*

Αποστολέας Θέμα: Επιτηρητές Πανελληνίων  (Αναγνώστηκε 161288 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #56 στις: Απρίλιος 08, 2011, 09:23:47 μμ »
παιζει ρολο αν καποιος αναπληρωτης εχει τοποθετηθει σε λυκειο?υπαρχει περιπτωση να μην τον καλεσουν για επιτηρηση στις πανελλαδικες εξαιτιας του γεγονοτος αυτου?

συνήθως προτιμούν από τα γυμνάσια. Αν και φέτος που τα εξεταστικά κέντρα θα ειναι κοινά για ΓΕΛ και ΕΠΑΛ θα γινει γενική ανακατάταξη των επιτηρητών γιατί δε γινεται να επιτηρεις τους....μαθητές σου.

Αν δεν κάνω λάθος, αυτό συνέβη και πέρυσι.
Στο εξεταστικό κέντρο που επιτηρουσαμε έδιναν ταυτόχρονα ΕΠΑΛ και ΓΕΛ.
Και μαλιστα για πρώτη φορά είχαν πάρει καθηγητές  μονο από γυμνασιο!
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:51:44 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #57 στις: Απρίλιος 08, 2011, 09:57:57 μμ »
εννοώ ότι θα δίνουν ταυτόχρονα στο ίδιο εξεταστικό και οι μαθητές του ΓΕΛ και αυτοί του ΕΠΑΛ. Πέρισυ έδιναν διαφορετικές ώρες οι του ΓΕΛ (πρωί) και αργότερα οι του ΕΠΑΛ (μιλάμε για τα εσπερινά ΕΠΑΛ). Εκεί λοιπόν που ας πούμε ένα ΓΕΛ είχε 100 υποψήφιους, τώρα θα βρεθούν πχ, 170 (μαζί με τους ΕΠΑΛ) επομένως θες σχεδόν διπλάσιες αίθουσες, περίπου διπλάσιους επιτηρητές και βέβαια η μεγάλη σφαγή θα γίνει στο ποιός θα πρωτομπεί στη λυκειακή επιτροπή....έχουμε να ζήσουμε σκηνικά πάλι στη δ/νση..... 8) 8) 8)  )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #58 στις: Απρίλιος 09, 2011, 01:59:49 πμ »
Για επιτηρητής πρέπει να δηλώσω κάπου;

Eπίσης αν με πάρουν, τι ώρα πρέπει να είμαι κάθε πρωί και τι ώρα σχολάς;; Είσαι κλεισμένος μέσα σε ένα γραφείο και ούτε να καπνίσεις δεν μπορείς;

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #59 στις: Απρίλιος 09, 2011, 02:05:31 μμ »
Ερχονται από τη ΔΔΕ τα ονόματα των επιτηρητών στα σχολεια.
Καθε μερα θα πρεπει να εισαι γυρω στις 7.30 το πρωι στο σχολειο.
Μπορει να είσαι είτε μεσα σε αιθουσα και να επιτηρεις ή σε διαδρομο.
Αν είσαι σε αιθουσα μπορεις να αλλάξεις για 5 λεπτά με αυτον που είναι στο διαδρομο και να πας για ένα τσιγαρο!
Αρα δεν είναι τοσο τραγικα τα πράγματα.
Τελειώνεις όταν περάσει το τρίωρο της εξέτασης και παραδώσεις τα γραπτά των μαθητών στη λυκειακή επιτροπή, γυρω στις 12-12.30 (ίσως και νωρίτερα)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:51:44 »

Αποσυνδεδεμένος pame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #60 στις: Απρίλιος 12, 2011, 03:51:29 μμ »
Μπορώ να πάρω χαρτι από ιδιώτη γιατρό ή από κρατικό νοσοκομείο, ώστε να μην είμαι επιτηρητής στις πανελλήνιες;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #61 στις: Απρίλιος 12, 2011, 04:13:26 μμ »
κρατικό νοσοκομείο εννοείται!! αλλιως θα έπαιρναν όλοι χαρτί απο τον γιατρό τους ( τώρα παιρνουν μόνο αυτοί που έχουν κονέ στα δημόσια νοσοκομεία.... :P :P :P  )...αυτούς που εχουν πράγματι πρόβλημα τους ξέρουμε απο καιρό.

