*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες  (Αναγνώστηκε 114716 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 05, 2009, 02:20:48 μμ »
είχα ήδη πάρει τηλέφωνο όταν έστειλα το μήνυμα..όμως δεν με διαφώτισαν .. μου είπαν να βάλω ό τι θέλω ,, γιατί ό τι και να μου πουν ισχύει για την περασμένη χρονιά (πάει- πέρασε) και δεν μπορούμε να ξέρουμε ότι θα προκύψει ο ίδιος αριθμός ωρομισθίων για το προσεχές έτος..μάλιστα ήταν μαθηματικός αυτός που μου μίλησε και είπε πως όταν είχε βρεθεί στη θέση μου πάλια να επιλέξει για ωρομίσθιος , λόγω ειδικότητας τα υπολόγιζε πολύ καλύτερα (με στατιστικά κλπ) αλλά παρόλ' αυτά δεν έβγαζε καμιά ακρη..ο Θεός βοηθός..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:34:32 »

Αποσυνδεδεμένος ntana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 02, 2009, 03:31:22 μμ »
Στη δυτικη Ελλαδα εχω ελπιδες για ωρομισθια με 17.2 μορια??? Ας με βοηθησει καποιος!!!

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #86 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:26:10 μμ »
Έχεις πολλές ελπίδες για ωρομισθία στη Δυτ.Ελλάδα.Να ρωτήσω κ εγώ με τη σειρά μου:με 60,12 καθαρό βαθμο στον προηγούμενο ΑΣΕΠ και 64,69 σε αυτόν τι πιθανότητε για ωρομισθία έχω στην Αττική;

Αποσυνδεδεμένος ntana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #87 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:37:01 μμ »
Έχεις πολλές ελπίδες για ωρομισθία στη Δυτ.Ελλάδα.Να ρωτήσω κ εγώ με τη σειρά μου:με 60,12 καθαρό βαθμο στον προηγούμενο ΑΣΕΠ και 64,69 σε αυτόν τι πιθανότητε για ωρομισθία έχω στην Αττική;
Απ'ο,τι βλεπω η βαση στην Αττικη ειναι γυρω στα 15 μορια και εσυ εχεις 12,25. Οποτε λιγο δυσκολο εκτος και αν αυξησουν τον αριθμο των ωρομισθιων...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:34:32 »

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #88 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:43:53 μμ »
Σ'ευχαριστώ happykar...

Αποσυνδεδεμένος zena0301

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, πε02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #89 στις: Ιούλιος 02, 2009, 07:08:24 μμ »
πείτε μου και μένα, αν έχετε την καλοσύνη, με 16 περίπου μόρια είναι πιθανή  η ωρομισθία από την αρχή της χρονιάς στην περιφέρεια Κρήτης? :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος tropicana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #90 στις: Ιούλιος 02, 2009, 07:27:51 μμ »
απ οσο ξερω καπου εκει κυμαινεται η κρητη 15-16.το ειχα ρωτησει γιατι και εγω φετος κρητη δηλωσα ωρομισθια ενω μεχρι τωρα ημουν στερεα..τωρα για το αν θα εισαι απο την αρχη της χρονιας αυτο δεν το γνωριζω..

Αποσυνδεδεμένος zena0301

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, πε02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #91 στις: Ιούλιος 02, 2009, 07:35:50 μμ »
ευχαριστώ tropicana!!!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #92 στις: Ιούλιος 02, 2009, 07:59:53 μμ »
αχ συναδελφοι μου κανατε την καρδια περβολι τωρα...και γω κρητη ειμαι με 15 μορια...εχω πιθανοτητες για ωρομισθια για φετος????αχ πειτε μου γιατι δεν τα ξερω :-\

Αποσυνδεδεμένος tropicana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #93 στις: Ιούλιος 02, 2009, 08:16:08 μμ »
το καλυτερο θα ηταν να απευθυνθεις στην αντιστοιχη δευτεροβαθμια που σε ενδιαφερει..εγω δεν το ψαχνω γιατι με 19,9 μορια φετος τη θεωρω σιγουρη την ωρομισθία..

