*

Αποστολέας Θέμα: Ανεβασμένο ηθικό ???  (Αναγνώστηκε 9742 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 10, 2008, 08:47:34 μμ »
χαλαρωστε. μπορει οι μερες να ειναι λιγες αλλα ειναι λιγες για όλους.αρα κανενας δεν θα ειναι αψογα προετοιμασμενος,αρα στο ιδιο επιπεδο θα στε ολοι.κοιταξτε περισσοτερο πως μπορειτε να δωσετε ολοκληρωμενες απαντησεις εκτος απο γνωστικα και συντακτικα. να υπαρχει νοημα.αρχη μεση τελος.ολοι λεμε οτι γραφουμε αλλα οι μισοι τα γραφουν ανακατεμενα και λενε γιατι δεν περασανε.να ειναι ενα αξιοπρεπες γραπτο.λογικο το αγχος,κ εγω ειχα αλλα σκεφτομουν οτι δεν ειναι και οι πανελληνιες να μου καθορισουν τοοοσο πολυ τη ζωή μου.ηταν βεβαια και η πρωτη χρονια του ασεπ και πηγαμε ολοι στο περιπου. σκεφτειτε οτι διναμε με τα ματ απ εξω.τοτε θυμαμαι ημασταν περιπου 20-30 ατομα στην αιθουσα και ακουγα να λενε "σιγα μη περασουμε.περιπου τοσοι θα ναι που θα περασουν στο τελος σε ολοι την ελλαδα". πηρανε αν θυμαμαι 117 ατομα και ημουν σε καλη σειρα.παρτε το λιγο αναγνωριστικά οσοι πατε για πρωτη φορα.λιγο σαν τσακερισμα του εαυτου σας. και στη χειροτερη ειναι καλη εμπειρια για την δευτερη φορα αν χρειαστει.δεν μιλαω αφ υψηλου,ισως ειχα αλλη ψυχολογια τοτε. πατε και πειτε "γραφω ότι ξερω και οτι μπορω και βλεπουμε".το να αναστεναζουμε ολη την ωρα δεν βοηθαει και σε τιποτα.τα χω περασει σε λιγοτερο σημαντικα ισως πραγματα τετοια αγχη και δεν ξερω τι νοημα εχει να κουβαλαμε ολη μερα και ολη νυχτα ενα βαρος στο στομαχι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:49:21 »

Αποσυνδεδεμένος LAaleXXX

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 12:40:53 πμ »
Συμφωνώ με την kathyk, δεν είναι ανάγκη να αγχωνόμαστε τόόόσο πολύ και μάλιστα σε καθημερινή βάση, γιατί σε τελική ανάλυση κάνουμε κακό στον εαυτό μας και δεν μπορούμε να αποδώσουμε..Γι'αυτό ας προσπαθήσουμε τόσο ώστε να αισθανόμαστε εντάξει με τον εαυτό μας, πάντα θα υπάρχει κάτι παραπάνω που θα μπορούσαμε να μάθουμε, αλλά ίσως να είναι προτιμότερο να κατανοήσουμε 5 πράγματα καλά και να έχουμε μερικά σίγουρα εφόδια για την ώρα της κρίσης, παρά να πάμε στη μάχη με λίγο απ'όλα..Το περισσότερο άγχος πιστεύω θα το νιώσουμε την ώρα που θα περιμένουμε τα θέματα, μέχρι τότε πρέπει να διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας και να προσπαθούμε για το καλύτερο ..Εγώ περνάω μια φάση εδώ και 2-3 μέρες που δεν μπορώ να ασχοληθώ με διάβασμα σοβαρά, προτιμώ το χουζούρι που τόσο μου έχει λείψει :(, διαβάζω με μισή καρδιά απλά για να τελειώνω αυτά που έχω προγραμματίσει να διαβάσω και να πάω παρακάτω..Ελπίζω να ανακάμψω σύντομα..Σίγουρα όμως δεν αγχώνομαι, αυτό είναι άλλωστε και το τελευταίο που μου λείπει.. Εύχομαι σε όλες μας καλό κουράγιο για ένα καλό και αποδοτικό διάβασμα(γιατί δεν αρκεί να διαβάζεις χωρίς να καταλαβαίνεις με τι ασχολείσαι)..Καλή συνέχεια..
Φτάσε εκεί που δεν μπορείς να φτάσεις..

