*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 844222 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3710 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 12:31:00 μμ »
Τα πράγματα είναι πιο δύσκολα, για Β'βάθμια σχεδόν απίθανο να πάει κάποιος.

ευχαριστουμε πολυ αρκουδιτσα για τις πληροφοριες...να παω τωρα για το χαρακιρι η να περιμενω λιγο ακομα?
Παρακαλώ!  ;)
Να μην κάνεις κανένα χαρακίρι, απόλαυσε την ανεργία σου while it lasts, γιατί σε λίγες μέρες είμαι σίγουρη ότι θα δουλεύεις!  8)
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:36:04 »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3711 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 12:32:29 μμ »
γνωρίζει κανείς πότε θα βγουν οι αποσπάσεις δευτεροβάθμιας????


Το alfavita κανει λογο για αυτη την τεταρτη και σιγουρα μεσα στη βδομαδα η ανακοινωση των ονοματων των αποσπασθεντων .Τωρα μενει να δουμε αν θα επιβεβαιωθει

ΔΕΙΤΕ

http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=46224
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3712 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 12:34:59 μμ »
Δειτε πως θα μειωθουν τα κενα μετα απο τις παρακατω ενεργειες των διευθυνσεων για εξοικονομηση χρηματων ...


http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=46270
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3713 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 12:45:24 μμ »
Διαβαστε και την σχετικη εγκυκλιο που αναρτηθηκε στις αρχες του Σεπτεμβρη και δινει πλεον το δικαιωμα στις Διευθυνσεις να μεταφερουν εκπαιδευτικους που πλεοναζουν σε αλλες περιφερειακες διευθυνσεις που υπαρχουν κενα.Ολα τα εχουν σκεφτει.....

http://www.edugate.gr/ypoyrgeio-paideias/diaxeirisi-pleonazontos-ekpaideytikoy-prosopikoy
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:36:04 »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3714 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 12:55:13 μμ »
Διαβασα κι αυτο


"Μαθαίνω (αν και θεωρώ απαράδεκτη τη σιωπή από τους αντιπρόσωπους της δευτεροβάθμιας) οτι γίνεται χαμός γιατί οι πιέσεις από αιρετούς και βουλευτές προς την Διαμαντοπούλου είναι πολύ μεγάλες για να δοθούν αποσπάσεις, αλλά αυτή είναι ανένδοτη.
Ποιος θα νικήσει θα το μάθουμε σύντομα.
Κα΄λό κουράγιο και αυπομονή σε όλους.

Αυτός είναι και ο λόγος που αναβάλλονται συνεχώς οι συνεδριάσεις. Μαλώνουν και δεν συμφωνούν με τίποτα.
Ακούστηκε οτι βγήκαν οι αποσπάσεις και οτι ήταν μόνο 200. Αντέδρασαν πολοί και για αυτό έγινε χαμός και θα συνεδριάσουν και σήμερα. "
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3715 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 01:19:14 μμ »
Τι να έχουν σκεφτεί που δεν ξέρουν τι τους γίνεται! Το είπα και το ξαναλέω, να μην πάει κανένας-όύτε αναπληρωτής, ούτε ωρομίσθιος. Κυρίως όσοι έχουν ξενιτευτεί ξέρουν σίγουρα πως οικονομικά βγαίνεις με το ζόρι, άρα η επιλογή ανάληψης υπηρεσίας ως αναπληρωτή δεν συμφέρει κανέναν οικονομικά. Επιτέλους, πρέπει να σοβαρευτούμε σ' αυτή τη χώρα! Θέλουν να δουλέυουν με αναπληρωτές επειδή τους είναι πιο οικονικό; Μαγκιά τους κι εγώ μαζί τους! ΑΛΛΑ, με πρόγραμμα. Οι αναπληρωτές να φεύγουν αρχές Σεπτέμβρη. Να γνωρίζω σίγουρα ότι θα φύγω και πότε θα φύγω. Και μετά είναι δική μου επιλογή αν θα ακολουθήσω το επάγγελμα ή όχι. Κι αν επιλέξω να το ακολουθήσω, δεν θα έχω κανένα δικαίωμα να παραπονεθώ για τίποτε! Για να μην αναφερθώ στους αιτούντες απόσπασης. Τέλη Ιουνίου, άντε αρχές Ιούλη, οι άνθρωποι αυτοί πρέπει να γνωρίζουν πού θα βρίσκονται κι όχι να άγονται και να φέρονται μέχρι αρχές Οκτώβρη. Το όργιο που λέγεται Υπουργός Παιδείας (συγχωρείστε μου τη γλώσσα) απείλεισαι τους φοιτητές που κάνουν κατάληψη ότι θα χάσουν το εξάμηνο. Τι θα γίνει, μαντάμ, με τα παιδιά που δεν έχουν εκπαιδευτικούς ένα μήνα τώρα; Θα χάσουν κι αυτά το τρίμηνο-τετράμηνο ή στις 2 αυτές βαθμίδες θα συνεχίσουμε να παίζουμε το θέατρο του παραλόγου;
Αρνούμαι να μπω σε τάξη περιχαρής-γιατί έτσι οφείλω στους μαθητές μου-μέσα Οκτώβρη για να τους γνωρίσω!!
Αρνούμαι να φεύγω μακριά από το σπίτι μου και τους δικούς μου ανθρώπους για να πληρώνομαι 1.200 ευρώ (και ΑΝ φέτος) από τα οποία δεν μου μένει τίποτε αν υπολογίσεις τα εισιτήρια-ενοίκια-ΔΕΗ κτλ.
Αρνούμαι να μου στερούν με το «έτσι θέλω» τη χαρά να προσφέρω τις υπηρεσίες μου στον τομέα που επέλεξα και που μπορώ να τις προσφέρω!

