*

Αποστολέας Θέμα: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010  (Αναγνώστηκε 153313 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος resquer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #196 στις: Ιούλιος 22, 2009, 12:00:57 πμ »
25 μορια για να πας ωρομισθιος σοβαρολογεις; Καλα δεν υπαρχει κυβερνητικη επιτροπη να ελεγχει και να προστατευει τα μορια των επιτυχοντων Α.Σ.Ε.Π. και τα μορια της προϋπηρεσιας που αποκτηθηκε με πολλες θυσιες και προσφορες;Λιγα χρηματα πληρωνεται; Μια απο τις δουλειες της κυβερνητικης επιτροπης του υπουργειου παιδειας ειναι να παρεχει ασφαλεια στους πινακες και να μην συναινει στο να τους κανει ρημαδιο με την ελευση των ΟΑΕΔιτων.Δεν επρεπε να τους βαλει στους πινακες του ΥΠΕΠΘ.Λεγεται σοβαρη τετοια κυβερνηση αν ακουει το αιτημα του καθενος για τετοια καταπατηση οπως αυτη που μου περιγραφεις; Η κυβερνητικη επιτροπη του ΥΠΕΠΘ δεν εχει σεβασμο στους επιτυχοντες ΑΣΕΠ και στους συμβασιουχους κακοπληρωμενους και ταλαιπωρημενους  αναπληρωτες ωρομισθιους  απο τις μετακινησεις σε ολη την εκταση του ελαδικου χωρου; Ειναι σοβαρη η κυβερνηση;
resquer με 25μορια πιστευω φετος ωρομισθιοι και λογικα του χρονου αναπληρωτες αν δε μπουν αλλοι αλεξιπτωτιστες στους πινακες οπως φετος με τους οαεδιτες... Γενικα πεφτει η βαση αναπληρωσης τη δευτερη χρονια απο τον ασεπ. Π.χ. απο 23.5 προπερσι πηγε περσι 19.5.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:41:56 »

Αποσυνδεδεμένος resquer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #197 στις: Ιούλιος 22, 2009, 12:19:30 πμ »
Δεν εχει αποκλειστικη ευθυνη η κυβερνητικη επιτροπη του ΥΠΕΠΘ για αυτο που θα συμβει στους πινακες;
Ποιον επικοινωνιολογο της κακιας ωρας ακουσαν για τη συγκεκριμενη κινηση;Δικα μας λεφτα πληρωνουν τους επικοινωνιολογους συμβουλους για να κανουν τετοια κινηση-εκκινηση "πατατα".Με δικα μας λεφτα μας χαντακωνουν για χαρη των ιδεων της αντιπολιτευσης και των φλωρακων-επικοινωνιολογων με μεταπτυχιακο στο εξωτερικο.Μας χαντακωσαν οι κουφιες ιδεες τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2009, 12:26:34 πμ από resquer »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #198 στις: Ιούλιος 22, 2009, 12:41:14 μμ »
Μια ερώτηση, για μια φίλη που έχει 27+ μόρια, αλλά δεν έχει τικάρει το μαγικό κουτάκι. Έχει επιλέξει μόνο περιοχή Αττικής στην αίτηση αναπληρωτών. Η σειρά κατάταξής της είναι 330 περίπου. Επειδή αγωνιά, πότε πιστεύετε ότι θα πρέπει να περιμένει να την καλέσουν ως αναπληρώτρια;

αν μιλάς για πε04.01.......περαστικά της φίλης σου!!! το κουτάκι το έχουμε να το συμπληρώνουμε!!!
ας με στείλουν στο ιράκ..και ας βομβαρδίζουν από πάνω!!! αρκει να με στείλουν!

