*

Αποστολέας Θέμα: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010  (Αναγνώστηκε 152519 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #126 στις: Ιούλιος 10, 2009, 01:37:50 μμ »
Να κάνω λίγο τον κακό και να ρωτήσω ποια είναι η σχέση των τελευταίων 20 - 30 μηνυμάτων με τους αναπληρωτές ΠΕ0401?



καλώς και κάνεις τον κακό!!! μόνο κακός δεν είσαι!!! παιδιά, αν είναι να κάνουμε ελεύθερη κουβέντα, να τη βάλουμε σε άλλο topic! Ξεφύγαμε αρκετά! το θέμα εδώ είναι πρόβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ  04.01   2009-2010! παρακαλώ να μη ξεφεύγουμε! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2009, 01:39:33 μμ από ister »
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:22:29 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #127 στις: Ιούλιος 12, 2009, 06:40:13 μμ »
Καλησπέρα.
Που μπορώ να βρω το αρχείο με τις προβλέψεις αναπληρωτών για 2009-2010;
Στο pathfinder δεν βλέπω άσπρη μέρα για αποδοχή στο club εκείνο, οπότε αν το έχει ήδη κάποιος καλός άνθρωπος να το στείλει..  :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #128 στις: Ιούλιος 12, 2009, 08:57:09 μμ »
Γειά σας και από εμένα ,

αν έχει κάποιος αυτόν τον πίνακα και έχει διάθεση ας το στείλει και σε εμένα ,

ελπίζω να καταλαβαίνει την αγωνία μας.




Αποσυνδεδεμένος georg9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #129 στις: Ιούλιος 12, 2009, 09:47:48 μμ »
Καλησπέρα.
Που μπορώ να βρω το αρχείο με τις προβλέψεις αναπληρωτών για 2009-2010;
Στο pathfinder δεν βλέπω άσπρη μέρα για αποδοχή στο club εκείνο, οπότε αν το έχει ήδη κάποιος καλός άνθρωπος να το στείλει..  :)

Μα η αποδοχή  γίνεται αυτόματα μετά ομως πρέπει να κάνεις  login

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:22:29 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #130 στις: Ιούλιος 12, 2009, 10:12:05 μμ »
Γειά σας και από εμένα ,

αν έχει κάποιος αυτόν τον πίνακα και έχει διάθεση ας το στείλει και σε εμένα ,

ελπίζω να καταλαβαίνει την αγωνία μας.
Καλησπέρα.
Που μπορώ να βρω το αρχείο με τις προβλέψεις αναπληρωτών για 2009-2010;
Στο pathfinder δεν βλέπω άσπρη μέρα για αποδοχή στο club εκείνο, οπότε αν το έχει ήδη κάποιος καλός άνθρωπος να το στείλει..  :)

Μα η αποδοχή  γίνεται αυτόματα μετά ομως πρέπει να κάνεις  login

Πολλοί από μας δεν μπορέσαμε να γίνουμε μέλη στο site που είναι οι πίνακες. Την τοποθεσία (γεωγραφική) που ζητάει στην συμπλήρωση στοιχείων δεν την δέχεται.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #131 στις: Ιούλιος 12, 2009, 10:19:59 μμ »
Το θέμα όμως δεν είναι αυτό.

Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το βρίσκουμε τον πίνακα.

Εγώ έχω εντοπίσει όμως κάποια σφάλματα.

Στο πίνακα υπάρχουν πολλοί φυσικοί οι οποίοι το 2006 ήταν επιτυχόντες αλλά τα μόριά τους δεν υπολογίζονται μαζί με τα μόρια του ΑΣΕΠ 2009 και έτσι βρίσκονται σε λάθος σειρά για αναπληρωτές. Θα μου πάρει χρόνο να τους εντοπίσω και να στείλω τα στοιχεία στο Gerakian. Αν θέλει κάποιος συνάδελφος μπορεί να βοηθήσει. Συγκεκριμμένα αναφέρομαι στους φυσικούς οι οποίοι είναι διοριστέοι ΑΣΕΠ για το β έτος και ήταν επιτυχόντες το 2006.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2009, 10:34:00 μμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #132 στις: Ιούλιος 14, 2009, 07:30:31 μμ »
Το θέμα όμως δεν είναι αυτό.

Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το βρίσκουμε τον πίνακα.

Εγώ έχω εντοπίσει όμως κάποια σφάλματα.

Στο πίνακα υπάρχουν πολλοί φυσικοί οι οποίοι το 2006 ήταν επιτυχόντες αλλά τα μόριά τους δεν υπολογίζονται μαζί με τα μόρια του ΑΣΕΠ 2009 και έτσι βρίσκονται σε λάθος σειρά για αναπληρωτές. Θα μου πάρει χρόνο να τους εντοπίσω και να στείλω τα στοιχεία στο Gerakian. Αν θέλει κάποιος συνάδελφος μπορεί να βοηθήσει. Συγκεκριμμένα αναφέρομαι στους φυσικούς οι οποίοι είναι διοριστέοι ΑΣΕΠ για το β έτος και ήταν επιτυχόντες το 2006.


