*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009  (Αναγνώστηκε 405960 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1274 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:02:35 μμ »
οχι ρε παιδια θα πετσοκοψουν τοσο πολυ στην ειδικη (βλ. μαθηματικοι)  που δεν θα πιανουμε τη βαση στην β θεματικη....εγω ετσι πιστευω και συγνωμη αν κανω λαθος, γιατι ειναι η πρωτη φορα που εδωσα ασεπ....αλλα απο οτι ξερω αν δεν πιασεις τη βαση και στην Α και στη Β ΘΕΜΑΤΙΚΗ χωριστα....εισαι στους αποτυχοντες...
ετσι δεν ειναι ?????????

ουτε να αλλαξουμε πινακα δεν μπορουμε οι αμοιροι.....που να τολμησουμε να ονειρευτουμε διορισμο......?  :'(



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:28:05 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1275 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:02:45 μμ »
Κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει μαθηματικός στο φόρουμ αυτή τη στιγμή. Αυτό που σας έκαναν με την ειδική διδακτική είναι συνηθισμένο στον κλάδο σας  ή να περιμένουμε καμιά έκπληξη και οι άλλοι κλάδοι;  :o

εμενα η μητερα μου παντως μου υπενθυμισε αυτο που μου ειχε πει κ πιο πριν. μια συναδελφος της που εκανε διακοπες με διορθωτρια της ειπε οτι οι φιλολογοι τα εχουν παει χαλια. οποτε ας ειμαστε προετοιμασμενοι κ για αλλες εκπληξεις  :-\
κ ας μην ξεχναμε οτι στα αρχαια κ στην ειδικη ειναι εκει που θα χτυπησουν. παιρνουν μονο 480 κ καπως πρεπει να τα δικαιολογησουν. φανταζεσαι να εχεις γραψει 76 κ να μη διοριζεσαι? ενω με πολλους αποτυχοντες δικαιολογουν τα αδικαιολογητα κ ριχνουν το φταιξιμο σε μας τους ασχετους που δεν ξερουμε τιποτα κ δεν ειμαστε ικανοι ουτε καν τη βαση να πιασουμε.. :-X
Έχεις δίκιο, Maryvas!  :o :o :o Tώρα καταφέρατε ν' αγχώσετε κι εμένα!! Βλέπω παιδιά τις τελευταίες ημέρες στο φόρουμ με τα οποία καθ' όλη τη διάρκεια της προετοιμασίας ανταλλάσαμε απόψεις, λύναμε απορίες και δίναμε κουράγιο ο ένας στον άλλο. Φυσικά, και δεν τρέφουμε φρούδες ελπίδες ότι θα είμαστε στους διοριστέους, αλλά είναι ηθική δικαίωση να είσαι πάνω από τη βάση και να πάρεις μόρια. Αν είμαι κάτω από τη βάση, συγγνώμη, αλλά θα μου στοιχίσει πολύ, όπως και σε πολλούς άλλους συναδέλφους φαντάζομαι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2009, 12:06:40 μμ από LK »

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος lesson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1276 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:04:48 μμ »
για LK
τ αγχωσεται θελει ε στο τελος

Αποσυνδεδεμένος dimpiss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1277 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:06:10 μμ »
Καλημέρα σε όλους!Δε νομίζω οτι έχει ξαναγίνει τοοοοοσος χαμος στη διδακτική.Εγώ πάντως εγραψα φωτογραφία το σχολικο βιβλιο της γεωμετρίας με δικές μου ασκήσεις ακριβείς χρόνους,φυλλάδιο κτλ.(τους έγραψα μέχρι και την εφαρμογή 1 σελίδα τάδε που θυμόμουν ακόμα και τη σελίδα του βιβλίου ) και ενώ περίμενα τουλάχιστον 90 αφού όσες απαντήσεις και αν είδα όσους και αν ρώτησα είχα γράψει και παραπάνω απ'όσα μου έλεγαν και μου ήρθε ενα ωραιότατο 44...Τα συμπεράσματα δικά σας!!!


