*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009  (Αναγνώστηκε 405886 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος galandriel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1302 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:36:43 μμ »
Καλημέρα, μόλις πήρα τηλέφωνο στο Ασέπ και μου είπαν ότι αποκλείεται να βγουν σήμερα, να περιμένουμε από τα μέσα της επόμενης εβδομάδας.  Ουφ, τι αγωνία κι αυτή! Υπομονή, ψυχραιμία και καλά αποτελέσματα σε όλες/ους :)

Αυτό το "αποκλείεται" σε ποιους πάει;
Σε όλους δυστυχώς  :( :((απ' ό,τι είπαν τουλάχιστον)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1303 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:38:11 μμ »
Ε θα το πω, δεν αντέχω! Τι κάνουν σε αυτόν τον ΑΣΕΠ; Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι να τα βγάλουν; Ας τα έβγαζαν όλα μαζί, όχι έναν έναν κλάδο κι οι υπόλοιποι να μη ξέρουμε από πού και πότε θα μας έρθει. Εϊναι λες και είμαστε παραταγμένοι στη σειρά και περιμένουμε να μας δείξει με το δάχτυλο απειλητικά ορθωμένο ο τύπος με την κουκούλα. Πραγματικά αυτό που κάνουν κάθε φορά είναι το χειρότερο βασανιστήριο. Ή όλα μαζί ή κανένα αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1304 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:39:46 μμ »
καλε ηρεμηστε....(κ ολοι κανουμε ορθογραφικα...κυριως απο βιασυνη....  ;) )

 LK εχεις δικιο....εγω παντως που εδωσα πρωτη φορα εχω πιο πολυ αγωνια για την ειδικη ρε παιδια.....εκει θελω να δω τι θα γινει...για να δω και τι θα κανω στην πορεια........ :-\
Το ίδιο αισθάνομαι και εγώ, Ελένη μου. Πες, όμως, ότι παίρνουμε άσχημο βαθμό στην ειδική διδακτική. Στον επόμενο διαγωνισμό θα ξέρουμε τι πρέπει να βελτιώσουμε; Απ' όσο λένε παιδιά με εμπειρία στο διαγωνισμό, δεν υπάρχουν συνταγές εδώ! Μάλλον, θα προσπαθήσουμε ν' αλλάξουμε γούρι τι να πω ???

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1305 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:40:32 μμ »
Lucinda εδώ τα βγάζουν ένα ένα και και τους παίρνει τόσος χρόνος. Αν τα έβγαζαν όλα μαζί δεν θα τους έφτανε ούτε χρόνος...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1306 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:42:03 μμ »
Ρε παιδιά, έχουμε που έχουμε το άγχος μας ο καθένας για τα αποτελέσματα.. Όταν μπαίνουμε στο forum να δούμε καμιά εξέλιξη για ποιο λόγο πρέπει να διαβάζουμε τις εξυπνάδες του καθενός επί τόσες συναπτές σελίδες, ΜΗΠΩΣ και κάπου στο ενδιάμεσο υπάρχει κάποιο post που μας αφορά?

Lesson ταπεινή παράκληση, χαμήλωσε τους τόνους και σταμάτα την ειρωνία, μπαίνουμε για να ενημερωθούμε όχι για να παρακολουθήσουμε διαγωνισμό εξυπνάδας.

Όσον αφορά τα αποτελέσματα φιλολόγων, από τη Β'βάθμια Θεσσαλονίκης ενημέρωσαν ότι των φιλολόγων ΜΑΛΛΟΝ θα ανακοινωθούν μέσα στην επόμενη εβδομάδα. Τώρα το "μάλλον" ο καθένας το εκλαμβάνει όπως θέλει, έτσι?

Αποσυνδεδεμένος annoula75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1307 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:43:55 μμ »
Κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει μαθηματικός στο φόρουμ αυτή τη στιγμή. Αυτό που σας έκαναν με την ειδική διδακτική είναι συνηθισμένο στον κλάδο σας  ή να περιμένουμε καμιά έκπληξη και οι άλλοι κλάδοι;  :o

εμενα η μητερα μου παντως μου υπενθυμισε αυτο που μου ειχε πει κ πιο πριν. μια συναδελφος της που εκανε διακοπες με διορθωτρια της ειπε οτι οι φιλολογοι τα εχουν παει χαλια. οποτε ας ειμαστε προετοιμασμενοι κ για αλλες εκπληξεις  :-\
κ ας μην ξεχναμε οτι στα αρχαια κ στην ειδικη ειναι εκει που θα χτυπησουν. παιρνουν μονο 480 κ καπως πρεπει να τα δικαιολογησουν. φανταζεσαι να εχεις γραψει 76 κ να μη διοριζεσαι? ενω με πολλους αποτυχοντες δικαιολογουν τα αδικαιολογητα κ ριχνουν το φταιξιμο σε μας τους ασχετους που δεν ξερουμε τιποτα κ δεν ειμαστε ικανοι ουτε καν τη βαση να πιασουμε.. :-X
Έχεις δίκιο, Maryvas!  :o :o :o Tώρα καταφέρατε ν' αγχώσετε κι εμένα!! Βλέπω παιδιά τις τελευταίες ημέρες στο φόρουμ με τα οποία καθ' όλη τη διάρκεια της προετοιμασίας ανταλλάσαμε απόψεις, λύναμε απορίες και δίναμε κουράγιο ο ένας στον άλλο. Φυσικά, και δεν τρέφουμε φρούδες ελπίδες ότι θα είμαστε στους διοριστέους, αλλά είναι ηθική δικαίωση να είσαι πάνω από τη βάση και να πάρεις μόρια. Αν είμαι κάτω από τη βάση, συγγνώμη, αλλά θα μου στοιχίσει πολύ, όπως και σε πολλούς άλλους συναδέλφους φαντάζομαι.

