*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 728993 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3206 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 12:07:16 μμ »
Στο ΦΕΚ αναγράφεται:
"2. Οι αξιολογούμενοι το αργότερο μέχρι τη συζήτηση προετοιμασίας με τον αξιολογητή τους θα
πρέπει να έχουν καταχωρίσει στην ειδική ψηφιακή εφαρμογή όσα αναφέρονται στο άρθρο 9 της
υπό στοιχεία 9950/ΓΔ5/27.1.2023 Κοινής Υπουργικής Απόφασης (Β’ 388).
3. Ο/Η Σύμβουλος Εκπαίδευσης, ως αξιολογητής, οφείλει μέχρι τις 20/02/2023 να
δρομολογήσει και να εκκινήσει τη διαδικασία της παρ. 4 του άρθρου 11 της προαναφερθείσας
Κ.Υ.Α. ώστε μέχρι τις 28/02/2023 να έχει εκκινήσει η διαδικασία παρατήρησης της πρώτης
διδασκαλίας των εκπαιδευτικών της περιοχής ευθύνης του/της"

Βάσει αυτών πότε είναι οι καταληκτική ημερομηνία συμπλήρωσης του φακέλου;
Γιατί βιάζονται και λέει μέχρι 28/2/20023 να έχει εκκινήσει η διαδικασία παρατήρησης; Για να έχει "τροφή" το ΣΚΑΪ;
Ε, ναι... Να λέει αυτός ο ακατανόμαστος Πορτοσάλτε κι ο Οικονόμου πως είμαστε τεμπέληδες και καθόμαστε και πληρωνόμαστε...! Ενώ αυτοί που "τα παίρνουν" χοντρά και λιβανίζουν καθημερινά τον Μητσοτάκη & το δήθεν έργο του από το δήθεν αντικειμενικό κανάλι τους, είναι σωστοί και ικανότατοι στη δουλειά τους...!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:16:29 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3207 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 12:37:28 μμ »
TI ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;;;;;

Προσπαθούν να κλείσουν τα έργα της αξιολόγησης εκπαιδευτικών, και να απορροφήσουν τα λεφτάκια, πριν φύγουν από την εξουσία...


αυτά τα έχουμε πει και σε άλλα νήματα και ισχύει. απλώς δεν έχω πληροφόρηση άμεσα για άλλες πτυχές (ή μπορεί να έχω )  και απλώς ρωτώ ρητορικά για τις προθεσμίες

Αν είναι εμείς μόνο να πρέπει να κάνουμε ότι μπορούμε, αυτόν γιατί τον πληρώνουν;
Aυτός κάνει ότι μπορεί;
Καμιά διδασκαλία θα έρθει να κάνει στα ΕΠΑΛ, να τον δούμε πως συμπεριφέρεται και να πάρουμε παράδειγμα για το πως να διδάσκουμε και εμείς;
Ή μήπως δεν μπορεί;
Μήπως μόνο να κρίνει και να σχολιάζει θέλει; Όσοι είναι έξω από το χορό, πολλά τραγούδια λένε!
.

δεν ενδιαφέρονται και πολύ για τους συμβούλους (όλοι θα κάνουν τη δουλειά όπως πρέπει) , γι΄αυτό δεν έπαιξε τρελό ασανσέρ , μόνο κάπως  στους διευθυντές εκπαίδευσης (για προσωπικούς και όχι υπηρεσιακούς λόγου, ΟΛΟΙ στη θέση κάνουν τη δουλειά). δηλαδή περίμενε κανείς οδηγίες σοβαρές; αχαχαχααχαχαχα, πολλή κωμωδία διαβαζει ή έχει προσδοκίες  ο αναρτών κωμωδιογράφος από το υπερπέραν. ας ασχοληθεί με τις ταραχές στα σχολεία και τις σχετικές ειδήσεις στα μέσα...