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 09:30:03 πμ »
Καλημέρα κορίτσαρες!!!!!!!!!
Έχουν δικιο οι 2 παραπάνω μου  ;D
2-3 μερες με τα τελευταια γεγονοτα δεν ειχα μυαλο για να διαβασω
συνηθως διαβαζα μεχρι αργα το βραδυ 4-5 το πρωι
αλλάζω λοιπον προγραμμα και διαβαζω πρωι απο χθες
θα τα καταφέρουμε...!
την προηγουμενη εβδομαδα με ειχε φαει το αγχος και μονο κακο στην ψυχολογια μου εκανα!
τωρα θα το παρω πολυ δυναμικα ετσι πρεπει !
καλη συνεχεια !!!!!!!! σε ολεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ;) ;) ;)
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 11:47:30 πμ »
Καλημέρα κοριτσια..
πως ειστε?
εχω παραχαλαρωσει με το διαβασμα λογω γιορτων και του οτι δεν ξερουμε και με την ημερομηνια
θα προσπαθησω να μην ξεφυγω τις γιορτες
ευχομαι σε ολες ολους καλα χριστουγεννα ! να εχετε υγεια και δυναμη! ;)
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:49:21 »

Αποσυνδεδεμένος marigian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μικρή για είναι θλιβερή ;)
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 12:45:29 μμ »
Καλησπέρα

μια απο τα ίδια...που διάθεση για διάβασμα....αχ....πάντα μελαγχολώ τις γιορτές δεν ξέρω γτ αλλά το μόνο σίγουρο είναι πως δεν έχω διάθεση για διάβασμα..όπως είπες δεν ξέρουμε κιόλας πότε θα δώσουμε..αλλά μάλλον για τέλη γενάρη πάμε όλοι μαζί 2Π και 3Π...

Εύχομαι σε όλους και όλες καλά χριστούγεννα καλή χρόνια να έχουμε όλοι με υγεία σωματική και ψυχική ;) ;) ;) φιλιά........................και υπομονή θα περάσει και αυτό.................

Αποσυνδεδεμένος ath79

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 12:05:49 μμ »
γειά σας,

είπα να κάνω και εγω ένα διάλειμμα από το διάβασμα και να απολαύσω τη μαγεία των χριστουγέννων...πάντα μου άρεσαν τα χριστούγεννα...

εύχομαι σε όλους υγεία,ευτυχία και πολλά παιδικά χαμόγελα!!!εύχομαι όλοι οι εκπαιδευτικοί,οι γονείς και όχι μόνο ,αλλά όλοι εμείς ατομικά να φροντίζουμε να διατηρείται αυτό τουλάχιστον σε αυτό το κόσμο...το χαμόγελο στο πρόσωπο των παιδιών...καλές γιορτές και καλά να περάσετε με τα αγαπημένα σας πρόσωπα..

χρόνια πολλά
εμπρός καλά μου στρουμφάκια...

Αποσυνδεδεμένος LAaleXXX

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 08:40:38 μμ »
Εμένα πάλι μάλλον με έπιασε το εορταστικό κλίμα και το κλίμα της τεμπελιάς από μόνο του...Γιατί ενώ σηκώνομαι σαν καλό κοριτσάκι και κάθομαι στο γραφειάκι μου να διαβάσω, δεν τα καταφέρνω...Γι'αυτό είπα και εγώ να ξεσκάσω τώρα που μπορώ και να γεμίσω τις μπαταρίες μου, γιατί μετά θα πρέπει να χτυπάω διπλοβάρδιες στο διάβασμα...Αλλά δεν πτοούμαι!!!Σας εύχομαι Καλά Χριστούγεννα και καλό ξεφάντωμα μακρυά από τις έγνοιες του ΑΣΕΠ, αυτά ας μας απασχολήσουν του χρόνου ;D ;D ;DΕπίσης υγεία, το σημαντικότερο, και όλοι μας να έχουμε κοντά μας όσους πραγματικά αγαπάμε και να είμαστε ευτυχισμένοι γι'αυτό το δώρο που μπορούμε και ζούμε...Φιλιά!!
Φτάσε εκεί που δεν μπορείς να φτάσεις..

