*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ  (Αναγνώστηκε 264572 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #812 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 01:13:09 πμ »
η αλήθεια είναι ότι εδώ και καιρό θέλω να το παίξω csi  8) και να βρω τη διαδρομή που ακολουθούν τα λεφτά απο τη στιγμή που έρθουν απο την Ευρώπη μέχρι να καταλήξουν σε εμας .Α)Ποιοι απο το ΕΣΠΑ τα παραλαμβάνουν και είναι υπεύθυνοι να τα διαχειριστούν Β)ποιος είναι ο υπεύθυνος να τα "σπρώξει" προς το υπουργείο παιδείας Γ)το σημαντικότερο απ όλα και αυτό που μας καίει περισσότερο... ποιος και πότε τα παραλαμβάνει απ το υπουργείο παιδείας και τα διαχειρίζεται ώστε να τα "σπρώξει" στους ΑΚΩ, ΑΜΩ ...Ο συνήγορος του πολίτη άραγε να μπορεί να παρέμβει σ αυτήν την περίπτωση ή είναι έξω απο τα χωράφια του? οχι τίποτα άλλο ...αλλα εχω και ενα έντονο προαίσθημα  οτι κάποια κουτοπόνηρα μπαρμπάδια  στο υπουργείο παιδείας το παίζουν τραπεζίτες και προσπαθούν να πλουτίσουν εις βάρος μας καταθέτοντας τα χρήματα που έχουν πάρει απ το ΕΣΠΑ σε προθεσμιακούς λογαριασμούς ... θα ηταν ενδιαφέρον λοιπόν να βρίσκαμε  στο ΥΠΕΠΘ, τον υπεύθυνο παραλαβής των χρημάτων απο το ΕΣΠΑ και να ελέγχονταν ο λογαριασμός του(μέσω καταγγελίας του συνηγόρου του πολίτη) Καλά όλα αυτά όμως χρόνο  δεν έχω καθόλου να τα ψάξω... είμαι όλη μέρα στους δρόμους ... θα το ψάξω όμως και τοτεεεεε ....ΑΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ... ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΕΠΑΦΗ Η ΑΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΖΙ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ...
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:12:53 »