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 584
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3208 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 12:44:30 μμ »
Ε, ναι... Να λέει αυτός ο ακατανόμαστος Πορτοσάλτε κι ο Οικονόμου πως είμαστε τεμπέληδες και καθόμαστε και πληρωνόμαστε...! Ενώ αυτοί που "τα παίρνουν" χοντρά και λιβανίζουν καθημερινά τον Μητσοτάκη & το δήθεν έργο του από το δήθεν αντικειμενικό κανάλι τους, είναι σωστοί και ικανότατοι στη δουλειά τους...!
Πάντως μπαζει από παντού η ιστορία έτσι όπως περπατάει και φυσικά οι συνδικαλιστές είναι στον κόσμο τους. Δηλαδή αν έχω Γ λυκείου και πνίγομαι εγώ γιατί να πιεστω να ενημερώσω το φάκελο. Θα τον ενημερώσω όταν βρω χρόνο. Να περιμένουν. Τώρα τους έκοψε; Ανήμερα εκλογών; Τι κάνανε τόσο καιρό; Επίσης γιατι να τον ενημερώσω εγώ και όχι η διεύθυνση; Τα έχουν όλα τα στοιχεία. Εγώ να μπω να δω και να προσθέσω κάτι αν θέλω

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3209 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 01:50:28 μμ »
Στην αυριανή γενική συνέλευση της ΟΛΜΕ να ελπίζουμε; ;Ή εδώ γελάμε; Μιλάω στους νεοδιόριστους .
Την Τετάρτη λέει απεργία.
 Παιδιά μιλήστε.
 Tο γεγονός ότι πρώτοι εμείς θα καούμε και οι υπόλοιποι ίσως να τη γλυτώσουν αν δεν  προλάβουν λόγω εκλογών, δεν πρέπει να είναι δικαιολογία..
Τα συνδικαλιστικά όργανα ακόμη και οι μη κυβερνητικοί κάνουν τις πάπιες. Τι κάνουμε; το δεχόμαστε μοιρολατρικά γιατί δε γίνεται αλλιώς και "είναι πολλά τα λεφτά Άρη"; Να ελπίζουμε κάπου; Για την απεργία ποια είναι η γνώμη σας;

Να διευκρινίσω: Δεν καλώ σε επανάσταση, να καταλάβω θέλω ή να επιβεβαιώσω τις σκέψεις μου.
Δεν είναι επιθετικό το ύφος, ανησυχία και αγωνία βγάζω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:16:29 »

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3210 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 02:01:39 μμ »
Στην αυριανή γενική συνέλευση της ΟΛΜΕ να ελπίζουμε; ;Ή εδώ γελάμε; Μιλάω στους νεοδιόριστους .
Την Τετάρτη λέει απεργία.
 Παιδιά μιλήστε.
 Tο γεγονός ότι πρώτοι εμείς θα καούμε και οι υπόλοιποι ίσως να τη γλυτώσουν αν δεν  προλάβουν λόγω εκλογών, δεν πρέπει να είναι δικαιολογία..
Τα συνδικαλιστικά όργανα ακόμη και οι μη κυβερνητικοί κάνουν τις πάπιες. Τι κάνουμε; το δεχόμαστε μοιρολατρικά γιατί δε γίνεται αλλιώς και "είναι πολλά τα λεφτά Άρη"; Να ελπίζουμε κάπου; Για την απεργία ποια είναι η γνώμη σας;

Να διευκρινίσω: Δεν καλώ σε επανάσταση, να καταλάβω θέλω ή να επιβεβαιώσω τις σκέψεις μου.
Δεν είναι επιθετικό το ύφος, ανησυχία και αγωνία βγάζω.

Τις ίδιες σκέψεις ακριβώς κάνω κι εγώ. Και, δυστυχώς, πολλοί από εμάς θα μείνουν άλλα δύο χρόνια δόκιμοι...Έτσι, για να λένε ότι οι ανεπαρκείς βρέθηκαν και θα επιμορφωθούν... Τέτοιο μίσος πρώτη φορά...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3211 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 02:02:04 μμ »
Στην αυριανή γενική συνέλευση της ΟΛΜΕ να ελπίζουμε; ;Ή εδώ γελάμε; Μιλάω στους νεοδιόριστους .
Την Τετάρτη λέει απεργία.
 Παιδιά μιλήστε.
 Tο γεγονός ότι πρώτοι εμείς θα καούμε και οι υπόλοιποι ίσως να τη γλυτώσουν αν δεν  προλάβουν λόγω εκλογών, δεν πρέπει να είναι δικαιολογία..
Τα συνδικαλιστικά όργανα ακόμη και οι μη κυβερνητικοί κάνουν τις πάπιες. Τι κάνουμε; το δεχόμαστε μοιρολατρικά γιατί δε γίνεται αλλιώς και "είναι πολλά τα λεφτά Άρη"; Να ελπίζουμε κάπου; Για την απεργία ποια είναι η γνώμη σας;

