*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 433099 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 20, 2011, 04:04:43 μμ »
Παιδιά, δηλαδή την αίτηση την κάνουμε σε οποιοδήποτε μέρος  βρεθούμε μετά τις 30, ε? π.χ εγώ είμαι Ρόδο τώρα. αλλά μετά την απόλυση θα πάω σπίτι μου, Θεσ/νικη....φανταζομαι πως εκει θα μπορω να κανω αίτηση ε??? Επίσης, χρειάζεται φεύγοντας από δω να έχω πάρει κάποιο χαρτί που να το χρειαστώ του χρόνου?
Κοντά είμαστε, κι εγώ κάπου στα δωδεκάνησα είμαι. Μπορεις να κάνεις την αίτηση οπουδήποτε (ακόμα κι αν γκρινιάξουν οι υπάλληλοι) . Πρέπει να πάρεις φεύγοντας την Βεβαίωση προυπηρεσιας σου (δεν ξέρεις τι γίνεται...), την απόλυσή σου και τα ένσυμά σου (αν δεν κάνω λάθος) θεωρημένα από το ΙΚΑ της περιοχής που δουλέυεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:35:37 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 20, 2011, 04:05:04 μμ »
Χρειάζεται να πάρεις από τη Δευτεροβάθμια/Πρωτοβάθμια το χαρτί απόλυσής σου, τη βεβαίωση προϋπηρεσίας σου και τις βεβαιώσεις ενσήμων από το ΙΚΑ, τα οποία θα έχει η διεύθυνση στη διάθεσή της.Σου χρειάζονται για το επίδομα ανεργίας και ειδικά οι βεβαιώσεις προϋπηρεσίας για την επόμενη πρόσληψή σου.Μόνο που πρέπει να συνεννοηθείς με τη διεύθυνση όπου ανήκεις, εάν τα χαρτιά θα τα παραλάβεις από εκεί, ή αν θα σταλούν στο σχολείο σου ή αν θα σταλούν στη διεύθυνση μόνιμης κατοικίας σου

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 20, 2011, 04:08:36 μμ »
Παιδιά, δηλαδή την αίτηση την κάνουμε σε οποιοδήποτε μέρος  βρεθούμε μετά τις 30, ε? π.χ εγώ είμαι Ρόδο τώρα. αλλά μετά την απόλυση θα πάω σπίτι μου, Θεσ/νικη....φανταζομαι πως εκει θα μπορω να κανω αίτηση ε??? Επίσης, χρειάζεται φεύγοντας από δω να έχω πάρει κάποιο χαρτί που να το χρειαστώ του χρόνου?

και γω απο Θεσ/νικη ειμαι, περσι τα χαρτια μου τον Ιουνιο τα εκανα στην Κομοτηνη και τον Αυγουστο για διορισμο στη Χαλκιδικη...πριν καποια χρονια τα ειχα κανει στο Ναυπλιο
εκτος απο την απολυση που θα την χρειαστεις για τον ΟΑΕΔ, θα παρεις και βεβαιωση προυπηρεσιας
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 20, 2011, 04:12:43 μμ »
Παιδιά, δηλαδή την αίτηση την κάνουμε σε οποιοδήποτε μέρος  βρεθούμε μετά τις 30, ε? π.χ εγώ είμαι Ρόδο τώρα. αλλά μετά την απόλυση θα πάω σπίτι μου, Θεσ/νικη....φανταζομαι πως εκει θα μπορω να κανω αίτηση ε??? Επίσης, χρειάζεται φεύγοντας από δω να έχω πάρει κάποιο χαρτί που να το χρειαστώ του χρόνου?

