*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για αναγνώριση του μαστερ επιστήμες αγωγής Λευκωσίας από ΔΟΑΤΑΠ  (Αναγνώστηκε 109348 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryfysikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κι εγώ έχει σχεδόν 2 βδομάδες! Αν λάβεις κάτι στείλε εδώ για να ξέρω να περιμένω!
Ευχαριστώ!
Εγώ πήρα σήμερα επιτέλους αριθμό πρωτοκόλλου. Πιστεύω σύντομα  να πάρεις και συ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Μπορείτε να μου πείτε σε πόσο διάστημα από τη στιγμή που τέλειωσαν οι εξετάσεις λάβατε στα χέρια σας το πτυχίο;
Είχα ακούσει ότι μέσα σε 2-3 μήνες από τη στιγμή που θα καταθέσεις στον ΔΟΑΤΑΠ λαμβάνεις την αναγνώριση, αλλά..... απ΄ότι διαβάζω δεν νομίζω να το έχουμε τόσο σύντομα.

Εξετάσεις δώσαμε μέσα Ιανουαρίου και το πτυχίο το πήραμε αρχές Μαρτίου. Τώρα για την αναγνώριση δεν ξέρω πόσο θα αργήσουν. Όταν γίνει θα το μάθουμε και εμείς.

Αποσυνδεδεμένος ell1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ, mary!

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
synekatbo
Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Υπάρχει κάποια εξέλιξη με το θέμα της αναγνώρισης; Σε εσάς η online πορεία της αίτησης εμφανίζει κάτι παραπάνω από το ότι ο φάκελος είναι πλήρης;

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ρε παιδια,
αυτο με την βεβαίωση του ΔΟΑΤΑΠ οτι το μεταπτυχιακό εμπίπτει στις Επιστημες Αγωγής, ισχύει?!? Δεν μπορω να βρω κατι στο ΔΟΑΤΑΠ.
Ξερεις κανεις κατι?
Σας ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Ρε παιδια,
αυτο με την βεβαίωση του ΔΟΑΤΑΠ οτι το μεταπτυχιακό εμπίπτει στις Επιστημες Αγωγής, ισχύει?!? Δεν μπορω να βρω κατι στο ΔΟΑΤΑΠ.
Ξερεις κανεις κατι?
Σας ευχαριστώ

Τι εννοείς με αυτό; Τι είναι αυτή η βεβαίωση; Το μεταπτυχιακό ανήκει στις επιστήμες της αγωγής.

Αποσυνδεδεμένος melina_89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εκεί που είναι το ήταν*…………. Γράφεις: πρόγραμμα εξ’ αποστάσεως από το (όνομα του Πανεπιστημίου)
Στην αίτηση στο 1: γράφεις Μεταπτυχιακό και τον τίτλο του μεταπτυχιακού σου
Στο 2 γράφεις: Το Πανεπιστήμιο που οργάνωσε το μεταπτυχιακό και τον τόπο
Και στο 3 δεν γράφεις τίποτα.
Ελπίζω να λύθηκαν οι απορίες. Πάντως αν πας να τα καταθέσεις εσύ στο ΔΟΑΤΑΠ μπορείς εκείνη τη στιγμή να τα ξαναρωτήσεις για επιβεβαίωση ή να τα αφήσεις χωρίς να τα συμπληρώσεις και να ρωτήσεις να στα πούνε εκεί.

 Καλησπέρα! Αν στο 1 γράψω: "Mεταπτυχιακό εξ’ αποστάσεως στις Επιστήμες της Αγωγής: Ειδική Εκπαίδευση"
και στο 2: "Πανεπιστήμιο Λευκωσίας" θα είμαι οκ;

Επίσης έχω μερικές ακόμα απορίες:
Στα συνημμένα  (στην αίτηση) τσέκαρα: το παράβολο, υπεύθυνη δήλωση.
Στο πεδίο άλλα δικαιολογητικά έγραψα: επικυρωμένο αντίγραφο ταυτότητας και επικυρωμένο αντίγραφο βασικού πτυχίου Ελληνικού Α.Ε.Ι.
Στις εκκρεμότητες έγραψα όσα απαραίτητα δικαιολογητικά εκκρεμούν να σταλούν από το Ίδρυμα απ’ ευθείας στον ΔΟΑΤΑΠ (Τίτλος Σπουδών (μεταπτυχιακό)/ Επίσημο πιστοποιητικό μαθημάτων / Συμπληρωμένο από το ίδρυμα σχετικό ερωτηματολόγιο / diploma supplement