Ister, ακριβώς αφορά ειδικότητα ΠΕ 04 01. Δηλ. συγγνώμη, υπάρχει περίπτωση με τόσα μόρια να μην κληθεί;
Δεν τίκαρε το κουτάκι, γιατί έχει μωρό παιδί και δυσκολεύτηκε πάρα πολύ πέρυσι που ήταν αναπληρώτρια σε μακρινό νομό. Συν ό,τι είχε ξαναδώσει Ασέπ φέτος και ήλπιζε ότι τα μόρια θα αρκούσαν, ώστε να μη χρειαστεί να ξενιτευτεί και πάλι.
Καταλαβαίνω απ' την άλλη πως αισθάνεσαι, καθώς κι εγώ ως ΠΕ02, αν και είμαι δεύτερη φορά επιτυχούσα με τα μόρια που συγκεντρώνω δεν ευελπιστώ σε κάτι παραπάνω από ωρομισθία, αλλά θα μπορούσα να πάω οπουδήποτε κι αν με καλούσαν.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #199 στις: Ιούλιος 22, 2009, 01:21:08 μμ »
Η κυβερνηση επιτηδες επετρεψε να συμβει αυτο στους πινακες; Κι αν δηλωσει οτι δε γνωριζε θα ψευδεται ασυστολα.Ενταξει, η αντιπολιτευση ζητησε την αναγνωριση για τους ΟΑΕΔιτες και την Προεδρο των ΟΑΕΔιτων θα ηταν ικανη να ζητησει να γινει Προεδρο Δημοκρατιας, αλλά την ευθυνη για το ρημαδιο που θα γινει την εχει 100% η κυβερνητικη επιτροπη του ΥΠΕΠΘ. Τί θα πει τωρα στους αδικημενους των πινακων του ΥΠΕΠΘ, οτι οι πινακες αναπληρωτων δεν παρεχουν καμια ασφαλεια γι' αυτο γ@μη@ειτε τωρα και μη μιλατε; Δεν εχουν σεβασμο;Δεν πληρωνονται αδρα να μας αντιμετωπισουν με σεβασμο;
εξεφρασες τοσο επιτυχημενα την αγανακτηση μας...Εχω παντως και εγω την απορια με τι μυαλο προχωρησαν σε αυτη τη ρυθμιση.Ειναι δυνατον να μην υπολογισαν το κοστος;Με την απορια θα μεινω πραγματικα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:41:56 »

Αποσυνδεδεμένος ka69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #200 στις: Ιούλιος 22, 2009, 04:12:43 μμ »
Μια ερώτηση, για μια φίλη που έχει 27+ μόρια, αλλά δεν έχει τικάρει το μαγικό κουτάκι. Έχει επιλέξει μόνο περιοχή Αττικής στην αίτηση αναπληρωτών. Η σειρά κατάταξής της είναι 330 περίπου. Επειδή αγωνιά, πότε πιστεύετε ότι θα πρέπει να περιμένει να την καλέσουν ως αναπληρώτρια;

αν μιλάς για πε04.01.......περαστικά της φίλης σου!!! το κουτάκι το έχουμε να το συμπληρώνουμε!!!
ας με στείλουν στο ιράκ..και ας βομβαρδίζουν από πάνω!!! αρκει να με στείλουν!


Ister, ακριβώς αφορά ειδικότητα ΠΕ 04 01. Δηλ. συγγνώμη, υπάρχει περίπτωση με τόσα μόρια να μην κληθεί;
Δεν τίκαρε το κουτάκι, γιατί έχει μωρό παιδί και δυσκολεύτηκε πάρα πολύ πέρυσι που ήταν αναπληρώτρια σε μακρινό νομό. Συν ό,τι είχε ξαναδώσει Ασέπ φέτος και ήλπιζε ότι τα μόρια θα αρκούσαν, ώστε να μη χρειαστεί να ξενιτευτεί και πάλι.
Καταλαβαίνω απ' την άλλη πως αισθάνεσαι, καθώς κι εγώ ως ΠΕ02, αν και είμαι δεύτερη φορά επιτυχούσα με τα μόρια που συγκεντρώνω δεν ευελπιστώ σε κάτι παραπάνω από ωρομισθία, αλλά θα μπορούσα να πάω οπουδήποτε κι αν με καλούσαν.