και γω απο Θεσ/νικη ειμαι, περσι τα χαρτια μου τον Ιουνιο τα εκανα στην Κομοτηνη και τον Αυγουστο για διορισμο στη Χαλκιδικη...πριν καποια χρονια τα ειχα κανει στο Ναυπλιο
εκτος απο την απολυση που θα την χρειαστεις για τον ΟΑΕΔ, θα παρεις και βεβαιωση προυπηρεσιας
Αιτήσεις γίνονται σε οποιοδήποτε γραφείο Δευτεροβάθμιας Διεύθυνσης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:35:37 »

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 20, 2011, 04:12:56 μμ »
Κορίτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...Θα τους πω δηλ. να μου ετοιμάσουν και βεβαίωση προυπηρεσίας...Μάλιστα...ελπίζω να τα έχουν έτοιμα μέχρι 1 ιουλίου, για να μη χρεωθώ το σπίτι.... :-\......Ευχαριστώ, ευχαριστώ, ευχαριστώ φιλεναδίτσες διαδικτυακές.... :-*

Αποσυνδεδεμένος drum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 20, 2011, 04:17:32 μμ »
Κορίτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...Θα τους πω δηλ. να μου ετοιμάσουν και βεβαίωση προυπηρεσίας...Μάλιστα...ελπίζω να τα έχουν έτοιμα μέχρι 1 ιουλίου, για να μη χρεωθώ το σπίτι.... :-\......Ευχαριστώ, ευχαριστώ, ευχαριστώ φιλεναδίτσες διαδικτυακές.... :-*
Το πολύ πολύ να μας στείλουν με το ταχυδρομίο ό,τι χρειαζόμαστε στα "κανονικά" τα σπίτια μας, δεν χρειάζεται να χρεωθείς το σπίτι παραπάνω ! Μην ανησυχείς :)

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 20, 2011, 05:00:07 μμ »
Τίποτα καινούργιο για το πότε θα ξεκινήσουν οι αιτήσεις?

τι βιαζεσαι καλο μου πτηνο? και να χασουμε ολο αυτο το σασπενς?

Καλά λες, είναι και το άλλο θέμα, πόσα σχολεία θα κλείσει φέτος η Διαμάντω μας.
Λέω ν΄ αρχίσω να δέχομαι στοιχήματα....
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος hharis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 20, 2011, 09:56:02 μμ »
Καλησπέρα.
Είμαι καινούριος στην παρέα σας. Μόλις ανακάλυψα το Site.
Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Το θέμα δεν το έχω ψάξει πολύ. Πέρσυ έκανα τα χαρτιά μου, αλλά δεν είδα φως εννοείται (1ο έτος που κάνω χαρτια. Δεν έχω δώσει ΑΣΕΠ). Έχω τελειώσει πανεπιστήμιο πληροφορικής και τελειώνω και το μεταπτυχιακό μου. Πιο συγκεκριμένα παρουσιάζω σε καμμια 10-14 περίπου μέρες.... Αν πχ ξεκινήσουν οι αιτήσεις αυριο, μπορώ να κάνω τα χαρτιά ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΟΜΩΣ και να το καταθέσω την βεβαίωση ολοκλήρωσης μεταπτυχιακού σε 15 μέρες. Το δέχονται με υπευθυνη δήλωση ?
Δεν ξέρω κατα πόσο είναι σημαντικό το μεταπτυχιακό ή αν μπορεί να βοηθήσει , αλλά σκέφτομαι ότι για 5-6 μέρες γιατί να ΜΗΝ το καταθέσω? ότι και ναναι κάπου θα βοηθήσει σωστά ?
 
Ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 20, 2011, 10:01:47 μμ »
Καλησπέρα.
Είμαι καινούριος στην παρέα σας. Μόλις ανακάλυψα το Site.
Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Το θέμα δεν το έχω ψάξει πολύ. Πέρσυ έκανα τα χαρτιά μου, αλλά δεν είδα φως εννοείται (1ο έτος που κάνω χαρτια. Δεν έχω δώσει ΑΣΕΠ). Έχω τελειώσει πανεπιστήμιο πληροφορικής και τελειώνω και το μεταπτυχιακό μου. Πιο συγκεκριμένα παρουσιάζω σε καμμια 10-14 περίπου μέρες.... Αν πχ ξεκινήσουν οι αιτήσεις αυριο, μπορώ να κάνω τα χαρτιά ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΟΜΩΣ και να το καταθέσω την βεβαίωση ολοκλήρωσης μεταπτυχιακού σε 15 μέρες. Το δέχονται με υπευθυνη δήλωση ?
Δεν ξέρω κατα πόσο είναι σημαντικό το μεταπτυχιακό ή αν μπορεί να βοηθήσει , αλλά σκέφτομαι ότι για 5-6 μέρες γιατί να ΜΗΝ το καταθέσω? ότι και ναναι κάπου θα βοηθήσει σωστά ?
 
