*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 925505 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geofun

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3962 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 05:16:31 μμ »

[/quote]

Μα καλά... μάγος είσαι  ρε Alexel;
Δε χρειάζεται να ανακαλύπτουμε συνέχεια τον τροχό. Ο κλάδος διακατέχεται από τόση ηττοπάθεια, μιζέρια και απελπισία που αναρωτιέμαι τι μπορούμε να εμπνεύσουμε τη νέα γενιά;
[/quote]

Αφενός δεν ανακάλυψα τίποτα.
Αφετέρου δεν αντιλαμβάνομαι το πνεύμα σου.
Οπότε, ουδέν σχόλιον.
[/quote]


Ημουν ολίγον αόριστος. Αναφερόμουν στην κριτική που σου έγινε μετά από αυτό σου το μήνυμα και στις παροτρύνσεις συναδέλφων για μια κάποια αντίδραση. Η θέση μου είναι ότι η ηττοπάθεια των συναδέλφων είναι τόσο βαθιά που τσάμπα γίνεται κουβέντα. Πάντα θα υπάρχουν οι συνάδελφοι που θα πουν "δόξα τω θεώ" ή έχουν άλλες άκρες και αδιαφορούν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:57:46 »

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3963 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 10:15:29 μμ »
Ξυπνήστε ρεεεεε!!!Παίρνετε λιγότερα και από ένα ρεσεψιονίστα ξενοδοχείου και κάνετε ανάλυση για το πως θα πάρετε 10-15 ευρω περισσότερα!!Μια ζωή μιζέρια και χαμαλίκι σε αυτό τον κλάδο!Τα τέλεια στρατιωτάκια του κράτους που όσο και αν τους κόψεις θα χουν το κεφάλι κάτω και θα κάνουν τη δουλειά τους ευλαβικά, με ελάχιστες φωτεινές εξαιρέσεις....
Έχεις απόλυτο δίκιο!Εδώ μας ρουφούν και το μεδούλι και ξάχνουμε να βρούμε τα +- 40με50 ευρώ που πάνε!
Για καμιά αντίδραση από τον κλάδο δεν ακούω τίποτα!
Μας αξίζουν και χειρότερα,όσα έχουμε πάθει είναι πολύ λίγα!

Θα θυμώσει η ΟΛΜΕ και θα τα κάνει όλα λίμπα με καμια 2ωρη στάση εργασίας και κανά ψήφισμα αγωνιστικού περιεχομένου! Πουλημένα κρέατα... συνδικαλιστές που απαξίωσαν στα μάτια μας τη συμμετοχή στα κοινά..

Αποσυνδεδεμένος baarli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3964 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 10:38:38 μμ »
Ξυπνήστε ρεεεεε!!!Παίρνετε λιγότερα και από ένα ρεσεψιονίστα ξενοδοχείου και κάνετε ανάλυση για το πως θα πάρετε 10-15 ευρω περισσότερα!!Μια ζωή μιζέρια και χαμαλίκι σε αυτό τον κλάδο!Τα τέλεια στρατιωτάκια του κράτους που όσο και αν τους κόψεις θα χουν το κεφάλι κάτω και θα κάνουν τη δουλειά τους ευλαβικά, με ελάχιστες φωτεινές εξαιρέσεις....
Έχεις απόλυτο δίκιο!Εδώ μας ρουφούν και το μεδούλι και ξάχνουμε να βρούμε τα +- 40με50 ευρώ που πάνε!
Για καμιά αντίδραση από τον κλάδο δεν ακούω τίποτα!
Μας αξίζουν και χειρότερα,όσα έχουμε πάθει είναι πολύ λίγα!

Θα θυμώσει η ΟΛΜΕ και θα τα κάνει όλα λίμπα με καμια 2ωρη στάση εργασίας και κανά ψήφισμα αγωνιστικού περιεχομένου! Πουλημένα κρέατα... συνδικαλιστές που απαξίωσαν στα μάτια μας τη συμμετοχή στα κοινά..

Το προεδρείο της ολμε μέχρι τριήμερη μπορεί να προκυρήξει, η απεργία διαρκείας προκηρύσσεται με συνελεύσεις των ελμε. Δεν φταίει η ολμε που δεν πήγαμε να  ψηφίσουμε απεργία διαρκείας στις συνελεύσεις των ελμε τον φθινόπωρο.  Εμείς φταίμε, ειδικά οι αναπληρωτές και οι χαμηλόμισθοι μόνιμοι.  Αυτός ο καφές που ήπιαμε εκείνη την μέρα αντί να πάμε να ψηφίσουμε, μας κόστισε το 40% του μισθού μας! Καλά να πάθουμε, ας προσέχαμε!