Να διευκρινίσω: Δεν καλώ σε επανάσταση, να καταλάβω θέλω ή να επιβεβαιώσω τις σκέψεις μου.
Δεν είναι επιθετικό το ύφος, ανησυχία και αγωνία βγάζω.
Η ΔΟΕ στέλνει εξώδικα στις ΔΕ που δεν έχουν προχωρήσει στις διαπιστωτικές πράξεις μονιμοποίησης των νεοδιόριστων. Υπάρχει απεργία στις 15/2 και ο αγώνας θα κλιμακωθεί (αποχή από εξωδιδακτικά καθήκοντα, στάσεις εργασίας κλπ.).
Τώρα, στην περίπτωση που κάποιος σύμβουλος σε καλέσει τηλεφωνικώς για να κανονίσετε ραντεβού, του απαντάς ευγενικά ότι ναι μεν, αλλά όχι..., αφού έχεις κανονίσει διαγωνίσματα τετραμήνου, εκθέσεις κλπ. και του τονίζεις ότι επείγεσαι να ολοκληρώσεις την ύλη έγκαιρα, ώστε να είσαι σωστός/-ή & συνεπής μ' αυτή τη σημαντικότατη παράμετρο του πραγματικού σου έργου! Ας σου ξανατηλεφωνήσει τον επόμενο μήνα... Εν τω μεταξύ, το ίδιο να πράξουν όλοι όσοι ενοχληθούν, οπότε... η αξιολόγηση της Κεραμέως, αναβάλλεται επ' αόριστον.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3212 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 02:18:48 μμ »

Την Τετάρτη λέει απεργία.
 Παιδιά μιλήστε.
 Tο γεγονός ότι πρώτοι εμείς θα καούμε και οι υπόλοιποι ίσως να τη γλυτώσουν αν δεν  προλάβουν λόγω εκλογών, δεν πρέπει να είναι δικαιολογία..

Να διευκρινίσω: Δεν καλώ σε επανάσταση, να καταλάβω θέλω ή να επιβεβαιώσω τις σκέψεις μου.
Δεν είναι επιθετικό το ύφος, ανησυχία και αγωνία βγάζω.

τίποτα επιθετικό δεν φαίνεται, έχεις χιλια δίκια. δεν θα καεί κανείς. απεργία μην περιμένεις να έχει συμμετοχή λόγω οικονομικών. αυτό που απαιτεί η περίσταση είναι μαζική απόφαση για κοινή στάση που δεν θα υπάρξει, εκτός αν αυτοοργανωθείτε και με τους τοπικούς συνδικάλες γίνει κάτι (δεν το πολυβλέπω).
του απαντάς ευγενικά ότι ναι μεν, αλλά όχι...
αυτό δεν ξέρω κατά πόσον μπορείτε να οργανωθείτε να το κάνετε. δεν θα το πρότεινα εκ του ασφαλούς εγώ (δεν κρινω, είναι μια θέση)
μιλήστε μεταξύ σας και με τοπικούς ΣΕΠΕ-ΕΛΜΕ.
μη φοβάστε πάντως γενικά... ό,τι και να γίνει (τυπικά) θα  έχει κάποιες ήπιες εντελώς επιπτώσεις σε αυτή τη φάση αλλά είναι τσίρκο όλοι αυτοί . θα τα δούμε με τις εκλογές. απρόβλεπτο δώρο στον ΠΘ ! δεν το περίμενε κανεις με τον σεισμό !
μη φοβάσαι πάντως

