*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545700 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5194 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:01:37 μμ »
Θέλω να φύγω από τη β αθηνας για κυκλαδες ρεε και δε μπορω... 60 μαθηματικοι θελανε β αθηνας και 2 μόνο (εγω ο ενας) για δ κυκλαδων απ΄ολη την Ελλαδα. Φυγανε με συνταξη 5-6 και υπαρχουν τουλαχιστο 10 λειτουργικα κενα για δ κυκλαδων.

Μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν πηρα τη μεταθεση?

Μπορω να κανω ενσταση?

Θελω να φυγω απο τη κολαση της Αθηνας ρεεεεεεεε
H Δ Κυκλάδων που ζητάς περιλαμβάνει: Σύρο, Πάρο, Μύκονο, Τήνο, Άνδρο. Δηλαδή, πρόκειται για τα νησιά που βρίσκονται σχετικά κοντά στην Αθήνα και αποτελούν το "φιλέτο" των Κυκλάδων. Εκεί ονειρεύονται να βρεθούν πολλοί ταλαίπωροι από τις υπόλοιπες Κυκλάδες που βολοδέρνουν σε κάτι νησάκια όπως Σχοινούσα, Δονούσα, Ηρακλειά, κτλ αλλά βλέπεις δεν τους κάθεται! Η Δ Κυκλάδων είναι φουλ με άτομα σχεδόν σε όλες τις ειδικότητες. Είναι σαν να αναρωτιέται κανείς γιατί ενώ ζητά επαρχία πχ Μαγνησία δεν τον στέλνουν στο Βόλο. Άμα θες αποκέντρωση πήγαινε λίγο πιο κάτω πχ Α Κυκλάδων ή Γ Κυκλάδων.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:25:07 »

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5195 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:02:19 μμ »
Σίγουρα στις εσωτερικές αποσπάσεις δε μας δίνουν κενά, γιατί μπορεί ο καθένας από εμάς να δηλώσει ότι θέλει και να γινούν και αμοιβαίες, κατά κάποιο τρόπο μετακινήσεις. Δηλωσε μόνο τις επιλογές που θες πολύ και άφησέ το στην τύχη του. Από Σεπτέμβρη όλα τα Δωδεκάνησα θα έχουν κενά!!!

Μακάρι ... Σ'ευχαριστώ πολύ...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5196 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:04:22 μμ »
Δηλαδή εγώ που έπιασα εχθές το τηλέφωνο που έδωσαν κάποιοι εδώ σ αυτό το  forum και έμαθα ότι δεν παίρνω μετάθεση,   χωρίς να γνωριζω με ποιον μιλάω, πάει να πει ότι έχω τον "τρόπο" μου;;; Εντάξει μην τρελένεστε κιόλας...
Ηρεμήστε συνάδελφοι δηλαδή ο πνιγμένος που πιάνεται από τα μαλλιά του φταίει; όχι ο καπετάνιος που βούλιαξε το καράβι για να πάρει τα ασφάλιστρα;
Την πληροφορία και την εξουσία την έχουν οι αιρετοί και αυτοί ευθύνονται κατά κύριο λόγο. Σταματήστε τη γρίνια.
Αντί να τα βάζουμε με τους συναδέλφους που πήραν τηλέφωνο, όποιος έχει κότσια ας τους πάρει τηλέφωνο ή ας τους στείλει email να τους επιπλήξει άντε ντεε...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2014, 06:06:35 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος pe06ke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5197 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:07:12 μμ »
Εγώ θα επαναλάβω την άποψή μου, όσα μόρια και να έχει κάποιος αν δεν εξομαλυνθούν τα πλεονάσματα σε όλες τις ειδικότητες σε όλα τα ΠΥΣΔΕ (χρονοβόρα διαδικασία) δεν πρόκειται οι αριθμοί των αιτήσεων μετάθεσης που θα ικανοποιούνται να επανέλθουν σε φυσιολογικά επίπεδα.
αν και καθιστος/η πολυ ορθα εμιλησες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:25:07 »

Αποσυνδεδεμένος pe06ke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5198 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:08:52 μμ »
Σε αυτή τη χώρα προ πολλού τίποτα δεν είναι νορμάλ και κανείς δεν αντιδρά. Γιατί πιστεύεις ότι είναι νορμάλ να λέει ο αιρετός ότι θα ενημερώσει για τη διαδικασία των μεταθέσεων αφού υπογράψει ο υπουργός; Δηλαδή αν βγει και πει τι έγινε και πως πριν υπογράψει ο υπουργός είναι παράνομο; Ενώ είναι νόμιμο να ενημερώνουν κατ ιδίαν όποιον καταφέρει να τους βρει στο τηλέφωνο. Και επιτέλους γιατί δηλαδή θα πρέπει να με υποχρεώσουν να τους πάρω τηλέφωνο για να με ενημερώσουν για κάτι που θα έπρεπε να έχουν κάνει οι ίδιοι;
Οι συνάδελφοι καλά έκαναν και πήραν τηλέφωνο δεν είναι αυτοί το πρόβλημα αλλά, οι κατέχοντες την εξουσία που εκβιάζουν και βιάζουν τους ανθρώπους που βρίσκονται στην ανάγκη.
Ετσι ακριβως !

