*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1785870 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4242 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:39:29 πμ »
Δεν πιστεύω να βγει η β φάση... φέτος τα πράγματα πάνε από το κακό στο χειρότερο... το μόνο που με ηρεμεί είναι ότι από βδομάδα θα κατεβάσω και το μικρούλι μου στο νησί μαζί μου γιατί έχω πάθει στερητικό σύνδρομο...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:36:19 »

Αποσυνδεδεμένος karpe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4243 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:40:28 πμ »
Ρε παιδιά ένας υπεύθυνος να ενημερώσει τι γίνεται με τις ειδικότητες!!!!
τι να περιμένουμε!!!Ήνα μην περιμένουμε τίποτα?????? :'(

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4244 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:40:48 πμ »
Παιδιά μίλησα κι εγώ με τον Καλομοίρη και μου είπε αρνήθηκαν να εξετάσουν τις αιτήσεις απόσπασης των ειδικοτήτων γιατί θα κάνουν μετατάξεις την άλλη βδομάδα και μετά από αυτές,αν ακόμα μείνουν κενά θα εξεταστούν οι αιτήσεις απόσπασής μας.
Πλάκα κανετε!! Αν οι προσφερόμενες νύφες(=θέσεις) είναι στους ίδιους νομούς και κανείς γαμπρός δε βρέθηκε την πρώτη φορά θα βρεθεί τη δεύτερη??
-Δεν την θέλω!
-Θα την πάρεις! Και με το ζόρι??
Εκτός κι αν βγάλει κι άλλες θέσεις....κι ο νοών νοείτω...
ελα ντε? πως θα γινει αυτό? ή μάλλον και αυτο?- θα μου πεις οπως εγιναν τόσα φετος....

Μπορεί να βγάλει και άλλες θέσεις. Για να καταλάβετε πως, θα σας πω την προσωπική μου ιστορία. Λοιπόν, είμαι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ, σε περιοχή του λεκανοπεδίου. Στην ίδια μοίρα με μένα είναι άλλα 55-60 άτομα στην ειδικότητά μου. Όλοι περιμέναμε ότι στις υποχρεωτικές μετατάξεις, οι πλεονάζοντες από την περιοχή μας θα καταλάμβαναν περίοπτη θέση. Ώσπου βγαίνει η εγκύκλιος περί υποχρεωτικών μετατάξεων, κοιτάμε τα πλεονάσματα και τα κενά στην α'θμια και τότε, οποία έκπληξις, η περιοχή μας, με τους 60 συναδέλφους στη διάθεση (το ξαναλέω) δεν εμφανίζει κανέναν πλεονάζοντα στην ειδικότητά μου και η αντίστοιχη α'θμια κανένα κενό, παρ' ότι είναι γνωστό τοις πάσι ότι βρίθει κενών (κάθε χρόνο παίρνει κόσμο και με διάθεση από β'θμια και καμιά 40αριά αναπληρωτές).

Υ.Γ. Η περιοχή μου συμπίπτει με την εκλογική περιφέρεια του υπουργού μας.

Υ.Γ. Είναι απορίας άξιον αν αυτό που συνέβη στη δική μου περιοχή, συνέβη και σε άλλες περιοχές ανά την επικράτεια.
Εννοείς τον Πειραιά. Εσύ, δηλαδή, ότι δεν εμφανιστήκατε πλεονάζοντες το αποδίδεις στον υπουργό; Για την ΕΛΜΕ σου εκεί και τον αγώνα που έκανε όλο το διάστημα δεν πήρες χαμπάρι; Στον υπουργό νόμιζες ότι οφειλόταν ότι το ΠΥΣΔΕ Πειραιά δεν έδωσε πλεονάζοντες;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4245 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:41:18 πμ »
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ?
και εγω την ιδια απορια έχω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:36:19 »

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4246 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:41:47 πμ »
εγω θα κατεβω παλι αυριο χωρις τη μικρη μου -13 μηνων- θα με ακολουθησει μαλλον απο βδομαδα!για αυτο ελπιζω σε β φαση....ακομα!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4247 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:45:23 πμ »
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ?
και εγω την ιδια απορια έχω...
Και αυτά τα ονόματα που ανακοινώθηκαν κάποιες σελίδες πιό πίσω τί είναι;
  

Αποσυνδεδεμένος evita1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4248 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:46:51 πμ »
μην παραβλέψουμε το γεγονός ότι μας αφαιρούν την Ιστορία ως β' ανάθεση (στους ξενόγλωσους) που σημαίνει και άλλη συρρίκνωση μετά τη μείωση των ωρών. Νομίζω οι προθέσεις για "εξαφάνιση" μας είναι προφανείς . Υποχρεωτικές μετατάξεις βλέπω να ακολουθούν ...

