*

Αποστολέας Θέμα: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?  (Αναγνώστηκε 8928 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος egoiste

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 09:52:24 μμ »
Καλά καθιστε πρώτα να περασουν τη βάση....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:25:04 »

Αποσυνδεδεμένος glauki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 13, 2008, 07:09:30 μμ »
Δεν έχω καταλάβει, βρε παιδιά. Θα ενταχθούν στους πίνακες των αναπληρωτών με την προϋπηρεσία που έχουν μαζέψει ή πρέπει πρώτα να περάσουν τη βάση στον ΑΣΕΠ;;;
Κι αυτό θα περάσει...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 13, 2008, 10:31:27 μμ »
Παιδιά, για τι κλάδο μιλάτε; Εγώ είμαι αγγλικής και θα ήθελα να μάθω πόσα μόρια χρειάζονται για αναπλήρωση. Ξέρει κανείς; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 13, 2008, 10:32:40 μμ »
Ωχ, sorry, λάθος. Μόλις είδα ότι είναι ΠΕ02. Αν πάντως κάποιος ξέρει για αγγλική, ας μου πει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:25:04 »

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 20, 2008, 12:38:48 μμ »
Ωχ, sorry, λάθος. Μόλις είδα ότι είναι ΠΕ02. Αν πάντως κάποιος ξέρει για αγγλική, ας μου πει.
Παιδια αυτο το θεμα νομιζω οτι πρεπει να το αναζοπυρωσουμε.Προσωπικα ειμαι φιλολογος, εχω 2 επιτυχιες ασεπ,μια χρονια ωρομισθιας και φετος ειμαι αναπληρωτρια.Ως εδω καλα...ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ομως αν δεν ειμαι επιτυχουσα στον επικειμενο ασεπ,πραγμα πολυ πιθανο γιατι δεν ειχα ουτε ελαχιστο χρονο για διαβασμα,θα εχω 20 κατι μορια με την απωλεια και τον υποδιπλασιασμο των μοριων..και ρωταω καθε φιλολογο΄΄Με αυτα τα μορια πρεπει να συμβιβαζομαι με την ιδεα της ωρομισθιας του χρονου η υπαρχει και καποια ελαχιστη πιθανοτητα αναπληρωσης κατα τις τελευταιες φασεις΄΄ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 20, 2008, 12:50:00 μμ »
να πιέσουμε
είναι πολλοί στην ίδια φάση

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 20, 2008, 01:01:20 μμ »
.........Προσωπικα ειμαι φιλολογος, εχω 2 επιτυχιες ασεπ,μια χρονια ωρομισθιας και φετος ειμαι αναπληρωτρια.Ως εδω καλα...ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ομως αν δεν ειμαι επιτυχουσα στον επικειμενο ασεπ,πραγμα πολυ πιθανο γιατι δεν ειχα ουτε ελαχιστο χρονο για διαβασμα,θα εχω 20 κατι μορια με την απωλεια και τον υποδιπλασιασμο των μοριων..και ρωταω  καθε φιλολογο΄΄Με αυτα τα μορια πρεπει να συμβιβαζομαι με την ιδεα της ωρομισθιας του χρονου η υπαρχει και καποια ελαχιστη πιθανοτητα αναπληρωσης κατα τις τελευταιες φασεις΄΄ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
Με 20 κάτι μόρια ασφαλώς υπάρχουν κάποιες πιθανότητες για αναπλήρωση του χρόνου, χωρίς όμως να μπορεί κανείς να πει με βεβαιότητα. Με λίγα μόρια από τον ΑΣΕΠ θα έχεις σίγουρη την αναπλήρωση.
Αφού έχεις ήδη 2 επιτυχίες σε ΑΣΕΠ , θεωρώ πιθανότερο να έχεις και τρίτη επιτυχία ασχέτως διαβάσματος, αφού μετράει και η εμπειρία .

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 20, 2008, 01:24:15 μμ »
.........Προσωπικα ειμαι φιλολογος, εχω 2 επιτυχιες ασεπ,μια χρονια ωρομισθιας και φετος ειμαι αναπληρωτρια.Ως εδω καλα...ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ομως αν δεν ειμαι επιτυχουσα στον επικειμενο ασεπ,πραγμα πολυ πιθανο γιατι δεν ειχα ουτε ελαχιστο χρονο για διαβασμα,θα εχω 20 κατι μορια με την απωλεια και τον υποδιπλασιασμο των μοριων..και ρωταω  καθε φιλολογο΄΄Με αυτα τα μορια πρεπει να συμβιβαζομαι με την ιδεα της ωρομισθιας του χρονου η υπαρχει και καποια ελαχιστη πιθανοτητα αναπληρωσης κατα τις τελευταιες φασεις΄΄ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
Με 20 κάτι μόρια ασφαλώς υπάρχουν κάποιες πιθανότητες για αναπλήρωση του χρόνου, χωρίς όμως να μπορεί κανείς να πει με βεβαιότητα. Με λίγα μόρια από τον ΑΣΕΠ θα έχεις σίγουρη την αναπλήρωση.
Αφού έχεις ήδη 2 επιτυχίες σε ΑΣΕΠ , θεωρώ πιθανότερο να έχεις και τρίτη επιτυχία ασχέτως διαβάσματος, αφού μετράει και η εμπειρία .
μακαρι τα λογια σου να επαληθευτουν οχι μονο για μενα αλλα για ολους οσους ταλαιπωρηθηκαμε για να φτασουμε εδω...Ειναι επισης ασχημο απο αναπληρωτης να πεσεις ωρομισθιος.Η εμπειρια μου ως τωρα απο τον ασεπ ισως καπως να βοηθησει αλλα χρειαζεται και τυχη οταν δεν εχεις διαβασει θεωρω