Ελπίζω να μας έγινε μάθημα τώρα, και στις επόμενες συνελεύσεις να μην πέφτει καρφίτσα κατά την διάρκεια της ψηφοφορίας. Πείτε το σε όλους, καλέστε να έρθουν και να ψηφίσουν απεργία διαρκείας ακόμα και όσοι δεν έχουν σκοπό να κάνουν. Εξηγήστε τους το λόγο, εξηγήστε για την κατάργηση της μισθωτής σκλαβίας μέσω μιας ασύμμετρης απεργίας διαρκείας, και γιατί κάτι τέτοιο θα πονέσει πολύ περισσότερο τους κυβερνώντες.

Ξέρεις κανείς πότε προγραμματίζονται οι επόμενες συνελεύσεις των ελμε;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2012, 10:53:05 μμ από baarli »

Αποσυνδεδεμένος npb

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3965 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 11:13:22 μμ »
Την Τρίτη το απόγευμα συνεδριάζουν οι πρόεδροι των ΕΛΜΕ για το θέμα της ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, αφού από την αρχή του χρόνου με τον ΕΟΠΥΥ καταργήθηκε και τυπικά η δωρεάν περίθαλψη ή ό,τι είχε απομείνει από αυτή. Οπότε από Τρίτη θα μάθουμε νέα.
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:57:46 »

Αποσυνδεδεμένος paprika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ70)
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3966 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 03:52:09 μμ »
Καλησπέρα σε όλους σας!
Θα ήθελα να κάνω τρεις ερωτήσεις που αφορούν την παρακράτηση φόρου από το μισθό των δημοσιών υπαλλήλων:
• Για τις έγγαμες γυναίκες δημοσίους υπαλλήλους με 2 παιδιά δεν ισχύει το ίδιο αφορολόγητο όριο με τους άνδρες δημοσίους υπαλλήλους;
• Παίζει κάποιο ρόλο στον υπολογισμό του φόρου η ηλικία του δημοσίου υπαλλήλου (άνω ή κάτω των 30 ετών) ή δεν έχει σημασία;
• Πώς υπολογίζεται ο φόρος στις κρατήσεις του μισθού;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3967 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 05:09:41 μμ »
Καλησπέρα σε όλους σας!
Θα ήθελα να κάνω τρεις ερωτήσεις που αφορούν την παρακράτηση φόρου από το μισθό των δημοσιών υπαλλήλων:
• Για τις έγγαμες γυναίκες δημοσίους υπαλλήλους με 2 παιδιά δεν ισχύει το ίδιο αφορολόγητο όριο με τους άνδρες δημοσίους υπαλλήλους;
• Παίζει κάποιο ρόλο στον υπολογισμό του φόρου η ηλικία του δημοσίου υπαλλήλου (άνω ή κάτω των 30 ετών) ή δεν έχει σημασία;
• Πώς υπολογίζεται ο φόρος στις κρατήσεις του μισθού;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Αν δεν βαριέσαι να διαβάσεις δες εδώ http://www.ikanews.gr/index.php?start=5 την εγκύκλιο για την παρακράτηση φόρου
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος paprika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ70)
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3968 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 05:59:27 μμ »
Καλησπέρα σε όλους σας!
Θα ήθελα να κάνω τρεις ερωτήσεις που αφορούν την παρακράτηση φόρου από το μισθό των δημοσιών υπαλλήλων:
• Για τις έγγαμες γυναίκες δημοσίους υπαλλήλους με 2 παιδιά δεν ισχύει το ίδιο αφορολόγητο όριο με τους άνδρες δημοσίους υπαλλήλους;
• Παίζει κάποιο ρόλο στον υπολογισμό του φόρου η ηλικία του δημοσίου υπαλλήλου (άνω ή κάτω των 30 ετών) ή δεν έχει σημασία;
• Πώς υπολογίζεται ο φόρος στις κρατήσεις του μισθού;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Αν δεν βαριέσαι να διαβάσεις δες εδώ http://www.ikanews.gr/index.php?start=5 την εγκύκλιο για την παρακράτηση φόρου

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου.
Αν και δε μπόρεσα να διαβάσω την εγκύκλιο γιατί για κάποιο λόγο δε μπορούσα να δω καλά το site που μου πρότεινες - νομίζω πως είναι ίδια με την: http://www.doe.gr/11/4024.pdf την οποίο έχω ήδη διαβάσει αλλά και πάλι έχω απορίες σε σχέση με τα ερωτήματα που έθεσα πιο πάνω....  :-[

Για παράδειγμα δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμη αν μια μητέρα δύο παιδιών έχει μεγαλύτερες κρατήσεις φόρου στο μισθό της σε σχέση με έναν άνδρα συνάδελφο της πατέρα επίσης δύο παιδιών (όπως προκύπτει από ένα πρόγραμμα υπολογισμού μισθοδοσίας που βρήκα στο διαδίκτυο σε πολύ γνωστή εκπαιδευτική ιστοσελίδα) ή αν ένας υπάλληλος κάτω των 30 ετών έχει μικρότερες κρατήσεις φόρου σε σχέση με κάποιον υπάλληλο του ίδιου βαθμού και ΜΚ αλλά με ηλικία άνω των 30 ή κάτι τέτοιο δεν ισχύει;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3969 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 06:18:43 μμ »
Όσοι είναι κάτω των 30 και άνω των 65 δεν έχουν αφορολόγητο 5000 € όπως οι υπόλοιποι. Αυτοί έχουν 9000 €.