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4249 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:53:18 πμ »
Παιδιά μίλησα κι εγώ με τον Καλομοίρη και μου είπε αρνήθηκαν να εξετάσουν τις αιτήσεις απόσπασης των ειδικοτήτων γιατί θα κάνουν μετατάξεις την άλλη βδομάδα και μετά από αυτές,αν ακόμα μείνουν κενά θα εξεταστούν οι αιτήσεις απόσπασής μας.
Πλάκα κανετε!! Αν οι προσφερόμενες νύφες(=θέσεις) είναι στους ίδιους νομούς και κανείς γαμπρός δε βρέθηκε την πρώτη φορά θα βρεθεί τη δεύτερη??
-Δεν την θέλω!
-Θα την πάρεις! Και με το ζόρι??
Εκτός κι αν βγάλει κι άλλες θέσεις....κι ο νοών νοείτω...
ελα ντε? πως θα γινει αυτό? ή μάλλον και αυτο?- θα μου πεις οπως εγιναν τόσα φετος....

Μπορεί να βγάλει και άλλες θέσεις. Για να καταλάβετε πως, θα σας πω την προσωπική μου ιστορία. Λοιπόν, είμαι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ, σε περιοχή του λεκανοπεδίου. Στην ίδια μοίρα με μένα είναι άλλα 55-60 άτομα στην ειδικότητά μου. Όλοι περιμέναμε ότι στις υποχρεωτικές μετατάξεις, οι πλεονάζοντες από την περιοχή μας θα καταλάμβαναν περίοπτη θέση. Ώσπου βγαίνει η εγκύκλιος περί υποχρεωτικών μετατάξεων, κοιτάμε τα πλεονάσματα και τα κενά στην α'θμια και τότε, οποία έκπληξις, η περιοχή μας, με τους 60 συναδέλφους στη διάθεση (το ξαναλέω) δεν εμφανίζει κανέναν πλεονάζοντα στην ειδικότητά μου και η αντίστοιχη α'θμια κανένα κενό, παρ' ότι είναι γνωστό τοις πάσι ότι βρίθει κενών (κάθε χρόνο παίρνει κόσμο και με διάθεση από β'θμια και καμιά 40αριά αναπληρωτές).

Υ.Γ. Η περιοχή μου συμπίπτει με την εκλογική περιφέρεια του υπουργού μας.

Υ.Γ. Είναι απορίας άξιον αν αυτό που συνέβη στη δική μου περιοχή, συνέβη και σε άλλες περιοχές ανά την επικράτεια.
Εννοείς τον Πειραιά. Εσύ, δηλαδή, ότι δεν εμφανιστήκατε πλεονάζοντες το αποδίδεις στον υπουργό; Για την ΕΛΜΕ σου εκεί και τον αγώνα που έκανε όλο το διάστημα δεν πήρες χαμπάρι; Στον υπουργό νόμιζες ότι οφειλόταν ότι το ΠΥΣΔΕ Πειραιά δεν έδωσε πλεονάζοντες;

Συναδέλφισσα, επειδή ακριβώς μιλάμε για το ΠΥΣΔΕ μου, να μου επιτρέψεις να ξέρω καλύτερα. Το ΠΥΣΔΕ Πειραιά έδωσε πλεονάζοντες κανονικότατα. Αν το ψάξεις, θα δεις ότι έχω δίκιο. Οι εκπρόσωποι της ΕΛΜΕ πρότειναν και όντως επέμειναν να μη δοθούν πλεονάσματα, αλλά η διευθύντρια τους αγνόησε εντελώς και τα έστειλε στο υπουργείο, και μάλιστα... παχιά-παχιά. Δεν προσπαθώ ν' αβαντάρω κανέναν. Η αλήθεια, όσο και αν δε μας αρέσει, πρέπει να δηλώνεται. Το υπουργείο, για κάποιο λόγο, μπορεί και από λάθος, στην εγκύκλιο περί υποχρεωτικών μετατάξεων, δεν έδωσε πλεονάζοντες σε ΜΙΑ ΜΟΝΟ ειδικότητα στον Πειραιά, από τις λεγόμενες υψηλού κινδύνου. Στις υπόλοιπες έδωσε κανονικά. Αν είχε συμβεί αυτό που λες εσύ, δε θα εμφανίζονταν πλεονάζοντες σε καμία ειδικότητα στην εγκύκλιο περί υποχρεωτικών μετατάξεων. Όσο για το τι παίρνω χαμπάρι από αυτά που συμβαίνουν γύρω μου, επειδή άνθρωπος είμαι και μπορεί κάτι να μου ξεφεύγει που και που, είσαι καλοδεχούμενη να μου το επισημαίνεις. Το εννοώ.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4250 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:58:25 πμ »
εγω θα κατεβω παλι αυριο χωρις τη μικρη μου -13 μηνων- θα με ακολουθησει μαλλον απο βδομαδα!για αυτο ελπιζω σε β φαση....ακομα!