Ευχαριστώ πολύ!!!
Δεν μετραει το μεταπτυχιακό στις προσλήψεις ωρομισθίων και αναπληρωτών :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος koleygr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 20, 2011, 10:04:26 μμ »
Καλησπέρα.
Είμαι καινούριος στην παρέα σας. Μόλις ανακάλυψα το Site.
Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Το θέμα δεν το έχω ψάξει πολύ. Πέρσυ έκανα τα χαρτιά μου, αλλά δεν είδα φως εννοείται (1ο έτος που κάνω χαρτια. Δεν έχω δώσει ΑΣΕΠ). Έχω τελειώσει πανεπιστήμιο πληροφορικής και τελειώνω και το μεταπτυχιακό μου. Πιο συγκεκριμένα παρουσιάζω σε καμμια 10-14 περίπου μέρες.... Αν πχ ξεκινήσουν οι αιτήσεις αυριο, μπορώ να κάνω τα χαρτιά ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΟΜΩΣ και να το καταθέσω την βεβαίωση ολοκλήρωσης μεταπτυχιακού σε 15 μέρες. Το δέχονται με υπευθυνη δήλωση ?
Δεν ξέρω κατα πόσο είναι σημαντικό το μεταπτυχιακό ή αν μπορεί να βοηθήσει , αλλά σκέφτομαι ότι για 5-6 μέρες γιατί να ΜΗΝ το καταθέσω? ότι και ναναι κάπου θα βοηθήσει σωστά ?
 
Ευχαριστώ πολύ!!!

Καλως ηρθες...

Δεν θα δεχτούν υπευθυνες δηλώσεις και τέτοια... Αφού δεν θα έχεις παρουσιάσει ακόμα...
Αν ήταν θέμα να πληρείς τις προυποθέσεις και να έχεις χαρτι από τη γραμματεία,
μάλλον πως θα το δεχόταν....

Έτσι κι αλλιώς όμως, δε θα σου χρησιμευσει πουθενά (πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ)...
Κάποιος με "καλυτερο" ή  παλαιότερο πτυχίο θα προηγείται από εσένα στον πίνακα μηδενικής
που θα είσαι... Οπότε μην αγχώνεσαι...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2011, 10:08:58 μμ από koleygr »

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 20, 2011, 10:09:16 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα.
Σήμερα επισκέφτηκα την Δευτεροβάθμια Διεύθυνση στην οποία υπάγεται το σχολείο που δίδασκα την περασμένη χρονιά και μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα
για πιθανές ημερομηνίες υποβολής των αιτήσεων.

Είμαι ωρομίσθιος.Μάλλον ήμουν ωρομίσθιος,γιατί φέτος δεν πρόκειται να συνάψω ξανά την αίτηση δουλικότητας.
Αναπληρωτής,ακόμη και με μειωμένο ωράριο,αλλά όχι αυτή την ιλαροτραγωδία..
Και επειδή στο σχολείο που δίδασκα μοιραζόμασταν 2 ωρομίσθιοι και 2 μόνιμοι τις ώρες που θα μπορούσαν να αντιστοιχούν κάλλιστα σε μια οργανική θέση,ας στείλουν φέτος τα παιδιά τους για ωρομισθία..
Αλλά ξέχασα τα παιδιά τους είναι καβαντζωμένα από την κούνια τους κιόλας..

Α, ναι, και μηδενικές αποδοχές το 2011..
"Υπομονή",λένε οι παλιοί...

Υπομονή για ποιο λόγο;
Για να ντρέπομαι να λέω πόσες ώρες διδάσκω;
Για να βλέπω τις ώρες μου αντί να αυξάνονται να μειώνονται;
Για να βγάζει η εκάστοτε υπουργός κάθε χρονιά χάρη στην ευεργεσία και το φιλότιμό μου;

Α, ναι..Ξέχασα..Για την προϋπηρεσία,που δε μετράει πια το κάνω..Για αυτό..

