*

Αποστολέας Θέμα: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α  (Αναγνώστηκε 486984 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Energo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οπότε χρειάζεται ένα νέο σύστημα μοριοδότησης για να κοπούν τα τυχερά-πονηρά παιχνίδια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioanna-2012

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιατι απαραδεκτη ιστορια? ειδικα στην πρωτοβαθμια στον ΑΣΕΠ 2008 υπηρχαν αρκετα θεματα- ερωτηματα οπου αναφερονταν   σε μαθητες με μαθησιακες δυσκολιες λεπτομερως!!!!! Αρα οι επιτυχοντες εχουν εξεταστει στο αντικειμενο της ειδικης  επιτυχως!!!!
Μπορεί σε αυτές τις ερωτήσεις να απάντησες λάθος.

Αποσυνδεδεμένος ioanna-2012

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Tο μεταπτυχιακο δεν ειναι τυχερο παιχνιδι, τυχεροι ηταν καποιοι που βρεθηκαν ουρανοκατεβατοι σε ταξη μετα τα γνωστα σεμιναρια και επειδη δουλεψαν 2 χρονιες πιστευουν οτι πλεον η θεση γραφει το ονομα τους.
Βάλε 6 χρονιές και εσύ με 1 μτπ στη Βουλγαρία με παρουσιολόγιο που το υπέγραφε ο γνωστός ....άγνωστος
θέλεις να μπεις πρώτος!!! Άσε μπρεεεεεεε

Αποσυνδεδεμένος irida pap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δε θα εκανα ποτε το Βουλγαρικο αλλα ακομα και αυτοι που το παρακολουθησαν υπερεχουν σε γνωσεις. Οπως και να το κανεις εισαι ενα σκαλι πιο κατω απο αποψη μορφωσης, αντικειμενικα με βαση το προσοντολογιο. Οσο για την εμπειρια της προυπηρεσιας που επικαλεισθε καποιοι κουραφεξαλα θα πω εγω. Εχω συναντησει ατομα στην ΕΑ που απο τον πρωτο μηνα στο σχολειο εβαλαν τα γυαλια  8) ακομα και σε μονιμους ειδικης αγωγης. ΕΙναι να το χεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Δε θα εκανα ποτε το Βουλγαρικο αλλα ακομα και αυτοι που το παρακολουθησαν υπερεχουν σε γνωσεις. Οπως και να το κανεις εισαι ενα σκαλι πιο κατω απο αποψη μορφωσης, αντικειμενικα με βαση το προσοντολογιο. Οσο για την εμπειρια της προυπηρεσιας που επικαλεισθε καποιοι κουραφεξαλα θα πω εγω. Εχω συναντησει ατομα στην ΕΑ που απο τον πρωτο μηνα στο σχολειο εβαλαν τα γυαλια  8) ακομα και σε μονιμους ειδικης αγωγης. ΕΙναι να το χεις...

Σωστα τα λες κι εγω θα παραθεσω ενα παραδειγμα. Εχουμε ενα χωριο οπου ενας νοσηλευτης παρεχει ιατρικη φροντιδα για 10χρονια σε πρακτικο επιπεδο χωρις  να ειναι γιατρος. Ερχετε λοιπον ενας γιατρος που μολις τελειωσε το πανεπιστημιο με 0 προυπηρεσια να κανει το αγροτικο του. Ποιος ειναι κατλληλα καταρτισμενος απο τους δυο να ασκει ιατρικη???

Να το θεσω διαφορετικα?  Αν καποιον τον ποναει το δοντι του θα παει στον οφθαλμιατρο που εχει 6 χρονια πειρα η στον οδοντιατρο που εχει 1 χρονο πειρα?

Λοιπον οι συμφεροντολογοι ας σωπασουν. Ηδη βλαπτουν την εκπαιδευση.....

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Μπορεί σε αυτές τις ερωτήσεις να απάντησες λάθος.

Τι λες ....εισαι και εκπαιδευτικος...Για τον εαυτο σου  μιλας???? Ειδες για να μην εχεις μεταπτυχιακο ουτε τις ερωτησεις ξερεις ουτε τις απαντησεις..... αμφιβαλω αν περασες κι απεξω απο τον ΑΣΕΠ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 12, 2013, 11:20:04 μμ από mendor »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Σωστα τα λες κι εγω θα παραθεσω ενα παραδειγμα. Εχουμε ενα χωριο οπου ενας νοσηλευτης παρεχει ιατρικη φροντιδα για 10χρονια σε πρακτικο επιπεδο χωρις  να ειναι γιατρος. Ερχετε λοιπον ενας γιατρος που μολις τελειωσε το πανεπιστημιο με 0 προυπηρεσια να κανει το αγροτικο του. Ποιος ειναι κατλληλα καταρτισμενος απο τους δυο να ασκει ιατρικη???