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 02, 2009, 09:44:30 μμ »
δεν εχω ανοιξει βιβλιο αυτες τις μερες και δεν μπορω να συγκεντρωθω με τιποτα :( :( :( :( :(
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 03, 2009, 09:14:03 πμ »
Κορίτσια, πριν διαβάσω αυτό το θέμα νόμιζα πως μόνο εγώ είχα πάθει τραλαλά αυτές τις μέρες και δεν διάβαζα. Αλλά τώρα ησύχασα κομμάτι! Καλή συνέχεια σε όλες και καλή χρονιά!  :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος LAaleXXX

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 03, 2009, 09:00:20 μμ »
Μάντεψε όμως... δεν είσαι μόνο εσύ με το τραλαλά!! Είμαστες πολλές!!!! Γιούχου,,, να δω πώς θα ξαναμαζέψω το μυαλό μου.. :-\ Ένα πράγμα έχω να ευχηθώ σε όλες μας, μέχρι να ξαναμπούμε σε πρόγραμμα......

Καλή διασκέδαση!!! ;)
Φτάσε εκεί που δεν μπορείς να φτάσεις..

Αποσυνδεδεμένος xrusaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 11:41:41 μμ »
Ειναι η 1η φορά που θα δώσω και δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη. Τον Νοέμβριο τελείωσα τη σχολή μου και απο τότε διαβάζω τα βιβλία της σχολης μόνη μου χωρίς φροντιστήριο, την προετοιμασια μου για τον διαγωνισμό θα τη χαρακτηριζα μετρια και αυτό γιατι πιστεύω οτι οι πιθανότητες οχι για να διοριστω αλλα για να περάσω είναι ελάχιστες. Πιστεύω οτι ειναι πολύ σημαντικο να γνωρίζω πως γίνονται στην πραξη αυτά που διαβαζω, να γνωρίζω πως δουλεύω σε μια ταξη με παιδια και επειδη ακριβως δεν εχω καθόλου εμπειρια (δεδομενου οτι οι θεσεις ειναι λιγες, υπαρχουν νηπιαγωγοι σαφως καλυτερα προετοιμασμενοι απο μενα και με εμπειρια στο αντικειμενο) εχω απογοητευτει. Οποτε διαβαζω όσο μπορώ και οτι γίνει... Σας εύχομαι καλη επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος zwi86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 12:25:16 πμ »
Κι εγώ 1η φορά θα δώσω, έχει ενάμιση χρόνο που τελείωσα τη σχολή. Εγώ πήγα φροντιστήριο, αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη, μάζεψα ένα κάρο σημειώσεις από φίλες μου, οι οποίες πήγαν σε άλλα φροντιστήρια, αγόρασα κάποια βιβλία και φυσικά δεν έχω προλάβει να ρίξω στα περισσότερα από αυτά έστω μια ματιά!

Καταλήγω, λοιπόν, στο συμπέρασμα λίγα και καλά, διότι στο τέλος όσα και να έχεις διαβάσει σε τι από αυτά να πρωτοκάνεις επανάληψη! Εντάξει, βέβαια όλο αυτό δεν είναι χαμένος κόπος, κάτι πιστεύω κερδίζεις...

Συμφωνώ μαζί σου πως η εμπειρία μετράει πολύ, αλλά και όσοι έχουν διοριστεί στο παρελθόν δεν είχαν όλοι τους εμπειρία...σκέψου κι αυτό για να πέρνεις κουράγιο. Μη νομίζεις κι εγώ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γι' αυτό κιόλας τα γράφω για να τα εμπεδώνω κι εγώ!

Και στην τελική και να αποτύχουμε δε χάθηκε και ο κόσμος...άλλωστε δεν θα είμαστε οι μόνες. Κάτι προσωρινό θα βρούμε από δουλειά μέχρι τον επόμενο ΑΣΕΠ και ίσως να πετύχουμε, διότι θέλω να πιστεύω πως θα είμαστε και καλύτερα προετοιμασμένες, θα ξέρουμε που να δώσουμε περισσότερη βαρύτητα και πιθανόν το διάβασμά μας να είναι πιο ουσιαστικό!

Καλή επιτυχία σε όλους και εύχομαι σύντομα να ανακοινώσουν την ημερομηνία διεξαγωγής γιατί μας έχει "φάει" πια το άγχος!

Αποσυνδεδεμένος zwi86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 12:46:33 πμ »
Επίσης, θα ήθελα να συμπληρώσω το εξής: να μη χάνουμε τελείως τις ελπίδες μας, διότι μπορεί να είμαστε τυχερές/οι και να μας πάρουν αναπληρώτριες/τες.

Και πηγαίνουμε χωρίς πολύ άγχος!  ;)

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Ανεβασμένο ηθικό ???
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 12:47:55 πμ »
ετσι ανεβασε μας λιγο  :D
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161787
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 432
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 365

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.141 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.