*

Ψηφοφορία

ΠΙΘΑΝΗ ΒΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗΣ (2009-2010)

19,5
20
20,5
21
21,5
22
22,5

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.  (Αναγνώστηκε 367599 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1624 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:34:54 πμ »
Επομένως εμείς που είμαστε λίγο πρίν το 960 και με δεδομένη την προσλήψη 1200 αναπληρωτών φεύγουμε ωρομίσθιοι.....Μια χαρά....από το τίποτα είναι καλύτερο....Πάντως σκεφτείτε να πάμε Μάρτιο σε ένα νησί αναπληρωτές και σ' ένα μήνα να γυρίσουμε για διακοπές Πάσχα....Εκτός αν συνδυάσουμε Πάσχα και μπάνια στο νησί....Τώρα που πέρασε η πρώτη ταραχή με τους ΟΑΕΔίτες γελάω με την ανατροπή στα δεδομένα της ζωής....Αφού μπορώ να φιλοσοφώ αυτή τη στιγμή, σημαίνει ότι κάτι καλύτερο και αναπάντεχο ετοιμάζεται στο χρόνο....Τις φευγαλέες νότες πιάνω σ' ένα χειμώνα που έρχεται βαρύς....και τα λίγα λουλούδια που έμειναν καταγής, θυμίζουν πεισματικά.....τον ερχομό της άνοιξης.......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kstak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1625 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:40:44 πμ »

Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2022, 02:05:51 μμ από kstak »
.....

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1626 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:44:33 πμ »
Επειδή, από τον άνισο αγώνα που κάνω - και κάνουμε ορισμένοι - ενάντια σε χίλιες δυο τρύπες, παράθυρα, αλεξιπτωτιστές, που το σύστημα εντέχνως επιτρέπει, νιώθω πια πολύ κουρασμένος, θέλω ειλικρινά να ευχαριστήσω όλους όσοι, συνειδητά ή ασυνείδητα και ο καθένας με τον τρόπο του, ως τώρα μ' έχουν στηρίξει μέσα σε τούτο το φόρουμ: τον Κόζι, το Σαν, τη Λάρα, τη Χρυσούλα , την Αηηηη, τη Μπικίνι, τον Πέτρο, τον Οβίδιο, το Βικουλάκι από τους ΠΕ03 και όποιον άλλον, λόγω της ώρας και των συναισθημάτων, ξεχνώ.
Να 'στε καλά. Καλό διορισμό, στο παρόν και στο μέλλον, για όλους, σε πείσμα όλων όσοι προτιμούν η δημόσια εκπαίδευση να παραμένει "καρκίνωμα".
Θα παραμείνω στην παρέα όσο αντέχω ...
Όπως και αν έχει, το διαδίκτυο, που σε μεγάλο βαθμό θεωρώ χάσιμο χρόνου, μου επέτρεψε να σας γνωρίσω και να μοιραστώ μαζί σας αγωνίες, που ποιος άλλος  μπορεί να καταλάβει;
Δεν κάνω πλάκα, ούτε ειρωνεύομαι. Γεια και χαρά.
ARISTO, είσαι ο μόνος που με τα λόγια σου μας εμψυχώνεις............ :) :) :) :) Ακόμη και όταν χρειάστηκε να μας "μαλώσεις" που εμεις με το 23,5 και κάτι είχαμε γίνει ενοχλητικοί με τις ίδιες ερωτήσεις    :-[ :-[ :-[ :-[
Κοίτα τους ανθρώπους που έχεις γύρω σου και πάρε δύναμη :) :) :) :) ( και σου τα λέει κάποια που είχε φτάσει στο σημείο να της φταίνε ακόμη και τα παιδιά της από τα νευρα της...... ΟΧΙ ΡΕ, δε θα μας τρελάνουν αυτοί  ;) ;) ;) ;))
http://www.youtube.com/watch?v=02zOk_LQCkY