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #813 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 08:11:27 πμ »
η αλήθεια είναι ότι εδώ και καιρό θέλω να το παίξω csi  8) και να βρω τη διαδρομή που ακολουθούν τα λεφτά απο τη στιγμή που έρθουν απο την Ευρώπη μέχρι να καταλήξουν σε εμας .Α)Ποιοι απο το ΕΣΠΑ τα παραλαμβάνουν και είναι υπεύθυνοι να τα διαχειριστούν Β)ποιος είναι ο υπεύθυνος να τα "σπρώξει" προς το υπουργείο παιδείας Γ)το σημαντικότερο απ όλα και αυτό που μας καίει περισσότερο... ποιος και πότε τα παραλαμβάνει απ το υπουργείο παιδείας και τα διαχειρίζεται ώστε να τα "σπρώξει" στους ΑΚΩ, ΑΜΩ ...Ο συνήγορος του πολίτη άραγε να μπορεί να παρέμβει σ αυτήν την περίπτωση ή είναι έξω απο τα χωράφια του? οχι τίποτα άλλο ...αλλα εχω και ενα έντονο προαίσθημα  οτι κάποια κουτοπόνηρα μπαρμπάδια  στο υπουργείο παιδείας το παίζουν τραπεζίτες και προσπαθούν να πλουτίσουν εις βάρος μας καταθέτοντας τα χρήματα που έχουν πάρει απ το ΕΣΠΑ σε προθεσμιακούς λογαριασμούς ... θα ηταν ενδιαφέρον λοιπόν να βρίσκαμε  στο ΥΠΕΠΘ, τον υπεύθυνο παραλαβής των χρημάτων απο το ΕΣΠΑ και να ελέγχονταν ο λογαριασμός του(μέσω καταγγελίας του συνηγόρου του πολίτη) Καλά όλα αυτά όμως χρόνο  δεν έχω καθόλου να τα ψάξω... είμαι όλη μέρα στους δρόμους ... θα το ψάξω όμως και τοτεεεεε ....ΑΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ... ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΕΠΑΦΗ Η ΑΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΖΙ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ...
Το συντονιστικό είναι εδώ http://www.oromisthioi.gr/   Έχει και email για να τους στείλεις  το μήνυμα με την πρότασή σου. Το λιγότερο που μπορείς να κάνεις μιας και δεν έχεις χρόνο, αντί να στείλεις μήνυμα εδώ, όπως έκανες, μπορείς σε 1 λεπτό να στείλεις εμαιλ. Γράφεσαι και στη mailing list τους. Πώς θα τους μεταφέρει κάποιος την πρότασή σου; Ανέφικτο μου φαίνεται
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #814 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 08:37:45 πμ »
Μπήκαμε κι άλλοι σε αυτό το τριπάκι παλαιότερα και έχω να σου πω ότι είναι mission impossible. Ο συνήγορος το πολίτη δηλώνει αναρμόδιος για οικονομικές υποθέσεις και ο ελεγκτής δημόσιας διοίκησης θα παραπέμψει λέει το θέμα στο αρμόδιο υπουργείο για διερεύνηση, δηλαδή ρώτα και τον αδελφό μου τον κλέφτη. Μόνο με ένα σοβαρό συνδικαλιστικό όργανο που θα καθοδηγούσε σωστά τις διεκδικήσεις και τα βήματά μας ίσως καταφέρναμε κάτι αλλά δυστυχώς έχουμε τις ΔΟΕ-ΟΛΜΕ που σφυρίζουν αδιάφορα και όταν φτάνει ο κόμπος στο χτένι τραβάνε μια επίσχεση την προπαραμονή των Χριστουγέννων και πάντω αφού πάρουν την έγκριση της Άννας ότι έχει έρθνει το πλήρωμα του χρόνου να κάνει τις πληρωμές. Για διεκδικητικό πλαίσιο και νομικές ενέργειες που να διασφαλίζουν την μελλοντική έγκαιρη καταβολή ούτε κουβέντα φυσικά.
Πάντως κι εγώ είμαι πεπεισμένη ότι κάποιοι με το πρόσχημα ότι καθυστερούν τις διαδικασίες τα σχολεία με τις λανθασμένες καταστάσεις που στέλνουν (πολύ φυσικό αφού από το υπουργείο αλλάζουν τα έντυπα κάθε τρεις και λίγο..τυχαίο; δε νομίζω...) βρίσκουν τρόπους να κερδίσουν το χαρτζιλίκι τους.
Το συντονιστικό ό,τι μπορεί κάνει και μπράβο του αλλά έχει τη σκύλα και τη χάρυβδη (ολμέ-δοε) που πρέπει να δώσουν την ευχή τους πρώτα...Η μόνη μας ελπίδαθα ήταν ο Τριανταφυλλόπουλος, το wilileaks, ο μπάτμαν και ο σούπερμαν αλλά κι αυτοί έχουν τόσα άλλο να ασχοληθούν...
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #815 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 12:10:12 μμ »
η αλήθεια είναι ότι εδώ και καιρό θέλω να το παίξω csi  8) και να βρω τη διαδρομή που ακολουθούν τα λεφτά απο τη στιγμή που έρθουν απο την Ευρώπη μέχρι να καταλήξουν σε εμας .Α)Ποιοι απο το ΕΣΠΑ τα παραλαμβάνουν και είναι υπεύθυνοι να τα διαχειριστούν Β)ποιος είναι ο υπεύθυνος να τα "σπρώξει" προς το υπουργείο παιδείας Γ)το σημαντικότερο απ όλα και αυτό που μας καίει περισσότερο... ποιος και πότε τα παραλαμβάνει απ το υπουργείο παιδείας και τα διαχειρίζεται ώστε να τα "σπρώξει" στους ΑΚΩ, ΑΜΩ ...Ο συνήγορος του πολίτη άραγε να μπορεί να παρέμβει σ αυτήν την περίπτωση ή είναι έξω απο τα χωράφια του? οχι τίποτα άλλο ...αλλα εχω και ενα έντονο προαίσθημα  οτι κάποια κουτοπόνηρα μπαρμπάδια  στο υπουργείο παιδείας το παίζουν τραπεζίτες και προσπαθούν να πλουτίσουν εις βάρος μας καταθέτοντας τα χρήματα που έχουν πάρει απ το ΕΣΠΑ σε προθεσμιακούς λογαριασμούς ... θα ηταν ενδιαφέρον λοιπόν να βρίσκαμε  στο ΥΠΕΠΘ, τον υπεύθυνο παραλαβής των χρημάτων απο το ΕΣΠΑ και να ελέγχονταν ο λογαριασμός του(μέσω καταγγελίας του συνηγόρου του πολίτη) Καλά όλα αυτά όμως χρόνο  δεν έχω καθόλου να τα ψάξω... είμαι όλη μέρα στους δρόμους ... θα το ψάξω όμως και τοτεεεεε ....ΑΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ... ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΕΠΑΦΗ Η ΑΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΖΙ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ...
Το συντονιστικό είναι εδώ http://www.oromisthioi.gr/   Έχει και email για να τους στείλεις  το μήνυμα με την πρότασή σου. Το λιγότερο που μπορείς να κάνεις μιας και δεν έχεις χρόνο, αντί να στείλεις μήνυμα εδώ, όπως έκανες, μπορείς σε 1 λεπτό να στείλεις εμαιλ. Γράφεσαι και στη mailing list τους. Πώς θα τους μεταφέρει κάποιος την πρότασή σου; Ανέφικτο μου φαίνεται