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 20, 2008, 06:33:51 μμ »
Αν βάλουν πολύ δύσκολα θέματα και πέσει η βάση, ναι λίγοι θα πάρουν πολλά μόρια, οπότε λίγοι σε προσπερνάνε ακόμη και αν εσύ είσαι αποτυχούσα. Αν τα θέματα πχ είναι αρκετά εύκολα, ανεβαίνει η βάση ασεπ και πολλοί παίρνουν μόρια και μπορούν να σε προσπεράσουν. Καλό είναι να πάρεις έστω λίγα μόρια.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 09:01:58 πμ »
Να κάνω μια ερώτηση; Αν τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ βγουν το καλοκαίρι, γίνεται αυτόματα διόρθωση στον πίνακα των αναπληρωτών ή τα μόρια μας (αν πάρω κανένα) ισχύουν για την επόμενη χρονιά και όχι για το 2009; Ευχαριστώ και συγχωρέστε με για την ερώτηση, αλλά είμαι άσχετη σχετικά.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 09:23:10 πμ »
.........Προσωπικα ειμαι φιλολογος, εχω 2 επιτυχιες ασεπ,μια χρονια ωρομισθιας και φετος ειμαι αναπληρωτρια.Ως εδω καλα...ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ομως αν δεν ειμαι επιτυχουσα στον επικειμενο ασεπ,πραγμα πολυ πιθανο γιατι δεν ειχα ουτε ελαχιστο χρονο για διαβασμα,θα εχω 20 κατι μορια με την απωλεια και τον υποδιπλασιασμο των μοριων..και ρωταω  καθε φιλολογο΄΄Με αυτα τα μορια πρεπει να συμβιβαζομαι με την ιδεα της ωρομισθιας του χρονου η υπαρχει και καποια ελαχιστη πιθανοτητα αναπληρωσης κατα τις τελευταιες φασεις΄΄ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
Με 20 κάτι μόρια ασφαλώς υπάρχουν κάποιες πιθανότητες για αναπλήρωση του χρόνου, χωρίς όμως να μπορεί κανείς να πει με βεβαιότητα. Με λίγα μόρια από τον ΑΣΕΠ θα έχεις σίγουρη την αναπλήρωση.


Αφού έχεις ήδη 2 επιτυχίες σε ΑΣΕΠ , θεωρώ πιθανότερο να έχεις και τρίτη επιτυχία ασχέτως διαβάσματος, αφού μετράει και η εμπειρία .
μακαρι τα λογια σου να επαληθευτουν οχι μονο για μενα αλλα για ολους οσους ταλαιπωρηθηκαμε για να φτασουμε εδω...Ειναι επισης ασχημο απο αναπληρωτης να πεσεις ωρομισθιος.Η εμπειρια μου ως τωρα απο τον ασεπ ισως καπως να βοηθησει αλλα χρειαζεται και τυχη οταν δεν εχεις διαβασει θεωρω

Ανήκω στην ίδια περίπτωση, των περίπου 21 μορίων. Δεν πιστεύω ότι η βάση αναπλήρωσης του χρόνου θα διαφοροποιηθεί πολύ από την προπέρσινη χρονιά (1η χρονιά προηγούμενου ΑΣΕΠ),. Καλού κακού πάντως, έστω κι ελάχιστα μόρια από το νέο ΑΣΕΠ θα σιγουρέψουν την αναπλήρωση. Σίγουρα, η εμπειρία των διαγωνισμών μετράει .Και για λίγο διάβασμα πάντα υπάρχει χρόνος
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 10:35:13 πμ »
καλημερα!
.....23,5  περιπου τα μορια.( ...3  τα βρωμικα, τα αλλα πεντακαθαρα! ) ... και ΟΧΙ ΑΛΛΟ  ΑΣΕΠ ! φτανουν οι 4  "επιτυχημενες" προσπαθειες.......

μη μου χαλατε τ ονειρο!!!!!!!!!!!!

ΥΓ. αν και ξερω καποια στην Αθηνα που ευχαριστως θα μου το χαλαγε !!!!!!!!
ΥΓ2. χρονια πολλα αλεξαντρα!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 10:39:03 πμ »
καλημερα!
.....23,5  περιπου τα μορια.( ...3  τα βρωμικα, τα αλλα πεντακαθαρα! ) ... και ΟΧΙ ΑΛΛΟ  ΑΣΕΠ ! φτανουν οι 4  "επιτυχημενες" προσπαθειες.......

μη μου χαλατε τ ονειρο!!!!!!!!!!!!

ΥΓ. αν και ξερω καποια στην Αθηνα που ευχαριστως θα μου το χαλαγε !!!!!!!!
ΥΓ2. χρονια πολλα αλεξαντρα!!!!!!!!!!!
Φίλε μου, εσύ πραγματικά δεν τον έχεις ανάγκη το διαγωνισμό. Εξάλλου, ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ ,ΣΕ ΛΕΩ !

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Αναπλήρωση μετά το ΑΣΕΠ?
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 10:59:00 πμ »
...σα να μου αρεσε εδω στην ευβοια, παοκτσακι αρρωστο!
κατι μου λεει ομως πως, επειδη δε θα δωσω ασεπ, θα ειμαι στην ωρομισθια καπου προς χαλαστρα, μαλγαρα....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 825
Σύνολο: 839

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.