*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2010  (Αναγνώστηκε 342028 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marioullita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #574 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 12:35:49 μμ »
 Τώρα είδα πως υπάρχει  ένα προηγούμενο θέμα με τα δικαιολογητικά για τους νεοδιόριστους.Μόνο που εγώ είμαι και παντρεμένη, έχω συνυπηρέτηση και περιμένω να γεννήσω με το νέο έτος.Τα δικαιολογητικά για τις δύο πρώτες περιπτώσεις τα γνωρίζω και τα έχω ήδη καταθέσει πριν την τοποθέτησή μου.Για την τρίτη περίπτωση πρέπει να καταθέσω κάτι τώρα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστική :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:11:59 »

Αποσυνδεδεμένος black_rose01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 Λατρεύω το χιονι
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #575 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 02:15:02 μμ »
Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε ή όχι να κάνουμε αίτηση για μετάθεση όσοι πήραν απόσπαση 3ετίας σε γραφεία ΔΔΕ ?
η ελπίδα δεν πεθαίνει.....

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #576 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 02:20:53 μμ »
Και μπορούμε και ίσως θα πρέπει να κάνουμε και αίτηση απόσπασης την περίοδο των αποσπάσεων αφού οι πληροφορίες όλες οδηγούν στο να μην ισχύσει η τριετία!

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #577 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 02:21:45 μμ »
Για  εντοπιότητα  τι  χαρτί  χρειαζόμαστε , πιστοποιητικό οικογενειακής  κατάστασης  ή  κάποιο  άλλο  χαρτί ;
Όχι πιστοποιητικό οικ. κατάστασης αλλά βεβαίωση από το δήμο ότι είσαι εγγεγραμένος δημότης από την τάδε ημερομηνία. ;)
Πιστοποιητικό εντοπιότητας θα το ζητήσεις.

Στο δικο μου Δημο μου ειπαν οτι το πιστοποιητικο γεννησης λεει πανω σε ποιο Δημο ειμαι γραμμενη, και δεν υπαρχει πιστοποιητικο εντοπιοτητας, κι επειδη ειναι πολυ καλοι ολοι (ειλικρινα) τους πιστεψα! Ισχυει ετσι;


Επισης, σιγουρα εμενα που ειμαι πε06 αλλα διορισμενη σε Αβαθμια με αφορα η εγκυκλιος Αβαθμιας και τα αντιστοιχα εντυπα;




Υπάρχει πιστοποιητικό εντοπιότητας, τουλάχιστον για τον Δήμο Αθηναίων, όπου αναφέρει ότι είσαι δημότης από την τάδε χρονολογία. Είναι διαφορετικό από το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης.


Στην εγκύκλιο , σελ.29 - ΚΕΦΑΛΑΙΟ Ζ’
ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ – ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΕΙΣ -ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

γράφει:

1.   Σύμφωνα με την παρ. 4 του άρθρου 3 του Ν. 2690/99, το δελτίο ταυτότητας αποτελεί πλήρη απόδειξη των στοιχείων που αναφέρονται σ’ αυτή και σύμφωνα με την παρ. 5 του άρθρου 8 του ίδιου νόμου τα στοιχεία της ταυτότητας που τυχόν έχουν μεταβληθεί δηλώνονται με υπεύθυνη δήλωση. Συνεπώς οι ενδιαφερόμενοι μπορούν ως αποδεικτικά στοιχεία για την εντοπιότητα και το γάμο να υποβάλουν φωτοαντίγραφο του δελτίου ταυτότητας, καθώς και υπεύθυνη δήλωση ότι τα στοιχεία αυτά δεν έχουν μεταβληθεί ή εφόσον έχουν μεταβληθεί να αναφέρουν τη μεταβολή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:11:59 »

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #578 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 03:35:57 μμ »
Ερώτηση: στην σελίδα 4 του έντυπου αίτησης μετάθεσης
(ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ Ή ΣΧΟΛΕΣ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ
ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ - ΟΡΓΑΝΙΚΑ Ή ΜΕ ΑΠΟΣΠΑΣΗ
(άρθρο 16 παρ. 3 Π.Δ. 50/96, 100/97))


στην στήλη κατηγορία σχολείου βάζουμε το αντίστοιχο γράμμα (Α,Β,Γ,Δ κτλ);
και στην στήλη μονάδες τι βάζουμε; τα μόρια του σχολείου; ή τις μονάδες συνθηκών διαβίωσης ;

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #579 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 05:16:38 μμ »
Παράθεση
στην στήλη κατηγορία σχολείου βάζουμε το αντίστοιχο γράμμα (Α,Β,Γ,Δ κτλ);
Ναι.
Παράθεση
και στην στήλη μονάδες τι βάζουμε; τα μόρια του σχολείου; ή τις μονάδες συνθηκών διαβίωσης ;
Τα μόρια του σχολείου νομίζω.