 Στη δ/νση αυτό το φαινόμενο το ζούμε κάθε χρόνο.... και θυμίζει πολύ τους μαθητές που όταν πανε Γ λυκείου θυμούνται να πάρουν πιστοποιητικό δυσλεξίας και να δώσουν προφορικά ως ειδική κατηγορία.

Σύμφωνοι, κάποιοι που έχουν όντως πρόβλημα αδικουνται με το σκεπτικό αυτό, αλλά αλήθεια, πώς γινεται να ειναι "συμπτωματικά" ασθενής τις μέρες των πανελλαδικών μια μεγάλη μερίδα των εκπ/κών;

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #62 στις: Απρίλιος 12, 2011, 05:00:53 μμ »
Το θέμα είναι ότι κάποιοι όντως αδικούνται γιατί η λαμογιά, η κουτοπονηριά και η λούφα των πολλών υπερνικούν.
έτσι αν κάποιος όντως είναι άρρωστος (δεν βλέπω καμία σύμπτωση εδώ έτσι;αν π.χ. αρρωστήσεο το παιδί του;) έχει ένα σωρό προβλήματα....γιατί σωρό οι αιτήσεις των συναδέλφων να απέχουν από τις επιτηρήσεις, ο καθένας για το λόγο του!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #63 στις: Απρίλιος 12, 2011, 05:09:58 μμ »
Το θέμα είναι ότι κάποιοι όντως αδικούνται γιατί η λαμογιά, η κουτοπονηριά και η λούφα των πολλών υπερνικούν.
έτσι αν κάποιος όντως είναι άρρωστος (δεν βλέπω καμία σύμπτωση εδώ έτσι;αν π.χ. αρρωστήσεο το παιδί του;) έχει ένα σωρό προβλήματα....γιατί σωρό οι αιτήσεις των συναδέλφων να απέχουν από τις επιτηρήσεις, ο καθένας για το λόγο του!!!

πράγματι αδικούνται αυτοί που πραγματικά το έχουν ανάγκη αλλά θα σου πω τι γίνεται:
οι περισσότεροι επικαλούνται το "δεν ξερω τι να κάνω με τα παιδιά μου και ποιός θα τα πάει σχολείο" οπότε εύλογα έρχεται η ερώτηση " και τον υπόλοιπο καιρό τι τα κάνετε;" - ιδιαίτερα όταν μιλάμε για "παιδιά" δεκαέξι χρονών που φοιτουν στο λύκειο!!
άλλοι πάλι λένε ότι "ΘΑ είναι άρρωστοι τις μέρες των πανελλαδικών" αλλά δεν έχουν κανένα πρόβλημα να βρίσκονται στο σχολείο τους κατά τις ενδοσχολικές εξετάσεις.....
όταν  κάποιος επικαλείται σοβαρό πρόβλημα υγείας του παιδιού του ( το οποίο είναι σεβαστό βέβαια) η λογική λέει ότι το κάνει ζητώντας άδεια για μια σειρά ημερών - όχι επιλεκτικά Δευτέρα-Τετάρτη- Παρασκευή που έχουμε πανελλαδικές και ζητώντας βέβαια απαλλαγή και όχι άδεια!!. Αν πάλι το πρόβλημα υγείας του παιδιού, το οποίο επικαλείται κάποιος, δεν ειναι τόσο σοβαρό ώστε να απαιτεί την συνεχή παρουσία του γονέα τότε πώς γίνεται και πάλι να μην τίθεται θέμα για τις υπόλοιπες μερες παρά μόνο για τις μέρες των πανελλαδικών;
όπως βλέπεις, η υπηρεσία σαφώς και έχει γίνει καχύποπτη σε αυτές τις αιτήσεις απαλλαγής ( και τις περισσότερες φορές όχι και άδικα).