Δυστυχώς ευνοούνται αυτοί που δεν έχουν οικογενειακές υποχρεώσεις και μπορούν να πάνε οπουδήποτε ή αυτοί που έχουν πολλές (3 και άνω παιδιά).. Όσοι ανήκουν στην ενδιάμεση κατηγορία καλούνται να λύσουν γόρδιο δεσμό ανάμεσα σε δουλειά και οικογένεια.
 Όσον αφορά την φίλη σου πιστεύω και εγώ ότι τα πράγματα δεν είναι πολύ ευνοικά με τις ανακατατάξεις και τα καινούργια μέλη του πίνακα.. Ας χαρεί πάντως το μωράκι της και η ελπίδα υπάρχει!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2009, 04:15:17 μμ από ka69 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #201 στις: Ιούλιος 24, 2009, 11:54:15 μμ »
Με την ανανέωση των πινάκων κάποιοι πήγαν 4-5 θέσεις χαμηλότερα. Ευτυχώς γιατί υπάρχουν και χειρότερα. Τελικά δεν υπήρχαν πολλά λάθη στην κατάταξη. Σε μένα πρόσθεσαν τα μόρια του ΑΣΕΠ 2006.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #202 στις: Ιούλιος 25, 2009, 07:24:15 πμ »
Εγώ παρά το γεγονός ότι πήρα 3 μόρια,πήγα 200 θέσεις κάτω.

Αποσυνδεδεμένος ka69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #203 στις: Ιούλιος 25, 2009, 01:22:27 μμ »
Σύμφωνα με τον πίνακα πρόβλεψης ήμουν περίπου θέση 100 και τελικά στον πίνακα αφαιρώντας επιτυχόντες 1ης φάσης ασεπ,24μηνο και το 40%, πάω σε θέση 150! Υπολόγισα πάνω από μένα καμμιά 35αριά οαεδίτες και μαζί με ιδιωτικά και κάποιους με τρελές προυπηρεσίες να οι 50 θέσεις παρακάτω..Αλήθεια πως είναι δυνατόν κάποιος να πάρει 19 μόρια σε μια χρονιά; Αναπληρωτής σε δυσπρόσιτο;

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #204 στις: Ιούλιος 25, 2009, 02:15:19 μμ »
ναι,στα δυσπροσιτα μετρανε διπλα τα μορια για τον πινακα αναπληρωτων, οχι ομως για των διορισμων

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #205 στις: Ιούλιος 25, 2009, 03:59:09 μμ »
Μια ερώτηση, για μια φίλη που έχει 27+ μόρια, αλλά δεν έχει τικάρει το μαγικό κουτάκι. Έχει επιλέξει μόνο περιοχή Αττικής στην αίτηση αναπληρωτών. Η σειρά κατάταξής της είναι 330 περίπου. Επειδή αγωνιά, πότε πιστεύετε ότι θα πρέπει να περιμένει να την καλέσουν ως αναπληρώτρια;

αν μιλάς για πε04.01.......περαστικά της φίλης σου!!! το κουτάκι το έχουμε να το συμπληρώνουμε!!!
ας με στείλουν στο ιράκ..και ας βομβαρδίζουν από πάνω!!! αρκει να με στείλουν!

Ister, ακριβώς αφορά ειδικότητα ΠΕ 04 01. Δηλ. συγγνώμη, υπάρχει περίπτωση με τόσα μόρια να μην κληθεί;
Δεν τίκαρε το κουτάκι, γιατί έχει μωρό παιδί και δυσκολεύτηκε πάρα πολύ πέρυσι που ήταν αναπληρώτρια σε μακρινό νομό. Συν ό,τι είχε ξαναδώσει Ασέπ φέτος και ήλπιζε ότι τα μόρια θα αρκούσαν, ώστε να μη χρειαστεί να ξενιτευτεί και πάλι.
Καταλαβαίνω απ' την άλλη πως αισθάνεσαι, καθώς κι εγώ ως ΠΕ02, αν και είμαι δεύτερη φορά επιτυχούσα με τα μόρια που συγκεντρώνω δεν ευελπιστώ σε κάτι παραπάνω από ωρομισθία, αλλά θα μπορούσα να πάω οπουδήποτε κι αν με καλούσαν.

