*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545799 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5096 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:05:58 πμ »
Ποιόν πίνακα;
Δείξτε τα στοιχεία που κανείς άλλος δεν βλέπει και αποδείξτε ότι λέτε αλήθεια. Μέχρι να αποκαλύψετε τα στοιχεία σας λέω ξεκάθαρα ότι και στο Ηράκλειο όπως παντού, όπως παραδέχεστε και εσείς τα ελλείματα βιολόγων είναι δεκάδες ανά νομό και τα πλεονάσματα φυσικών ήταν δεκάδες και τώρα αισίως πέφτουν λόγω συντάξεων. Τρεις λόγους μπορώ να σκεφτώ γατί είναι 2 βιολόγοι σε ένα σχολείο 1) Είναι ο ένας βυσμα 2) Είναι και οι δύο παλιότεροι και με την ενιαία άρση υπεραριθμίας μένουν και οι δύο  (όπως γίνεται στα περισσότερα σχολεία με τους φυσικούς) 3) ο δεύτερος δεν μπορεί να βρεί κενό βιολογίας σε άλλο σχολείο γιατί το έχει υπεράριθμος φυσικός. Και εσείς το παραδεχτήκατε -19, μόνο που δεν ξέρουμε αν είναι αλγόριθμος ή εκτίμηση ΠΥΣΔΕ , δηλαδή απάτη. Βγάλτε τα στοιχεία που κρύβετε με τις ώρες, και μην προσπαθείτε να δημιουργείτε εντυπώσεις στο σκοτάδι.
Τα στοιχεία!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:50:53 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5097 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:06:46 πμ »
Δυστυχως αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι το καθε ΠΥΣΔΕ δινει οτι του καπνισει .Σαφως οχι ολα,αλλα να ειστε σιγουροι οτι καποια ΠΥΣΔΕ δεν δινουν κενα για να βολευουν δικους τους.
Στον νομό που ηθελα να παω,αδειασε ενα οργανικο κενο απο συνταξη της ειδικοτητας μου.Αλλοι 3 ειχαν παρει μεταταξη στις υποχρεωτικες και δε μιλαμε για πολυπληθη κλαδο.Και ομως δεν πηγα εκει...λογικα κανενας δεν πηγε(δευτερη στη  λιστα ειμαι και ο πρωτος ειχε δηλωσει αθηνα),διοτι προφανως δεν εδωσαν κανενα κενο.Ομως περυσσι πηραν με αποσπαση ατομο της ειδικοτητας μου,χωρις καν να εχει αδειαση η οργανικη που αδειασε τον απριλη απο την συνταξη.Αρα εχει θεσεις αλλα δεν τις εδωσε το ΠΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5098 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:09:41 πμ »
Συμφωνώ με Γατόπαρδος. Υπάρχουν οργανικά κενά που δεν δίνονται στις μεταθέσεις για να βολεύονται οι "ημέτεροι" εντός ΠΥΣΔΕ. Πάντως, βλέπω ότι έγινε ερώτημα στον Κόρδη στο facebook γιατί δεν βγάζουν τα ανεπίσημα αποτελέσματα αλλά από χθες δεν έχει απαντήσει.

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5099 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:16:30 πμ »
Ζούμε στον κόσμο που ζεις και σύ..αλλα μάλλον δεν το εχεις πάρει χαμπάρι( βιολόγοι τα τελευταία 3 χρονια έχουν έρθει νομίζω γύρω στους 10 ενώ φυσικός κανένας ) .. Στο ηρακλειο σε αρκετά σχολεία μπορω να τα αναφέρω φυσικη κάνουν βιολόγοι. Ολόκληρα σχολεία δεν έχουν φυσικό ενώ έχουν και 2-3 βιολόγους που κάνουν  φυσικη. Και φέτος όπως παει το φαινομενο θα γίνει πιο έντονο..τι δεν καταλαβαίνεις ;

