*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3377609 φορές)

0 μέλη και 117 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14784 στις: Μάρτιος 29, 2021, 04:48:40 μμ »
Μα αν αθροίσεις μόνο τα (-) κενά δεν βγάζει πάνω από 250. Πως λέει ό άλλος πάνω από 400?
Προφανώς τα οργανικά δεν είναι τατ πραγματικά κενά? και οι διορισμοί θα γίνουν μόνο στα πραγματικά? μόνο για τους πε11?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:22:48 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2267
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14785 στις: Μάρτιος 29, 2021, 04:53:13 μμ »
Μα αν αθροίσεις μόνο τα (-) κενά δεν βγάζει πάνω από 250. Πως λέει ό άλλος πάνω από 400?
Προφανώς τα οργανικά δεν είναι τατ πραγματικά κενά? και οι διορισμοί θα γίνουν μόνο στα πραγματικά? μόνο για τους πε11?

Φίλε αν ρωτάς εμένα, μίλησα γενικότερα επειδή συμφωνώ με αυτά που είπε ο trust παραπάνω. Δεν αναφερόμουν συγκεκριμμένα για τους ΠΕ11.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14786 στις: Μάρτιος 29, 2021, 04:57:46 μμ »
Μηπως όμως ξαναγίνουν ολυμπιακοί αγώνες μόνο για τους ΠΕ11 λόγω Γκίκα?

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2267
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14787 στις: Μάρτιος 29, 2021, 04:59:34 μμ »
Μηπως όμως ξαναγίνουν ολυμπιακοί αγώνες μόνο για τους ΠΕ11 λόγω Γκίκα?

Μπορεί. Ποιός ξέρει. Αχαχαχα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:22:48 »

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14788 στις: Μάρτιος 29, 2021, 05:02:05 μμ »
 400 διορισμούς για τους γυμναστές. Σωστό το Νούμερο.. Δεν καταλαβαίνω που ειναι το περίεργο; έχουν 250 κενά και 1000 πλεονασματα.. 1000-250= 400 κενά. Τι όχι; Λάθος ο συλλογισμός μου;

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14789 στις: Μάρτιος 29, 2021, 05:10:47 μμ »
Μόνο 400 λέει;;;😂😂😂😂 Ρε γέλιο που έχετε μερικοί. Άρα ξανά λέω αν εσείς δικαιουστε 600-700 οι φιλόλογοι πρέπει να είναι 3000-4000 οι μαθηματικοί 3500 και δάσκαλοι 10.000. Θέλουμε ένα νούμερο 100.000 να χωρέσουν ολοι 😂😂😂😂 Αυτό το θα τα πούμε στις κατανομές θύμισε λίγο ραντεβού στα γουναραδικα. Σιγά σύντροφε θα σκίσεις κανένα καλσόν!!!

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1700
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14790 στις: Μάρτιος 29, 2021, 05:11:56 μμ »
σιγα μη παρω μονο 400 χαχαχαχααχα . Δεν υπάρχουν μερικοι . Και δεν μου λετε ποιος σας λεει οτι οι Πε 70 δεν περισσεύουν σε καθε σχολείο?  Γιατι σε αυτα που ειμαι εγω δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει ενας δασκαλος πλεονασματικος που να βαφτίζεται εσωτερικα δασκαλος ολοημερου. Λοιπόν ακουστε να δειτε για να ξερετε. Εμας δεν θα μας επηρεάσει τίποτα  . Οτι ειναι να πάρουμε θα το πάρουμε . Με αυτο ομως που κανει ο πασαδ επηρεάζει θεατρολογους και εικαστικών.  Τα υπόλοιπα στην κατανομή.  Βαρέθηκα την αντιπαραθεση
Πες τα επιτέλους. Αν οι δάσκαλοι μετακινούνται και σε δεύτερο σχολείο για να καλύψουν τις ωρες που τους λείπουν, δεν θα είχαν ούτε τα μισά κενα