να υποθέσουμε πως πρόκειται για "χοντρά" σφάλματα που θα ανατρέψουν άρδην τον πίνακα ή για μικροσφαλματάκια χωρίς μεγάλες ανατροπές; με το θέμα των οαεδιτών τι έγινε και έχει παγώσει η συζήτηση στα διάφορα topic;
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #133 στις: Ιούλιος 14, 2009, 07:52:17 μμ »
Σε λίγες μέρες θα βγεί ο πίνακας με τα μόρια και θα έχουμε καλύτερη εικόνα όσο αναφορά την αναπλήρωση. Παρόλο αυτό, πολλοί από μας πάλι δεν θα γνωρίζουμε αν μας καλέσουν φέτος γιατί θα εξαρτηθεί και από τον φετινό συνολικό αριθμό αναπληρωτών ΠΕ0401.

Τώρα για τον πίνακα Gerakian, όπως εγώ τον είδα, είναι πολύ κατατοπιστικός. Για την φετινή αναπλήρωση όμως θέλει παραπέρα επεξεργασία από τον καθένα μας. Το λέω αυτό γιατί ο Gerakian δεν συμπλήρωσε τα υπόλοιπα στοιχεία των β΄ διοριστέων στον πίνακα (μόρια από τον ΑΣΕΠ 2006 και την προυπηρεσία τους). Τώρα γιατί το έκανε δεν πήρα απάντηση ακόμη. Ίσως τεχνικά να ήταν δύσκολο, ίσως γιατί στατιστικά έτσι εξυπηρετείται, ίσως για λόγο που ξεπερνά την δική μου παρατηρητικότητα και εμπειρία..

Από μία πρόχειρη ματιά για μένα από την θέση 180 περίπου ή έλλειψη στοιχείων των διοριστέων με πάει μετά την 200 θέση. Δεν γνωρίζω όμως ακριβώς γιατί δεν διαθέτω στοιχεία για τα μόρια προυπηρεσίας τους.

Για το θέμα των συναδέλφων ΟΑΕΔ δεν γνωρίζω πολλά. Σε λίγες μέρες όμως θα γνωρίζω!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2009, 07:54:03 μμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος air

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #134 στις: Ιούλιος 14, 2009, 09:00:16 μμ »
sikat, κι΄εγω παρατηρησα την ελλειψη στοιχειων για φετινους επιτυχοντες-διοριστεους, σε σχεση με τα μορια Ασεπ του 2007, και μαλιστα απο τη θεση ~200 με πανε στη θεση ~220 (οποτε τα στοιχεια μας ψιλο-συμπιπτουν). Η μονη λογικη εξηγηση που βρισκω, ειναι πως ισως ο Γερακιαν χρησιμοποιει τους πινακες απο το e-aitisi, οπου δεν εμφανιζονται οσοι δεν ειχαν υποβαλλει αιτηση για να μπουν στους πινακες (αν καποιος ειχε μονον π.χ. 5-10 μορια απο Ασεπ 2007 και τιποτα αλλο, γιατι να μπει στον κοπο?), και δεν τσεκαρει τους πινακες του Ασεπ.

Προσωπικα, περιμενοντας οτι μετα τους ΟΑΕΔιτες θα βρεθω σε θεση >250-260, εχω σχεδον ξεγραψει την αναπληρωση για φετος (θα πρεπει να παρει ...παααααρα πολλους).

Εσυ ομως εχεις σαφως περισσοτερες πιθανοτητες, οποτε σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 14, 2009, 11:15:00 μμ »
Σε λίγες μέρες θα βγεί ο πίνακας με τα μόρια και θα έχουμε καλύτερη εικόνα όσο αναφορά την αναπλήρωση. Παρόλο αυτό, πολλοί από μας πάλι δεν θα γνωρίζουμε αν μας καλέσουν φέτος γιατί θα εξαρτηθεί και από τον φετινό συνολικό αριθμό αναπληρωτών ΠΕ0401.

Τώρα για τον πίνακα Gerakian, όπως εγώ τον είδα, είναι πολύ κατατοπιστικός. Για την φετινή αναπλήρωση όμως θέλει παραπέρα επεξεργασία από τον καθένα μας. Το λέω αυτό γιατί ο Gerakian δεν συμπλήρωσε τα υπόλοιπα στοιχεία των β΄ διοριστέων στον πίνακα (μόρια από τον ΑΣΕΠ 2006 και την προυπηρεσία τους). Τώρα γιατί το έκανε δεν πήρα απάντηση ακόμη. Ίσως τεχνικά να ήταν δύσκολο, ίσως γιατί στατιστικά έτσι εξυπηρετείται, ίσως για λόγο που ξεπερνά την δική μου παρατηρητικότητα και εμπειρία..

