*

Αποστολέας Θέμα: Επιτηρητές Πανελληνίων  (Αναγνώστηκε 159890 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 08, 2010, 04:55:28 μμ »
ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:35:03 »

Αποσυνδεδεμένος yiannvass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 10, 2010, 02:23:11 μμ »
Πού μπορώ να βρω στο internet τη λίστα με τους επιτηρητές των φετινών πανελληνίων??

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 10, 2010, 02:37:38 μμ »
Δεν αναρτώνται, για προφανείς λόγους.

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 10, 2010, 04:53:13 μμ »
Το έχω αναφέρει και σε άλλο Θέμα αλλά είδα αμυδρές αντιδράσεις από τους συναδέλφους.
Είμαι ο μόνος από σχολείο 30 συναδέλφων σε Γυμνάσιο που δεν είμαι στην λίστα των επιτηρητών!!! (θα μου πείτε ότι την γλίτωσα έτσι;;)
Γιατί;;

Γιατί ίσως να είμαι ο μόνος που συμμετείχα σε όλες τις απεργίες και φοβούμενοι από την Διεύθυνση ότι ενδεχομένως ο τάδε να απεργήσει σίγουρα αν συμπέσουν απεργίες μέσα στις παννελήνιες, πολύ απλά είμαι εκτός!!

Εγώ λέω ότι 999% με έβγαλαν λόγω οικονομικών μέτρων λιτότητα και 0,5% λόγω ότι με ξέχασαν...ε αυτό το 0,5% ότι είμαι απεργός εμένα με εξοργίζει!!

ΦΑΚΕΛΩΜΑ δηλαδή.
Φτου τους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:35:03 »

Αποσυνδεδεμένος greekfrixos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 10, 2010, 05:48:21 μμ »
Το έχω αναφέρει και σε άλλο Θέμα αλλά είδα αμυδρές αντιδράσεις από τους συναδέλφους.
Είμαι ο μόνος από σχολείο 30 συναδέλφων σε Γυμνάσιο που δεν είμαι στην λίστα των επιτηρητών!!! (θα μου πείτε ότι την γλίτωσα έτσι;;)
Γιατί;;

Γιατί ίσως να είμαι ο μόνος που συμμετείχα σε όλες τις απεργίες και φοβούμενοι από την Διεύθυνση ότι ενδεχομένως ο τάδε να απεργήσει σίγουρα αν συμπέσουν απεργίες μέσα στις παννελήνιες, πολύ απλά είμαι εκτός!!

Εγώ λέω ότι 999% με έβγαλαν λόγω οικονομικών μέτρων λιτότητα και 0,5% λόγω ότι με ξέχασαν...ε αυτό το 0,5% ότι είμαι απεργός εμένα με εξοργίζει!!

ΦΑΚΕΛΩΜΑ δηλαδή.
Φτου τους!

Μπορείς να δηλώσεις οτι επιθυμείς να είσαι επιτηρητής. Κανονικά κάνουν κρα για να βρούνε επιτηρητές διότι κανείς δε θέλει - ειδικά φέτος. Έτσι θα λυθεί μάλλον και το μυστήριο...

Αποσυνδεδεμένος alexcat

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 10, 2010, 08:18:29 μμ »
Το έχω αναφέρει και σε άλλο Θέμα αλλά είδα αμυδρές αντιδράσεις από τους συναδέλφους.
Είμαι ο μόνος από σχολείο 30 συναδέλφων σε Γυμνάσιο που δεν είμαι στην λίστα των επιτηρητών!!! (θα μου πείτε ότι την γλίτωσα έτσι;;)
Γιατί;;

Γιατί ίσως να είμαι ο μόνος που συμμετείχα σε όλες τις απεργίες και φοβούμενοι από την Διεύθυνση ότι ενδεχομένως ο τάδε να απεργήσει σίγουρα αν συμπέσουν απεργίες μέσα στις παννελήνιες, πολύ απλά είμαι εκτός!!

Εγώ λέω ότι 999% με έβγαλαν λόγω οικονομικών μέτρων λιτότητα και 0,5% λόγω ότι με ξέχασαν...ε αυτό το 0,5% ότι είμαι απεργός εμένα με εξοργίζει!!

ΦΑΚΕΛΩΜΑ δηλαδή.
Φτου τους!

Μπορείς να δηλώσεις οτι επιθυμείς να είσαι επιτηρητής. Κανονικά κάνουν κρα για να βρούνε επιτηρητές διότι κανείς δε θέλει - ειδικά φέτος. Έτσι θα λυθεί μάλλον και το μυστήριο...

Συμφωνώ απολύτως!!! Στην Β' Αθήνας, καθώς οι περισσότεροι δεν θέλουν να πάνε, θα καλέσουν τους νεότερους...

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 10, 2010, 08:40:20 μμ »
Στο σχολείο μου πάντως κάλεσαν μόνο εμένα και μια ακόμη καθηγήτρια που είμασταν οι μόνες που απεργούσαμε. Μήπως μας εκδικούνται??? ;D

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 10, 2010, 09:01:05 μμ »
Το έχω αναφέρει και σε άλλο Θέμα αλλά είδα αμυδρές αντιδράσεις από τους συναδέλφους.
Είμαι ο μόνος από σχολείο 30 συναδέλφων σε Γυμνάσιο που δεν είμαι στην λίστα των επιτηρητών!!! (θα μου πείτε ότι την γλίτωσα έτσι;;)
Γιατί;;

Γιατί ίσως να είμαι ο μόνος που συμμετείχα σε όλες τις απεργίες και φοβούμενοι από την Διεύθυνση ότι ενδεχομένως ο τάδε να απεργήσει σίγουρα αν συμπέσουν απεργίες μέσα στις παννελήνιες, πολύ απλά είμαι εκτός!!

