*

Ψηφοφορία

ΠΟΣΑ ΛΑΘΗ ΚΑΝΑΤΕ ?

1-5
13 (18.1%)
5-10
45 (62.5%)
10-15
8 (11.1%)
15-20
2 (2.8%)
20 και πανω
4 (5.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 71

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 36894 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dionisiac

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #224 στις: Μάρτιος 15, 2009, 08:54:20 μμ »
Εγώ είμαι η φίλη της sofaki. Μια φίλη μου πήρε τηλέφωνο στον ασεπ και της είπαν οτι διόρθωσαν ολα τα γραπτά της πρώτης μέρας και τα 2000 γραπτά της δεύτερης μέρας. Τους ρώτησε για τις βάσεις και της είπαν οτι για διόρισμό μεχρί τώρα κυμαίνονται γύρω στο 89%-91% και για αναπληρωτές στο 81%. Αλλά πιστεύω οτι 5000 γραπτά της δεύτερης μέρα είναι σημαντικό ποσοστό οπότε όλα παίζονται! Τελείωσε καμία Αλεξανδρούπολη ή πήγε φροντιστήριο εκεί;

Ρε παιδιά, τί άγρια ραδιο-αρβύλα είναι αυτή; Πήραν και καλά τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ κι ο ΑΣΕΠ και καλά απάντησε, μην έχοντας διορθώσει όλα τα γραπτά, αλλά πλήρως ενημερωμένος για τις βάσεις διορισμού των νηπιαγωγών, όπως επίσης και για τις βάσεις αναπλήρωσης των νηπιαγωγών (!!). Δεν έχει άλλη δουλιά να κάνει ο ΑΣΕΠ κι ασχολείται με τις κάτω βάσεις διορισμού και αναπλήρωσης συγκεκριμένα των νηπιαγωγών.

Ψυχραιμία. Τα αποτελέσματα θα βγουν τον Ιούνη, και δεν είναι δυνατόν να διαδίδονται μερικά αποτελέσματα μόλις στα μέσα Μάρτη και μάλιστα και καλά από τον ΑΣΕΠ. Είναι κατανοητή η αγωνία, αλλά οι τερατώδεις διαδόσεις δε βοηθούν κανέναν...



+++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:00:17 »

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #225 στις: Μάρτιος 15, 2009, 09:57:35 μμ »
Τι να σας πω κορίτσια, και γω οτι μου παν σας λέω..δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά και για είμαι ειλικρινής δεν πιστεύω οτι υπάρχουν 600 άτομα που θα είναι πάνω απο 90% και τις δυο μέρες...αυτό το οποίο έχω δει απο όλες τις φίλες και γνωστές είναι οτι όλες είχαμε πρόβλημα χρόνου την δεύτερη μερα. Εγώ π.χ. ξόδεψα σε κάθε ερώτηση 2 ώρες και θεωρώ οτι έπρεπε να γράψω παραπάνω πράγματα και στις δυο. Όποιες αφιέρωσαν πολύ χρόνο στην πρώτη δεν τα πήγα καλά στην δεύτερη και πάει λέγοντας...Εσάς πως σας φάνηκε το θέμα ¨χρόνος¨; Προλάβατε να γράψετε όσα θέλετε; 10 σελίδες έγραψα εγω...Επίσης αυτή που μου το πε έχει γνωστό στον ασεπ...παραπάνω δεν θυμάμαι γιατί μιλήσαμε βιαστηκά.

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #226 στις: Μάρτιος 16, 2009, 11:16:23 πμ »
Σιγά να μην έγραψαν και 100%.Ηρεμήστε!!!Τη δεύτερη μέρα δε νομίζω οι εξεταστές να δίνουν τόσο απλόχερα τα 90ντάρια.Οι περισσότεροι είχαν πρόβλημα χρόνου και όχι μόνο.Στο κάτω κάτω ό,τι γράψαμε γράψαμε.Τώρα δεν αλλάζει τίποτα και ας συμβιβαστούμε με την ιδέα.Άν έχεις τύχη διάβαινε που λέει και το γνωμικό.
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #227 στις: Μάρτιος 16, 2009, 09:10:17 μμ »
Τι να σας πω κορίτσια, και γω οτι μου παν σας λέω..δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά και για είμαι ειλικρινής δεν πιστεύω οτι υπάρχουν 600 άτομα που θα είναι πάνω απο 90% και τις δυο μέρες...

Εχεις δίκιο όταν λες ότι δεν είναι δυνατόν 600 άτομα να είναι πάνω από 90%.

