*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???  (Αναγνώστηκε 11988 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 07:53:00 μμ »
εμενα που ειμαι επιτυχουσα με 70 αλλα μολις 24 χρονων σε τι με οφελει το μετρο αυτο????επειδη δλδ ειμαι 24 ειμαι αναξια?????μην με τρελαινετε τωρα... >:(

Μα φυσικά! 24 και θέλεις να δουλέψεις;;; Εντάξει είπαμε έχουμε πλέον σοσιαλισμό και αντιεξουσιαστές στην εξουσία (τι άλλο θα ακούσουμε από αυτούς...) αλλά μην περιμένεις και θαύματα! Όπως έλεγαν σε ένα παλιό ΑΜΑΝ: "..αλλά 20 χρόνια τώρα με το πασοκ στη γερμάνια.. περνάμε καταπληκτικά!" :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:31:36 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 07:53:27 μμ »
προφανως τα κριτηρια δεν ειναι αξιοκρατικα
υπο τις παρουσες συνθηκες δε θα μπορουσαν να υπαρξουν
.....
Είναι θετικό ότι υπάρχειο κριτήριο(όχι κριτήρια, μόνο την παλαιότητα πτυχίου είδα).
Γιατί δεν μπορούσαν να υπάρξουν με τις παρούσες συνθήκες ; Για μένα πιο δύσκολο ήταν να "ξεθαφτεί" ένα κριτήριο που καταργήθηκε προ δεκαετίας  και που δεν είναι αξιοκρατικό , παρά  να έβαζαν ως κριτήριο τον ασεπ , αν θέλουμε και την αναβάθμιση του ρόλου του.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 07:57:33 μμ »
εμενα που ειμαι επιτυχουσα με 70 αλλα μολις 24 χρονων σε τι με οφελει το μετρο αυτο????επειδη δλδ ειμαι 24 ειμαι αναξια?????μην με τρελαινετε τωρα... >:(

πίκρααααα! Αυτό κ άν ειναι άδικο  :-X
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:00:10 μμ »
Δηλαδή στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών ωρομισθίων που υπάρχει ως κριτήριο η ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου υπάρχει κάτι που θυμίζει επετηρίδα ή αναξιοκρατία;
Ακόμα δε βγήκε η εγκύκλιος και όλοι "αραδιάζουμε" τα προσόντα μας είτε αυτά είναι μόρια ασεπ είτε ηλικία είτε μόρια αναπλήρωσης-ωρομισθίας....
Εγώ δεν δούλεψα ποτέ στην πδσ ούτε περιμένω γιατί δεν είμαι ούτε γαλάζιο παιδί ούτε πράσινο,ούτε παλιό πτυχίο έχω.Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι για πρώτη φορά γίνεται μια προσπάθεια ώστε να μην είναι ξέφραγο αμπέλι η πδς!Ας μη γινόμαστε μίζεροι και ας έχουμε λίγη υπομονή μέχρι να βγει η εγκύκλιος!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:31:36 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:02:33 μμ »
Δηλαδή στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών ωρομισθίων που υπάρχει ως κριτήριο η ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου υπάρχει κάτι που θυμίζει επετηρίδα ή αναξιοκρατία;
Ακόμα δε βγήκε η εγκύκλιος και όλοι "αραδιάζουμε" τα προσόντα μας είτε αυτά είναι μόρια ασεπ είτε ηλικία είτε μόρια αναπλήρωσης-ωρομισθίας....
Εγώ δεν δούλεψα ποτέ στην πδσ ούτε περιμένω γιατί δεν είμαι ούτε γαλάζιο παιδί ούτε πράσινο,ούτε παλιό πτυχίο έχω.Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι για πρώτη φορά γίνεται μια προσπάθεια ώστε να μην είναι ξέφραγο αμπέλι η πδς!Ας μη γινόμαστε μίζεροι και ας έχουμε λίγη υπομονή μέχρι να βγει η εγκύκλιος!

Μήπως μιλάς εκ του ασφαλούς; Λέω μήπως;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:03:17 μμ »
θα τρελεθουμε τελειως??????αυτο ειναι αξιοκρατικο δλδ?????????εμεις δλδ που ξεπατωθηκαμε στον ασεπ ειμαστε αναξιοι για πδσ??????συγγνωμη το θεωρειτε δλδ λογικο αυτο??????να καταργηθει τοτε κι ο ασεπ ...τι υπαρχει και καθολου????? >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

έλα ντε... από τη μία σου λένε διάβαζε ΑΣΕΠ και από την άλλη επαναφέρουν επετηρίδα....

