*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι και χαμένες ώρες  (Αναγνώστηκε 1573 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ωρομίσθιοι και χαμένες ώρες
« στις: Φεβρουάριος 27, 2009, 02:18:16 μμ »
Παιδιά επειδή είμαι λίγο καχύποπτος ...στο τέλος κάθε μήνα πως θα βλέπουμε τις ώρες που στέλνει το σχολέιο στη Δευτεροβάθμια; Υπογράφουμε πριν τις στείλουν; και αν διαφωνούμε μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε μέσω δευτεροβάθμιας και να διορθώσουν το λάθος;

Σας το ρωτάω αυτό γιατί σήμερα ενώ είχα 6η ώρα πήγα 4η για να βάλλω στα παιδιά διαγώνισμα και αφού τις 2 τελευταίες θα έφευγαν και ο υποδιευθυντής μου είπε "καλά που ήρθες γιατί την 6η ώρα θα την έχανες αφού έφυγαν τα παιδιά!!!!!!!!!!!!!!"


Έγινα έξω φρενών αλλά δεν του απάντησα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι και χαμένες ώρες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:07:27 »

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι και χαμένες ώρες
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 27, 2009, 02:37:07 μμ »
Παιδιά επειδή είμαι λίγο καχύποπτος ...στο τέλος κάθε μήνα πως θα βλέπουμε τις ώρες που στέλνει το σχολέιο στη Δευτεροβάθμια; Υπογράφουμε πριν τις στείλουν; και αν διαφωνούμε μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε μέσω δευτεροβάθμιας και να διορθώσουν το λάθος;

Σας το ρωτάω αυτό γιατί σήμερα ενώ είχα 6η ώρα πήγα 4η για να βάλλω στα παιδιά διαγώνισμα και αφού τις 2 τελευταίες θα έφευγαν και ο υποδιευθυντής μου είπε "καλά που ήρθες γιατί την 6η ώρα θα την έχανες αφού έφυγαν τα παιδιά!!!!!!!!!!!!!!"

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω υπογράψει για ώρες

Αποσυνδεδεμένος ZOYZOY

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι και χαμένες ώρες
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 27, 2009, 05:18:17 μμ »
Παιδιά επειδή είμαι λίγο καχύποπτος ...στο τέλος κάθε μήνα πως θα βλέπουμε τις ώρες που στέλνει το σχολέιο στη Δευτεροβάθμια; Υπογράφουμε πριν τις στείλουν; και αν διαφωνούμε μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε μέσω δευτεροβάθμιας και να διορθώσουν το λάθος;

Σας το ρωτάω αυτό γιατί σήμερα ενώ είχα 6η ώρα πήγα 4η για να βάλλω στα παιδιά διαγώνισμα και αφού τις 2 τελευταίες θα έφευγαν και ο υποδιευθυντής μου είπε "καλά που ήρθες γιατί την 6η ώρα θα την έχανες αφού έφυγαν τα παιδιά!!!!!!!!!!!!!!"


Έγινα έξω φρενών αλλά δεν του απάντησα

Φυσικά και υπογράφεις κάθε μήνα τις ώρες σου και τις τσεκάρεις!! Εγώ και στα δυο σχολεία έτσι κάνω. Τι θα πει έφυγαν??? Για ποιο λόγο? θα πάρεις τις ώρες σου εφόσον δεν συντρέχει κάποιος επίσημος λόγος. Δες εγκύκλιο ωρομισθίων και τρίξε τα δόντια για να βρεις το δίκιο σου.

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι και χαμένες ώρες
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 01, 2009, 09:41:51 μμ »
Παιδιά επειδή είμαι λίγο καχύποπτος ...στο τέλος κάθε μήνα πως θα βλέπουμε τις ώρες που στέλνει το σχολέιο στη Δευτεροβάθμια; Υπογράφουμε πριν τις στείλουν; και αν διαφωνούμε μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε μέσω δευτεροβάθμιας και να διορθώσουν το λάθος;

Σας το ρωτάω αυτό γιατί σήμερα ενώ είχα 6η ώρα πήγα 4η για να βάλλω στα παιδιά διαγώνισμα και αφού τις 2 τελευταίες θα έφευγαν και ο υποδιευθυντής μου είπε "καλά που ήρθες γιατί την 6η ώρα θα την έχανες αφού έφυγαν τα παιδιά!!!!!!!!!!!!!!"


Έγινα έξω φρενών αλλά δεν του απάντησα

Φυσικά και υπογράφεις κάθε μήνα τις ώρες σου και τις τσεκάρεις!! Εγώ και στα δυο σχολεία έτσι κάνω. Τι θα πει έφυγαν??? Για ποιο λόγο? θα πάρεις τις ώρες σου εφόσον δεν συντρέχει κάποιος επίσημος λόγος. Δες εγκύκλιο ωρομισθίων και τρίξε τα δόντια για να βρεις το δίκιο σου.
Εμένα δε μου είπε κανείς να υπογράψω τίποτα. Πού να απευθυνθώ; Τις ώρες από πού τις καταγράφουν; Ρωτάω γιατί την προηγούμενη εβδομάδα ένας συνάδερφος ζήτησε την ώρα μου για να προχωρήσει λίγο το τμήμα και όταν ρώτησα το διευθυντή αν θα δημιουργηθεί πρόβλημα με την ώρα που χάνω, μου είπε πως γίνεται άτυπα. Πώς θα το διαπιστώσω;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι και χαμένες ώρες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:07:27 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι και χαμένες ώρες
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:47:02 μμ »
Σε κάποια σχολεία υπάρχει ένα τετράδιο, στο οποίο κάθε εβδομάδα ο εκπαιδευτικός γράφει τις ώρες του και υπογράφει. Αυτό συμβαίνει, όταν ο διευθυντής είναι πολύ τυπικός. Στα περισσότερα, όμως, στο τέλος του μήνα συμπληρώνεις ένα χαρτί με τις ώρες σου, το υπογράφεις εσύ και ο διευθυντής και μετά τα στέλνουν. Όσο για το να χάσει ο ωρομίσθιος ώρες επειδή έφυγαν τα παιδιά... 1η φορά το ακούω και αποκλείεται να ισχύει νομικά. Τέλος, ο διευθυντής στέλνει το πρόγραμμα χαρακτηρισμένο δηλαδή την τάδε μέρα και ώρα ποιος καθηγητής κάνει τι. Οπότε, ακόμη και αν σου πάρουν την ώρα, πράγματι λειτουργεί άτυπα και τη χρεώνεσαι κανονικά.   

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159840
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 583
Σύνολο: 596

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.