Συνάδελφοι, καλημέρα και απο εμένα. Θεωρώ ότι δεν πρέπει να στηριζόμαστε σε μεμονωμένες απόψεις που ακούμε από διάφορα πρόσωπα ακόμη και αν είναι διορθωτές. Κι εγώ μίλησα πρόσφατα με μια σύμβουλο (διορθώτρια) από τη γ Αθήνας που μου έιπε ότι το επίπεδο τον φιλολόγων ήταν χαμηλότερο και από μαθητών Λυκειου (διόρθωνε γραπτά από Κρήτη). Αυτό τι σημαίνει δηλαδή;  Ότι μπορούμε να το γενικευουμε;
Σίγουρα τα θέματα ήταν αισχρά (δεν ξέρω ποιος θα ήταν ο πιο ακριβής χαρακτηρισμός) αλλα χωρίς αποτελέσματα είναι όλα εικασίες. Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι θα έχουμε πολλούς  αποτυχόντες λόγω χαμηλής σε μια απο τις δυο θεματικές. Τι νακάνουμε  όμως πρέπει να υφιστάμεθα αυτή τη διαδικασία ξανά και ξανά και να περνούν τα χρόνια από την αλλη, αλλα δεν υπάρχει δυστυχώς αλλος τρόπος διορισμού μας.  Όλου στο ίδο καζάνι βράζουμε. Μακάρι να πάμε όσο καλύτερα γίνεται και να έχουμε δουλειά του χρόνου!!! :)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1308 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:45:11 μμ »
Σε συνδυασμό, Dimitra, με το δημοσίευμα του ΕΤ που έλεγε μέχρι 30 Ιουνίου όλα τ' αποτελέσματα της προκήρυξης 2Π θα έχουν ανακοινωθεί, τότε να υπολογίζουμε το αργότερο μέχρι Τετάρτη οι φιλόλογοι

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1309 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:49:24 μμ »
οι παλαιότεροι θυμούνται τι έλεγε στα τηλέφωνα το Ασεπ τέτοιες μέρες και κατέληξαν να τα βγάλουν μέσα Ιουλίου; Σας έλεγαν τα ίδια ή ξέρατε από την αρχή ότι θα αργήσουν να βγουν των φιλολόγων;

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1310 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:50:28 μμ »
παλιοτερα εχουμε δωσει και απριλιο ασεπ,γι αυτο

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1311 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:50:53 μμ »
Συνάδελφοι, υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση για το ΠΟΤΕ θα έχουμε νέα αποτελέσματα ώστε να μην ξεροσταλιάζουμε online; (έστω από αλφαβήτα)

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1312 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:51:11 μμ »
Ok, LK! Τωρα λεω να παω μια βολτα στην αγορα για ψωνια..... Αναμονη για ολους λοιπον.... Να επισημανω μονο πως οι ξενογλωσσοι ανηκουν στην 3/Π!
Καλη επιτυχια σε ολους... :-[.
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1313 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:52:39 μμ »
οι παλαιότεροι θυμούνται τι έλεγε στα τηλέφωνα το Ασεπ τέτοιες μέρες και κατέληξαν να τα βγάλουν μέσα Ιουλίου; Σας έλεγαν τα ίδια ή ξέρατε από την αρχή ότι θα αργήσουν να βγουν των φιλολόγων;
Επίσης, ΤΕΤΑ, φαίνεται από τα δημοσιεύματα ότι προσπαθούσαν να βγάλουν τα δικά μας αυτή την εβδομάδα, αλλά κάπου δεν τα κατάφεραν. Δεν πιστεύω ότι θ' αργήσουμε οι φιλόλογοι αυτή τη φορά!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1314 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:53:20 μμ »
παλιοτερα εχουμε δωσει και απριλιο ασεπ,γι αυτο
Μιλάω για το 2007 που είχαν δώσει ακριβώς ίδια εποχή με φέτος.

Αποσυνδεδεμένος Iaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • docendo discimus
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1315 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:53:30 μμ »
Συνάδελφοι, υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση για το ΠΟΤΕ θα έχουμε νέα αποτελέσματα ώστε να μην ξεροσταλιάζουμε online; (έστω από αλφαβήτα)

Προς το παρόν δεν υπάρχει τίποτα!! Έχω ξεροσταλιάσει και εγώ από το πρωί στον υπολογιστή και δεν κάνω καν τις δουλειές μου!!!  ::)
dum vita est, spes est ... ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159815
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 379
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.