*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 79820 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #112 στις: Ιούλιος 04, 2009, 03:25:38 μμ »
'Απ'εξω απο τον χορό πολλά τραγούδια  ξέρουν' λέει μια παροιμία. Φαντάσου όταν δεν μπορείς εκ των πραγμάτων να...χόρεψεις...
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:31:27 »

Αποσυνδεδεμένος surviving innovation

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #113 στις: Ιούλιος 04, 2009, 04:16:40 μμ »
Παράθεση
εσυ ο κατοχος proficiency

Πιθανώς κάτι να παρανοήσατε. Αφού κάνετε τον κόπο να διαβάζετε όλες μου τις τοποθετήσεις (και με κολακεύει αυτό), κάντε τουλάχιστον την προσπάθεια να τις διαβάζετε προσεκτικότερα.

Διακρίνω μια προσπάθεια να υποβιβάσετε τη συζήτηση σε επίπεδο προσωπικής αντιπαράθεσης. Δικαιωμά σας, αλλά δεν θα ακολουθήσω.


Παράθεση
δεν επιτρέπεται σε high stakes exams όπως είναι αυτές του ΑΣΕΠ που καθορίζει την επιλογή των {καλύτερων} στην εκπαίδευση να γίνονται τετοια λάθη.

Πράγματι, δεν πρέπει να συμβαίνουν, αλλά είναι αναπόφευκτα (αφού είχατε καθηγητή τον Alderson, ξαναδιαβάστε το Language Test Construction and Evaluation γύρω στη σελ. 73). Από τη στιγμή που -κακώς- δεν υπάρχει χρόνος πριν την εξέταση για σωστό έλεγχο (ο φόβος γαρ μην τυχόν και διαρρεύσουν τα θέματα), είναι αναμενόμενο ότι θα χρειασθεί περισσότερος χρόνος για την post-hoc επεξεργασία τους. Εσείς όμως απαιτείτε να συμπιεστεί και αυτός ο χρόνος ώστε να ανακοινωθούν πιο γρήγορα τα αποτελέσματα. Αντιλαμβάνεστε γιατί αυτό είναι σε βάρος σας;

Παράθεση
είναι τόσο αναξιόπιστες οι συγκεκριμένες εξετάσεις


Μέχρι τώρα συζητούσαμε θέματα εγκυρότητας - αυτό από πού προέκυψε;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2009, 04:19:27 μμ από surviving innovation »

Αποσυνδεδεμένος surviving innovation

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #114 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:07:11 μμ »
Και κάτι άλλο, σε ό,τι αφορά "την θεση, τις γνωσεις, τις ικανοτητες και την δουλεια των αποφοιτων της αγγλικης". Ισχυρισθήκατε, κάποιες, ότι είναι απαράδεκτο να γίνονται λάθη στον ΑΣΕΠ. Σας επεσήμανα, με βιβλιογραφική παραπομπή, ότι κάτι τέτοιο είναι αναπόφευκτο. Ισχυρισθήκατε ότι τα λάθη αυτά αλλοιώνουν τα αποτελέσματα. Σας εξήγησα πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο, εφ' όσον γίνεται επεξεργασία των δεδομένων. Ισχυρισθήκατε πως τα λάθη πρέπει να ανακοινώνονται αυτόματα μετά το πέρας των εξετάσεων (!). Σας εξήγησα, πάλι με σχετική παραπομπή, πως κάτι τέτοιο είναι ανέφικτο και θα ήταν λάθος. Χρειάζεται, νομίζω, αρκετό θράσος μετά απ' όλα αυτά να ισχυρίζεστε πως "εμεις ξερουμε, ΟΧΙ ΕΣΥ".