Είναι σωστά;

Τέλος αν τσεκάρω το πεδίο που αφορά την έκδοση της βαθμολογικής αντιστοιχίας του τίτλου σπουδών τότε πρέπει να καταθέσω παράβολο των  235, 52 ευρώ; Δηλαδή 184,32 + 51,20;

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Αν στο 1 γράψω: "Mεταπτυχιακό εξ’ αποστάσεως στις Επιστήμες της Αγωγής: Ειδική Εκπαίδευση"
και στο 2: "Πανεπιστήμιο Λευκωσίας" θα είμαι οκ;

Επίσης έχω μερικές ακόμα απορίες:
Στα συνημμένα  (στην αίτηση) τσέκαρα: το παράβολο, υπεύθυνη δήλωση.
Στο πεδίο άλλα δικαιολογητικά έγραψα: επικυρωμένο αντίγραφο ταυτότητας και επικυρωμένο αντίγραφο βασικού πτυχίου Ελληνικού Α.Ε.Ι.
Στις εκκρεμότητες έγραψα όσα απαραίτητα δικαιολογητικά εκκρεμούν να σταλούν από το Ίδρυμα απ’ ευθείας στον ΔΟΑΤΑΠ (Τίτλος Σπουδών (μεταπτυχιακό)/ Επίσημο πιστοποιητικό μαθημάτων / Συμπληρωμένο από το ίδρυμα σχετικό ερωτηματολόγιο / diploma supplement

Είναι σωστά;

Τέλος αν τσεκάρω το πεδίο που αφορά την έκδοση της βαθμολογικής αντιστοιχίας του τίτλου σπουδών τότε πρέπει να καταθέσω παράβολο των  235, 52 ευρώ; Δηλαδή 184,32 + 51,20;

Μίλησα σήμερα με Δοαταπ. Είχα και εγώ τις ίδιες απορίες.

Στο 1 και 2 γράφουμε αυτά που αναφέρεις.

Για τα δικαιολογητικά μου είπαν πως τα συμπληρώνεις όπως τα αναφέρεις (και αυτά που εκκρεμούν).

Αν τσεκάρουμε την έκδοση της βαθμολογικής αντιστοιχίας, δεν πληρώνουμε κάτι έξτρα από τα 184,32. Τα 51,20 τα πληρώνεις αν κάνεις χωριστή αίτηση για βαθμολογική αντιστοίχηση.

--------
Πάνω ακριβώς από το 1 εκεί που λέει "Σας παρακαλώ να εγκρίνετε τις απαραίτητες ενέργειες για την αναγνώριση της ισοτιμίας..." επιλέγουμε κάποιο από τα δύο ή όχι;
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Μήπως έχει ενημερωθεί κάποιος για το πότε θα έχουμε την αναγνώριση;

Αποσυνδεδεμένος melina_89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μίλησα σήμερα με Δοαταπ. Είχα και εγώ τις ίδιες απορίες.

Στο 1 και 2 γράφουμε αυτά που αναφέρεις.

Για τα δικαιολογητικά μου είπαν πως τα συμπληρώνεις όπως τα αναφέρεις (και αυτά που εκκρεμούν).

Αν τσεκάρουμε την έκδοση της βαθμολογικής αντιστοιχίας, δεν πληρώνουμε κάτι έξτρα από τα 184,32. Τα 51,20 τα πληρώνεις αν κάνεις χωριστή αίτηση για βαθμολογική αντιστοίχηση.

--------
Πάνω ακριβώς από το 1 εκεί που λέει "Σας παρακαλώ να εγκρίνετε τις απαραίτητες ενέργειες για την αναγνώριση της ισοτιμίας..." επιλέγουμε κάποιο από τα δύο ή όχι;
Εγώ επέλεξα Πανεπιστήμια αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Εγώ επέλεξα Πανεπιστήμια αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό

Ευχαριστώ Μελίνα.

Οι «παλιοί» βοηθήστε λίγο  ;D
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Τίποτε καινούργιο σχετικά με τη διαδικασία αναγνώρισης υπάρχει;

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έχει κανείς πάρει αναγνώριση από το ΔΟΑΤΑΠ στα χέρια του ; Έχει κολλήσει κάπου η διαδικασία ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160726
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 362
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.