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1353
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3213 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 02:21:35 μμ »
Η ΔΟΕ στέλνει εξώδικα στις ΔΕ που δεν έχουν προχωρήσει στις διαπιστωτικές πράξεις μονιμοποίησης των νεοδιόριστων. Υπάρχει απεργία στις 15/2 και ο αγώνας θα κλιμακωθεί (αποχή από εξωδιδακτικά καθήκοντα, στάσεις εργασίας κλπ.).
Τώρα, στην περίπτωση που κάποιος σύμβουλος σε καλέσει τηλεφωνικώς για να κανονίσετε ραντεβού, του απαντάς ευγενικά ότι ναι μεν, αλλά όχι..., αφού έχεις κανονίσει διαγωνίσματα τετραμήνου, εκθέσεις κλπ. και του τονίζεις ότι επείγεσαι να ολοκληρώσεις την ύλη έγκαιρα, ώστε να είσαι σωστός/-ή & συνεπής μ' αυτή τη σημαντικότατη παράμετρο του πραγματικού σου έργου! Ας σου ξανατηλεφωνήσει τον επόμενο μήνα... Εν τω μεταξύ, το ίδιο να πράξουν όλοι όσοι ενοχληθούν, οπότε... η αξιολόγηση της Κεραμέως, αναβάλλεται επ' αόριστον.
μα καλά θα τους πεις μην έλθεις γιατί βάζω διαγωνίσματα; κάθε μέρα βάζεις θα σου πει; θα έλθω να δω ένα που δεν έχεις...δεν διλαγεις εσύ την ημέρα...σου λέει αυτός: θα έλθω την άλλη εβδομάδα...

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4182
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3214 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 02:35:22 μμ »
μα καλά θα τους πεις μην έλθεις γιατί βάζω διαγωνίσματα; κάθε μέρα βάζεις θα σου πει; θα έλθω να δω ένα που δεν έχεις...δεν διλαγεις εσύ την ημέρα...σου λέει αυτός: θα έλθω την άλλη εβδομάδα...

Ωρα και τμήμα προτείνεις εσυ. Υποθέτω ότι ο σύμβουλος προτείνει τις μέρες που μπορεί και κανονίζεται αναλόγως.

Δεν ξέρω για τους νεοδιόριστους στα δικά σας σχολεία, στο δικό μας έχουν απλώς έναν εκνευρισμό με τη δθαδικασθα και τον φόρτο (γιατί τώρα μάλλον θα αρχίσει και η επιμόρφωση), δεν έχει κάποιος φοβερό άγχος για την επίσκεψη του αξιολογητή, μάλλον θα έλεγα ότι έχουν αποδεχτεί ότι αφού είναι έτσι, ας γίνει να τους φύγει η εκκρεμότητα  της μονιμοποίησης.

Απλα το παραθέτω, δεν το σχολιάζω ως σωστή ή μη σωστά στάση.

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 584
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3215 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 03:09:53 μμ »
Στο χθεσινό νόμο που ψηφίστηκε για την αξιολόγηση στις ΔΙΕΚ υπάρχει και ο τιμωριτικος χαρακτήρας. 3 χρόνια αποκλεισμό για το διευθυντή και 1 για τον εκπαιδευτή. Το ΦΕΚ υπάρχει στο νήμα σε προηγούμενο μου post

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3216 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 03:18:37 μμ »
Δείχνει κάτι αυτό, αν και η ΓΓ διά βίου και κατάρτισης είναι γνωστό χρόνια ότι είναι παράλογα εκδικητική σε χαζομάρες (χωρίς ιδιαίτερο  λόγο,  βασικά δηλαδή μόνο από σαδισμό). Κανένας διευθυντής ΔΙΕΚ δεν θα τιμωρηθεί, διότι όλοι θα συμμετάσχουν - εδώ τους επέλεξαν με κρυφούς πίνακες σε όλες τις φάσεις επιλογής, μιλάμε για διαφάνεια τρελή (οι μόνες κρυφές εντελώς κρίσεις του ΥΠΑΙΘ). Τα θέματα αξιολόγησης εκεί είναι άλλα, αφορούν λίγους όμως.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3217 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 04:15:37 μμ »
μα καλά θα τους πεις μην έλθεις γιατί βάζω διαγωνίσματα; κάθε μέρα βάζεις θα σου πει; θα έλθω να δω ένα που δεν έχεις...δεν διλαγεις εσύ την ημέρα...σου λέει αυτός: θα έλθω την άλλη εβδομάδα...
Είσαι λάθος! Η παρακολούθηση του μαθήματος του αξιολογουμένου, γίνεται σε συμφωνημένη ώρα/ημέρα (κι όχι αιφνιδιαστικά, όπως εσύ γράφεις)! Μπορείς να το ξαναδιαβάσεις & να το ξαναθυμηθείς.
Κι αν ο Σύμβουλος αρχίσει να "πουλάει" τσαμπουκά και να πιέζει, του απαντάς ευγενικά ότι: Ναι, αφού το Υπουργείο με έχει τοποθετήσει σε 2 και σε 3 σχολεία, έχω κάθε μέρα διαγωνίσματα & τεστ με τις κατευθύνσεις των ΓΕΛ, εκθέσεις με τα υπόλοιπα τμήματα και τρέχω και δεν φτάνω, ώστε να είμαι συνεπής ως προς την κάλυψη της ύλης μου, όπως άλλωστε και το Υπουργείο μάς ζητά κάθε μήνα να σημειώνουμε τη σελίδα, το κεφάλαιο ή το κείμενο όπου βρισκόμαστε, στην παρακολούθηση της ύλης, για να μην έχουμε καθυστέρηση. Επομένως, τώρα δεν δύναμαι να σας συναντήσω, μετά από 1 μήνα, ίσως (κι εφόσον και εάν...). Πηγαίνετε πρώτα σε κάποιον άλλον συνάδελφο που δεν έχει ούτε τόσο φόρτο εργασίας ούτε τόσες μετακινήσεις! Απλά κι ωραία!
Μη "μασάτε", λοιπόν ό,τι γράφει ο καθένας εδώ μέσα που δεν έχει άμεσα σχέση με αυτό τον αναίτια μπελά της αξιολόγησης της Κεραμέως...!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 584
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3218 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 04:34:49 μμ »
Αν κατάλαβα καλά η ΔΟΕ κύρηξε απεργία κάθε μέρα μέχρι το τέλος του μήνα;