Τέλος, πληροφορίες δια τηλεφώνου που είχα λένε ότι θα αρχίσουν να καλούν στο πρώτο 10ήμερο του Οκτώβρη!! Χωρίς όμως να είναι τίποτε επίσημο. Από μεταξύ τους συζητήσεις, όπως μου είπαν.

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3716 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:00:31 μμ »
Να πω κι εγω τα λιγοστα που εμαθα απο την πρωτοβαθμια β'αθηνας.στη συγκεκριμενη λοιπον,πλεοναζουν ακομα εκπαιδευτικοι απο την β'βαθμια και δεν ξερουν που να τους βαλουν.κενα στην αττικη θα υπαρξουν καποια στην α' και στην ανατολικη αττικη.δεν εχουν καμια ειδοποιηση απο το υπουργειο και ειναι,λεει,προς το παρον σαν να μην υπαρχουν αγγλικα.μηπως δεν υπαρχουμε και δεν το ξερουμε?

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3717 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:08:49 μμ »
Να πω κι εγω τα λιγοστα που εμαθα απο την πρωτοβαθμια β'αθηνας.στη συγκεκριμενη λοιπον,πλεοναζουν ακομα εκπαιδευτικοι απο την β'βαθμια και δεν ξερουν που να τους βαλουν.κενα στην αττικη θα υπαρξουν καποια στην α' και στην ανατολικη αττικη.δεν εχουν καμια ειδοποιηση απο το υπουργειο και ειναι,λεει,προς το παρον σαν να μην υπαρχουν αγγλικα.μηπως δεν υπαρχουμε και δεν το ξερουμε?
Άσχημα τα νέα δηλ. απ' αυτή τη διεύθυνση. Και πράγματι φέτος είναι σα να μην υπάρχουμε καθόλου. Πέρα από κανα δυο αόριστες αναφορές για κενά κ το ότι θα κληθούμε μετά τις αποσπάσεις (που κι αυτές τις ακούμε αλλά δεν τις βλέπουμε) τίποτε άλλο. Πάλι καλά που θα χουμε για λίγο ακόμα το επίδομα ανεργίας...