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14791 στις: Μάρτιος 29, 2021, 05:18:31 μμ »
Πες τα επιτέλους. Αν οι δάσκαλοι μετακινούνται και σε δεύτερο σχολείο για να καλύψουν τις ωρες που τους λείπουν, δεν θα είχαν ούτε τα μισά κενα
Σου διαφεύγει ότι το ΠΔ λέει ξεκάθαρα δάσκαλος και τάξη. Δε γίνεται να συμπληρώνουν πολλοί δάσκαλοι για να βγει το πρόγραμμα μιας τάξης. Το ότι κάποιοι δάσκαλοι παίρνουν ενισχυτική για συμπλήρωση και όχι εικαστικά, θεατρική, γυμναστική ή μουσική είναι προς όφελος των ειδικοτήτων. Στη δευτεροβάθμια όσοι δεν συμπληρώνουν με πρώτη ανάθεση παίρνουν αναγκαστικά μαθήματα δεύτερης ανάθεσης και τρίτης ανάθεσης. Για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους. Αν όλοι οι ΠΕ 70 συμπλήρωναν τις ώρες όχι με ενισχυτική αλλά με Β αναθέσεις οι μισοί αναπληρωτές αυτών των ειδικοτήτων δε θα δούλευαν. Και θα μου πείτε γιατί β ανάθεση; Κοιτάξτε πρώτα τα του οίκου σας και μετά να γκρινιαξετε γιατί κάνει ο δάσκαλος εικαστικά. Μάθημα που έκανε για χρόνια πριν εμφανιστούν εικαστικοί στα Δημοτικά.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2385
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14792 στις: Μάρτιος 29, 2021, 05:29:15 μμ »
Σου διαφεύγει ότι το ΠΔ λέει ξεκάθαρα δάσκαλος και τάξη. Δε γίνεται να συμπληρώνουν πολλοί δάσκαλοι για να βγει το πρόγραμμα μιας τάξης. Το ότι κάποιοι δάσκαλοι παίρνουν ενισχυτική για συμπλήρωση και όχι εικαστικά, θεατρική, γυμναστική ή μουσική είναι προς όφελος των ειδικοτήτων. Στη δευτεροβάθμια όσοι δεν συμπληρώνουν με πρώτη ανάθεση παίρνουν αναγκαστικά μαθήματα δεύτερης ανάθεσης και τρίτης ανάθεσης. Για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους. Αν όλοι οι ΠΕ 70 συμπλήρωναν τις ώρες όχι με ενισχυτική αλλά με Β αναθέσεις οι μισοί αναπληρωτές αυτών των ειδικοτήτων δε θα δούλευαν. Και θα μου πείτε γιατί β ανάθεση; Κοιτάξτε πρώτα τα του οίκου σας και μετά να γκρινιαξετε γιατί κάνει ο δάσκαλος εικαστικά. Μάθημα που έκανε για χρόνια πριν εμφανιστούν εικαστικοί στα Δημοτικά.
Όσα δίκια και να έχεις, μόλις ξυπνά μέσα σου ο τσιφλικάς, το χάνεις!
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1700
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14793 στις: Μάρτιος 29, 2021, 05:29:41 μμ »
Σου διαφεύγει ότι το ΠΔ λέει ξεκάθαρα δάσκαλος και τάξη. Δε γίνεται να συμπληρώνουν πολλοί δάσκαλοι για να βγει το πρόγραμμα μιας τάξης. Το ότι κάποιοι δάσκαλοι παίρνουν ενισχυτική για συμπλήρωση και όχι εικαστικά, θεατρική, γυμναστική ή μουσική είναι προς όφελος των ειδικοτήτων. Στη δευτεροβάθμια όσοι δεν συμπληρώνουν με πρώτη ανάθεση παίρνουν αναγκαστικά μαθήματα δεύτερης ανάθεσης και τρίτης ανάθεσης. Για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους. Αν όλοι οι ΠΕ 70 συμπλήρωναν τις ώρες όχι με ενισχυτική αλλά με Β αναθέσεις οι μισοί αναπληρωτές αυτών των ειδικοτήτων δε θα δούλευαν. Και θα μου πείτε γιατί β ανάθεση; Κοιτάξτε πρώτα τα του οίκου σας και μετά να γκρινιαξετε γιατί κάνει ο δάσκαλος εικαστικά. Μάθημα που έκανε για χρόνια πριν εμφανιστούν εικαστικοί στα Δημοτικά.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε σχολείο που περισσεύουν ωρες δεν μπορεί να πάει στο συστεγαζόμενο να κάνει ο ολοήμερο και μπαίνω εγώ που δεν ξέρω καν τα παιδιά και δεν μπαίνω σε μικρές τάξεις. Επίσης στη β´θμια θα είχα κι εγώ ενισχυτική στην ειδικότητα μου, ενώ στην άθμια δεν μου επιτρέπεται όσο κι αν θα φαινόταν χρήσιμο. Δικό σας το μαχαίρι, δικό σας και το πεπόνι... Αν ενργοποιουνταν δεύτερες αναθέσεις, οι ξενόγλωσσοι θα έπαιρναν την ιστορία όλων των ταξεων,  ο πληροφορικός θα συμπλήρωνε με μαθηματικά μεγάλων ταξεων και δεν θα ήμασταν στη γύρα σε εκατό σχολεία. Προσέξτε τι ευχεστε
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2021, 05:36:18 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14794 στις: Μάρτιος 29, 2021, 05:34:23 μμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε σχολείο που περισσεύουν ωρες δεν μπορεί να πάει στο συστεγαζόμενο να κάνει ο ολοήμερο και μπαίνω εγώ που δεν ξέρω καν τα παιδιά και δεν μπαίνω σε μικρές τάξεις. Επίσης στη β´θμια θα είχα κι εγώ ενισχυτική στην ειδικότητα μου, ενώ στην άθμια δεν μου επιτρέπεται όσο κι αν θα φαινόταν χρήσιμο. Δικό σας το μαχαίρι, δικό σας και το πεπόνι...
Είσαι και απληροφορητος. Τα συσταγαζομενα έχουν κοινό ολοήμερο για να εκμεταλλεύονται αυτές τις ώρες και από τα δύο σχολεία. Επίσης για κάθε ώρα που μπαίνει ειδικότητα στο ολοήμερο είναι εξτρα προσλήψεις αναπληρωτών σε αυτήν την ειδικότητα. Αντί να πάει να συμπληρώσει εικαστικά για παράδειγμα άλλου μπαίνει και 3 ώρες ολοήμερο. Έξτρα προσλήψεις . Δε βλέπετε πέρα από τη μύτη σας ορισμένοι. Προσωπικά αν ήμουν υπουργός οποια ώρα περίσσευε κάλυψη με Β και Γ ανάθεση. Κανένας ενισχυτική , κανένας γραμματειακή. Πόσοι λιγότεροι αναπληρωτές ειδικοτήτων; Πολλοί.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2267
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14795 στις: Μάρτιος 29, 2021, 05:36:01 μμ »
Είσαι και απληροφορητος. Τα συσταγαζομενα έχουν κοινό ολοήμερο για να εκμεταλλεύονται αυτές τις ώρες και από τα δύο σχολεία. Επίσης για κάθε ώρα που μπαίνει ειδικότητα στο ολοήμερο είναι εξτρα προσλήψεις αναπληρωτών σε αυτήν την ειδικότητα. Αντί να πάει να συμπληρώσει εικαστικά για παράδειγμα άλλου μπαίνει και 3 ώρες ολοήμερο. Έξτρα προσλήψεις . Δε βλέπετε πέρα από τη μύτη σας ορισμένοι. Προσωπικά αν ήμουν υπουργός οποια ώρα περίσσευε κάλυψη με Β και Γ ανάθεση. Κανένας ενισχυτική , κανένας γραμματική. Πόσοι λιγότεροι αναπληρωτές ειδικοτήτων; Πολλοί.