Αποσυνδεδεμένος kos1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5199 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:15:02 μμ »
Μόλις μίλησα με αιρετό του ΚΥΣΔΕ.Ο άνθρωπος είπε ότι ελάχιστοι φυσικοί μετακινήθηκαν..
Θα κάνει κοράτζα το αλάτι πάνω μας μέχρι να πάρουμε μετάθεση από το νησάκι...

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5200 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:19:02 μμ »
Για να καμαρώσω  εγώ το ΠΥΣΔΕ  Κορινθίας που έχει οργανικά κενά ΠΕ04.01 και κανέναν φυσικό στη διάθεση, θα πάρει φυσικούς; Γιατί πολύ αλγόριθμος πέφτει και πολλή φιλοσοφία ενώ την ίδια στιγμή δεν τηρείται καμία λογική, ούτε νόμος.
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος kesk1506

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5201 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:23:30 μμ »
ΑΠΟΡΙΑ

ΜΟΝΟ στην Δ.Ε   έτρεξε ο αλγόριθμος που μας κατέστρεψε  ενώ  στην Π.Ε  οχι και καλώς
Επίσης γιατί λένε για 20000 αναπληρωτές

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΒΟΥΛΗΣΗ

Εμείς ΔΕΝ  έχουμε  αιρετούς με .....

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5202 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:38:33 μμ »
Μόλις μίλησα με αιρετό του ΚΥΣΔΕ.Ο άνθρωπος είπε ότι ελάχιστοι φυσικοί μετακινήθηκαν..
Θα κάνει κοράτζα το αλάτι πάνω μας μέχρι να πάρουμε μετάθεση από το νησάκι...
Παράθεση
Συνδεδεμένος kos1
Νέο μέλος
*
Μηνύματα: 13
Προφίλ  Προσωπικό μήνυμα (Σε σύνδεση)

Απ: Μεταθέσεις 2014
Παράθεση
« Απάντηση #5186 στις: Σήμερα στις 05:25:03 μμ »
Παράθεση
Παράθεση από: Γατόπαρδος στις Σήμερα στις 05:09:44 μμ
Ναι..μια χαρα τα λεει ο Μπρατης,μονο που και αυτος τωρα πολιτικο παιχνιδακι κανει.Διοτι αυτο εδω..,ειναι απαραδεχτο.Ποιον τροπο κυριε μπρατη;Επεσε εδω το τηλεφωνο,και καποιοι κατορθωσαμε να πιασουμε γραμμη.Ποιον τροπο λοιπον;
Παιχνιδακια απο την μια μερια,παιχνιδακια και απο την αλλη..και πραγματικα τους εχω σιχαθει ολους.Για αυτο ας προσεχουμε τι ψηφιζουμε και να τα θυμομαστε αυτα οταν ψηφιζουμε.Ειτε αιρετους,ειτε στις εθνικες εκλογες. ;)

Τώρα που έπιασες τη γραμμή καλά αρχίζεις το κυρηγμα ηθικής στους άλλους...
Εσυ τωρα μολις μιλησες με αιρετο,επιασες και εσυ γραμμη δηλαδη, εχεις και εσυ τον τροπο σου;Διοτι πριν μου επιτεθηκες επειδη απλα επιασα γραμμη,οταν εβλεπα οτι παιρνουν και οι αλλοι τηλεφωνο.
Για να ηρεμισουμε λοιπον.Δεν μας φταιει ο αλλος επειδη εμεις εχουμε νευρα. :)


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2014, 06:40:31 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος maria79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5203 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:45:37 μμ »
Παιδια μηπως ο "τροπος"  βρισκεται στο πως πατατε τα πληκτρα του τηλεφωνου;  :P  Γιατι εγω επαιρνα κ το πρωι κ τωρα κ δεν το σηκωνουν!

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5204 στις: Ιούλιος 19, 2014, 06:47:30 μμ »
Παιδια μηπως ο "τροπος"  βρισκεται στο πως πατατε τα πληκτρα του τηλεφωνου;  :P  Γιατι εγω επαιρνα κ το πρωι κ τωρα κ δεν το σηκωνουν!