διακρίνω μια ειρωνεία ? αλλού αυτά
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:12:53 »

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #816 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 05:18:48 μμ »
μία ερώτηση προς τους αναπληρωτές ΕΣΠΑ: είναι ιδέα μου από αυτά που διαβάζω στο forum ότι η Γ' Αθήνας φέτος είναι από τους χειρότερους κακοπληρωτές; ο λόγος που ρωτώ είναι ότι φέτος για πρώτη χρονιά δε δήλωσα Γ' Αθήνας και άργησαν να με πάρουν. Προβληματίζομαι λοιπόν αν για του χρόνου θα κάνω το ίδιο.
ΥΓ φέτος είμαι ΑΚΩ μέσω προϋπολογισμού από καθαρή τύχη :-\
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #817 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 08:04:01 μμ »
Βιάστηκα να τους κακολογήσω. Σήμερα πληρώθηκα! Πρωτοβάθμια Θεσσαλονίκης ΑΚΩ Αγγλικά. Φυσικά, μόνο ο Ιανουάριος (εννοείται).

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #818 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 08:12:48 μμ »
η αλήθεια είναι ότι εδώ και καιρό θέλω να το παίξω csi  8) και να βρω τη διαδρομή που ακολουθούν τα λεφτά απο τη στιγμή που έρθουν απο την Ευρώπη μέχρι να καταλήξουν σε εμας .Α)Ποιοι απο το ΕΣΠΑ τα παραλαμβάνουν και είναι υπεύθυνοι να τα διαχειριστούν Β)ποιος είναι ο υπεύθυνος να τα "σπρώξει" προς το υπουργείο παιδείας Γ)το σημαντικότερο απ όλα και αυτό που μας καίει περισσότερο... ποιος και πότε τα παραλαμβάνει απ το υπουργείο παιδείας και τα διαχειρίζεται ώστε να τα "σπρώξει" στους ΑΚΩ, ΑΜΩ ...Ο συνήγορος του πολίτη άραγε να μπορεί να παρέμβει σ αυτήν την περίπτωση ή είναι έξω απο τα χωράφια του? οχι τίποτα άλλο ...αλλα εχω και ενα έντονο προαίσθημα  οτι κάποια κουτοπόνηρα μπαρμπάδια  στο υπουργείο παιδείας το παίζουν τραπεζίτες και προσπαθούν να πλουτίσουν εις βάρος μας καταθέτοντας τα χρήματα που έχουν πάρει απ το ΕΣΠΑ σε προθεσμιακούς λογαριασμούς ... θα ηταν ενδιαφέρον λοιπόν να βρίσκαμε  στο ΥΠΕΠΘ, τον υπεύθυνο παραλαβής των χρημάτων απο το ΕΣΠΑ και να ελέγχονταν ο λογαριασμός του(μέσω καταγγελίας του συνηγόρου του πολίτη) Καλά όλα αυτά όμως χρόνο  δεν έχω καθόλου να τα ψάξω... είμαι όλη μέρα στους δρόμους ... θα το ψάξω όμως και τοτεεεεε ....ΑΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ... ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΕΠΑΦΗ Η ΑΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΖΙ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ...
Το συντονιστικό είναι εδώ http://www.oromisthioi.gr/   Έχει και email για να τους στείλεις  το μήνυμα με την πρότασή σου. Το λιγότερο που μπορείς να κάνεις μιας και δεν έχεις χρόνο, αντί να στείλεις μήνυμα εδώ, όπως έκανες, μπορείς σε 1 λεπτό να στείλεις εμαιλ. Γράφεσαι και στη mailing list τους. Πώς θα τους μεταφέρει κάποιος την πρότασή σου; Ανέφικτο μου φαίνεται