Αποσυνδεδεμένος gelina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1627 στις: Αύγουστος 14, 2009, 12:11:12 μμ »
είστε η καλύτερη παρέα του καλοκαιριού.... :).έχετε δώσει τα φώτα σας σε πολλούς από μας που δεν ξέραμε που να προσανατολιστούμε. συγχαρητήρια και σε οβίδιο, πέτρο, sun για την εξαιρετική τους δουλειά. aristos2 είσαι φάρος και πάντα μας δείχνεις την έξοδο στο φως .....ο διορισμός σας κατά την αποψή μου είναι θέμα χρόνου.άλλωστε και ο χρόνος δεν είναι κάτι σχετικό? καλό διορισμό λοιπόν......
Δύο πράγματα είναι αιώνια: Το σύμπαν και η ανοησία των ανθρώπων… Αν και για το σύμπαν, έχω αρχίσει τελευταία να αμφιβάλλω…
Άλμπερτ Αϊνστάιν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1628 στις: Αύγουστος 14, 2009, 12:33:34 μμ »
Aristos2 μετρησα τους τριτεκνους και έιναι 58 πάνω απο μένα
! αυτό τι σημαίνει? Στον καθαρό ε'ιμαι 1169! Βελτιώνεται καθόλου η θέση μου?
Ευχαριστώ κ γώ για την τόσο διαφωτιστική παρέα σου αυτό το καλοκαίρι!

Πρόσεξε:
Με τα υπάρχοντα δεδομένα (κατά τι θα βελτιωθούν), για να κληθείς, πρέπει να πάρει συνολικά κοντά στους 1400 (πάρα πολύ αισιόδοξο σενάριο).
Αν, δηλ., καλέσει 1400, οι 280 θα είναι 3τεκνοι και οι 58 από αυτούς πάνω σου στον πίνακα. Άρα, 1400-280= 1120+58(πάνω από εσένα)=1178. Εσύ, με θέση 1169 ατον καθαρό θα είσαι μέσα προς το τέλος. Επαναλαμβάνω, πάρα πολύ αισιόδοξο σενάριο ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1629 στις: Αύγουστος 14, 2009, 12:36:56 μμ »
Kat73, gelina, τα δικά σας λόγια είναι φάρος για μένα ...
Να είστε καλά ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος pdxrisoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Σιγᾶν τήν ἀλήθειαν χρυσόν ἐστι θάπτειν
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1630 στις: Αύγουστος 14, 2009, 12:50:49 μμ »
Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια τους, στον Πέτρο, στον Οβίδιο, στον Σαν.
Μεγαλες ευχαριστίες σε όλους του φίλους του συγκεκριμένου τοπικ για την αλληλοστήριξη.
Καλή αναπλήρωσή μας!
Τη δικαιούμαστε!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2009, 10:18:44 πμ από pdxrisoyla »
Μου αρέσει εκείνος που η ψυχή του είναι πιο βαθιά απ΄την πληγή του.
Νίτσε

Αποσυνδεδεμένος zacharoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1631 στις: Αύγουστος 14, 2009, 01:32:09 μμ »
Κι εγώ σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια.Παρακολουθώ πολύ καιρό τα λεγόμενά σας και πρώτη φορά συμμετέχω.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1632 στις: Αύγουστος 14, 2009, 01:42:56 μμ »
Ελπίζουμε, όχι και τελευταία ... ;)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος gelina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1633 στις: Αύγουστος 14, 2009, 02:13:07 μμ »
γιατί οι πίνακες του πέτρου και του γερακιάν έχουν απόκλιση 6 νούμερα?θα εμπιστευτώ του πέτρου που με έχει σε καλύτερη σειρά ;D
Δύο πράγματα είναι αιώνια: Το σύμπαν και η ανοησία των ανθρώπων… Αν και για το σύμπαν, έχω αρχίσει τελευταία να αμφιβάλλω…
Άλμπερτ Αϊνστάιν