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3718 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:09:30 μμ »
Τι να έχουν σκεφτεί που δεν ξέρουν τι τους γίνεται! Το είπα και το ξαναλέω, να μην πάει κανένας-όύτε αναπληρωτής, ούτε ωρομίσθιος. Κυρίως όσοι έχουν ξενιτευτεί ξέρουν σίγουρα πως οικονομικά βγαίνεις με το ζόρι, άρα η επιλογή ανάληψης υπηρεσίας ως αναπληρωτή δεν συμφέρει κανέναν οικονομικά. Επιτέλους, πρέπει να σοβαρευτούμε σ' αυτή τη χώρα! Θέλουν να δουλέυουν με αναπληρωτές επειδή τους είναι πιο οικονικό; Μαγκιά τους κι εγώ μαζί τους! ΑΛΛΑ, με πρόγραμμα. Οι αναπληρωτές να φεύγουν αρχές Σεπτέμβρη. Να γνωρίζω σίγουρα ότι θα φύγω και πότε θα φύγω. Και μετά είναι δική μου επιλογή αν θα ακολουθήσω το επάγγελμα ή όχι. Κι αν επιλέξω να το ακολουθήσω, δεν θα έχω κανένα δικαίωμα να παραπονεθώ για τίποτε! Για να μην αναφερθώ στους αιτούντες απόσπασης. Τέλη Ιουνίου, άντε αρχές Ιούλη, οι άνθρωποι αυτοί πρέπει να γνωρίζουν πού θα βρίσκονται κι όχι να άγονται και να φέρονται μέχρι αρχές Οκτώβρη. Το όργιο που λέγεται Υπουργός Παιδείας (συγχωρείστε μου τη γλώσσα) απείλεισαι τους φοιτητές που κάνουν κατάληψη ότι θα χάσουν το εξάμηνο. Τι θα γίνει, μαντάμ, με τα παιδιά που δεν έχουν εκπαιδευτικούς ένα μήνα τώρα; Θα χάσουν κι αυτά το τρίμηνο-τετράμηνο ή στις 2 αυτές βαθμίδες θα συνεχίσουμε να παίζουμε το θέατρο του παραλόγου;
Αρνούμαι να μπω σε τάξη περιχαρής-γιατί έτσι οφείλω στους μαθητές μου-μέσα Οκτώβρη για να τους γνωρίσω!!
Αρνούμαι να φεύγω μακριά από το σπίτι μου και τους δικούς μου ανθρώπους για να πληρώνομαι 1.200 ευρώ (και ΑΝ φέτος) από τα οποία δεν μου μένει τίποτε αν υπολογίσεις τα εισιτήρια-ενοίκια-ΔΕΗ κτλ.
Αρνούμαι να μου στερούν με το «έτσι θέλω» τη χαρά να προσφέρω τις υπηρεσίες μου στον τομέα που επέλεξα και που μπορώ να τις προσφέρω!

Τέλος, πληροφορίες δια τηλεφώνου που είχα λένε ότι θα αρχίσουν να καλούν στο πρώτο 10ήμερο του Οκτώβρη!! Χωρίς όμως να είναι τίποτε επίσημο. Από μεταξύ τους συζητήσεις, όπως μου είπαν.



Πραγματικα λοιπον με τη σταση του η ηγεσια του Υπουργειου Παιδειας καταφερνει με ενα μοναδικο τροπο να κανει ολους εμας που αγαπαμε αυτο που διαλεξαμε να διδασκουμε να γινομαστε "παλιατσοι" μονο και μονο επειδη αυτοι μας βλεπουν ως αριθμους που"τρωνε " αδικα για εκεινους τα λεφτα του κρατους ενω οι ιδιοι τα σκορπιζουν στα "δικα" τους παιδια χωρις φειδω....
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3719 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:14:13 μμ »
Α! Ξέχασα να αναφέρω και το πιο σημαντικό! Μία έξτρα δήλωση που μου έκαναν, off the record φυσικά (για να 'χουμε και τον ... καλυμμένο) είναι ότι έγινε μ... (αυτολεξεί) από κάποιον (ποιος να έίναι αυτός; ) και έδωσαν προτεραιότητα στους μουσικούς, καλλιτεχνικών, θεατρικής αγωγής, ξεχνώντας (άκουσον άκουσον) τα αγγλικά!! (Δηλαδή, από μόνοι τους βάζουν τις ειδικότητες σε ζυγαριά και δίνουν βαρύτητα! Και περιμένουμε εμείς μετά να αντιμετωπίσουν τις ειδικότητες με σοβαρότητα.) Ψιθυριστά δε μου είπε ότι φοβούνται και την Ε.Ε. μην μυριστεί ότι καθυστέρησαν τόσο τα αγγλικά. (Τώρα που το ξανασκέφτομαι, μήπως έβγαλα γραμμή στην Ελληνοφρένεια και με δούλευαν κι εμένα ψιλό γαζί; )