Ο Μπράτης έγραψε στο φβ του ότι δεν ξέρει καν αν θα βγει β φάση και γενικά προσωπικά το βλέπω δύσκολο να βγαίνει, για αυτή την εβδομάδα ούτε λόγος... καλό κουράγιο με το μωρό, τα έχω περάσει πρόπερσι και θα τα ξαναπεράσω και φέτος... υπομονή...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος SALOUVARDOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4251 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:58:41 πμ »
ΕΝΝΟΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΕ19-20! ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝΕ?ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ ΤΑ ΚΕΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!ΑΥΤΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝΕ?ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ?ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ 200 ΕΥΡΩ ΝΑ ΠΑΣ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΚΑΛΕΣΟΥΝΕ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ...ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ  ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΛΗΞΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4252 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:02:02 πμ »
ΕΝΝΟΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΕ19-20! ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝΕ?ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ ΤΑ ΚΕΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!ΑΥΤΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝΕ?ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ?ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ 200 ΕΥΡΩ ΝΑ ΠΑΣ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΚΑΛΕΣΟΥΝΕ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ...ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ  ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΛΗΞΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!!!!

Σε καμία ειδικότητα από αυτές που ενεπλάκησαν στις υποχρεωτικές μετατάξεις, δε δόθηκαν αποσπάσεις, φίλε. Η ανεπιβεβαίωτη φήμη λέει ότι θα υπάρξει και 2η φάση μετατάξεων.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4253 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:06:04 πμ »
Παιδιά μίλησα κι εγώ με τον Καλομοίρη και μου είπε αρνήθηκαν να εξετάσουν τις αιτήσεις απόσπασης των ειδικοτήτων γιατί θα κάνουν μετατάξεις την άλλη βδομάδα και μετά από αυτές,αν ακόμα μείνουν κενά θα εξεταστούν οι αιτήσεις απόσπασής μας.
Πλάκα κανετε!! Αν οι προσφερόμενες νύφες(=θέσεις) είναι στους ίδιους νομούς και κανείς γαμπρός δε βρέθηκε την πρώτη φορά θα βρεθεί τη δεύτερη??
-Δεν την θέλω!
-Θα την πάρεις! Και με το ζόρι??
Εκτός κι αν βγάλει κι άλλες θέσεις....κι ο νοών νοείτω...
ελα ντε? πως θα γινει αυτό? ή μάλλον και αυτο?- θα μου πεις οπως εγιναν τόσα φετος....

Μπορεί να βγάλει και άλλες θέσεις. Για να καταλάβετε πως, θα σας πω την προσωπική μου ιστορία. Λοιπόν, είμαι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ, σε περιοχή του λεκανοπεδίου. Στην ίδια μοίρα με μένα είναι άλλα 55-60 άτομα στην ειδικότητά μου. Όλοι περιμέναμε ότι στις υποχρεωτικές μετατάξεις, οι πλεονάζοντες από την περιοχή μας θα καταλάμβαναν περίοπτη θέση. Ώσπου βγαίνει η εγκύκλιος περί υποχρεωτικών μετατάξεων, κοιτάμε τα πλεονάσματα και τα κενά στην α'θμια και τότε, οποία έκπληξις, η περιοχή μας, με τους 60 συναδέλφους στη διάθεση (το ξαναλέω) δεν εμφανίζει κανέναν πλεονάζοντα στην ειδικότητά μου και η αντίστοιχη α'θμια κανένα κενό, παρ' ότι είναι γνωστό τοις πάσι ότι βρίθει κενών (κάθε χρόνο παίρνει κόσμο και με διάθεση από β'θμια και καμιά 40αριά αναπληρωτές).