Από μία πρόχειρη ματιά για μένα από την θέση 180 περίπου ή έλλειψη στοιχείων των διοριστέων με πάει μετά την 200 θέση. Δεν γνωρίζω όμως ακριβώς γιατί δεν διαθέτω στοιχεία για τα μόρια προυπηρεσίας τους.

Για το θέμα των συναδέλφων ΟΑΕΔ δεν γνωρίζω πολλά. Σε λίγες μέρες όμως θα γνωρίζω!

δηλαδή θέλετε να πείτε πως όλους σας πετάει πίσω από τη θέση που είχατε πέρυσι, όταν μπούν και τα μόρια της β φουρνιάς του φετινού ασεπ;
εμένα από θέση 134 πέρυσι με στέλνει (ορθά ως προς τα μόριά μου-φέτος ήμουν αναπληρωτής+επιτυχών ασεπ) στη θέση 56!λέτε να βρεθώ κάτω από τη θέση 134;;;;; μη τρελλαθώ!!!  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 15, 2009, 12:51:06 πμ »
Συνάδελφοι οι διαδικασίες για την ένσταση κατά ΟΑΕΔιτών προχωρούν κανονικά. 8) Κάθε μέρα όλο και περισσότεροι τάσσονται στον αγώνα προάσπισης των δίκαιων αιτημάτων μας. Όσοι δεν έχουν δηλώσει ακόμη συμμετοχή να το κάνουν με πμ στον rublev ή σε μενα.
Το πλήθος και το δίκιο μας είναι η δύναμή μας. 
Η θετική έκβαση της ένστασης δεν θα ωφελήσει αυτούς που δεν θα συμμετάσχουν. 
Αν δεν κάνουμε κάτι τώρα, του χρόνου θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε τα ίδια με τους καθηγητές από το υπουργείο Υγείας ,Τουρισμού , Άμυνας κλπ.    :o :o

Κάθε Σεπτέμβρη θα μετράμε τα μόριά μας και ποτέ δεν θα φτάνουν >:( >:(
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος marinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #137 στις: Ιούλιος 15, 2009, 05:26:44 μμ »
Καλησπέρα!!! Ψάχνω για τον πίνακα που λέτε αλλά δεν μπορώ να τον βρω. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #138 στις: Ιούλιος 15, 2009, 06:57:48 μμ »
Ister δεν ισχύει το ίδιο για σένα που είσαι στην 56 σε σχέση με κάποιον που βρίσκεται στην 180 θέση. Ίσως να βρεθείς λίγες θέσεις πιο κάτω στην φετινή αναπλήρωση λόγω των μορίων κάποιων β΄διοριστέων.

Air δεν πρέπει να υπολογίζεις μόνο τους παράγοντες που σε πάνε πίσω στον πίνακα όσο αναφορά την αναπλήρωση. Υπάρχουν και άλλοι που είναι υπέρ μας. Π.χ. αν έχεις βάλει ναι στο κουτάκι για αναπλήρωση σε οποιοδήποτε σχολείο, κάποιοι έστω σε μικρό ποσοστό δεν αποδέχονται την αναπλήρωση για διάφορους λόγους, κάποιοι δεν έχουν δικαίωμα φέτος διότι αρνήθηκαν διορισμό ή για δεύτερη φορά αναπλήρωση (γνωρίζω ήδη μία περίπτωση), επίσης δεν γνωρίζουμε τον ακριβή αριθμό των συναδέλφων του ΟΑΕΔ, ούτε τον ακριβή αριθμό των αναπληρωτών ειδικά φέτος που θα διοριστούν λιγότεροι μόνιμοι.
Για αυτό λέω ότι στo πίνακα Gerakian η παράληψη ίσως να ισοσταθμίζει κάποια άλλη με άλλο πρόσημο!

new το βλέπω αυτό. Το υπουργείο ικανοποιεί με κάποιο ρυθμό τα αιτήματα διάφορων ομάδων και παραβιάζει με αυτό τον τρόπο το επί ίσοις όροις. Και το κάνει σταδιακά ώστε ίσα-ίσα να μην προκαλέσει την μήνη των υπολοίπων. Πιστεύω έτσι θα συνεχίσει και στα επόμενα χρόνια γιατί όλο και περισότεροι θα πιέζουν...και η ψήφοι θα είναι ψήφοι. Ελπίζω όλοι εμείς οι υπόλοιποι να κάνουμε κάτι για να σταματήσει αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2009, 06:59:31 μμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #139 στις: Ιούλιος 15, 2009, 07:00:15 μμ »
Και οι δικές μας οι ψήφοι,ψήφοι.
ΧΑΜΕΝΕΣ
Να μην κοιτάν μόνο αυτές που κερδίζουν.
Το παιχνίδι εξαρτάται πάντα από αυτές που χάνουν.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 427

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.