Μόνο για τα παιδιά βγήκε η χρονιά φέτος,για την προοπτική τους,για τον καλό τους λόγο,γιατί και αυτά έχουν καταλάβει τι θα πει ωρομίσθιος και έχουν πάντα ένα καλό λόγο..
Αλλά επειδή οι λογαριασμοί μου δεν πληρώνονται με καλά λόγια,φέτος δε θα πάρω το 4ωρό μου..Οχι ξανά..



Σίγουρα οι παλιότεροι τα γνωρίζετε τα παραπάνω..
Όσοι όμως πάτε για πρώτη φορά να κάνετε αίτηση,κάντε μια δεύτερη σκέψη,πριν κάνετε "τικ" σε λάθος  κουτάκια...

Υ.Γ.Μακάρι να υπάρχε επιτέλους μια κοινή γραμμή και κανείς να μην έκανε τα χαρτιά του για ωρομίσθιος..Κανένας όμως..
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 20, 2011, 10:16:10 μμ »
Καλησπέρα.
Είμαι καινούριος στην παρέα σας. Μόλις ανακάλυψα το Site.
Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Το θέμα δεν το έχω ψάξει πολύ. Πέρσυ έκανα τα χαρτιά μου, αλλά δεν είδα φως εννοείται (1ο έτος που κάνω χαρτια. Δεν έχω δώσει ΑΣΕΠ). Έχω τελειώσει πανεπιστήμιο πληροφορικής και τελειώνω και το μεταπτυχιακό μου. Πιο συγκεκριμένα παρουσιάζω σε καμμια 10-14 περίπου μέρες.... Αν πχ ξεκινήσουν οι αιτήσεις αυριο, μπορώ να κάνω τα χαρτιά ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΟΜΩΣ και να το καταθέσω την βεβαίωση ολοκλήρωσης μεταπτυχιακού σε 15 μέρες. Το δέχονται με υπευθυνη δήλωση ?
Δεν ξέρω κατα πόσο είναι σημαντικό το μεταπτυχιακό ή αν μπορεί να βοηθήσει , αλλά σκέφτομαι ότι για 5-6 μέρες γιατί να ΜΗΝ το καταθέσω? ότι και ναναι κάπου θα βοηθήσει σωστά ?
 
Ευχαριστώ πολύ!!!

το μεταπτυχιακο σου, σου δινει παιδαγωγικη επαρκεια? μηπως στον κλαδο σου θα προηγεισαι στον πινακα εναντι των υπολοιπων με μηδενικη -εξισου- προυπηρεσια?

ας μας διαφωτισει καποιος του κλαδου σου καλυτερα.
παντως κανε τα χαρτια σου κ χωρις το μεταπτυχιακο, φετος πηρε κ καποιους ΠΕ19-20 κ με μηδενικη προυπηρεσια. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2011, 10:18:30 μμ από evi06 »

Αποσυνδεδεμένος kalamaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 21, 2011, 12:11:19 μμ »
Γειά σας! Τελείωσα το παιδαγωγικό τωρα τον ιούνιο.Λεω να κάνω αίτηση για αναπληρώτρια και περιμένω την ανακοίνωση. τα απαραίτητα για την δήλωση χαρτια είναι πολλά ?(δεν είμαι πολύτεκνη) έχει πολλή γραφειοκρατεία? τα μαζεύεις δηλαδή ευκολα ? πόσες μέρες θα χρειαστώ? δεν θέλω να φαω εδω όλο μου το καλοκαίρι... εξαλλου δεν έχω πολλες πιθανότητες να με πάρουν αναπληρωτρια.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 21, 2011, 12:23:00 μμ »
Μέχρι πέρισυ δεν χρειάζονταν πολλά πράγματα, αντίγραφο πτυχίου (επικυρωμένο) και προϋπηρεσία (της προηγούμενης χρονιάς), απ όσο θυμάμαι, και φυσικά ταυτότητα και επικυρωμένο αντίγραφο. Φέτος ακούστηκε οτι θα μετρήσουν και ECDL (προφανώς επικυρωμένο αντίγραφο), να δούμε.
Το δύσκολο είναι να συμπληρώσεις το πίνακα προτιμήσεων, τα δικαιολογητικά είναι λίγα. ;)
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160908
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 256
Σύνολο: 257

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.