Καλημέρα κι από μένα.
Μια από τα ίδια τα περσινά μυρίζει η ατμόσφαιρα...
Μάλλον steliosgr θα συνεχίσουμε να ζούμε στον ίδιο κόσμο και στο ίδιο και φέτος νησί αν σε κατάλαβα καλά; 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:50:53 »

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5100 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:23:12 πμ »
Όλα τα Πυσδε συνομωτουν εναντίων των βιολόγων 😅.
Τα στοιχεια είναι αυτά που δίνει το πυσδε, υπάρχει στο site της ΔΔΕ. Τα τελευταία χρόνια ήρθαν 7 φυσικοί στο Ηράκλειο, πριν 4 χρόνια, ενω κάθε χρονο σχεδόν έρχονται χημικοί και βιολόγοι. Στο  λύκειο παντως της οργανικής μου είναι μονο ένας βιολόγος ενω στο γυμνάσιο είμαστε ένας χημικός και ένας φυσικός. Επίσης στο διπλανό λύκειο έφυγε ο φυσικός οποτε η ομάδα σχολείων έχει 1-2 καθαρα οργανικά κενά φυσικών. Πάντως είναι παράλογο να ζητάνε 5 φυσικοι απο Ρέθυμνο οπου έχει σχετικό πλεονασαμα, προς Ηράκλειο που έχει 5-8 κενά και να μη μεταθέτουν κανένα.
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5101 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:25:04 πμ »
Καλημερα συναδελφοι,
ας μην φαγωθουμε μεταξύ μας.
ΟΙ Μεταθέσεις βγαζουν τον χειροτερο εαυτο μας. Κι εγω πνιγομαι αλλά δεν μου φταιει ο συναδελφος. Ο αρθμος των μεταθεσεων δεν θα αυξηθει εαν δεν γινουν διορισμοι.
Κι εγω βραζω στο ζουμι μου απο χθες , αλλος ενας χρόνος ειναι ενας αλλος χρόνος, και επειδη δεν προβλέπεται ασεπ, ισως ναναι και αλλα δυο χρόνια.
Λυπαμαι που θα αποχωριστω για αλλη μια φορα την οικογενεια μου, με τα προβληματα να βραζουν, ξερω την μοναξια που με περιμενει και τρελλαινομαι, και δυστυχως δεν περιμενω κανενα έλεος ελλειψει βυσματος στις αποσπασεις.
Ψυχραιμια γιατι στο τελος θα τρελλαθουμε (αν δεν εχει γινει ηδη)

Αποσυνδεδεμένος so.ka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5102 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:29:21 πμ »
Καλημέρα κι από μένα! Συμφωνώ και ...επαυξάνω asterix    :) :)
Τίποτα πιο σημαντικό στον κόσμο δεν υπάρχει, από το να μπορείς να λες παρών στην κάθε μάχη! (γ κ)

Αποσυνδεδεμένος 0401

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5103 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:31:44 πμ »