Εγώ λέω ότι 999% με έβγαλαν λόγω οικονομικών μέτρων λιτότητα και 0,5% λόγω ότι με ξέχασαν...ε αυτό το 0,5% ότι είμαι απεργός εμένα με εξοργίζει!!

ΦΑΚΕΛΩΜΑ δηλαδή.
Φτου τους!

Νομίζω πως εδώ κάνεις λάθος, κρίνοντας από τη δική μου περίπτωση βέβαια! Εγώ συμμετείχα σε όλες τις απεργίες αλλά με κάλεσαν! Να σου πω την αλήθεια...κι εγώ είχα σκεφτεί ακριβώς αυτό που σκέφτηκες κι εσύ, ότι δηλ. δε θα με καλέσουν από φόβο μήπως απεργήσω μέσα στις πανελλαδικές. Λες τελικά να ισχύει αυτό που είπε πριν λίγο συνάδελφος και να θέλουν να ...με εκδικηθούν;  ;D Ξέρεις, θα κάνω 140 χλμ περίπου πήγαινε-έλα και η αποζημίωση είναι 7,5 ευρώ! Δεν είναι πολύ αστείο/γελοίο;;;; Μη στεναχωριέσαι και δες το σα ρεπό!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 07, 2011, 10:12:26 μμ »
Υπαρχει περιπτωση να καλεσουν εναν αναπληρωτη επιτηρητη, χωρις αυτος να εχει δηλωσει οτι το επιθυμει?
Και αν τον καλεσουν χωρις να το επιθυμει, μπορει ν'αρνηθει να παει?

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 07, 2011, 10:34:36 μμ »
Λογικά πρέπει να υπάρχει στο σχολείο ένα έντυπο όπου ο καθένας δηλώνει αν έχει κώλυμα συγγένεις ή κώλυμα συμμετοχής και εκεί δηλώνεις αν μπορείς να πας ή όχι.
Τώρα, κατά πόσο το υπολογίζουν δεν το ξέρω...

Εγώ είπα στον διευθυντή μου ότι έχω ιατρικό θέμα και δεν μπορώ να πάω και μου είπε "δήλωσε τώρα ότι μπορείς και το αλλάζουμε μετά ". Λέτε να με έπιασε κότσο???
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος antonis2200

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 07, 2011, 10:39:03 μμ »
Μαλλον..το χαρτι αυτο εφυγε προχτες για τα γραφεια για εγκριση απο τους προισταμενους!!τωρα θα σε αναγκασουν να πας στο εξεταστικο και να παρεις αδεια απο την επιτροπη του λυκειου η οποια σιγα μη σου δωσει αν εχουν ελλειψη επιτηρητων...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2011, 10:57:06 μμ από antonis2200 »

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 07, 2011, 10:52:48 μμ »
Ποτε δεν κατάλαβα γιατί να είναι σημαντική μόνο η συγγένεια καθηγητή με υποψήφιο και όχι και η απλή γνωριμία! αν δηλαδή είμαστε οικογενειακοί φίλοι, ή τον έχω ιδιαίτερο αυτό δεν μετράει; Δεν θα έπρεπε να το δηλώνουμε;
Απλά θέλω να δηλώσω ότι γνωρίζω παιδιά πολύ στενών οικογενειακών  φίλων σε όλα τα σχολεία του νομού, ώστε να μην πάω επιτηρητής!  :P

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 07, 2011, 11:15:20 μμ »
Μαλλον..το χαρτι αυτο εφυγε προχτες για τα γραφεια για εγκριση απο τους προισταμενους!!τωρα θα σε αναγκασουν να πας στο εξεταστικο και να παρεις αδεια απο την επιτροπη του λυκειου η οποια σιγα μη σου δωσει αν εχουν ελλειψη επιτηρητων...

Απο πού εφυγε το χαρτι? Αν εννοεις απο τα σχολεια, ο δικος μας διευθυντης δε μας εδωσε να συμπληρωσουμε κανενα εντυπο. Μονος του δηλωσε τα ονοματα των καθηγητων που μπορουν να πανε επιτηρητες? ??? Αρα, ο αναπληρωτης που κωλυεται πρεπει να επικοινωνησει κατευθειαν με το γραφειο για να τους ενημερωσει οτι του ειναι αδυνατη η επιτηρηση? (τουλαχιστον το Σαββατο, που ειναι η μερα του κωλυματος)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 07, 2011, 11:20:53 μμ »
Μπορεί να αρνηθεί κάποιος μόνο σε περίπτωση που μπορεί να το δικαιολογήσει επαρκώς (ας πουμε με επισημα ιατρικά έγγραφα απο δημόσιο νοσοκομείο).
Από κει και πέρα, αν κάποιος θέλει να μην πάει μια μέρα - και δη το σάββατο - μπορει να το δηλώσει στην λυκειακή επιτροπή και να ζητήσει απαλλαγή για τη συγκεκριμένη ημέρα.Νομίζω θα ειναι σχετικά εύκολο να πάρεις απαλλαγή για το σάββατο γιατί συνήθως, σφάζονται ποιός θα πρωτοπάει σάββατο καθώς πληρώνεται εξτρα.....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1157995
  • Σύνολο θεμάτων: 19192
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 378

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.212 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.