*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων  (Αναγνώστηκε 102399 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #420 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:54:02 μμ »
Ρε παιδια δε λεγανε πως το Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτων Ενηλικων θα λειτουργησει και για απορρόφηση εκπαιδευτικων σε ΣΔΕ??Τι ειναι αυτη η προκηρυξη που ειδα στο ΙΔΕΚΕ ?Τι εχω καταλαβει λαθος με το ολο θεμα?γιατι πασχιζαμε να στειλουμε τα χαρτια μας για να μπουμε στο μητρωο αν δεν αποτελουσε τελικα προυποθεση για τα ΣΔΕ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:26:23 »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #421 στις: Ιούλιος 27, 2009, 08:17:27 μμ »
Ρε παιδια δε λεγανε πως το Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτων Ενηλικων θα λειτουργησει και για απορρόφηση εκπαιδευτικων σε ΣΔΕ??Τι ειναι αυτη η προκηρυξη που ειδα στο ΙΔΕΚΕ ?Τι εχω καταλαβει λαθος με το ολο θεμα?γιατι πασχιζαμε να στειλουμε τα χαρτια μας για να μπουμε στο μητρωο αν δεν αποτελουσε τελικα προυποθεση για τα ΣΔΕ?

Ανακοίνωση 2-7-2009

Σύμφωνα με τη με αριθμό 2481/17-06-2009 Απόφαση Υπουργού Ε.Π.Θ. που δημοσιεύτηκε στο με αριθμό 1212/19-06-2009 ΦΕΚ (επισυναπτόμενο αρχείο), τ. Β΄, η ισχύς και η λειτουργία του Ενιαίου Μητρώου Εκπαιδευτών Ενηλίκων αναστέλλεται έως την 01-01-2010.
Σύμφωνα με τα παραπάνω το μητρώο θα αρχίσει να λειτουργεί τη νέα χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #422 στις: Ιούλιος 27, 2009, 09:10:16 μμ »
ΔΗηλαδή με λιγα λόγια απο του χρόνου το καλοκαίρι θα πάρουν ωρομίσθιους από το μητρώο?γιατι και που θα αρχίσει να λειτουργει απο 1-1-2010 τους ωρομισθιους θα τους εχουν ηδη παρει,οποτε το μητρωο για τα ΣΔΕ θα εχει να κανει για τη χρονια 2010-2011?σωστα?

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #423 στις: Ιούλιος 27, 2009, 09:43:59 μμ »
Άσε ρε μας κοροιδεύουν για μία ακόμη χρονιά.Του χρόνου θα μας κοροιδεύουν ελπίζω πιο λίγο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:26:23 »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #424 στις: Ιούλιος 28, 2009, 11:37:13 πμ »
συναδελφοι συγγνωμη αλλα δεν εχω καταλαβει γρι απο οσα λετε...τελικα δλδ οι εκπαιδευτικοι των σδε απο που θα απορροφηθουν???και κατι ακοιμα,οσον αφορα την προσφατη προκυρηξη για τα σδε και κεε,εχω τις εξης αποριες
1)γιαοσα γραφω στο βιογραφικο πρεπει ολες οι βεβαιωσεις να σταλουν επικκυρωμενες?εγω εχω πχ παρακολουθησει γυρω στα 20 σεμιναρια αλλα 2 μερων κι αλλα ετησια πχ,ολα πρεπει να τα επικυρωσω???κανενα απο αυτα δεν ειναι του ιδεκε αλλα αλλων φορεων.τι να κανω????
2)το λοουερ στην αιτηση ειναι το β2?
3)εγω που μαλλον θα δουλεψω ωρομισθια στο δημοσιο μπορω να κανω τα χαρτια μου και για τα κεε και να παρω ωρες χωρις να χω προβλημα νομικο???
4)αν , λεμε αν με παρουν στα κεε ή σε κατι αναλογο απο την αρχη του χρονου και μετα με καλεσουν στο δημοσιο μπορω να διακοψω την δουλεια στα κεε ή θα χω προβλημα?
παρακαλω ας βοηθησει καποιος γιατι εχω αγχωθει... :(

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #425 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:27:02 μμ »
τελικα δλδ οι εκπαιδευτικοι των σδε απο που θα απορροφηθουν???δεν καταλαβαινω τι ρωτας
1)γιαοσα γραφω στο βιογραφικο πρεπει ολες οι βεβαιωσεις να σταλουν επικκυρωμενες?ναι,οτιδηποτε εχεις να σταλει επικυρωμενο
2)το λοουερ στην αιτηση ειναι το β2?ναι ειναι το β2
για τα 2 επομενα ερωτηματα δε ξερω να σου απαντησω...

να ρωτησω ομως και γω κατι,στις αιτησεις στην περιοχη προτιμησης πρεπει να υπαρχει εντοπιοτητα?αναφερομαι τοσο για τα ΣΔΕ οσο και για ωρομισθιο προσωπικο στο προγραμμα ΟΔΥΣΣΕΑΣ

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #426 στις: Ιούλιος 28, 2009, 01:19:13 μμ »
δεν νομιζω οτι χρειαζεται εντοπιοτητα,διαδορετικα θα το ανεφεραν στην προκυρηξη...