Δες εδώ: http://www.newscode.gr/oikonomia/story/55756/psalidi-stis-foroapallages-kai-aforologhto-9000-gia-neoys-ws-30-etwn

Αποσυνδεδεμένος paprika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ70)
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3970 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 07:40:25 μμ »
Όσοι είναι κάτω των 30 και άνω των 65 δεν έχουν αφορολόγητο 5000 € όπως οι υπόλοιποι. Αυτοί έχουν 9000 €.

Δες εδώ: http://www.newscode.gr/oikonomia/story/55756/psalidi-stis-foroapallages-kai-aforologhto-9000-gia-neoys-ws-30-etwn

Αυτό είναι που με προβληματίζει γιατί ενώ θεωρητικά έχω αφορολόγητο 9000 ευρώ (είμαι κάτω των 30 ετών - και μητέρα δύο παιδιών) οι κρατήσεις φόρου που μου έγιναν αντιστοιχούν σε αφορολόγητο 5000 ευρώ. Οπότε ή εγώ κάνω κάποιο λάθος και το αφορολόγητο όριο των 9000 ευρώ δε μεταφράζεται σε μικρότερες κρατήσεις φόρου στο μισθό αλλά αφορά μόνο την εκκαθάριση της φορολογικής μου δήλωσης ή έχει γίνει λάθος στη μισθοδοσία μου :-\

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3971 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 09:50:01 μμ »
Όσοι είναι κάτω των 30 και άνω των 65 δεν έχουν αφορολόγητο 5000 € όπως οι υπόλοιποι. Αυτοί έχουν 9000 €.

Δες εδώ: http://www.newscode.gr/oikonomia/story/55756/psalidi-stis-foroapallages-kai-aforologhto-9000-gia-neoys-ws-30-etwn

Αυτό είναι που με προβληματίζει γιατί ενώ θεωρητικά έχω αφορολόγητο 9000 ευρώ (είμαι κάτω των 30 ετών - και μητέρα δύο παιδιών) οι κρατήσεις φόρου που μου έγιναν αντιστοιχούν σε αφορολόγητο 5000 ευρώ. Οπότε ή εγώ κάνω κάποιο λάθος και το αφορολόγητο όριο των 9000 ευρώ δε μεταφράζεται σε μικρότερες κρατήσεις φόρου στο μισθό αλλά αφορά μόνο την εκκαθάριση της φορολογικής μου δήλωσης ή έχει γίνει λάθος στη μισθοδοσία μου :-\

Το αφορολόγητο των 9.000 για τους κάτω των 30 κλπ. ισχύει με την προϋπόθεση ότι θα έχεις εισόδημα κάτω από 9.000 ευρώ. Αν τυχόν έχεις 9.001 τότε υπολογίζεται αυτομάτως με αφορολόγητο 5.000 ευρώ είτε είσαι κάτω είτε πάνω από 30. (ήταν μια από τις ρυθμίσεις που δεν πολυπροβλήθηκαν για προφανείς λόγους)
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος oinolatris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3972 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 10:11:49 μμ »
Νεοδιοριστος του 11 μου ερχεται κατω απο 630 ευρω ο μισθός;μηπψς εχει γινει καποιο λαθος γιατι ειχα υπολογισει 639 ή 649,δεν εχω επιδομα γαμου ή παραμεθοριου ή μεταπτυχιακο η οτιδηποτε αλλο.

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3973 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 11:06:55 μμ »
Το αφορολόγητο των 9.000 για τους κάτω των 30 κλπ. ισχύει με την προϋπόθεση ότι θα έχεις εισόδημα κάτω από 9.000 ευρώ. Αν τυχόν έχεις 9.001 τότε υπολογίζεται αυτομάτως με αφορολόγητο 5.000 ευρώ είτε είσαι κάτω είτε πάνω από 30. (ήταν μια από τις ρυθμίσεις που δεν πολυπροβλήθηκαν για προφανείς λόγους)