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1634 στις: Αύγουστος 14, 2009, 02:40:41 μμ »
Επειδή, από τον άνισο αγώνα που κάνω - και κάνουμε ορισμένοι - ενάντια σε χίλιες δυο τρύπες, παράθυρα, αλεξιπτωτιστές, που το σύστημα εντέχνως επιτρέπει, νιώθω πια πολύ κουρασμένος, θέλω ειλικρινά να ευχαριστήσω όλους όσοι, συνειδητά ή ασυνείδητα και ο καθένας με τον τρόπο του, ως τώρα μ' έχουν στηρίξει μέσα σε τούτο το φόρουμ: τον Κόζι, το Σαν, τη Λάρα, τη Χρυσούλα , την Αηηηη, τη Μπικίνι, τον Πέτρο, τον Οβίδιο, το Βικουλάκι από τους ΠΕ03 και όποιον άλλον, λόγω της ώρας και των συναισθημάτων, ξεχνώ.
Να 'στε καλά. Καλό διορισμό, στο παρόν και στο μέλλον, για όλους, σε πείσμα όλων όσοι προτιμούν η δημόσια εκπαίδευση να παραμένει "καρκίνωμα".
Θα παραμείνω στην παρέα όσο αντέχω ...
Όπως και αν έχει, το διαδίκτυο, που σε μεγάλο βαθμό θεωρώ χάσιμο χρόνου, μου επέτρεψε να σας γνωρίσω και να μοιραστώ μαζί σας αγωνίες, που ποιος άλλος  μπορεί να καταλάβει;
Δεν κάνω πλάκα, ούτε ειρωνεύομαι. Γεια και χαρά.
ARISTO, είσαι ο μόνος που με τα λόγια σου μας εμψυχώνεις............ :) :) :) :) Ακόμη και όταν χρειάστηκε να μας "μαλώσεις" που εμεις με το 23,5 και κάτι είχαμε γίνει ενοχλητικοί με τις ίδιες ερωτήσεις    :-[ :-[ :-[ :-[
Κοίτα τους ανθρώπους που έχεις γύρω σου και πάρε δύναμη :) :) :) :) ( και σου τα λέει κάποια που είχε φτάσει στο σημείο να της φταίνε ακόμη και τα παιδιά της από τα νευρα της...... ΟΧΙ ΡΕ, δε θα μας τρελάνουν αυτοί  ;) ;) ;) ;))
http://www.youtube.com/watch?v=02zOk_LQCkY

παιδια, ειλικρινα η παρεα σας εδω ειναι για μενα ενα απο τα καλυτερα πραγματα αυτου του καλοκαιριου! εμαθα τοσα πραγματα απο σας, πηρα απιστευο κουραγιο κ σας θεωρω κατι σαν φιλους μου! την παρεουλα που τα λεμε καθημερινα....ευχαριστω για ολη τη στηριξη πραγματικα! και μακαρι σ αυτον τον αγωνα μας να δικαιωθουμε, και εμεις αλλα και ολοι οσοι πολεμουν τοσα χρονια....απολαυστε τις διακοπες σας!!!!!!!
ΥΓ. αριστο, μη διανοηθεις να φυγεις.....



Αποσυνδεδεμένος ermisΠΕ02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1635 στις: Αύγουστος 14, 2009, 02:53:33 μμ »
παιδιά σας παρακολουθω πολυ καιρό τώρα και με έχετε βοηθήσει πολύ χωρίς να το ξέρετε!
θέλω να σας ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου κάτι. εγώ δεν ελπίζω σε αναπλήρωση (15,391 μόρια).
ελπίζω σε ωρομισθία αλλά μπορώ να πω ότι έχω αγχωθεί λίγο. πήρα την απόφαση να κάνω χαρτιά για Νότιο Αιγαίο αν και είμαι από Ανατολική Μακεδονία- Θράκη. ξέρετε αν από χρονιά σε χρονιά υπάρχει μεγάλη διαφορά στον αριθμό των ωρομισθίων που απασχολεί κάθε περιφέρεια και αν υπάρχει μεγάλη διαφορά στην βάση της ωρομισθίασ;

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1636 στις: Αύγουστος 14, 2009, 03:03:53 μμ »
κοιτα, σιγουρα υπαρχει διαφορα..ρισκαρες παντως ε?αν το ελεγξες με βαση τα περσινα δεδομενα, δε νομιζω να υπαρχει μεγαλη αποκκλιση, εξαρταται απο την περιφερεια...παρε τηλ στη δευτεροβαθμια εκει κ ρωτα με ποσο πηραν τον τελευταιο περσυ...

Αποσυνδεδεμένος gelina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 - Πρόβλεψη για μόρια στο νέο πίνακα αναπληρωτών.
« Απάντηση #1637 στις: Αύγουστος 14, 2009, 03:07:31 μμ »
λογικά θα πάρουν περισσότερους ωρομίσθιους - αναπληρωτές φέτος αλλά από την άλλη μπήκαν και οι οαεδίτες...άρα η βάση θα κυμανθει στα περσινα επίπεδα.θα φύγεις από μακεδονία για αιγαίο?μπράβο!!
Δύο πράγματα είναι αιώνια: Το σύμπαν και η ανοησία των ανθρώπων… Αν και για το σύμπαν, έχω αρχίσει τελευταία να αμφιβάλλω…
Άλμπερτ Αϊνστάιν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 783
Σύνολο: 794

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.