*

Ψηφοφορία

ΠΙΘΑΝΗ ΒΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗΣ (2009-2010)

19,5
20
20,5
21
21,5
22
22,5

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.  (Αναγνώστηκε 365844 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1260 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:18:16 μμ »
οσο γι αυτο..........
εχει καλο τσιπουρακι εκει και τα διωχνει ολα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1261 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:19:41 μμ »
να τα ξεκαθαρισουμε λιγακι με τους τριτεκνους;
λοιπον,ας υποθεσουμε οτι εχουν αναγκη 1200 αναπληρωτων ... εφοσον διοριζουν 20% τριτεκνων (240 δηλ) αυτο σημαινει οτι θα καλεσουν 960μη τριτεκνους  και 240 τριτεκνους... ο καθενας θα μετρησει ποσους τριτεκνους εχει " απο πανω του" και θα τους αφαιρεσει απο τη σειρα του στον καθαρο πινακα για να μαθει αν βρισκεται μεσα στους 960 ..τωρα αν θελει να μαθει για ποσους δεν διοριστηκε πρεπει να προσθεσει τους υπολοιπους τριτεκνους που εχει "απο κατω του" ..και που τον πηδηξανε ..τα λεω καλα;;
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1262 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:45:59 μμ »
Καλά τα πράγματα είναι χάλια. Ούτε ωρομίσθια δε με βλέπω με 17 και κάτι μόρια και θέση κοντά στο 1600 στον καθαρό. Υπομονή επομένως άλλον έναν χρόνο μέχρι τον πολυπόθητο διορισμό...

Ιδού η τρέλα σε όλο της το μεγαλείο. Διοριστέα ΑΣΕΠ να έχει λιγότερα μόρια από εμένα που είμαι απλώς επιτυχούσα, να μη βλέπει ούτε ωρομισθία φέτος, ενώ η άλλη βλέπει αναπλήρωση και του χρόνου να διορίζεται! Ρωξάνη, μην πάρεις στραβά τα λόγια μου, προς θεού, με το σύστημα τα βάζω. Μακάρι, ωστόσο, να ήμουν στη θέση σου!
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1263 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:50:41 μμ »
Καλά τα πράγματα είναι χάλια. Ούτε ωρομίσθια δε με βλέπω με 17 και κάτι μόρια και θέση κοντά στο 1600 στον καθαρό. Υπομονή επομένως άλλον έναν χρόνο μέχρι τον πολυπόθητο διορισμό...

Ιδού η τρέλα σε όλο της το μεγαλείο. Διοριστέα ΑΣΕΠ να έχει λιγότερα μόρια από εμένα που είμαι απλώς επιτυχούσα, να μη βλέπει ούτε ωρομισθία φέτος, ενώ η άλλη βλέπει αναπλήρωση και του χρόνου να διορίζεται! Ρωξάνη, μην πάρεις στραβά τα λόγια μου, προς θεού, με το σύστημα τα βάζω. Μακάρι, ωστόσο, να ήμουν στη θέση σου!

Ελπίζω η άλλη που διορίζεται του χρόνου να είσαι εσύ πάντως! Όσο για την τρέλα του συτήματος, αυτό ξαναπέστο.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1264 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:55:30 μμ »
Καλά τα πράγματα είναι χάλια. Ούτε ωρομίσθια δε με βλέπω με 17 και κάτι μόρια και θέση κοντά στο 1600 στον καθαρό. Υπομονή επομένως άλλον έναν χρόνο μέχρι τον πολυπόθητο διορισμό...

Ιδού η τρέλα σε όλο της το μεγαλείο. Διοριστέα ΑΣΕΠ να έχει λιγότερα μόρια από εμένα που είμαι απλώς επιτυχούσα, να μη βλέπει ούτε ωρομισθία φέτος, ενώ η άλλη βλέπει αναπλήρωση και του χρόνου να διορίζεται! Ρωξάνη, μην πάρεις στραβά τα λόγια μου, προς θεού, με το σύστημα τα βάζω. Μακάρι, ωστόσο, να ήμουν στη θέση σου!

Ελπίζω η άλλη που διορίζεται του χρόνου να είσαι εσύ πάντως! Όσο για την τρέλα του συτήματος, αυτό ξαναπέστο.
Δεν είμαι εγώ. Για σένα μιλούσα.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2009, 12:58:13 μμ από morgan »
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1265 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:58:48 μμ »
Καλά τα πράγματα είναι χάλια. Ούτε ωρομίσθια δε με βλέπω με 17 και κάτι μόρια και θέση κοντά στο 1600 στον καθαρό. Υπομονή επομένως άλλον έναν χρόνο μέχρι τον πολυπόθητο διορισμό...