Παράθεση
Κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει μαθηματικός στο φόρουμ αυτή τη στιγμή. Αυτό που σας έκαναν με την ειδική διδακτική είναι συνηθισμένο στον κλάδο σας  ή να περιμένουμε καμιά έκπληξη και οι άλλοι κλάδοι;



« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2009, 12:11:11 μμ από dimpiss »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:28:05 »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1278 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:06:23 μμ »
Έχεις απόλυτο δίκιο LK! Αυτός ακριβώς είναι κι ο δικός μου ο στόχος...να είμαι μια απλή επιτυχούσα, απλώς και μόνο για την ηθική δικαίωση!  

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1279 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:07:58 μμ »
για LK
τ αγχωσεται θελει ε στο τελος
Ευχαριστώ το διόρθωσα. Το άγχος βλέπεις  ;D ;D

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1280 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:08:19 μμ »
για vikoulaki
γιατι δειξαν εσενα που ησουν αποτυχων στους μαθηματικους κ ν μν δειξουν κ τς αλλους?

Σε όλους τους κλάδους  υπάρχουν οι μη επιτυχόντες

Ετυχε σε εμας να βγουν  και οι βαθμολογίες.

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1281 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:09:53 μμ »
για green ice
απο τ λεξη οποτε κ μετα   δν καταλαβα τπτ.   εισαι  μαθηματικος?


ανισο ανισο ανισο ανισο  τπτ         δλδ       απαραδεκτο

[/quote]


Συνηθίζω να γράφω σε απλά Ελληνικά,για να γίνομαι κατανοητή ...Κρίμα που δεν κατάλαβες κάτι τόσο απλό.Δεν έχει κανείς το δικαίωμα να γνωρίζει προσωπικά δεδομένα  του άλλου εφόσον δεν τίθεται  θέμα διαφάνειας της διαδικασίας όπως στην περίπτωση των επιτυχόντων κ των διοριστέων .Πχ.Κάποιος που δε διορίζεται για ελάχιστα μόρια δεν έχει το δικαίωμα να γνωρίζει ακριβώς τα μόρια που συγκέντρωσε ο προηγούμενος  υποψήφιος από αυτόν (που διορίστηκε) ,για να είναι σίγουρος ότι το πλεονέκτημα του άλλου  βασίζεται σε αξιοκρατικά κριτήρια και όχι  πλασματικά προσόντα κ μόρια?Πως θα ελέγξει αν όντως ο προηγούμενος από αυτόν που διορίστηκε  έγραψε παραπάνω ή είχε επιπλέον μόρια αν δεν τα δει?Οπότε σαυτήν την περίπτωση καλά κάνουν και ανακοινώνουν τα δεδομένα επιτυχόντων και διοριστέων εφόσον τίθεται θέμα  διαφάνειας και αξιοκρατίας στη διαδικασία επιλογής προσωπικού.


p.s1.Να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις και όχι παραλείποντας τα φωνήεντα.Υποτίθεται πρέπει να συμβουλεύουμε τους μαθητές να μιλούν και να γράφουν σωστά Ελληνικά  και εμείς οι καθηγητές να δίνουμε το παράδειγμα...

2.Καμμία σχέση δεν έχω με μαθηματικά.





« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2009, 12:17:24 μμ από green ice »

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1282 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:10:36 μμ »
Κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει μαθηματικός στο φόρουμ αυτή τη στιγμή. Αυτό που σας έκαναν με την ειδική διδακτική είναι συνηθισμένο στον κλάδο σας  ή να περιμένουμε καμιά έκπληξη και οι άλλοι κλάδοι;  :o