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3720 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:18:08 μμ »
Α! Ξέχασα να αναφέρω και το πιο σημαντικό! Μία έξτρα δήλωση που μου έκαναν, off the record φυσικά (για να 'χουμε και τον ... καλυμμένο) είναι ότι έγινε μ... (αυτολεξεί) από κάποιον (ποιος να έίναι αυτός; ) και έδωσαν προτεραιότητα στους μουσικούς, καλλιτεχνικών, θεατρικής αγωγής, ξεχνώντας (άκουσον άκουσον) τα αγγλικά!! (Δηλαδή, από μόνοι τους βάζουν τις ειδικότητες σε ζυγαριά και δίνουν βαρύτητα! Και περιμένουμε εμείς μετά να αντιμετωπίσουν τις ειδικότητες με σοβαρότητα.) Ψιθυριστά δε μου είπε ότι φοβούνται και την Ε.Ε. μην μυριστεί ότι καθυστέρησαν τόσο τα αγγλικά. (Τώρα που το ξανασκέφτομαι, μήπως έβγαλα γραμμή στην Ελληνοφρένεια και με δούλευαν κι εμένα ψιλό γαζί; )

xaxaxaxaxaxa !!!!!! ;D  ;D  ;D  8)  8)  8)  :P  :P  :P

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3721 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 04:11:01 μμ »
Α! Ξέχασα να αναφέρω και το πιο σημαντικό! Μία έξτρα δήλωση που μου έκαναν, off the record φυσικά (για να 'χουμε και τον ... καλυμμένο) είναι ότι έγινε μ... (αυτολεξεί) από κάποιον (ποιος να έίναι αυτός; ) και έδωσαν προτεραιότητα στους μουσικούς, καλλιτεχνικών, θεατρικής αγωγής, ξεχνώντας (άκουσον άκουσον) τα αγγλικά!! (Δηλαδή, από μόνοι τους βάζουν τις ειδικότητες σε ζυγαριά και δίνουν βαρύτητα! Και περιμένουμε εμείς μετά να αντιμετωπίσουν τις ειδικότητες με σοβαρότητα.) Ψιθυριστά δε μου είπε ότι φοβούνται και την Ε.Ε. μην μυριστεί ότι καθυστέρησαν τόσο τα αγγλικά. (Τώρα που το ξανασκέφτομαι, μήπως έβγαλα γραμμή στην Ελληνοφρένεια και με δούλευαν κι εμένα ψιλό γαζί; )
Τραβηγμένο ακούγεται. Άλλωστε μαζί με μας "ξέχασαν" και τους άλλους ξενόγλωσσους και την Πληροφορική. Το σίγουρο είναι πως όσο πιο πολύ αργήσουν να μας καλέσουν τόσο περισσότερα χρήματα θα γλιτώσουν. Από παντού προσπαθούν πια να κόβουν.

Αποσυνδεδεμένος e-mary

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3722 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 04:17:37 μμ »

Δειτε : http://www.tovima.gr/world/article/?aid=421959&h1=true
στη Γαλλια ξεσηκωθηκαν οι εκπαιδευτικοι για το ποσοστο 1 προς 2  (2 φευγουν, 1 προσλαμβανεται)!
Πρεπει να δουν τα δικα μας ποσοστα για να παρηγορηθουν!  :P

σαν πλανοι, ομως κατοχοι της αληθειας, σα να φτανουμε στο θανατο, αλλα, δεστε, ζουμε..σα λυπουμενοι, αλλα παντοτε εχουμε χαρα, σαν φτωχοι, ομως πλουτιζουμε πολλους' σα να μην εχουμε τιποτε, ομως τα παντα κατεχουμε.
Αποστολος Παύλος (Β΄ Κορ. 6/ς: 4-10)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3723 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 04:41:27 μμ »
μας ξεχασαν?! :o :o :o
και φοβουνται και την Ε.Ε.?!  :o :o :o
βρε μπας και πρεπει αντι να παιρνουμε συνεχεια στο υπουργειο, να κανουμε κανα τηλεφωνο στους φιλους μας τους Ευρωπαιους?  ::) ::) ::)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160780
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 431

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.