Π.χ. τα στατιστικά του προηγούμενου ΑΣΕΠ 2007 λένε ότι μόλις 36 άτομα ήταν με τελική βαθμολογία πάνω από 90.

(Επίσης χαίρομαι που δεν πήρες προσωπικά το λίγο έντονο ύφος μου)



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:00:17 »

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #228 στις: Μάρτιος 16, 2009, 09:18:48 μμ »
Εγώ είμαι η φίλη της sofaki. Μια φίλη μου πήρε τηλέφωνο στον ασεπ και της είπαν οτι διόρθωσαν ολα τα γραπτά της πρώτης μέρας και τα 2000 γραπτά της δεύτερης μέρας. Τους ρώτησε για τις βάσεις και της είπαν οτι για διόρισμό μεχρί τώρα κυμαίνονται γύρω στο 89%-91% και για αναπληρωτές στο 81%. Αλλά πιστεύω οτι 5000 γραπτά της δεύτερης μέρα είναι σημαντικό ποσοστό οπότε όλα παίζονται! Τελείωσε καμία Αλεξανδρούπολη ή πήγε φροντιστήριο εκεί;

Ρε παιδιά, τί άγρια ραδιο-αρβύλα είναι αυτή; Πήραν και καλά τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ κι ο ΑΣΕΠ και καλά απάντησε, μην έχοντας διορθώσει όλα τα γραπτά, αλλά πλήρως ενημερωμένος για τις βάσεις διορισμού των νηπιαγωγών, όπως επίσης και για τις βάσεις αναπλήρωσης των νηπιαγωγών (!!). Δεν έχει άλλη δουλιά να κάνει ο ΑΣΕΠ κι ασχολείται με τις κάτω βάσεις διορισμού και αναπλήρωσης συγκεκριμένα των νηπιαγωγών.

Ψυχραιμία. Τα αποτελέσματα θα βγουν τον Ιούνη, και δεν είναι δυνατόν να διαδίδονται μερικά αποτελέσματα μόλις στα μέσα Μάρτη και μάλιστα και καλά από τον ΑΣΕΠ. Είναι κατανοητή η αγωνία, αλλά οι τερατώδεις διαδόσεις δε βοηθούν κανέναν...

συμφωνω απολυτα. Άλλες  φορες ρωταμε τον ασεπ για πραγματα που ειναι υποχρεωμενος να μας πει και το αποφεύγει....και τωρα μας εδωσε κ στατιστικά? ΔΕΝ υπάρχει τετοια περιπτωση...ειδικα εχοντας διορθωσει 2000?
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #229 στις: Μάρτιος 16, 2009, 09:52:57 μμ »
κοριτσια  να ηρεμησουμε...  τσαμπα χαλαμε  τα στομαχια μας!!  :'( :'(
περασε  ηδη εναμισι  μηνας   απο το  διαγωνισμο.
 ο δρομος  ως  τον ιουνη  ειναι.... μακρυς!!  ;)
υπομονη  και  θα  δειτε  οτι αποκλειεται  να ναι  ετσι  τα πραγατα.
  εμενα προσωπικα  μου κανουν πολυ υπερβολικα   ολα αυτα περι βασεων.

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #230 στις: Μάρτιος 18, 2009, 09:37:11 πμ »
το να ηρεμησουμε μια φραση ειναι..αχ τι τρυπακι ειναι αυτο ρε συ;;;;τι να πω;;δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο απο το να περιμενουμε..παντως οσο για το 91 αποκλειεται να ανεβουν τοσο εγω πιστευω απο 85 και πανω θα ειναι ο τελευταιος..αλλα η απορια μου ειναι για τους ανπληρωτεςς.ο τελευεταιος που πηραν ποσο ειχε γραψει;;

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #231 στις: Μάρτιος 18, 2009, 08:07:09 μμ »
Κοριτσια συμφωνω οτι ειναι δυσκολο να μην το σκεφτομαστε αλλα δεν ειναι προβλημα να το εχεισ στο μυαλο σου καποιεσ στιγμεσ αλλα το να σκεφτεσαι μονο ασεπ και τπτ αλλο ειναι τρελο..εγω εδωσα πρωτη φορα, τελειωσα μολισ το σεπτεμβριο.βλεπω που λετε οτι 80+ την πρωτη μερα ειναι λιγο.μην τρελεθουμε δεν πιστευω οτι ειναι λιγο, τα κοριτσια που γραφουν εδω πιστεω δεν ειναι αντιπροσωπευτηκο δειγμα γιατι ειναι ατομα που ενδιαφερονται ιδιαιτερα, το ψαχνουν , αχολουνται γενικα οποτε σιγουρα ειναι απο τα πιο καλα γραπτα.γνωμη μ ειναι οτι τα θεματα ηταν περιπου ιδιασ δυσκολιασ με τα προηγουμενα..νομιζω οτι δεν θα μπορουσε να μπει κατι πιο ευκολο απο το θεμα με τη χιονατη. θεωρω οτι η βαση θα ειναι γυρω στο 87-85 λογο τησ μειωσησ των θεσεων.και για αναπληρωτριεσ γυρω στο 80 για την πρωτη χρονια! :-[