αν θεωρείτε ότι ας πούμε η αποζημίωση είναι μικρή για την επιτήρηση, τότε γράψτε αιτήσεις απαλλαγής για ΑΥΤΟΝ ακριβώς τον λόγο. Αν μαζευτούν πολλές να τις στείλουμε στο υπουργείο - έτσι όμως, όταν ο καθένας επικαλείται ουσιαστικά το μακρύ του και το κοντό του, τι να σου κάνει και η διοίκηση; Αναγκαστικά κοντά στα ξερά θα καούν και τα χλωρά...δυστυχώς....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Ερωδιός

  • Επισκέπτης
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 12, 2011, 07:09:04 μμ »
 Κι αν συμπέσει να είσαι επιτηρητής τη μέρα που έχει λαϊκή στη γειτονιά σου, δίνουν απαλλαγή;  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #65 στις: Απρίλιος 12, 2011, 07:11:32 μμ »
Κι αν συμπέσει να είσαι επιτηρητής τη μέρα που έχει λαϊκή στη γειτονιά σου, δίνουν απαλλαγή;  :D :D :D

Γιατί, αυτός δεν είναι λόγος , και μάλιστα πολύ σοβαρός, για απαλλαγή;;; ;D ;D ;D
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #66 στις: Απρίλιος 12, 2011, 07:44:32 μμ »
Κι αν συμπέσει να είσαι επιτηρητής τη μέρα που έχει λαϊκή στη γειτονιά σου, δίνουν απαλλαγή;  :D :D :D

Γιατί, αυτός δεν είναι λόγος , και μάλιστα πολύ σοβαρός, για απαλλαγή;;; ;D ;D ;D

μπαααααααααα, παρα είναι λαϊκός αυτος ο λόγος....αν τύχει να χει ειδική έκπτωση η burberry's  ε τότε....όλο και κάτι μπορεί να γινει... :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #67 στις: Απρίλιος 13, 2011, 05:25:18 μμ »
Εγώ φέτος θα ξαναδώσω πανελλήνιες (μην ρωτάτε μετά απο πόσα χρόνια ;) ) και ο φίλος μου είναι μόνιμος στο σχολείο που είναι το εξεταστικό μου κέντρο.Σήμερα τους έδωσαν το χαρτί για να αιτιολογήσουν την απαλλαγή κ η γραμματέας του είπε να δηλώσει οτι είμαι σύζυγός του και γενικά εκείνη το πήρε πολύ ελαφριά το θέμα.Εμένα όμως με ''ζώνουν τα φίδια'' γιατί λογικά είναι επίσημο έγγραφο και αν του ζητήσουν αργότερα κανένα χαρτί ανησυχώ μήπως υπάρξει πρόβλημα.Πιστεύω οτι στην περίπτωσή μας - νομικά- δεν ισχύει το ασυμβίβαστο.Γνωρίζετε κάτι πάνω σε αυτή την περίπτωση? Για να το ρίξω λίγο στην πλάκα δεν μπορεί να με βοηθήσει και πολύ αν είναι παρών, κάνει καλλιτεχνικά ;)
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος solar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #68 στις: Απρίλιος 13, 2011, 06:52:18 μμ »
Καλησπέρα.Εγώ είμαι αναπληρωτής και την περίοδο των πανελληνίων δίνω εξετάσεις για το μεταπτυχιακό. Θα πρέπει ενημερώσω νωρίτερα,υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα?

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #69 στις: Απρίλιος 13, 2011, 08:32:45 μμ »
Καλησπέρα.Εγώ είμαι αναπληρωτής και την περίοδο των πανελληνίων δίνω εξετάσεις για το μεταπτυχιακό. Θα πρέπει ενημερώσω νωρίτερα,υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα?

Στο δικό μας σχολείο ήρθε σήμερα από τη ΔΔΕ ένα χαρτί στο οποιο δηλώσαμε αν έχουμε κάποιο κώλυμα για να συμμετέχουμε στις φετινές Πανελλήνιες.
Αν έρθει αντίστοιχο χαρτί και σ' εσας θα το δηλώσεις.Διαφορετικά καλό θα ήταν να πάρεις ένα τηλ στη ΔΔΕ και να τους το πεις , ωστε να μην μπει καν το όνομα σου στη λίστα των επιτηρητών.
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 504
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.