Ευτυχώς λοιπόν δεν είσαι. Στο τσάφ την γλιτώσαμε. Θα μας έσκιζ......

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1700
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14796 στις: Μάρτιος 29, 2021, 05:37:43 μμ »
Είσαι και απληροφορητος. Τα συσταγαζομενα έχουν κοινό ολοήμερο για να εκμεταλλεύονται αυτές τις ώρες και από τα δύο σχολεία. Επίσης για κάθε ώρα που μπαίνει ειδικότητα στο ολοήμερο είναι εξτρα προσλήψεις αναπληρωτών σε αυτήν την ειδικότητα. Αντί να πάει να συμπληρώσει εικαστικά για παράδειγμα άλλου μπαίνει και 3 ώρες ολοήμερο. Έξτρα προσλήψεις . Δε βλέπετε πέρα από τη μύτη σας ορισμένοι. Προσωπικά αν ήμουν υπουργός οποια ώρα περίσσευε κάλυψη με Β και Γ ανάθεση. Κανένας ενισχυτική , κανένας γραμματειακή. Πόσοι λιγότεροι αναπληρωτές ειδικοτήτων; Πολλοί.
Μάλλον λιγότεροι δάσκαλοι ;D
Επισης τοσα χρονια που ειμαι σε συστεγαζομενα, δεν έχω δει ποτέ κοινο ολοημερο. Η κάθε μοναδα έχει τα δικά της τμηματα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2021, 05:46:42 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος trelaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #14797 στις: Μάρτιος 29, 2021, 05:44:27 μμ »
Όσοι πε 70 έχουν 4000 και καλύτερη να θεωρούν ότι είναι μόνιμοι. Απλά ίσως οχι από την πρώτη χρονιά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 891
Σύνολο: 893

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.