Με κατηγορήσατε ότι χρησιμοποιώ τεχνάσματα του λόγου, εσείς που ψάχνετε να βρείτε αν δικαίωμα στο λάθος εχουν οι θεσμοί ή οι άνθρωποι. Με κατηγορήσατε ότι γράφω αυθαίρετα, όταν δεν έχετε προσκομίσει ούτε ένα στοιχείο που να επυρρώνει τους δικούς σας ισχυρισμούς. Με κατηγορήσατε ότι είμαι απόλυτος, εσείς που αλλού γράφετε πως "4-5 κουφές ερωτήσεις δεν θα απαντήθηκαν απο κανένα". Με κατηγορήσατε ότι γίνομαι ερειστικός, εσείς που έχετε γεμίσει τις σελίδες αυτές με χαρακτηρισμούς όπως 'χοντροκ...α'. Είστε έκθετες στα μάτια κάθε σοβαρού αναγνώστη, και δεν έχετε ανάγκη από εμένα να αμφισβητώ 'τη θέση, τη γνώση και τις ικανότητές σας'

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #115 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:07:37 μμ »
αγαπητε μου surviving innovation, δεν κανω εγω τον κοπο να  ψαχνω τα μηνυματα σου για να τα διαβαζω, απλα....εσυ εισαι παντου, σε καθε θεμα, σε καθε συζητηση. εχεις γνωμη για τον καθενα κ το οτιδηποτε, κατι που λογικα θα θεωρουσα ενα πολυ μεγαλο πλεονεκτημα αν δεν σε χαρακτηριζε παντα αυτο το υπεροπτικο και αλλαζονικο υφος. Κι οσο γι'αυτο που ανεφερες, δεν προσπαθω εγω να δημιουργησω καμια προσωπικη αντιπαραθεση μαζι σου, ειναι προφανες οτι εσυ εχεις προσωπικη αντιπαραθεση με ολους τους κατοχους πτυχιου αγγλικης.
 Συναδελφε Ahunter μαλλον δεν εχεις καταλαβει οτι ο surviving innovation δεν εχει συμμετασχει στον διαγωνισμο του ΑΣΕΠ αλλα εργαζεται στον ιδιωτικο τομεα αφου δεν ειναι κατοχος καποιου πτυχιου πανεπιστημιου (χωρις να τον υποτιμω και χωρις να αποκλειω οτι ειναι πολυ καλος στην δουλεια του, για να μην παρεξηγηθω κιολας)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:31:27 »

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #116 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:15:27 μμ »
Και κάτι άλλο, σε ό,τι αφορά "την θεση, τις γνωσεις, τις ικανοτητες και την δουλεια των αποφοιτων της αγγλικης". Ισχυρισθήκατε, κάποιες, ότι είναι απαράδεκτο να γίνονται λάθη στον ΑΣΕΠ. Σας επεσήμανα, με βιβλιογραφική παραπομπή, ότι κάτι τέτοιο είναι αναπόφευκτο. Ισχυρισθήκατε ότι τα λάθη αυτά αλλοιώνουν τα αποτελέσματα. Σας εξήγησα πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο, εφ' όσον γίνεται επεξεργασία των δεδομένων. Ισχυρισθήκατε πως τα λάθη πρέπει να ανακοινώνονται αυτόματα μετά το πέρας των εξετάσεων (!). Σας εξήγησα, πάλι με σχετική παραπομπή, πως κάτι τέτοιο είναι ανέφικτο και θα ήταν λάθος. Χρειάζεται, νομίζω, αρκετό θράσος μετά απ' όλα αυτά να ισχυρίζεστε πως "εμεις ξερουμε, ΟΧΙ ΕΣΥ".

Με κατηγορήσατε ότι χρησιμοποιώ τεχνάσματα του λόγου, εσείς που ψάχνετε να βρείτε αν δικαίωμα στο λάθος εχουν οι θεσμοί ή οι άνθρωποι. Με κατηγορήσατε ότι γράφω αυθαίρετα, όταν δεν έχετε προσκομίσει ούτε ένα στοιχείο που να επυρρώνει τους δικούς σας ισχυρισμούς. Με κατηγορήσατε ότι είμαι απόλυτος, εσείς που αλλού γράφετε πως "4-5 κουφές ερωτήσεις δεν θα απαντήθηκαν απο κανένα". Με κατηγορήσατε ότι γίνομαι ερειστικός, εσείς που έχετε γεμίσει τις σελίδες αυτές με χαρακτηρισμούς όπως 'χοντροκ...α'. Είστε έκθετες στα μάτια κάθε σοβαρού αναγνώστη, και δεν έχετε ανάγκη από εμένα να αμφισβητώ 'τη θέση, τη γνώση και τις ικανότητές σας'
για να καταλαβεις ποσο αλλαζονικος εισαι, σε ολο σου τον γραπτο λογο εμεις ειμαστε αυτοι που "ισχυριζομαστε" κι εσυ αυτος που μας "εξηγει". εμεις ειμαστε αυτοι που σε "κατηγορουμε" κι εσυ αυτος που μας "αμφισβητει". Αυτο πιστευω αντικατροπτιζει την πραγματικοτητα