"Μπαράζ δράσεων της ΔΟΕ για την αποτροπή της ατομικής αξιολόγησης που θέλει να επιβάλλει η Κεραμέως:

1). Κήρυξη απεργίας αποχής απο όλες τις διαδικασίες προετοιμασίας για την ατομική αξιολόγηση που γίνονται εξωδιδακτικά.

2). Κήρυξη 3ωρων στάσεων εργασίας καθε μέρα για το πρώτο και δεύτερο 3ωρο πανελλαδικά απο τη Δευτέρα 13 Φεβουαρίου και για όλο το μήνα.

3). Κήρυξη 3ωρης στασης εργασίας για τη Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου και παράσταση διαμαρτυρίας στο ΥΠΑΙΘ με την παρουσία όλων των προέδεων της χώρας, μετα την ολομέλεια προέδρων, στις 14:00.

4). Την Τρίτη 14 Φεβεουαρίου τηλεδιάσκεψη με τους νεοδιόριτους όλων των περιοχών που καλούνται να ξεκινήσουν τις διαδικασίες ατομικής αξιολόγησης (Κρήτη, Πελοπόννησο, Βόρειο και Νοτιοανατολικό Αιγαίο).

5). Κήρυξη 24ωρης πανεκπαιδευτικής απεργίας για την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου με συλλαλητήρια σε όλη τη χώρα.

6). Νέος κύκλος Γενικών Συνελεύσεων αμέσως μετά και νέα ολομέλεια προέδρων (εκτίμηση και συνέχεια του αγώνα).

7). Συνάντηση με τα κόμματα της βουλής για να πάρουν θέση σε όσα η εκπαιδευτική κοινότητα θέτει.

Όλοι μαζί δίνουμε τη μάχη για την υπεράσπιση του δημόσιου χαρακτήρα του σχολείου απέναντι στις μεθοδεύσεις της κυβέρνησης της ΝΔ.

Όλοι μαζί θα νικήσουμε ξανά!!!"

Αποσυνδεδεμένος wipers

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3219 στις: Φεβρουάριος 10, 2023, 04:48:54 μμ »
(κι εφόσον και εάν...). Πηγαίνετε πρώτα σε κάποιον άλλον συνάδελφο που δεν έχει ούτε τόσο φόρτο εργασίας ούτε τόσες μετακινήσεις! Απλά κι ωραία!
Μη "μασάτε", λοιπόν ό,τι γράφει ο καθένας εδώ μέσα που δεν έχει άμεσα σχέση με αυτό τον αναίτια μπελά της αξιολόγησης της Κεραμέως...!
μπορειτε να του υποδειξετε εσεις απο ποιον να αρχισει, με προτεταμενο τα δαχτυλο και φουλ φεις
Υ.Γ.Μη "μασάτε", λοιπόν ό,τι γράφει ο καθένας εδώ μέσα που δεν έχει άμεσα σχέση με αυτό τον αναίτια μπελά της αξιολόγησης της Κεραμέως...!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160750
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 415
Σύνολο: 427

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.