*

Αποστολέας Θέμα: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;  (Αναγνώστηκε 18430 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 11:42:23 πμ »
60 ηταν η βαση στους προηγουμενους ασεπ επομενως η κοπελα εννοουσε οτι με 63 πηρε μολις 3 μορια, ενω τωρα με 63 παιρνεις 8. ( επισης δε θεωρω οτι υπαρχει λογος να πει κανεις ψεματα για να καλυψει την "αποτυχια" του στον ασεπ γιατι δε θεωρω οτι ειναι αποτυχια το να μη περασεις , αποτυχια ειναι οτι τους αφησαμε να μας παρουν τα επαγγελματικα μας δικαιωματα και ενω βγαζουμε πανεπιστημιο χρειαζομαστε κι αλλες εξετασεις.)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 11:42:49 πμ »
α δλδ η βαση επιτυχιας δεν αλλαζει???γιατι μια κοπολα μου ειχε πει οτι πριν απο 4 χρονια ηταν 63 για αυτο λεει δεν πηρε μορια ???καλα προκειμενου να μπαλωσει ο καθενας την αποτυχια του λεει οτι του κατεβει και μπερδευει και μας τα νηπια του ασεπ...
ε βεβαια οταν φιλολογος αποκαλει φιλολογο αποτυχημενο και τετοιον και χειροτερο ασεπ να εχετε!

υγ. βανια, βαρεθηκα να διαβαζω σε καθε μηνυμα σου ποσο βρεφος εισαι. μην πολυκυκλοφορεις αυτες τις μερες γιατι εχουν βγει και σημαδευουν μωρα.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 11:43:35 πμ »
60 ηταν η βαση στους προηγουμενους ασεπ επομενως η κοπελα εννοουσε οτι με 63 πηρε μολις 3 μορια, ενω τωρα με 63 παιρνεις 8. ( επισης δε θεωρω οτι υπαρχει λογος να πει κανεις ψεματα για να καλυψει την "αποτυχια" του στον ασεπ γιατι δε θεωρω οτι ειναι αποτυχια το να μη περασεις , αποτυχια ειναι οτι τους αφησαμε να μας παρουν τα επαγγελματικα μας δικαιωματα και ενω βγαζουμε πανεπιστημιο χρειαζομαστε κι αλλες εξετασεις.)
+

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 12:22:32 μμ »
Θεωρώ ανεπίτρεπτο να χρησιμοποιούνται μεταξύ συναδέλφων (υποτίθεται) χαρακτηρισμοί τέτοιοι..Δηλαδή αν εγώ γράψω 57 είμαι "ανώτερη" από αυτόν που έγραψε 50? Για όνομα του θεού! Αυτά βλέπουν στο υπουργείο και καλά μας φέρονται όπως μας φέρονται! Η επιτυχία ή όχι ενός εκπαιδευτικού, κρίνεται στην τάξη!!!!
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος korina76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If you're gonna dream, dream high
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 12:36:41 μμ »
Καλημέρα σε όλους,
θα συμφωνήσω με την Ν.Π και zizoulis ο καλός καθηγητής δεν κρίνεται από την βαθμολογία που θα πάρει σε έναν αναξιόπιστο διαγωνισμό. Όλοι έχουμε πάρει πτυχίο και τουλάχιστον μεταξύ μας θα πρέπει να δείχνουμε την δέουσα ωριμότητα και αλληλεγγύη. Επίσης μετά από 4 συμμετοχές, έρχεται και η 5η, και πάντα επιτυχούσα  δεν θεωρώ τον εαυτό μου αποτυχημένο, απλά άτυχο γιατί ο συναγωνισμός είναι πολύ μεγάλος .

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 12:45:53 μμ »
Επίσης υπάρχουν και παράγοντες όπως, τύχη, ψυχραιμία, διαύγεια που παίζουν πολύ σπουδαίο ρόλο για να διοριστεί κάποιος.. ;)
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 12:54:27 μμ »
παντως αν κρινω απο τους νεους διορισμενους με ασεπ ο διαγωνισμος αυτος ανεβαζει το "γοητρο" στα υψη. επειδη περασαν οσο ηταν νεοι με την πρωτη νομιζουν οτι ειναι θεοι να πω? κ εχουν κ ενα στυλακι "γαμαμε κ δερνουμε" (συγγνωμη για την εκφραση).  κ επειδη ακριβως ειναι νεοι κ φοβουνται μην τους παρουν τον αερα τα παιδια εχουν μια αρκετα αυταρχικη συμπεριφορα μεσα στην ταξη. πρωτη φορα δινω αλλα αν αξιωθω ποτε κ περασω δεν θα εχω τετοια συμπεριφορα γιατι εχω συνειδητοποιησει πως ο διαγωνισμος αυτος ειναι συνισταμενη πολλων παραγοντων. ουτε θα ειμαι ασχετη αν δεν πιασω καν τη βαση ουτε θα ειμαι η γαματη καθηγητρια αν φερω 90