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:04:44 μμ »
Μήπως μιλάς εκ του ασφαλούς; Λέω μήπως;
Είπα δε δούλεψα ποτέ και δεν πρόκειται να δουλέψω...Τί εννοείς εκ του ασφαλούς;
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:06:01 μμ »
Δηλαδή στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών ωρομισθίων που υπάρχει ως κριτήριο η ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου υπάρχει κάτι που θυμίζει επετηρίδα ή αναξιοκρατία;
....
Όχι, γιατί κανείς δεν προσλαμβάνεται με την ημεροχρονολογία πτυχίου .(Μιλάω για τις ειδικότητες που έχουν ΠΔΣ).

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:12:07 μμ »
Μήπως μιλάς εκ του ασφαλούς; Λέω μήπως;
Είπα δε δούλεψα ποτέ και δεν πρόκειται να δουλέψω...Τί εννοείς εκ του ασφαλούς;

ΆΛΛΑ ΕΛΕΓΕΣ ΕΔΩ:

Δίκιο έχεις Aγάπη,αλλά είναι δύσκολο όταν παλεύεις έστω και για 2 ώρες πδσ να "ανεχτείς" υπεροπτικές συμπεριφορές.Δεν έχουν περάσει μήνες πάνω από ένα βιβλίο να περιμένουν έναν διορισμό που ίσως δεν έρθει,δεν έχουν τρέξει σε διευθυντές να τους ζητήσουν ώρες πδσ για ένα μόριο προυπηρεσίας το χρόνο,δε φοβούνται να κάνουν οικογένεια και παιδιά με το άγχος να μείνουν χωρίς δουλειά....


H VANIA είναι 24 χρονών , φιλόλογος και επιτυχούσα στον ΑΣΕΠ και γουστάρει να μπει έστω για 2 ώρες σε τάξη, δεν το αξίζει;;;;;;;;
Γιατί να μην ορίεται δηλαδή;
Έχει μπει το κάθε τσουτσεκι(γεινικά μιλάω) στην ΠΔΣ έχει αποκτήσει τα μοριάκια του , παίρνει το 11ωράκι του σαν ωρομίσθιος κ χέστηκε για τους υπόλοιπους >:(
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:15:48 μμ »
ο ασεπ για αλλη μια φορα απαξιωνεται κι ομως πολλοι μιλανε για αξιοκρατια...εσεις που μιλατε για αξιοκρατια οταν πατε στο σχολεια τωρα με την πδσ και σας ρωτησουν τι εστι αξιοκρατια φερτε ως παραδειγμα το τωρινο μετρο της πδσ για να καταλαβουν...αλλα εμεις φταιμε που εναποθετουμε τις ελπιδες μας στον καθε μαλ@#$κα...το κρατος πια δεν ενδιαφερεται για την παιδεια δεν το βλεπετε?????χεσμε$%^^νους μας εχουν....μ αρεσει που εγω εδω κι ενα μηνα ξεκινησα διαβασμα για τον επομενο ασεπ(αν υπαρξει...) αλλα ετσι ειναι...υπαρχουν και οι βλακε που περιμενουν ενα καλυτερι αυριο που ολα θα διανεμονατι επαξια και εγω ειμαι ενα απο αυτα.... συγχαιρω λοιπον ολους εσαν που δεν ειστε και που επιδοκιμαζετε τη σταση της νεας υπουργου γιατι εσεις εδω και καιρο εχετε μπει στο κλιμα του συγχρονου ελληνισμου και ξερετε τι σημαινει ανξιοκρατια ενω εγω οχι.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:18:23 μμ »
ζητω συγγνωμη για τα ανωτερω λαθη μου αλλα λογω ταραχης δεν ξερω τι πληκτρο παταω καλα καλα.....

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:20:44 μμ »
ρε συ VANIA μην στενοχωριέσαι . . .  :-* :'( :-* :-*
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:25:59 μμ »
και βεβαια εχει μπει καθε τσουτσεκι
τωρα καποια δε θα μπουν
ειναι μια αρχη
για την ιστορια εχω μονο μορια απο ΑΣΕΠ μη διοριστεος για ενα μοριο
η πικρα μου ηταν μεγαλη οταν ειδα οτι καποιος που τελειωσε το 2006 δουλεψε κατευθειαν ΠΔΣ και σε 3 χρονια ειχε 15 μορια
φετος θα δουλευε φυσικα ενω εγω σιγουρα οχι
του χρονου θα ειχε οσα μορια και εγω χωρις να ειναι επιτυχων σε κανεναν ΑΣΕΠ
τον επομενο χρονο θα με περνουσε , εμενα και αλλους συναδελφους
μπορει φετος να μη δουλεψω (δε δουλεψα και ποτε στο δημοσιο ) ομως δε θα με περασει εκτος αν εγω το επιτρεψω
επαναλαμβανω ειναι μια αρχη και φυσικα ειναι επετηριδα
απο του χρονου καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Εγκύκλιος ΠΔΣ πότε ???
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:26:06 μμ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161307
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 364
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 324
Σύνολο: 331

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.