Εγώ έχω samsung. Μάλλον βοηθάει.
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος raclette

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 270
  • ό,τι να'ναι αυτή η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5205 στις: Ιούλιος 19, 2014, 07:07:00 μμ »
1-@silkcut
Επειδή είσαι από τους λιγους νηφάλιους εδω μεσα κι εκτιμω την εμπειρια, τις διοικητικές γνωσεις και την κοινή λογική που δείχνεις (όχι, δεν είναι γλυψιμο όλο το λογυδριο) πόσα χρονια εκτιμάς ότι  θα περάσουν μεχρι να εξομαλυνθεί η κατάσταση που υφίσταται με τα πλεονασματα, τους υπεράριθμους και τους άπειρους διαθεσίτες των μεγάλων αστικών ΔΔΕ; Πέραν των γνωστών θεμάτων αύξησης ωραρίου, συγχώνευσης σχολείων και έλλειψης διορισμών και τηρουμένου ενός σχετικά προβλεπόμενου ρυθμού συνταξιοδοτήσεων, έχεις κάποιες θεωρία για το ποτε μπορεί να επανελθουμε σε φυσιολογικά ποσοστά μεταθέσεων;

2- Κι εμενα μ'εκνευριζει που καποιοι ξερουν κι αλλοι βραζουμε στο ζουμί μας, αλλά δε φταιει ο συναδελφος που καίγεται,
ο αιρετός με το νταηλικι του φταιει. Επίσης μου τη δινει η κρυψινοια ορισμένων στο φόρουμ : ειπαμε, δικαιωμα στην ανωνυμια, αλλά πρεπει να δινουμε και συγκεκριμένα ορισμενα στοιχεια αν θελουμε βοηθαμε την ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 475
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5206 στις: Ιούλιος 19, 2014, 07:16:33 μμ »
τα είπε ολα ο μπράτης, δεν χρειάζεται να πω τίποτα.  Για μενα οι αιρετοί δεν έπρεπε να υπογράψουν καθόλου τα αποτελέσματα. Τα νομιμοποίησαν με αυτο τον τροπο. Ήδη έπρεπε να είχαν δώσει στη δημοσιότητα και τις μεταθεσεις και τα κενά που τους δόθηκαν για λόγους διαφανειας οπως εκανε ο μπρατης και κυριως να μην σέρνεται το θεμα ένα ολόκληρο σαββατοκυριακο.
Τραγικα σφάλματα κατ εμε. Πόσα χρόνια αλήθεια βγάζουμε τα ίδια πρόσωπα;

Αποσυνδεδεμένος Ayame

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5207 στις: Ιούλιος 19, 2014, 07:16:54 μμ »
Θέλω να φύγω από τη β αθηνας για κυκλαδες ρεε και δε μπορω... 60 μαθηματικοι θελανε β αθηνας και 2 μόνο (εγω ο ενας) για δ κυκλαδων απ΄ολη την Ελλαδα. Φυγανε με συνταξη 5-6 και υπαρχουν τουλαχιστο 10 λειτουργικα κενα για δ κυκλαδων.

Μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν πηρα τη μεταθεση?

Μπορω να κανω ενσταση?

Θελω να φυγω απο τη κολαση της Αθηνας ρεεεεεεεε

Νομίζω ότι ο συλλογισμός σου έχει κενά συνάδελφε, συγχώρεσε με για τα παρακάω αν έχω καταλάβει λάθος. Αν δεν απατώμαι, σύμφωνα με τους επίσημους πίνακες που είχαν αναρτηθεί στο ίντερνετ από τις Διευθύνσεις, μπορούμε να ξέρουμε ΜΟΝΟ την 1η επιλογή του κάθε αιτούμενου μετάθεση (άντε και το πλήθος των επιλογών του συνολικά, και αυτό το στοιχείο δε το έδωσαν όλες οι ΔΙΔΕ). Επομένως, μπορεί εσύ να ήσουν ο ένας και μοναδικός ΠΕ03 πανελλαδικά που είχε τη Δ' Κυκλάδων ως 1η επιλογή, αλλά ίσως να υπήρχαν και άλλοι του κλάδου σου που την είχαν ως 2η, 3η, 4η επιλογή κ.ο.κ. Αφού ακόμη δεν έχουμε δει τον πίνακα με τις γενικές μεταθέσεις, μπορούμε να υποθέσουμε ότι ίσως και να έγιναν μεταθέσεις προς τη Δ' Κυκλάδων, αλλά οι θέσεις να δόθηκαν σε άλλους με περισσότερα μόρια από εσένα.

Εκτός αν με κάποιον άλλο τρόπο γνωρίζεις ότι κανένας άλλος μαθηματικός από όλη την Ελλάδα δε δήλωσε σε καμία θέση το συγκεκριμένο ΠΥΣΔΕ.... Αν υπάρχει τρόπος να το δούμε αυτό, ενημέρωσε με please, γιατί κι εγώ βρίσκομαι σε παρόμοια θέση με σένα. Είμαι η μόνη του κλάδου μου που έχω σαν 1η επιλογή έτερο νησιωτικό ΠΥΣΔΕ και έχω τρομερή αγωνία και φέτος.

Λυπάμαι για σένα και όλους που ακούσατε και φέτος "όχι"... Συγχαρητήρια σε όσους πήραν την πολυπόθητη και υπομονή σε όλους τους υπόλοιπους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160801
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 435
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.