Να το θεσω διαφορετικα?  Αν καποιον τον ποναει το δοντι του θα παει στον οφθαλμιατρο που εχει 6 χρονια πειρα η στον οδοντιατρο που εχει 1 χρονο πειρα?

Λοιπον οι συμφεροντολογοι ας σωπασουν. Ηδη βλαπτουν την εκπαιδευση.....
Και εγώ θα σε ρωτήσω, σε ποιον θα εμπιστευτείς το παιδί σου για προετοιμασία στις πανελλήνιες. Στον απλό πτυχιούχο με εμπειρία χρόνων σε πανελλήνιες ή σε κάποιον που έχει διδακτορικό αλλά αρχίζει τώρα να διδάσκει;
ps  το προηγούμενο παραδειγμά σου δεν στέκει γιατί μιλάς για διαφορετικές κατηγορίες. Ξεκινάμε συνάδελφοι όλοι με το βασικό μας πτυχίο που διδάσκουμε. Το μεταπτυχιακό δεν καπακώνει το βασικό πτυχίο μην ξεχνιέστε. γιατί σας βλέπω σε λίγο με το μεταπτυχιακό να είσαστε ικανοί να διδάξετε τα πάντα στην ειδική αγωγή!!!!

Αποσυνδεδεμένος Energo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σωστα τα λες κι εγω θα παραθεσω ενα παραδειγμα. Εχουμε ενα χωριο οπου ενας νοσηλευτης παρεχει ιατρικη φροντιδα για 10χρονια σε πρακτικο επιπεδο χωρις  να ειναι γιατρος. Ερχετε λοιπον ενας γιατρος που μολις τελειωσε το πανεπιστημιο με 0 προυπηρεσια να κανει το αγροτικο του. Ποιος ειναι κατλληλα καταρτισμενος απο τους δυο να ασκει ιατρικη???

Να το θεσω διαφορετικα?  Αν καποιον τον ποναει το δοντι του θα παει στον οφθαλμιατρο που εχει 6 χρονια πειρα η στον οδοντιατρο που εχει 1 χρονο πειρα?

Λοιπον οι συμφεροντολογοι ας σωπασουν. Ηδη βλαπτουν την εκπαιδευση.....


Εφόσον εσύ είσαι τέλεια καταρτισμένος τότε γιατί φοβάσαι την μοριοδότηση και το νέο σύστημα. Ακόμα παρατηρώ ασκείς και λογοκρισία όταν δε σε συμφέρει κάτι. Για ποιο επίπεδο μας λες τότε, άκου να μάθεις να σέβεσαι τις απόψεις που ακούγονται

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Οπότε χρειάζεται ένα νέο σύστημα μοριοδότησης για να κοπούν τα τυχερά-πονηρά παιχνίδια!
Πολύ σωστά!
  

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σταματήστε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Energo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όποιος έχει νεότερα σχετικά ας ενημερώσει

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Νεότερο: μην πιστεύετε αυτά που λέει ο Μπράτης. Πουθενά δεν λέει ο νόμος ότι θα υπάρχει μοριοδότηση ή θα ισχύει το ένα ή το άλλο

Αποσυνδεδεμένος irida pap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδη τα κατεβασε η κουτρα του; Λιγο χλωμο, αλλα και παλι το οτι δεν εχει ακουστει τπτ επισημο και ηταν ο μονος που εσπευσε να ερηνευσει τον νεο νομο μου αφηνει πολλα ερωτηματικα. Νομιζω πως ειναι ενα θεμα που αφορα πολυ κοσμο και μου κανει εντυπωση που δε συζητιεται καθολου. Δε θα πρεπε να δοθουν καποιες εξηγησεις;

Αποσυνδεδεμένος geolar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
καλησπερα θα θελα να μαθω αν αυτο ισχυει και στους πινακες αναπληρωτων?? δηλαδη εστω οτι εχω προυπηρεσια με την προσκομηση μεταπτυχιακου στην ειδικη αγωγη θα ανέβω στον πινακα αναπληρωτων ή καταργηθηκε???

http://www.pde.gr/index.php?page=6624

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161280
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 399
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.