Υ.Γ. Η περιοχή μου συμπίπτει με την εκλογική περιφέρεια του υπουργού μας.

Υ.Γ. Είναι απορίας άξιον αν αυτό που συνέβη στη δική μου περιοχή, συνέβη και σε άλλες περιοχές ανά την επικράτεια.
Εννοείς τον Πειραιά. Εσύ, δηλαδή, ότι δεν εμφανιστήκατε πλεονάζοντες το αποδίδεις στον υπουργό; Για την ΕΛΜΕ σου εκεί και τον αγώνα που έκανε όλο το διάστημα δεν πήρες χαμπάρι; Στον υπουργό νόμιζες ότι οφειλόταν ότι το ΠΥΣΔΕ Πειραιά δεν έδωσε πλεονάζοντες;

Συναδέλφισσα, επειδή ακριβώς μιλάμε για το ΠΥΣΔΕ μου, να μου επιτρέψεις να ξέρω καλύτερα. Το ΠΥΣΔΕ Πειραιά έδωσε πλεονάζοντες κανονικότατα. Αν το ψάξεις, θα δεις ότι έχω δίκιο. Οι εκπρόσωποι της ΕΛΜΕ πρότειναν και όντως επέμειναν να μη δοθούν πλεονάσματα, αλλά η διευθύντρια τους αγνόησε εντελώς και τα έστειλε στο υπουργείο, και μάλιστα... παχιά-παχιά. Δεν προσπαθώ ν' αβαντάρω κανέναν. Η αλήθεια, όσο και αν δε μας αρέσει, πρέπει να δηλώνεται. Το υπουργείο, για κάποιο λόγο, μπορεί και από λάθος, στην εγκύκλιο περί υποχρεωτικών μετατάξεων, δεν έδωσε πλεονάζοντες σε ΜΙΑ ΜΟΝΟ ειδικότητα στον Πειραιά, από τις λεγόμενες υψηλού κινδύνου. Στις υπόλοιπες έδωσε κανονικά. Αν είχε συμβεί αυτό που λες εσύ, δε θα εμφανίζονταν πλεονάζοντες σε καμία ειδικότητα στην εγκύκλιο περί υποχρεωτικών μετατάξεων. Όσο για το τι παίρνω χαμπάρι από αυτά που συμβαίνουν γύρω μου, επειδή άνθρωπος είμαι και μπορεί κάτι να μου ξεφεύγει που και που, είσαι καλοδεχούμενη να μου το επισημαίνεις. Το εννοώ.
Eγώ ξέρω τι άκουσα με τα ίδια μου τ' αυτιά. Επιμένω πως το ΠΥΣΔΕ δεν έδωσε (όχι μόνοι οι αιρετοί, αλλά η πλειοψηφία του ΠΥΣΔΕ). Αυτό ήταν κάτω από την πίεση της ΕΛΜΕ και του κόσμου που κατάφερε να κινητοποιήσει.  Η διεθύντρια έδωσε, όντως! Το χαρτί δεν το έδειξε σε κανέναν, αλλά από τα λεγόμενά της φαίνεται ότι έδωσε στους γυμναστές.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος redarmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει…
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4254 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:07:15 πμ »
μην παραβλέψουμε το γεγονός ότι μας αφαιρούν την Ιστορία ως β' ανάθεση (στους ξενόγλωσους) που σημαίνει και άλλη συρρίκνωση μετά τη μείωση των ωρών. Νομίζω οι προθέσεις για "εξαφάνιση" μας είναι προφανείς . Υποχρεωτικές μετατάξεις βλέπω να ακολουθούν ...
επιτελους κατι καλο!δεν ντρεπομαστε λιγο λεω.τα θελατε και τα παθατε.και εμεις οι πε02 τα θελαμε και τα παθαμε.να προσεχατε τι ψηφιζατε.ποσες απεργειες κανατε?

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4255 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:08:30 πμ »
Επίσης, το υπουργείο έχει τη δυνατότητα να παίρνει δεδομένα μέσω του Survey. Το ΠΥΣΔΕ του Πειραιά, όμως, να ξέρεις ότι δεν έδωσε πλεονάζοντες πουθενά.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160631
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 352
Σύνολο: 360

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.