διακρίνω μια ειρωνεία ? αλλού αυτά
Καμιά ειρωνεία. Ίσα ίσα που σε βοήθησα εν μέρει μιας και ζητούσες να σου υποδείξει κάποιος πώς να έρθεις σε επαφή και κάθισα και σου βρήκα την ιστοσελίδα τους. Το θεώρησα υπερβολικό να σου γράψω και το εμαιλ, όχι ότι μου είναι δύσκολο... Τώρα αν εννοείς ειρωνικό αυτό που είπα περί ανέφικτου, δεν είναι ειρωνικό. Εσύ έχεις πρόταση, εγώ θα την κάνω; Κι αν ο άλλος (συντ) έχει απορίες; Εσύ δεν πρέπει να του τις λύσεις; Για το "αλλού αυτά"δε θα το σχολιάσω. Στο διαδίκτυο είμαστε, ο καθένας λέει ό,τι θέλει εκεί που νομίζει ότι τον παίρνει βέβαια. Χαλάρωσε λίγο, έχουμε πιο σοβαρά προβλήματα.  :P
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #819 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 08:15:30 μμ »
Βιάστηκα να τους κακολογήσω. Σήμερα πληρώθηκα! Πρωτοβάθμια Θεσσαλονίκης ΑΚΩ Αγγλικά. Φυσικά, μόνο ο Ιανουάριος (εννοείται).
Άντε να παίρνουμε σειρά και οι αμω... Υποτίθεται με το που θα έμπαιναν τα πρώτα χρήματα θα μπαίναμε σε σειρά. Αν και προσωπικά με την τόση αβεβαιότητα όλα αυτά παροδικά μου φαίνονται, μια παράταση λίγων μηνών. Τον ύπνο μου τον έχω χάσει σχετικά με το τι θα κάνω τα επόμενα χρόνια.
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #820 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 08:46:34 μμ »
Μην ανησυχείς. Ουδείς μονιμότερος του ΑΜΩ. Όπως βλέπεις πάνε να συγχωνεύσουν σχολεία και να καταργήσουν οργανικές για να δημιουργήσουν περισσότερα κενά για ΑΜΩ. Δε χρειάζεται να χάνεις τον ύπνο σου αφού δεν είσαι μόνιμος και δεν έχεις οργανική να σου καταργήσουν, δε σε πληρώνουν τα καλοκαίρια και σου δίνουν όσα θέλουν, όταν θέλουν! Είσαι το μέλλον της εκπαίδευσης, ενσαρκώνεις το όραμά τους για μείωση μισθών και δικαιωμάτων, μη σε φοβίζει τίποτα! Το μέλλον της ελληνικής εκπαίδευσης ανήκει στου ελαστικά απασχολούμενους. Οι ΑΜΩ ήρθαν για να μείνουν!
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #821 στις: Μάρτιος 01, 2011, 01:28:44 πμ »
μία ερώτηση προς τους αναπληρωτές ΕΣΠΑ: είναι ιδέα μου από αυτά που διαβάζω στο forum ότι η Γ' Αθήνας φέτος είναι από τους χειρότερους κακοπληρωτές; ο λόγος που ρωτώ είναι ότι φέτος για πρώτη χρονιά δε δήλωσα Γ' Αθήνας και άργησαν να με πάρουν. Προβληματίζομαι λοιπόν αν για του χρόνου θα κάνω το ίδιο.
ΥΓ φέτος είμαι ΑΚΩ μέσω προϋπολογισμού από καθαρή τύχη :-\