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5104 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:32:39 πμ »
Εννοειται πως πρεπει να τα βαλουμε μεταξυ μας. Οταν εσυ κλαις που θα αφησεις την οικογενεια σου και σε προκαλουν με ατακες του τυπου 42% ικανοποιηθηκαν οι μεταθεσεις. Τα νουμερα ερμηνευονται κατα το δοκουν. Και για να κανω λογοπαιγνιο,κατα το ρακουν. Οπου ρακουν μερικοι.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5105 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:34:26 πμ »
Καλημέρα παιδιά. Συγχαρητήρια σε όσους πήραν κι υπομονή ακόμα ένα χρόνο για εμάς που εισπράξαμε ένα μεγάλο όχι. Πάντως περιμένω πως και πως να τα δώ. Μου κάνει εντύπωση που ολόκπηρη πελ/σος δεν άνοιξε για φιλολόγους με 50 μόρια. Και πες οκ αλλά ούτε η β πειραιά, ουτε β εύβοιας ούτε δ κυκλάδων; Απογοήτευση πλήρης....
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5106 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:37:39 πμ »
Όλα τα Πυσδε συνομωτουν εναντίων των βιολόγων 😅.
Τα στοιχεια είναι αυτά που δίνει το πυσδε, υπάρχει στο site της ΔΔΕ. Τα τελευταία χρόνια ήρθαν 7 φυσικοί στο Ηράκλειο, πριν 4 χρόνια, ενω κάθε χρονο σχεδόν έρχονται χημικοί και βιολόγοι. Στο  λύκειο παντως της οργανικής μου είναι μονο ένας βιολόγος ενω στο γυμνάσιο είμαστε ένας χημικός και ένας φυσικός. Επίσης στο διπλανό λύκειο έφυγε ο φυσικός οποτε η ομάδα σχολείων έχει 1-2 καθαρα οργανικά κενά φυσικών. Πάντως είναι παράλογο να ζητάνε 5 φυσικοι απο Ρέθυμνο οπου έχει σχετικό πλεονασαμα, προς Ηράκλειο που έχει 5-8 κενά και να μη μεταθέτουν κανένα.
Οχι δεν υπάρχουν στο site. link παρακαλώ.
Αν εννοείς στοιχεία τις μεταθέσεις που μαθαίνουμε όλοι, πολύ λογικές είναι αφού έχουν ακόμα -19 έλλειμα βιολόγων. Εσύ πως λές ότι δημιουργήθηκε το έλλειμα. Φέρνοντας Βιολόγους? Ρε παιδιά τι λέτε? :o
Σας δικαιολογώ όμως. Η κατάσταση είναι σκ@@ά. Πως να τα μπαλώσετε και σεις? Δεν χρειάζετε να απολογείστε, γιατί δεν φταίτε σαν άτομα. Η ευθύνη είναι αλλού. Τουλάχιστον μην τους υπερασπίζεστε.
0401 Επιχειρήματα 0

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5107 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:39:20 πμ »
Καλημέρα παιδιά. Συγχαρητήρια σε όσους πήραν κι υπομονή ακόμα ένα χρόνο για εμάς που εισπράξαμε ένα μεγάλο όχι. Πάντως περιμένω πως και πως να τα δώ. Μου κάνει εντύπωση που ολόκπηρη πελ/σος δεν άνοιξε για φιλολόγους με 50 μόρια. Και πες οκ αλλά ούτε η β πειραιά, ουτε β εύβοιας ούτε δ κυκλάδων; Απογοήτευση πλήρης....
Εμένα μου κάνει μεγάλη εντύπωση ότι δεν πήρες μετάθεση στη δ κυκλάδων! Νομίζω ότι τα κενά θα δωθούν στις αποσπάσεις, όπου θα μπορούν να ρυθμίζουν να φεύγει ο αποσπασμένος, όταν θα έρθει αναπληρωτής

Αποσυνδεδεμένος 0401

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5108 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:40:00 πμ »

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5109 στις: Ιούλιος 19, 2014, 11:41:39 πμ »
Ο κλάδος πληρώνει τις ατασθαλίες των τελευταίων 15 ετών ...

που χρειαζόταν πχ το τάδε ΠΥΣΔΕ στη δείνα ειδικότητα 9 εκπαιδευτικούς.. και για μπει και το βύσμα νούμερο 32..

άνοιγαν οι πόρτες και για τους 32... Και για να γίνει αυτό μεσολαβούσαν αυτοί οι αιρετοί που σήμερα ανακοινώνουν τηλεφωνικά ονοματάκια...

Το λυπηρό δεν είναι αυτό...

Το λυπηρό είναι ότι αυτή η νοοτροπία του βολέματος θα υπάρχει ΠΑΝΤΑ στο Ελλαδιστάν..



Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160804
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 417

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.