "ημερομηνια πρωτης ασφαλισης":εγω που δεν εχω ασφαλιστει ποτε το αφηνω κενο?ή μηπως εννοει την ημερομηνια που πρωτοεκδόθηκε το ΑΦΜ μου
γ)στο δευτερη ειδικοτητα ή τριτη ειδικοτητα ειναι για οσους εχουν εχουν ενα δευτερο ή τριτο πτυχιο,ή για ολους καιε εννοει ενναλακτικες σε πεδια που θα θελαμε να ασχοληθουμε?
PLZ ας με βοηθησει καποιος..... :'( :'( :'(
α) αυτά τα κουτάκια τα τσεκάρεις μόνο αν έχεις κατάλληλη επιμόρφωση.
β) χωρίς να είμαι σίγουρος, το αφήνεις κενό
γ) Η δεύτερη ειδικότητα είναι για αυτούς που έχουν και δεύτερο πτυχίο.
Πάντως για όσους έχουν κάνει αίτηση και στείλαν τα χαρτιά τους , έχω την πληροφορία οτι οι αιτήσεις που κατατέθηκαν είναι πολύ περισσότερες απ αυτές που περιμέναν και ο έλεγχος και κατα συνέπεια το μητρώο θα καθυστερήσουν πολύ.Σκέφτονται μάλιστα να προσλάβουν και εξτρα προσωπικό για τον έλεγχο των αιτήσεων και των δικαιολογητικών!!
humus σχετικα με το α οταν λες επιμορφωση συμπεριλαμβανονται και το προγραμμα εξειδικευσης που εχω κανει εγω στην Εκπαιδευση Ενηλικων του Πανεπιστημιου Μακεδονιας ή μονο το μεταπτυχιακο?και εαν ισχυει το πρωτο ποιο απο τα 2 τσεκαρω?γιατι ενω το πρωτο λεει "ειδικη αγωγη και εκπαιδευση ενηλικων" στις οδηγιες λεει να το τσεκαρουν μονο οσοι εχουν επιμορφωση στην ειδικη αγωγη.Γιατι αυτο?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 08, 2009, 03:15:20 μμ από grooog »

Αποσυνδεδεμένος humus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #203 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 12:22:47 μμ »
ναι το πρόγραμμα του μακεδονίας θεωρείται επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων. Το μεταπτυχιακό δηλώνεται στην τυπική εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #204 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 02:40:38 μμ »
ναι το πρόγραμμα του μακεδονίας θεωρείται επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων. Το μεταπτυχιακό δηλώνεται στην τυπική εκπαίδευση.
Και ποιο απο τα 2 τετραγωνακια να τσεκαρω?Φανταζομαι θα μου πεις αυτο που λεει "επιμορφωση στην ειδικη αγωγη και στην εκπαιδευση ενηλικων" και γω αυτο σκεφτηκα αρχικα αλλα μετα ειδα στις οδηγιες πως οτι το συγκεκριμενο το τσεκαρουν μονο οσοι εχουν επιμορφωση στην ειδικη αγωγη,κατα λεξη.Γιατι αυτο?Καταλαβαινω κατι λαθος?

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #205 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 04:46:07 μμ »
με αγχωσατε και τελικα θα τα στειλω τα χαρτια μου ετσι για την τιμη των οπλων....
την αιτηση την εκανα κι απο βδομαδα θα στειλω τα χαρτια.
για το λοουερ ξερει κανεις που το επικυρωνω?ο φιλος μου που ειναι αστυνομικος μου πε οτι τα ξενογλωσσα δεν τα θεωρει η αστυνομια ουτε τα κεπ τωρα πια....

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #206 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 05:16:48 μμ »
Τα δικαιολογητικά μέχρι πότε τα στέλνουμε? και Σε ποιά διεύθυνση? όποιος ξέρει ας βοηθήσει .

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #207 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 05:34:48 μμ »
θα τα βρεις ολα αναλυτικα στην ιστοσελιδα που δοθηκε απο καποιον συναδελφο παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #208 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 07:33:09 μμ »
Τα ξενόγλωσσα πτυχία πρέπει να είναι επικυρωμένα και μεταφρασμένα στα ελληνικά. Επικύρωση μπορείτε να κάνετε σε δικηγόρο ή στο Βρετανικό Συμβούλιο(Γαλλικό Ινστιτούτο κλπ..) , μετάφραση πάλι σε δικηγόρο ή στο μεταφραστικό του υπουργείου Εξωτερικών (στην επαρχία υπάρχουν και ιδιωτικά μεταφραστικά γραφεία)

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #209 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 09:02:25 μμ »
ναι πηρα τηλ και τον δικηγορο μας και μου τα εξηγησε.την αριθμιση των δικαιολογητικων την εχει καταλαβει κανεις???αυτα τα Β2 Α3 με μπερδευουν...
εγω εχω πτυχιο φιλολογιας,λοουερ και νεες τεχνολογιες προς το παρον.πως τα αριθμω???φωτοτυπια ταυτοτητας δεν στελνουμε απο οτι θυμαμαι ε??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.