Αποσυνδεδεμένος surviving innovation

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #117 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:36:36 μμ »
Και πάλι αποφεύγετε την ουσία όσων γράφω αναλισκόμενη σε ad hominem αιτιάσεις. Αν όμως θεωρείτε πως η αντιδιαστολή του 'εμείς-εσύ' καταδεικνύει κάτι, ξαναδιαβάστε τα προηγούμενα μηνύματα. Η πρώτη φορά που απαντά το ζεύγμα αυτό είναι στο σχόλιό σας "εμεις ξερουμε, ΟΧΙ ΕΣΥ". Όσο για τις εικασίες σας σχετικά με το που και αν ολοκλήρωσα τις πτυχιακές μου σπουδές, δεν είναι άξιες σχολιασμού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2009, 05:43:01 μμ από surviving innovation »

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #118 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:58:11 μμ »
Ν' αγιάσει το στόμα σας βρε παιδιά  ;D ;D ;D

Έλεγα κι εγώ τι απωθημένα έχει ο εν λόγω κύριος που περιφέρεται από topic σε topic και κρίνει τους πάντες με ύφος δέκα καρδιναλίων. :o :o
Μπράβο που τον ξεμπροστιάσατε!!!!!!! ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #119 στις: Ιούλιος 04, 2009, 06:04:30 μμ »
Και πάλι αποφεύγετε την ουσία όσων γράφω αναλισκόμενη σε ad hominem αιτιάσεις. Αν όμως θεωρείτε πως η αντιδιαστολή του 'εμείς-εσύ' καταδεικνύει κάτι, ξαναδιαβάστε τα προηγούμενα μηνύματα. Η πρώτη φορά που απαντά το ζεύγμα αυτό είναι στο σχόλιό σας "εμεις ξερουμε, ΟΧΙ ΕΣΥ". Όσο για τις εικασίες σας σχετικά με το που και αν ολοκλήρωσα τις πτυχιακές μου σπουδές, δεν είναι άξιες σχολιασμού.
Το οτι δεν προσπαθω να κανω επιδειξη των γνωσεων μου οπως κανεις εσυ για να δειξεις και να αποδειξεις δεν σημαινει οτι αποφευγω την ουσια. Και ναι, το ειπα και θα το ξαναπω, εμεις διαγωνιστηκαμε στον διαγωνισμο του ΑΣΕΠ, εμεις περασαμε απο ολη αυτη την ψυχρολουσια της καθυστερησης- αναμονης- ανακοινωσης-διορθωσης κτλ κτλ τκλ οποτε μονο εμεις μπορουμε να γνωριζουμε και ολα αυτα που λες εσυ ειναι λογια λογια λογια
ΑHunter I couldn't agree more..Aληθεια ρε παιδια, για να γυρισουμε και στην ουσια των πραγματων και να τερματισουμε τις ασημαντες αντιπαραθεσεις, λετε να τα βγαλουν τα αποτελεσματα την Πεμπτη? Πως θα γινει να περιμενουμε αλλες τοσες μερες?

Αποσυνδεδεμένος surviving innovation

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #120 στις: Ιούλιος 04, 2009, 06:13:42 μμ »
Παράθεση
Μιλάω γενικά για τις εξετάσεις και δεν αναφέρομαι στη διόρθωση τους.