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #232 στις: Μάρτιος 18, 2009, 08:27:40 μμ »
Συμφωνώ μαζί σου efterpi2. Ή τέλος πάντων θέλω να πιστεύω...
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #233 στις: Μάρτιος 18, 2009, 10:21:46 μμ »
Eγω συνολικα εγραψα 14,5 σελιδες(εννοωντας μπρος πισω) και αν σας πω οτι εγραψα τα μισα απο αυτα που ηθελα να γραψω;;;τι να πω ο χρονος ηταν λιγος...ειπα οτι θα διαθεσω δυο ωρεσ για καθε ερωτημα και αυτο εκανα δεν μπορουσα κατι αλλο.Αν ειχαμε παραπανω χρονο θα εγραφα πολυ καλυτερα .Εγω την πρωτη μερα ειμαι στο 83.5 και γι αυτο ειμαι απογοητευμενη......τι να πω..παντως μια κοπελα που πηρα στο υπουργιειο παιδειασ την ειπαν οτι εχουν διορθωθει 2000 γραπατα απο την δευτερη μερα και ολα απο πολλαπλης.......εσεισ ερετε τιποτα΄΄εχετε μαθει κατι΄΄α και στα νε ατην εφημεριδα λεει οτι αυτη την χρονια θα προυν συνολικα 8500 ανπληρωτεσ απο πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια
αλλα το ζητημα ειναι ποσοι απο αυτοι ια ειναι νηπιαγωγοι...............
14.5 σελίδες??????????
ορίστε????????
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #234 στις: Μάρτιος 19, 2009, 12:06:34 πμ »
14.5 σελίδες??????????
ορίστε????????

Έγω έγραψα το μισό τετράδιο ακριβώς :P..και να σημειώσω οτι ξέχασα πολλά πράγματα και πως γενικά γράφω "περιληπτικά". Δεν έχει σημασία όμως! Το θέμα είναι η ποιότητα αυτών που γράψαμε και όχι η ποσότητα(νομίζω)

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #235 στις: Μάρτιος 19, 2009, 12:14:52 μμ »
αι κοριτσια 14.5 σελιδεσ και απο αυτα που ηθελα να γραψω ηταν τα μισα..δεν προλαβα τι να πω..τι να πω΄΄ ξερω οτι ειναι πολλες σελιδες αλλα΄΄................εγω θεωρω οτι το 80 για ανπλρωτριεσ θα ειναι την τελευταα χρονια κα;ι οχι την πρωτη..για την πρωτη καμια 85 πιστευω οτι θα ειναι για ανπληρωτριες..........

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #236 στις: Μάρτιος 19, 2009, 04:53:37 μμ »
κοριτσια ειδατε που πηραν και λλοεσ 19 ανπληρωτριες.......αυτο ειναι θετικο...εχουν 17.75 μορια αυτες που πηραν..αρα απο οτι ειδα και στον πνακα τα κοριτσια αυτα γραψανε 72,75 χωρις τον βαθμο πτυχιου(πανω απο πεντε)αρα ειναι πολυ καλα..χαρηκα τωρα..

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - μετα τις απαντησεις ΑΣΕΠ
« Απάντηση #237 στις: Μάρτιος 20, 2009, 06:29:36 μμ »
καλησπερα σε ολες σας..λοιπον μια ερωτησουλα..μπηκα τωρα στους πινακες ανπληρωτων που αναεωθηκαν.και ειδα οτι υπαρχουν πολλα ατομα που εχουν 60 και 50 και 40 μορια αλλα δεν τις παιρνουν ως αναπληρωτριες και παιρνουν ατομα με 17.5 μορια..αυτο σημαινει οτι τα ατομα αυτα με τα περισσοτερα μορια εχουν δηλωσει πιθανως συγκεκριμενες περιοχες για αυτο δεν τς παιρνουν΄΄βοηθηστε και πειτα μου αν ξερετ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 715
Σύνολο: 717

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.