αφού ζητά μόνο σε Αττική...ναι υπάρχει περίπτωση!!!
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #206 στις: Ιούλιος 25, 2009, 04:03:49 μμ »
Σύμφωνα με τον πίνακα πρόβλεψης ήμουν περίπου θέση 100 και τελικά στον πίνακα αφαιρώντας επιτυχόντες 1ης φάσης ασεπ,24μηνο και το 40%, πάω σε θέση 150! Υπολόγισα πάνω από μένα καμμιά 35αριά οαεδίτες και μαζί με ιδιωτικά και κάποιους με τρελές προυπηρεσίες να οι 50 θέσεις παρακάτω..Αλήθεια πως είναι δυνατόν κάποιος να πάρει 19 μόρια σε μια χρονιά; Αναπληρωτής σε δυσπρόσιτο;


χαράς το κουράγιο σου να υπολογίζεις! υποθέτω αφαίρεσες όλους του 24μηνου!(είσαι σίγουρος πως θα φύγουν όλοι;) αλλά και τη νέα τροπολογία για 67% αναπηρία, την έλαβες υπόψιν; θα πιάσουν και αυτοί θέσεις,όσες και αν είναι!
θου Κύριε φυλακήν τω στόματί μου... :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #207 στις: Ιούλιος 25, 2009, 04:26:12 μμ »

χαράς το κουράγιο σου να υπολογίζεις! υποθέτω αφαίρεσες όλους του 24μηνου!(είσαι σίγουρος πως θα φύγουν όλοι;) αλλά και τη νέα τροπολογία για 67% αναπηρία, την έλαβες υπόψιν; θα πιάσουν και αυτοί θέσεις,όσες και αν είναι!
θου Κύριε φυλακήν τω στόματί μου... :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

Τα άτομα με αναπηρία, όπως οι πλούτεκνοι - 30μηνο και 24μηνο είναι επιπλέον του 40%
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος ka69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #208 στις: Ιούλιος 25, 2009, 04:35:16 μμ »
Σύμφωνα με τον πίνακα πρόβλεψης ήμουν περίπου θέση 100 και τελικά στον πίνακα αφαιρώντας επιτυχόντες 1ης φάσης ασεπ,24μηνο και το 40%, πάω σε θέση 150! Υπολόγισα πάνω από μένα καμμιά 35αριά οαεδίτες και μαζί με ιδιωτικά και κάποιους με τρελές προυπηρεσίες να οι 50 θέσεις παρακάτω..Αλήθεια πως είναι δυνατόν κάποιος να πάρει 19 μόρια σε μια χρονιά; Αναπληρωτής σε δυσπρόσιτο;


χαράς το κουράγιο σου να υπολογίζεις! υποθέτω αφαίρεσες όλους του 24μηνου!(είσαι σίγουρος πως θα φύγουν όλοι;) αλλά και τη νέα τροπολογία για 67% αναπηρία, την έλαβες υπόψιν; θα πιάσουν και αυτοί θέσεις,όσες και αν είναι!
θου Κύριε φυλακήν τω στόματί μου... :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

Σίγουρα δεν θα φύγουν όλοι αλλά υπάρχουν και οι διοριστέοι β φάσης που έχοντας σίγουρο το διορισμό ενδεχομένως δεν πάνε όλοι αναπληρωτές.. Σενάρια.. Πάντως οι οαεδίτες έκαναν μεγάλη ζημιά τελικά και έφεραν τα πάνω κάτω στον πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλεψη για αναπληρωτές ΠΕ0401 2009-2010
« Απάντηση #209 στις: Ιούλιος 25, 2009, 04:51:01 μμ »

χαράς το κουράγιο σου να υπολογίζεις! υποθέτω αφαίρεσες όλους του 24μηνου!(είσαι σίγουρος πως θα φύγουν όλοι;) αλλά και τη νέα τροπολογία για 67% αναπηρία, την έλαβες υπόψιν; θα πιάσουν και αυτοί θέσεις,όσες και αν είναι!
θου Κύριε φυλακήν τω στόματί μου... :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

Τα άτομα με αναπηρία, όπως οι πλούτεκνοι - 30μηνο και 24μηνο είναι επιπλέον του 40%

σταματήστε επιτέλους την καραμέλα "είναι επιπλέον των ποσοστών".(no offence)

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ "ΕΠΙΠΛΕΟΝ". Ολοι αυτοί οι ....."επιπλέον" κόβουν θέσεις απο το 60-40. Θα δείτε σε 2 χρόνια, στον επόμενο ΑΣΕΠ και θα τρίβετε τα μάτια σας, όπου θα διοριστούν απο τους 60-40 οι ¨τρείς και ο κούκος" ακριβώς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 554
Σύνολο: 570

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.