Μιας και ειμαι Γ' Αθηνας, να σου πω οτι αυτο δυστυχως αληθευει! :-\ Απο την περασμενη βδομαδα τους ρωταμε τι γινεται με τον Ιανουαριο κι απο το 'θα πληρωθειτε μεσα στη βδομαδα' που ελεγαν,  Παρασκευη εγινε  'μεσα στην αλλη βδομαδα οπωσδηποτε'...Παω στοιχημα οτι αν παρω τηλ. αυριο, θα πουν απο βδομαδα παλι, δουλεμα κανονικο δηλαδη. ???

Το πραγματικο σπασιμο ειναι οτι μετα απο τοσα χρονια χαρηκαμε καποιοι που μας καλεσαν ΑΚΩ κι  εχουμε βρεθει να τρεχουμε σε 6 σχολεια, απληρωτοι παλι 2 μηνες, να τρεχουν τα εξοδα μαζι με μας και να ειμαστε σε χειροτερη αβεβαιοτητα απο οτι προηγουμενες χρονιες ωρομισθιοι, στο αγχος και στο δρομο διαρκως.

Και, διχως να θελω να θιξω τους συναδελφους ΑΚΩ που πληρωνονται μεσω προυπολογισμου με κανεναν τροπο, απο οτι φαινεται ηταν εντελως ζαρια φετος ποιος βρεθηκε που και με ποιο καθεστως πληρωμων, αλλα ειναι απιστευτα αδικο και απαραδεκτο οι μισοι αναπληρωτες να πληρωνονται καθε μηνα σταθερα, να εχουν 1-2 σχολεια με 16-24 ωρες, που σημαινει,λογικα, οτι καποιοι δουλευουν 16, πχ, ωρες και παιρνουν κανονικο μισθο κι οι αλλοι μισοι, να τρεχουν σε 3-6 σχολεια, με μεσο ορο 2 σχολεια την ημερα, να κανουν υποχρεωτικο 24ωρο και να περιμενουν ποτε θα παρουν τα ποδια τους τα γραφεια να πληρωσουν το μισθο που εχουν ηδη δουλεψει...

Αναπληρωτες με 2 μετρα και 2 σταθμα, ενω ολοι την ιδια αιτηση καναμε περισυ το καλοκαιρι, και κανεις μα κανεις δε μας εδωσε την επιλογη...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2011, 01:42:26 πμ από SilverPhoenix »
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #822 στις: Μάρτιος 01, 2011, 01:59:39 πμ »
μία ερώτηση προς τους αναπληρωτές ΕΣΠΑ: είναι ιδέα μου από αυτά που διαβάζω στο forum ότι η Γ' Αθήνας φέτος είναι από τους χειρότερους κακοπληρωτές; ο λόγος που ρωτώ είναι ότι φέτος για πρώτη χρονιά δε δήλωσα Γ' Αθήνας και άργησαν να με πάρουν. Προβληματίζομαι λοιπόν αν για του χρόνου θα κάνω το ίδιο.
ΥΓ φέτος είμαι ΑΚΩ μέσω προϋπολογισμού από καθαρή τύχη :-\

Μιας και ειμαι Γ' Αθηνας, να σου πω οτι αυτο δυστυχως αληθευει! :-\ Απο την περασμενη βδομαδα τους ρωταμε τι γινεται με τον Ιανουαριο κι απο το 'θα πληρωθειτε μεσα στη βδομαδα' που ελεγαν,  Παρασκευη εγινε  'μεσα στην αλλη βδομαδα οπωσδηποτε'...Παω στοιχημα οτι αν παρω τηλ. αυριο, θα πουν απο βδομαδα παλι, δουλεμα κανονικο δηλαδη. ???