Ιδού η τρέλα σε όλο της το μεγαλείο. Διοριστέα ΑΣΕΠ να έχει λιγότερα μόρια από εμένα που είμαι απλώς επιτυχούσα, να μη βλέπει ούτε ωρομισθία φέτος, ενώ η άλλη βλέπει αναπλήρωση και του χρόνου να διορίζεται! Ρωξάνη, μην πάρεις στραβά τα λόγια μου, προς θεού, με το σύστημα τα βάζω. Μακάρι, ωστόσο, να ήμουν στη θέση σου!

Ελπίζω η άλλη που διορίζεται του χρόνου να είσαι εσύ πάντως! Όσο για την τρέλα του συτήματος, αυτό ξαναπέστο.
Δεν είμαι εγώ. Για σένα μιλούσα.



Οκ. Τότε σου εύχομαι γρήγορο διορισμό.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1266 στις: Αύγουστος 04, 2009, 01:08:22 μμ »
Ας ηρεμήσουμε λίγο -οσο γίνεται φυσικά μετά τη χλαπάτσα που φάγαμε στη μούρη από τπν πίνακα- και να περιμένουμε το τέλος Αυγούστου περίπου που θα βγει επίσημα ο νέος πίνακας του υπουργείου καθαρός από τους πάσης φύσεως διορισμούς.
Φυσικά οι Sun, Ovidius κτλ έκαναν καταπληκτική δουλειά, και μάλλον η σειρά μας θα είναι αυτή που φαίνεται στους δικούς τους πίνακες -παιδιά σας ευχαριστούμε, είσαι αστέρια!
Το λέω αυτό γιατί κοιτώντας τα περσινά κιτάπια μου είδα ότι στον 1ο πίνακα που έβγαλε το υπουργείο τον Ιούλιο 2008 είχα τότε σειρά 2570 (με 13,7 μόρια που είχα πέρσι) και τέλη Αυγούστου που βγήκε ο    νέος πίνακας μετά τους διορισμούς, ανέβηκα στο 1800! Αρκετά μεγάλη η διαφορά δηλαδή.
Η ουσία πάντως είναι ότι δυστυχώς όσοι έχουμε γύρω στα 20 μόρια μάλλον δεν πάμε τελικά αναπληρωτές φέτος. Εσείς που έχετε από 22+ μόρια, μην ανησυχείτε, την έχετε σίγουρη την αναπλήρωση.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1267 στις: Αύγουστος 04, 2009, 01:42:41 μμ »
elnikol@alfavita.gr:  Αν θέλετε συνάδεφοι να διαμαρτυρηθείτε για το θέμα της αναπλήρωσης και τους ΟΑΕΔίτες(δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανέναν, απλά ζητώ ένα φανάρι σαν το Διογένη)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1268 στις: Αύγουστος 04, 2009, 02:11:00 μμ »
Πέρυσι -αν δεν κάνω λάθος-  είχε βγάλει το υπουργείο ένα χρονοδιάγραμμα και είχε πει πως οι πρώτοι αναπληρωτές θα κληθούν τέλος Αυγούστου, κάτι που παραδόξως τηρήθηκε με λίγες μέρες μόνο καθυστέρηση. Φέτος ακούστηκε κάτι ανάλογο για τους αναπληρωτές; Γνωρίζουμε πότε θα προσληφθεί το πρώτο κύμα;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1269 στις: Αύγουστος 04, 2009, 02:20:03 μμ »
Προς το παρόν τίποτα δεν εχει ανακοινωθει.....

Αποσυνδεδεμένος eleana pe02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1270 στις: Αύγουστος 04, 2009, 02:24:56 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι.Ίσως είμαι λίγο εκτός θέματος αλλά θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος πουείδε τους νέους πίνακες αναπληρωτών.Υπάρχει περίπτωση να αποκτά κάποιος 9 μόρια προϋπηρεσίας μέσα σε ένα χρόνο με άλλο τρόπο εκτός από αναπλήρωση;

Αποσυνδεδεμένος Lito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1271 στις: Αύγουστος 04, 2009, 02:30:17 μμ »
Μάλλον όχι

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1272 στις: Αύγουστος 04, 2009, 02:31:25 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι.Ίσως είμαι λίγο εκτός θέματος αλλά θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος πουείδε τους νέους πίνακες αναπληρωτών.Υπάρχει περίπτωση να αποκτά κάποιος 9 μόρια προϋπηρεσίας μέσα σε ένα χρόνο με άλλο τρόπο εκτός από αναπλήρωση;
με ασεπ;;;;;προυπηρεσιας  9 μορια δυσκολο

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1273 στις: Αύγουστος 04, 2009, 02:32:49 μμ »
..ισως ναι με ωρομισθια απο αρχες της χρονιας και πληρες ωραριο σε δυσπροσιτο (στα δυσπροσιτα η προυπηρεσια διπλασιαζεται)
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161196
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 745
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 716
Σύνολο: 739

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.