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #427 στις: Ιούλιος 28, 2009, 01:31:43 μμ »
Περισυ που ειχα κανει τα χαρτια μου για υπευθυνος εκπαιδευσης η αιτηση μου βγηκε στα "εκτος" γιατι λεει δεν υπηρχε εντοπιοτητα (και παλι δε το ελεγε καπου)

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #428 στις: Ιούλιος 28, 2009, 01:52:00 μμ »
αααα ε τοτε ψαξτο... να ρωτησω κατι αλλο εγω τωρα... το λουερ πρεπει να μεταφρασει δικηγορος παλι???πηρα τηλ και ειπαν οτι μια απλη φωτοτυπια φτανει αλλα δεν ξερω...τι να κανω?? ???

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΚΑΛ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #429 στις: Ιούλιος 28, 2009, 01:55:11 μμ »
θα εχεις μια επισημη μεταφραση ΤΟΥ LOWER επικυρωμενη απο δικηγορο στο αρχειο σου και θα επικυρωνεις φωτοτυπιες καθε φορα αυτης στα ΚΕΠ

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #430 στις: Ιούλιος 28, 2009, 01:59:32 μμ »
νομιζα οτι ειχα αλλα μεσα στο τοσο χαρτομανι δεν μπορω να την βρω... :-[παντως καλυτερα λετε να το ξαναμεταφρασω για να μαι καλυμμενη ε? :-\

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #431 στις: Ιούλιος 28, 2009, 02:09:39 μμ »
ετσι σου ειπαν στο τηλ?εντυπωση μου κανει...τι να πω...στειλτο επικυρωμενο για να εισαι καλυμμενη.Εγω που ειχα παρει να ρωτσω κατι αλλο μου λεει "μμμ ...αχ δε ξερω..ακου τι θα εκανα εγω στη θεση σου....."  ;D ;D ;D οτι να ναι διευκρινησεις δηλαδη!με υποκειμενικα κριτηρια!!!Μα σου σηκωσαν το τηλ σημερα?εγω παιρνω απο το πρωι κ τιποτα...σε αυτο δεν παιρνεις 210 25 31 612.???
και σχετικα με το ecdl?μια απλη υπευθυνη σηλωση επισυναπτομενη με τη φωτοτυπια που να λεει πως το παρον εγγραφο ειναι ακριβες αντιγραφο του πρωτοτυπου αρκει?ετσι νομιζω ειχα ακουσει παλαιοτερα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2009, 02:12:12 μμ από grooog »

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #432 στις: Ιούλιος 28, 2009, 03:26:55 μμ »

http://kee.ideke.edu.gr/?p=professors

Αποκλίσεις από τη λίστα κατάταξης δεν επιτρέπονται παρά μόνον για λόγους:

α) εντοπιότητας (περιπτώσεις εκπαιδευτών που διαμένουν σε απομακρυσμένες περιοχές και αναπτύσσονται σε αυτές, όμορες ή κοντινότερες περιοχές τμήματα εκπαίδευσης σχετικά με την ειδικότητά τους) - η ρύθμιση της εντοπιότητας δεν ισχύει για την πόλη, έδρα του Κ.Ε.Ε. Επί επιλογής εκπαιδευτή με εντοπιότητα, μεταξύ δύο ή περισσοτέρων που διαμένουν στην ίδια περιοχή, ισχύει η μεγαλύτερη βαθμολογία κατάταξης.

β) αποδεδειγμένης εμπειρίας σε διδασκαλία ευάλωτων ομάδων πληθυσμού (Τσιγγάνοι, Μετανάστες, Φυλακισμένοι, Μουσουλμανική Μειονότητα). Επί επιλογής εκπαιδευτή μεταξύ δύο ή περισσοτέρων για συγκεκριμένη ευάλωτη ομάδα ισχύει η μεγαλύτερη βαθμολογία κατάταξης.


Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #433 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:39:27 μμ »
ετσι σου ειπαν στο τηλ?εντυπωση μου κανει...τι να πω...στειλτο επικυρωμενο για να εισαι καλυμμενη.Εγω που ειχα παρει να ρωτσω κατι αλλο μου λεει "μμμ ...αχ δε ξερω..ακου τι θα εκανα εγω στη θεση σου....."  ;D ;D ;D οτι να ναι διευκρινησεις δηλαδη!με υποκειμενικα κριτηρια!!!Μα σου σηκωσαν το τηλ σημερα?εγω παιρνω απο το πρωι κ τιποτα...σε αυτο δεν παιρνεις 210 25 31 612.???
και σχετικα με το ecdl?μια απλη υπευθυνη σηλωση επισυναπτομενη με τη φωτοτυπια που να λεει πως το παρον εγγραφο ειναι ακριβες αντιγραφο του πρωτοτυπου αρκει?ετσι νομιζω ειχα ακουσει παλαιοτερα
πηρα αρκετες φορες εως οτου τελικα επιασα!να σου πω την αληθεια νομιζω πηρα στο 2131311684,αλλα δεν ειμαι βεβαιη :-\τελικα το μετεφρασα το λοουερ και το επικυρωσα κιολας καλου κακου...παντως ετσι μου παν αληθεια! :-\τελικα το βιογραφικο το στελνουμε?ξερετε??? :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161828
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 514
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 423
Σύνολο: 423

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.172 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.