Το πραγματικο σπασιμο ειναι οτι μετα απο τοσα χρονια χαρηκαμε καποιοι που μας καλεσαν ΑΚΩ κι  εχουμε βρεθει να τρεχουμε σε 6 σχολεια, απληρωτοι παλι 2 μηνες, να τρεχουν τα εξοδα μαζι με μας και να ειμαστε σε χειροτερη αβεβαιοτητα απο οτι προηγουμενες χρονιες ωρομισθιοι, στο αγχος και στο δρομο διαρκως.

Και, διχως να θελω να θιξω τους συναδελφους ΑΚΩ που πληρωνονται μεσω προυπολογισμου με κανεναν τροπο, απο οτι φαινεται ηταν εντελως ζαρια φετος ποιος βρεθηκε που και με ποιο καθεστως πληρωμων, αλλα ειναι απιστευτα αδικο και απαραδεκτο οι μισοι αναπληρωτες να πληρωνονται καθε μηνα σταθερα, να εχουν 1-2 σχολεια με 16-24 ωρες, που σημαινει,λογικα, οτι καποιοι δουλευουν 16, πχ, ωρες και παιρνουν κανονικο μισθο κι οι αλλοι μισοι, να τρεχουν σε 3-6 σχολεια, με μεσο ορο 2 σχολεια την ημερα, να κανουν υποχρεωτικο 24ωρο και να περιμενουν ποτε θα παρουν τα ποδια τους τα γραφεια να πληρωσουν το μισθο που εχουν ηδη δουλεψει...

Αναπληρωτες με 2 μετρα και 2 σταθμα, ενω ολοι την ιδια αιτηση καναμε περισυ το καλοκαιρι, και κανεις μα κανεις δε μας εδωσε την επιλογη...
αν και από τους τυχερούς, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. 'Ηταν καθαρή τύχη ή καλύτερα ατυχία αν θα βρεθείς στη μία ή στην άλλη θέση. Για φέτος΄στάθηκα τυχερή, αν και αισθανομαι ένα μούδιασμα όταν σκέφτομαι πόσοι συνάδελφοι τρέχουν κάθε μέρα για κάτι που θα έπρεπε να είναι αυτονόητο: να δουλεύεις και να πληρώνεσαι γι'αυτό. Υποθέτω ότι του χρόνου το πείραμα θα επαναληφθεί σε μεγαλύτερη κλίμακα. Τί άλλο θα ζήσουμε πιά μέχρι να διοριστούμε ή να τα παρατήσουμε;
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #823 στις: Μάρτιος 01, 2011, 11:51:35 μμ »
αν και από τους τυχερούς, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. 'Ηταν καθαρή τύχη ή καλύτερα ατυχία αν θα βρεθείς στη μία ή στην άλλη θέση. Για φέτος΄στάθηκα τυχερή, αν και αισθανομαι ένα μούδιασμα όταν σκέφτομαι πόσοι συνάδελφοι τρέχουν κάθε μέρα για κάτι που θα έπρεπε να είναι αυτονόητο: να δουλεύεις και να πληρώνεσαι γι'αυτό. Υποθέτω ότι του χρόνου το πείραμα θα επαναληφθεί σε μεγαλύτερη κλίμακα. Τί άλλο θα ζήσουμε πιά μέχρι να διοριστούμε ή να τα παρατήσουμε;

