*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!  (Αναγνώστηκε 2114 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« στις: Νοέμβριος 12, 2008, 11:08:39 μμ »
Καλησπέρα!!

Φέτος δουλεύω πρώτη φορά αναπληρώτρια και παράλληλα προσπαθώ να βρω χρόνο να διαβάσω...Από το σχολείο κάθε μέρα επιστρέφω πτώμα, κουρασμένη, με αποτέλεσμα το πολύ 2-3 ώρες να μπορέσω να κάνω  ανάγνωση κάποια πράγματα..Λόγω της δουλειάς και των υπόλοιπων υποχρεώσεων ο χρόνος για μελέτη είναι περιορισμένος..Υπάρχει άλλος συνάδελφος στην ίδια κατάσταση?   ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:38:59 »

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 11:44:58 μμ »
εγω ειμαι σε παρομοια κατασταση..ερχομαι σπιτιπολυ κουρασμενη και μου ειναι πολυ δυσκολο να συγκεντρωθω...διαβαζω λιγες ωρες...και αυτα που διαβαζω οχι με μεγαλη συγκεντρωση..ειναι πολυ δυσκολο

Αποσυνδεδεμένος leta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα έρθουν καλύτερες μέρες πε 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 13, 2008, 03:54:14 μμ »
κορίτσια και εγώ μια από τα ίδια!μετα την δουλεία γυριζω κουρασμένη κ ο χρόνος που μου μένει για διαβασμα είναι λιγος κι όχι όλες τις μερες,γιατί υπάρχουν κι άλλες υποχρεώσεις.αφήστε τώρα που θα αρχίσουμε τις  προετοιμασίες για την χριστουγεννιατικη γιορτή,αλλά δεν πρέπει να χάνουμε το κουράγιο μας

Αποσυνδεδεμένος ELENI 26

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 13, 2008, 06:47:38 μμ »
αν εισαι αναπληρωτρια εισαι μια χαρα γιατι δουλευεις 4 ωρες.εγω ειμαι σε ιδιωτικο.8 ωρες δουλεια διχως ανασα,τρελες απαιτησεις και δουλεια στο σπιτι (προετοιμασια).προσπαθω απο τον σεπτεμβριο να αρχισα διαβασμα αλλα δεν βρισκω το κουραγιο.επιστρεφω σπιτι πτωμα και κανω κανενα 2ωρο για να ανακτησω δυναμεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:38:59 »

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 08:44:07 πμ »
κορίτσια και εγώ μια από τα ίδια!μετα την δουλεία γυριζω κουρασμένη κ ο χρόνος που μου μένει για διαβασμα είναι λιγος κι όχι όλες τις μερες,γιατί υπάρχουν κι άλλες υποχρεώσεις.αφήστε τώρα που θα αρχίσουμε τις  προετοιμασίες για την χριστουγεννιατικη γιορτή,αλλά δεν πρέπει να χάνουμε το κουράγιο μας

Αυτό σκέφτομαι και εγώ..Τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή. Εδώ μια μικρή γιορτούλα για την 28η κάναμε και τρέχαμε λαχανιασμένοι...


αν εισαι αναπληρωτρια εισαι μια χαρα γιατι δουλευεις 4 ωρες.εγω ειμαι σε ιδιωτικο.8 ωρες δουλεια διχως ανασα,τρελες απαιτησεις και δουλεια στο σπιτι (προετοιμασια).προσπαθω απο τον σεπτεμβριο να αρχισα διαβασμα αλλα δεν βρισκω το κουραγιο.επιστρεφω σπιτι πτωμα και κανω κανενα 2ωρο για να ανακτησω δυναμεις...

Έχεις απόλυτο δίκιο..Είναι σκότωμα!!! Που να βρεις κουράγιο...Ελπίζω να καταφέρεις να βρεις χρόνο μέσα στις γιορτές..

Άραγε αυτή η εμπειρία με τα παιδιά που έχουμε θα μας βοηθήσει στον Ασέπ ή όχι??

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 06:42:58 μμ »
Παιδιά μη σας πιάνει η μιζέρια.Δουλεύουμε λίγες ώρες(ναι μεν κουραστηκές)άλλα όποιος θέλει βρίσκει ώρα για διάβασμα.Έχουμε και το θετικό της προυπυρεσίας ,που ίσως μας βοηθησει, άλλα και την εμπειρία.Τί να πει η ELENI 26 που δουλεύει 8 ώρες και επειδή είναι ιδιωτικος τομέας ισως και παραπάνω.Εγώ ELENI 26 σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί στον προηγούμενο ΑΣΕΠ δούλευα 8 ωρες σε άσχετη δουλεια και δυσκολεύτηκα πάρα πολύ.Βεβαια οι κόποι μου δεν πηγαν χαμένοι.Τώρα ειμαι αναπληρώτρια πρώτη χρονιά και φυσικά θα ξαναδώσω ΑΣΕΠ αλλά οι συνθήκες είναι πολύ
καλύτερες.Καλή επιτυχία σε ολους μας.

Αποσυνδεδεμένος ELENI 26

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 12:44:23 μμ »
AnnaPap δουλευω 5 χρονια σε ιδιωτικο και θα δωσω για τριτη φορα ασεπ.καθε φορα δυσκολευομαι τοσο πολυ να βρω το χρονο και κυριως το κουραγιο να διαβασω.γι'αυτο κοριτσια οσες ειστε αναπληρωτριες μη παραπονιεστε.οσες εχουν περασει απο ιδιωτικο ξερουν τις δυσκολιες.καλο διαβασμα και καλη επιτυχια σε ολες/ολους μας!

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 04:58:20 μμ »
Κοπελιά μην απογοητεύεσαι.9 χρονια στον ιδιωτικό τομέα και με την 4η φορα στον ΑΣΕΠ κατάφερα και μπήκα φέτος αναπληρώτρια.Πάω για την 5η άλλα δεν πτοούμαι.Ενα να ξέρεις: ότι οι θυσίες σου θα πιάσουν τόπο και πραγματικά αξίζει.Γι'αυτό κράτα γερά ,πάλεψε και σίγουρα κάποια στιγμή θα βγείς δικαιωμένη.

Αποσυνδεδεμένος Τινάκι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια και Ασέπ!!
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 07:24:36 μμ »
Παιδιά ό,τι και να λέμε είναι ΄παααάρα πολυ δύσκολο να συνδιάζεις δουλειά σε ιδιωτικό σχολείο και διάβασμα...Εγώ το σάββατο ξεμπέρδεψα από τη χριστουγεννιάτικη γιορτή και είπα θα στρωθώ στο διάβασμα, αλλά ξέχασα να υπολογίσω την έλλειψη δυνάμεων.....Εγώ είναι η πρώτη φορά που δίνω και έχω χαθεί μέσα σε αυτή την πληθώρα πληροφοριών....Τι να πω..
Καλή δύναμη σε όλες και όλους και καλό διάβασμα!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159576
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 369
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 332
Σύνολο: 353

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.