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 01:04:10 μμ »
παντως αν κρινω απο τους νεους διορισμενους με ασεπ ο διαγωνισμος αυτος ανεβαζει το "γοητρο" στα υψη. επειδη περασαν οσο ηταν νεοι με την πρωτη νομιζουν οτι ειναι θεοι να πω? κ εχουν κ ενα στυλακι "γαμαμε κ δερνουμε" (συγγνωμη για την εκφραση).  κ επειδη ακριβως ειναι νεοι κ φοβουνται μην τους παρουν τον αερα τα παιδια εχουν μια αρκετα αυταρχικη συμπεριφορα μεσα στην ταξη. πρωτη φορα δινω αλλα αν αξιωθω ποτε κ περασω δεν θα εχω τετοια συμπεριφορα γιατι εχω συνειδητοποιησει πως ο διαγωνισμος αυτος ειναι συνισταμενη πολλων παραγοντων. ουτε θα ειμαι ασχετη αν δεν πιασω καν τη βαση ουτε θα ειμαι η γαματη καθηγητρια αν φερω 90

++++

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 01:06:43 μμ »
Πράγματι, Βάνια ο χαρακτηρισμός σου ήταν ατυχής. Πράγματι τοτε έπαιρνε μόνο 3 μόρια που στην ουσια τίποτα δεν ήταν. Και αν 63 ήταν με τις προσαυξήσεις και αφαιρούσες 1,5-2 μόρια από πτυχίο, τότε στον πίνακα αναπληρωτών θα είχε 1 μόριο το πολύ. Εξάλλου ο καθένας μπορεί να ανατρέξει στους πίνακες για να δει τις βαθμολογίες των άλλων. Κακως νομίζεις ότι οι άλλοι δεν διαβάζουν ή ότι αυτός που πήρε 63 δεν διάβασε. Από αυτούς που θα πας να δώσεις τουλάχιστον 2000 θα είναι πιο σκληρά διαβασμένοι από εσένα συν ότι θα έχουν και την εμπειρία. Φυσικά αυτό δε σημαίνει ότι δε θα πρέπει να συνεχίζεις και να πιστεύεις σε αυτό που κάνεις. Αλλά μην υποτιμάς τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 01:45:11 μμ »
1. ακομη δεν τον ειδαμε γιαννη τον βαφτισαμε.
2. πολυ βεη ακους, κοψ' τον, σου κανει κακο.
3. οι διοριστεοι θα ειναι 480 (μεχρι αυτη τη στιγμη που μιλαμε παντα ;D) ειτε με βαση το 55 ειτε με βαση το 90.

με καθε φιλικη διαθεση.  :)

Αν η βαση παει 90 δεν θα διοριστουν ουτε 10.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 01:50:17 μμ »
Αν παει παρόλα αυτά (δεν το πιστεύω με τίποτα) θα σημαίνει ότι έγραψαν αρκετοί πολύ καλά, γιατί τα θεματα ήταν πολύ εύκολα. Αλλά δε θα γίνει γιατί θα φροντίσουν να μη γίνει.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 01:58:22 μμ »
480 θα διοριστουν οπως και να χει. και ο βαθθμος του 480ου θα ειναι και η βαση..
syllas τι να πω για τα εμοτικον σου.. παντα εκφραζουν το πως ισθανομαι ακριβως..

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 02:40:35 μμ »
Μιλουσα για βαση επιτυχιας 90,φυσικα και την βαση διορισμου καθοριζουν οι υποψηφιοι ,αλλα πολυ δυσκολα η βαση διορισμου μπορει να εκτοξευθει τοσο ψηλα, θα πρεπει τα θεματα να ειναι παρα πολυ ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μικρότερος ο αριθμός ερωτήσεων στον επικείμενο διαγωνισμο;
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 03:23:36 μμ »
παντως αν κρινω απο τους νεους διορισμενους με ασεπ ο διαγωνισμος αυτος ανεβαζει το "γοητρο" στα υψη. επειδη περασαν οσο ηταν νεοι με την πρωτη νομιζουν οτι ειναι θεοι να πω? κ εχουν κ ενα στυλακι "γαμαμε κ δερνουμε" (συγγνωμη για την εκφραση).  κ επειδη ακριβως ειναι νεοι κ φοβουνται μην τους παρουν τον αερα τα παιδια εχουν μια αρκετα αυταρχικη συμπεριφορα μεσα στην ταξη. πρωτη φορα δινω αλλα αν αξιωθω ποτε κ περασω δεν θα εχω τετοια συμπεριφορα γιατι εχω συνειδητοποιησει πως ο διαγωνισμος αυτος ειναι συνισταμενη πολλων παραγοντων. ουτε θα ειμαι ασχετη αν δεν πιασω καν τη βαση ουτε θα ειμαι η γαματη καθηγητρια αν φερω 90

Με αφορμή αυτό το μήνυμα θυμήθηκα τη συμπεριφορά μιας επιτηρήτριας στον προηγούμενο ΑΣΕΠ. Η συγκεκριμένη είχε διοριστεί αρκετά εύκολα (δεν είναι φιλόλογος) και σε μικρή ηλικία. Στο διαγωνισμό υπήρχαν άτομα που ήταν συμμαθητές της από το σχολείο και έδιναν δεύτερη και τρίτη φορά. Δε μπορώ να ξεχάσω την έπαρση που είχε και τον αέρα με τον οποίο περιφερόταν από αίθουσα σε αίθουσα σαν να είχε πιάσει το Θεό από τα μαλλιά! Ελπίζω αν ποτέ διοριστούμε να μην καταντήσουμε σαν και αυτή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 614
Σύνολο: 614

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.