εμενα η μητερα μου παντως μου υπενθυμισε αυτο που μου ειχε πει κ πιο πριν. μια συναδελφος της που εκανε διακοπες με διορθωτρια της ειπε οτι οι φιλολογοι τα εχουν παει χαλια. οποτε ας ειμαστε προετοιμασμενοι κ για αλλες εκπληξεις  :-\
κ ας μην ξεχναμε οτι στα αρχαια κ στην ειδικη ειναι εκει που θα χτυπησουν. παιρνουν μονο 480 κ καπως πρεπει να τα δικαιολογησουν. φανταζεσαι να εχεις γραψει 76 κ να μη διοριζεσαι? ενω με πολλους αποτυχοντες δικαιολογουν τα αδικαιολογητα κ ριχνουν το φταιξιμο σε μας τους ασχετους που δεν ξερουμε τιποτα κ δεν ειμαστε ικανοι ουτε καν τη βαση να πιασουμε.. :-X
Έχεις δίκιο, Maryvas!  :o :o :o Tώρα καταφέρατε ν' αγχώσετε κι εμένα!! Βλέπω παιδιά τις τελευταίες ημέρες στο φόρουμ με τα οποία καθ' όλη τη διάρκεια της προετοιμασίας ανταλλάσαμε απόψεις, λύναμε απορίες και δίναμε κουράγιο ο ένας στον άλλο. Φυσικά, και δεν τρέφουμε φρούδες ελπίδες ότι θα είμαστε στους διοριστέους, αλλά είναι ηθική δικαίωση να είσαι πάνω από τη βάση και να πάρεις μόρια. Αν είμαι κάτω από τη βάση, συγγνώμη, αλλά θα μου στοιχίσει πολύ, όπως και σε πολλούς άλλους συναδέλφους φαντάζομαι.
Συνάδελφοι δεν είναι απαραίτητο να διορθώνουν τόσο αυστηρά...εξάλλου τα θέματα δεν ήταν για να γράψουν όλοι!Έχει μια λογική το ότι οι φιλολογοι πήγαν χάλια γιατί τα θέματα ήταν αισχρά...Μην κρίνετε από τις συζητήσεις μας εδώ...Εδώ οι περισσότεροι ασχολούνται.Δε θα εγγραφεί σε ένα φόρουμ ο αδιάφορος...αλλά και πάλι και εδώ υπάρχουν περιστατικά ατόμων που πήγαν αδιάβαστοι.
(Εξάλλου το πδε είναι ο ουρανός και τα μέλη τα αστέρια του)
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1283 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:15:08 μμ »
[
[/quote]
Εδώ οι περισσότεροι ασχολούνται.Δε θα εγγραφεί σε ένα φόρουμ ο αδιάφορος...αλλά και πάλι και εδώ υπάρχουν περιστατικά ατόμων που πήγαν αδιάβαστοι.
(Εξάλλου το πδε είναι ο ουρανός και τα μέλη τα αστέρια του)
[/quote]
Μπράβο, Maryk! Όντως, εδώ στο φόρουμ συχνάζουν αστέρια, γι αυτό έχουμε και σε όλους τους κλάδους διοριστέους από το φόρουμ. We are the best!!!! (όπως λέμε και εμείς οι φιλόλογοι).  ;D ;D ;D

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος ZOYZOY

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1284 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:15:33 μμ »
Παιδιά πήρε κανείς τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ για ΠΕ 02?

Αποσυνδεδεμένος Iaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • docendo discimus
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1285 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:15:48 μμ »
Έχεις απόλυτο δίκιο LK! Αυτός ακριβώς είναι κι ο δικός μου ο στόχος...να είμαι μια απλή επιτυχούσα, απλώς και μόνο για την ηθική δικαίωση!  

Συμφωνώ και εγώ απόλυτα! Είναι πρώτη φορά που δίνω και νομίζω μόνο και μόνο η επιτυχία θα είναι κάτι για να πάρω κουράγιο για τον επόμενο!! Ακριβώς όπως τα είιπε και η LK..

Πάντως αν ήταν να βγούν σήμερα δεν θα είχε βγάλει ήδη ανακοίνωση η ΑΒ?

Καλό κουράγιο σε όλους  :)
dum vita est, spes est ... ;)

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1286 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:16:30 μμ »
για LK
τ αγχωσεται θελει ε στο τελος
Μας ζαλισες με τους πινακες,μας προεκυψες και διορθωτρια ορθογραφικων λαθων στο φορουμ >:(

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1287 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:17:28 μμ »
LK αστα να πανε....φανατασου απογοητευση εμεις που θελαμε να πιασουμε βαση για να αλλαξουμε πινακα.......
καλα για τα παιδια που στοχευαν πιο ψηλα δεν το συζηταω καν...................

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159832
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 357
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.