Λυπάμαι που το λέω, όχι μόνο δεν απαντά σε αυτό που σας ρώτησα, αλλά είναι και είναι εντελώς αντιφατικό. Η αξιοπιστία εξ ορισμού αφορά τη διόρθωση και μόνο αυτή! Ειναι σαφές ότι έχετε δεν έχετε αποσαφηνίσει τη διαφορά εγκυρότητας / αξιοπιστίας. Αλήθεια τη βιβλιογραφία που σας έδωσε ο Alderson, κάνατε τον κόπο να τη διαβάσετε; Έτσι, για ποικιλία, μπορείτε να το διαβάσετε τα κεφάλαια 4-5 του Language Testing for Language Teachers του Hughes, που είναι και εισαγωγικού επιπέδου. Η έστω το παράρτημα του ΚΕΠΑ, που είναι διαθέσιμο στο internet.

Παράθεση
Εχω την αίσθηση οτι έχεις πάρει δυο βιβλία που τα έμαθες απ έξω και μεταφράζεις τους ορους ενα προς ενα

Αισθησή σας. Ομολογώ πως ούτε και εσείς με έχετε πείσει για την κατάρτισή σας. Δεν είναι κακό αυτό.

Όσο για τα αναξιοπρεπή σας σχόλια, χαρακτηρίζουν περισσότερο εσάς παρά εμένα. Είναι πάντως σαφές ότι η συζήτηση αυτή έχει πάψει να είναι χρήσιμη, και σας παρασύρει σε λεκτικές εκτροπές που δε σας κολακεύουν. Ας αποχωρήσω λοιπόν εγώ, και ας σας δώσω τη χαρά ότι θα έχετε τον τελευταίο λόγο. Εκμεταλλεύθείτε την ευκαιρία αυτή και προσπαθήστε να γράψετε κάτι χρήσιμο και όχι τις συνήθεις σας ασχήμιες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2009, 06:22:59 μμ από surviving innovation »

Αποσυνδεδεμένος evi_poly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #121 στις: Ιούλιος 04, 2009, 10:02:02 μμ »
Πραγματικά είναι πολύ κρίμα τόση κακία...και χωρίς να υπάρχει λόγος και αιτία! επειδή δηλαδή εκφράσαμε κάποια παράπονα για την καθυστέρηση ρε παιδιά έπεσε να μας φάει ο άνθρωπος!! κι εγώ με τη σειρά μου εύχομαι σε όλους καλά αποτελέσματα και να τελειώσει επιτέλους το μαρτύριο της αναμονής!! δε βοηθάει και ο καιρός να πάμε θάλασσα να ξεχαστούμε!!!  8) :-\
I've learned that everyone wants to reach the top of the mountain, but all the happiness and growth occurs while you are climbing it..

Αποσυνδεδεμένος per

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #122 στις: Ιούλιος 04, 2009, 10:19:07 μμ »
Για παρηγοριά... μένουν 7 ειδικότητες και η δική μου θα είναι τελευταία! Μου είπε ότι μάλλον δεν έχει τελειώσει ακόμα η διόρθωσή τους! Η αγγλική φιλολογία έχει πιθανότητες να βγει και αυτή την εβδομάδα, είδατε τύχη;; Κοντός ψαλμός...

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #123 στις: Ιούλιος 05, 2009, 10:23:41 πμ »
'Surprising Masturbation' απέσυρα τα μηνυματα που αναφέρονται σε σενα διότι η περιπτωση σου χαρακτηριζεται σοβαρη και αφορα τους γιατρους και την επιστημη
και οχι τον κλάδο ΠΕ 06 του οποιου και δεν είσαι μέρος.

Η αλήθεια ειναι οτι μεχρι τη Πέμπτη σιγουρα θα τα εχουμε να δούμε που βαδίζουμε.  ;)

Υπομονή κ καλή επιτυχία συνάδελφοι

ENJOY THE WEEKEND

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #124 στις: Ιούλιος 05, 2009, 11:55:50 πμ »
'Surprising Masturbation' απέσυρα τα μηνυματα που αναφέρονται σε σενα διότι η περιπτωση σου χαρακτηριζεται σοβαρη και...

ENJOY THE WEEKEND
καλο!!!
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος klot67

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #125 στις: Ιούλιος 05, 2009, 03:34:03 μμ »
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!!Κουράγιο αδέλφια,όπου να 'ναι τελειώνουν τα βάσανά μας.Εύχομαι σε όλους καλά αποτελέσματα και ψηλά το κεφάλι! :D :D :D :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161505
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 448

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.