Στην σελίδα 2, εκεί που λέει "υπηρέτησε την οργανική του", οι νεοδιόριστοι βάζουμε όχι;

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #580 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:02:13 μμ »
Ερώτηση: στην σελίδα 4 του έντυπου αίτησης μετάθεσης
(ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ Ή ΣΧΟΛΕΣ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ
ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ - ΟΡΓΑΝΙΚΑ Ή ΜΕ ΑΠΟΣΠΑΣΗ
(άρθρο 16 παρ. 3 Π.Δ. 50/96, 100/97))


στην στήλη κατηγορία σχολείου βάζουμε το αντίστοιχο γράμμα (Α,Β,Γ,Δ κτλ);
και στην στήλη μονάδες τι βάζουμε; τα μόρια του σχολείου; ή τις μονάδες συνθηκών διαβίωσης ;


Στην στηλη "κατηγορια" σημειωνουμε το συντελεστη μοριοδοτησης της σχολικης μοναδας δηλ Α, Β, Γ,
Δ κτλ ή αντι γραμματων μπορουμε να σημειωσουμε αριθμους 1,2,3,4 κτλ. (αυτο που λεγεται στην εκπαιδευτικη καθομιλουμενη οτι το δεινα σχολειο δινει 4 μορια, δηλαδη εχει συντελεστη Δ ή 4)

Στην στηλη "μοναδες" σημειωνουμε τα μορια που πιστωνεται ο εκπαιδευτικος κατα την περιοδο που υπηρετησε στη συγκεκριμενη σχολικη μοναδα πχ υπηρετησε 5 μηνες σε σχολειο με συντελεστη 3, τοτε λαμβανει 1.25 μορια. Το 1.25 αναγραφεται στην εν λογω στηλη

Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Wizard

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #581 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:06:59 μμ »
Εμένα μου είπανε ότι τις στήλες με την κατηγορία του σχολείου και τα μόριά τους θα τα συμπληρώσουν στο γραφείο και όχι εμείς.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #582 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:09:14 μμ »
Παράθεση
στην στήλη κατηγορία σχολείου βάζουμε το αντίστοιχο γράμμα (Α,Β,Γ,Δ κτλ);
Ναι.
Παράθεση
και στην στήλη μονάδες τι βάζουμε; τα μόρια του σχολείου; ή τις μονάδες συνθηκών διαβίωσης ;
Τα μόρια του σχολείου νομίζω.

Στην σελίδα 2, εκεί που λέει "υπηρέτησε την οργανική του", οι νεοδιόριστοι βάζουμε όχι;

Σημειωνεται ναι διοτι αν δεν υπηρετουσατε την πρωτη χρονια, δεν θα θεμελιωνατε δικαιωμα μεταθεσης. Η πρωτη χρονια προσωρινης τοποθετησης θεωρειται οτι "ξεχρεωνει οργανικη" για να κατοχυρωθει δικαιωμα μεταθεσης, εστω και αν ο νεοδιοριστος ,τεχνικα, δεν κατεχει οργανικη θεση...
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #583 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:17:35 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #584 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:23:34 μμ »
Εμένα μου είπανε ότι τις στήλες με την κατηγορία του σχολείου και τα μόριά τους θα τα συμπληρώσουν στο γραφείο και όχι εμείς.

Κοιταξτε να δειτε, αυτο εξαρταται απο τον τροπο που δουλευει ο εκαστοτε διοικητικος υπαλληλος. Αλλος θελει να σημειωσει ο εκπαιδευτικος τα παντα, αλλος μονο τα χρονικα διαστηματα των υπηρετησεων και τους συντελεστες μοριοδοτησης χωρις τον υπολογισμο των μοριων, αλλος τιποτα και τα κανει ολα μονος του. Εξαρταται εν πολλοις και απο τον αν ο εκπαιδευτικος ειναι νεοδιοριστος ή οχι (στην τελευταια περιπτωση ο μη νεοδιοριστος καλουταν να αντιγραψει την περυσινη του αιτηση με τα παντα ολα και ο διοικητικος προσεθετε την τελευταια φετινη υπηρετηση). Φετος, βεβαια, με την ηλεκτρονικη καταχωριση υπαρχουν διαδικαστικες διαφορες.

Συστηνω να πραξετε αυτο που σας λεει ο διοικητικος.

@Wizard
εκτιμω οτι οι περισσοτεροι διοικητικοι θελουν τη διευθετηση που σου ειπαν απο το Γραφειο σου.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος zamor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #585 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:33:45 μμ »
Α)ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΤΗ ΕΡΓΑΖΟΜΟΥΝ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ Α/ΘΜΙΑΣ ΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΙΑ ΜΕ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ Β/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΤΑ ΜΟΡΙΑ;
Β)ΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΥΝΕΞΕΤΑΣΗΣ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ;

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #586 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:43:25 μμ »
Για προϋπηρεσίες από αναπλήρωση  στη στήλη  "Από" βάζουμε την ημ/νία ανάληψης στη Δ/νση ή το Σχολείο ; Προσωπικά νομίζω ότι ισχύει το πρώτο αφού και η βεβαίωση προϋπηρεσίας που καταθέτουμε έχει το διάστημα από την ανάληψη υπηρεσίας στη Δ/νση μέχρι την απόλυση.
Ελέγχεται και διορθώνεται η αίτηση τη στιγμή που  την καταθέτουμε γιατί απ' ό,τι βλέπω οι απορίες είναι αρκετές και τα λάθη πιθανά; Ή την καταθέτουμε και μετά ουδέν λάθος αναγνωρίζεται ;

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #587 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:48:02 μμ »
Α)ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΤΗ ΕΡΓΑΖΟΜΟΥΝ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ Α/ΘΜΙΑΣ ΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΙΑ ΜΕ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ Β/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΤΑ ΜΟΡΙΑ;
Β)ΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΥΝΕΞΕΤΑΣΗΣ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ;

A) Κανονικα ναι, λαμβανει ο εκπαιδευτικος τα μορια της πλησιεστερης μοναδας Δ.Ε. στο δημοτικο σχολειο που υπηρετουσε. Ακριβως για αυτο τον λογο μην κανεις τιποτα. Ασε τον αρμοδιο υπαλληλο να κανει τις αναγωγες μονος του.

Β) Μονον οταν ειναι εκπαιδευτικος και ζητειται συνεξεταση.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2009, 07:50:18 μμ από Damien »
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162183
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 698
Σύνολο: 715

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.