Το έχεις βρει κάπου διατυπωμένο αυτό ή κάποιος / κάπου / κάποτε σου το είπε ; Πραγματικά δεν πιστεύω με την καμία να ισχύει κάτι τέτοιο ... Λογικά, αυτός που έχει π.χ. 9005 ευρώ εισόδημα θα φορολογηθεί για τα 5 ευρώ. Αυτό σημαίνει εξάλλου το αφορολόγητο 9000 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3974 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 11:09:21 μμ »
Το αφορολόγητο των 9.000 για τους κάτω των 30 κλπ. ισχύει με την προϋπόθεση ότι θα έχεις εισόδημα κάτω από 9.000 ευρώ. Αν τυχόν έχεις 9.001 τότε υπολογίζεται αυτομάτως με αφορολόγητο 5.000 ευρώ είτε είσαι κάτω είτε πάνω από 30. (ήταν μια από τις ρυθμίσεις που δεν πολυπροβλήθηκαν για προφανείς λόγους)

Το έχεις βρει κάπου διατυπωμένο αυτό ή κάποιος / κάπου / κάποτε σου το είπε ; Πραγματικά δεν πιστεύω με την καμία να ισχύει κάτι τέτοιο ... Λογικά, αυτός που έχει π.χ. 9005 ευρώ εισόδημα θα φορολογηθεί για τα 5 ευρώ. Αυτό σημαίνει εξάλλου το αφορολόγητο 9000 ευρώ.
Και όμως...
"Με αλλαγές που κατατέθηκαν στο πολυνομοσχέδιο, περιορίζονται οι δικαιούχοι του αφορολογήτου των 9.000 ευρώ. Αρχικά είχε προβλεφθεί ότι δικαιούχοι του αυξημένου αφορολογήτου είναι νέοι ηλικίας έως 35 ετών, συνταξιούχοι άνω των 65 και άτομα με ειδικές ανάγκες. Με προσθήκη στη συγκεκριμένη διάταξη ορίζεται ότι το αφορολόγητο των 9.000 ευρώ το δικαιούνται οι παραπάνω κατηγορίες φορολογουμένων «εφόσον το δηλωθέν εισόδημα ή αυτό που προκύπτει με βάση τις αντικειμενικές δαπάνες και υπηρεσίες και δαπάνες απόκτησης περιουσιακών στοιχείων του φορολογούμενου δεν υπερβαίνει τις 9.000 ευρώ». Ετσι, φορολογούμενος των παραπάνω κατηγοριών με εισόδημα 10.000 ευρώ θα οφείλει φόρο 500 ευρώ (το αφορολόγητο κατεβαίνει στα 5.000 ευρώ) ενώ με την αρχική διατύπωση όφειλε φόρο 100 ευρώ."

http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4665071

Αν επομένως έχεις εισόδημα 9.001 ευρώ θα φορολογηθείς για τα 4.001 και όχι για το 1 ευρώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2012, 11:14:06 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος paprika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ70)
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3975 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 11:17:24 μμ »
Το αφορολόγητο των 9.000 για τους κάτω των 30 κλπ. ισχύει με την προϋπόθεση ότι θα έχεις εισόδημα κάτω από 9.000 ευρώ. Αν τυχόν έχεις 9.001 τότε υπολογίζεται αυτομάτως με αφορολόγητο 5.000 ευρώ είτε είσαι κάτω είτε πάνω από 30. (ήταν μια από τις ρυθμίσεις που δεν πολυπροβλήθηκαν για προφανείς λόγους)

Vasileios σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου ήσουν πολύ κατατοπιστικός.

Και όμως...
"Με αλλαγές που κατατέθηκαν στο πολυνομοσχέδιο, περιορίζονται οι δικαιούχοι του αφορολογήτου των 9.000 ευρώ. Αρχικά είχε προβλεφθεί ότι δικαιούχοι του αυξημένου αφορολογήτου είναι νέοι ηλικίας έως 35 ετών, συνταξιούχοι άνω των 65 και άτομα με ειδικές ανάγκες. Με προσθήκη στη συγκεκριμένη διάταξη ορίζεται ότι το αφορολόγητο των 9.000 ευρώ το δικαιούνται οι παραπάνω κατηγορίες φορολογουμένων «εφόσον το δηλωθέν εισόδημα ή αυτό που προκύπτει με βάση τις αντικειμενικές δαπάνες και υπηρεσίες και δαπάνες απόκτησης περιουσιακών στοιχείων του φορολογούμενου δεν υπερβαίνει τις 9.000 ευρώ». Ετσι, φορολογούμενος των παραπάνω κατηγοριών με εισόδημα 10.000 ευρώ θα οφείλει φόρο 500 ευρώ (το αφορολόγητο κατεβαίνει στα 5.000 ευρώ) ενώ με την αρχική διατύπωση όφειλε φόρο 100 ευρώ."

http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4665071

Αν επομένως έχεις εισόδημα 9.001 ευρώ θα φορολογηθείς για τα 4.001 και όχι για το 1 ευρώ.

Green κι εσένα σ' ευχαριστώ για τη βοήθειά σου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.