Αυτο ακριβως, του χρονου θα ξανακανουν τα ιδια και χειροτερα, και αυτα που κανουν-οχι μονο στην  Παιδεια, βεβαια-απλα στερουνται εντελως λογικης. Οσον αφορα την παιδεια, οταν περισυ καλοκαιρι καναμε τις κλασικες αιτησεις αναπληρωτων/ωρομισθιων, οφειλαν να μας ενημερωσουν για την πιθανοτητα να μπουμε με ΕΣΠΑ, να εχουμε την επιλογη στην τελικη και να μην ειμαστε αυτη τη στιγμη μισοι ετσι, μισοι αλλιως και με το ετσι θελω απο πλευρας υπουργειου. Αναπληρωτες θεωρητικα ολοι, ΟΚ, αλλα οι μισοι πληρωνονται κανονικα καθε μηνα, με ολα τα σχετικα δικαιωματα που ξεραμε κι ακουγαμε τοσα χρονια κι οι υπολοιποι χρειαστηκε να δωσουμε μαχη για να επικυρωθουν οτι ισχυουν τα ιδια δικαιωματα...και συνεχιζουμε να δινουμε μαχη για να πληρωθουμε τα δεδουλευμενα,ελεος δηλαδη!!!

By the way, αν διαβαζουν συναδελφοι που ειναι επισης Α' Βαθμια Γ΄Αθηνας...παρτε κανενα τηλεφωνο τη διευθυνση και γκρινιαξτε λιγο, παλι απο βδομαδα λενε οτι θα μπει ο Ιανουαριος, δεν εχουν παρει λεει εντολη-ενω η Διαυγεια λεει οτι τα κονδυλια εχουν εγκριθει απο την περασμενη εβδομαδα!Αντε, γιατι πολλα μας τα εχουν κανει φετος! :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2011, 11:53:17 μμ από SilverPhoenix »
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος millhaven

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #824 στις: Μάρτιος 02, 2011, 10:16:34 πμ »

Γεια Χαρά :)

Στα τηλέφωνα έχουμε πια για τα καλά καταλάβει ότι μας δουλεύουνε κανονικότατα!

Για αυτό: Αύριο, Πέμπτη, 3/3 , στις 14:30, όσοι ανήκουμε στην διεύθυνση πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Γ' Αθηνών θα βρεθούμε στη διεύθυνση στο Αιγάλεω, για να θέσουμε όλα τα ζητήματα που έχουνε αναφερθεί και εδώ.

Ίσως να βοηθούσε αν οργανώνατε κάτι αντίστοιχο και όσοι ανήκετε στην δευτεροβάθμια  της ίδιας περιοχής, Silver Phoenix... :)

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #825 στις: Μάρτιος 03, 2011, 12:21:50 πμ »
Πρωτοβαθμια ειμαι, Millhaven, οχι Δευτεροβαθμια! ;)Κι αν ειμαι καλυτερα, θα ειμαι εκει αυριο, κατω με ιωση απο χτες-γι αυτο κι επαιρνα τηλεφωνα το γραφειο, αντι να παω μια βολτα απο εκει να τους τα ψαλλω face to face! :-\

Οσο το οτι μας δουλευουν το εχουμε καταλαβει καιρο τωρα, δεν το συζηταω καθολου! :-\ Απο βδομαδα σε βδομαδα μας πανε κι ΟΚ, να δεχτω οτι με τα παρουσιολογια και μεχρι να πανε ολα στο γραφειο-ειναι και πολλα τα χαρτια, αυτο ειναι γεγονος, αν ειχαμε 1ευρω για καθε υπογραφη καθε μηνα, θα ειχαμε πλουτισει τωρα :P- υπαρχει καθυστερηση καποιων ημερων μεχρι να προχωρησουν οι πληρωμες ανα μηνα. Και, ΟΚ, να μην πληρωθουμε στην αρχη του μηνα και να περιμενουμε ως τις 15-20, που ειχαν μονοι τους πει οτι θα πληρωνουν καθε μηνα αναμεσα σε αυτες τις ημερομηνιες,νερο στο κρασι μας κι εκει!

Εδω ομως μιλαμε οτι παμε σε 3ο μηνα απληρωτοι,υποχρεωσεις κι εξοδα τρεχουν, εμεις τρεχουμε και τα δεδουλευμενα αφαντα...ελεος δηλαδη!!

Ελπιζω να ειμαι καλα αυριο και να σας δω εκει!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 03, 2011, 12:33:38 πμ από SilverPhoenix »
Dream a little dream of me...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160669
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 356
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.