Αποσυνδεδεμένος filosfilisvi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #94 στις: Ιούλιος 02, 2009, 08:17:45 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω, εφόσον γνωρίζει κάποιος, τις πιθανότητες εργασίας με 15 μόρια, στην Περιφέρεια Θεσσαλίας. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #95 στις: Ιούλιος 02, 2009, 08:35:50 μμ »
Προσωπική μου άποψη, αλλά νομίζω όπως το σκέφτομαι ότι δεν κάνω λάθος... πείτε μου κι σείς τη γνώνη σας.
Λοιπόν, ανεξάρτητα από τους βαθμούς του τελευταίου διοριστεου από ΑΣΕΠ, ανεξαρτητα από το τι θα γίνει τελικά με τους ΟΑΕΔίτες, πιστεύω ότι ούτως ή άλλως η βάση θα ανεβεί κατα 2,5 μόρια μόνο και μόνο γιατί αυτή τη χρόνια τα μόρια των ΑΣΕπιτών θα προέρχονται από τους 2 τελευταίους ΑΣΕΠ, στους οποιους η βάση είναι το 55. Ενώ μέχρι πέρυσι οι 2 τελευταίοι ΑΣΕΠ είχαν βάση ο ένας του 2007 55 μόρια, αλλά του 2005 είχε 60 μόρια. Ἀρα αυτό δεν μας κάνει αμέσως-αμέσως άνοδο 2,5 μόρια (επειδή του προτελευταίου ΑΣΕΠ υπολογίζονται στο μισό);
Υπολογίστε τώρα και την άνοδο που θα υπάρξει λόγω των μειωμένων διορισμών από τον τελευταίο ΑΣΕΠ, μόνο 480 θέσεις, δε θα είναι 2 μοριάκια τουλάχιστον; (με το πιο αισιόδοξο σενάριο, λογικά θα είναι παραπάνω)
Ο Αρίστος είναι πιο αισιόδοξος από μένα, με βάση όσα έχει πει σε άλλο σημείο, υποστηρίζοντας ότι θα πάρει φέτος περισσότερους αναπληρωτές και άρα η βάση δε θα έχει ιδιαίτερη ανοδο... αλλά προσωπικά δε συμμερίζομαι την αισιοδοξία του, ειδικά αν μπουν και οι ΟΑΕΔιτες στο παιχνίδι.
Εν ολίγοις δηλ. υπολογίζω σίγουρα 4 μόρια τουλάχιστον πάνω. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι τα έχω σκεφτεί πολύ λογικά τα πράγματα... εσείς τι λέτε;

Επειδή δεν άντεξα να μελετήσω τα αποτελέσματα και απλά είδα πώς έγραψα, μπορεί κάποιος να μου πει αν πιστεύει ακόμα ότι θα ισχύσει κάτι τέτοιο;Δηλαδή με 10,88 μόρια να μην ελπίζω για ωρομίσθια στα Δωδεκάνησα;Olgalia, τι λες κι εσύ;

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #96 στις: Ιούλιος 02, 2009, 08:37:04 μμ »
Vania, με 15 μόρια είναι σίγουρη η ωρομισθία στην Κρήτη...με κάλεσαν ήδη από το Νοέμβριο με τα ίδια μόρια...Ετοιμάσου! :D

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #97 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:06:07 μμ »
Προσωπική μου άποψη, αλλά νομίζω όπως το σκέφτομαι ότι δεν κάνω λάθος... πείτε μου κι σείς τη γνώνη σας.
Λοιπόν, ανεξάρτητα από τους βαθμούς του τελευταίου διοριστεου από ΑΣΕΠ, ανεξαρτητα από το τι θα γίνει τελικά με τους ΟΑΕΔίτες, πιστεύω ότι ούτως ή άλλως η βάση θα ανεβεί κατα 2,5 μόρια μόνο και μόνο γιατί αυτή τη χρόνια τα μόρια των ΑΣΕπιτών θα προέρχονται από τους 2 τελευταίους ΑΣΕΠ, στους οποιους η βάση είναι το 55. Ενώ μέχρι πέρυσι οι 2 τελευταίοι ΑΣΕΠ είχαν βάση ο ένας του 2007 55 μόρια, αλλά του 2005 είχε 60 μόρια. Ἀρα αυτό δεν μας κάνει αμέσως-αμέσως άνοδο 2,5 μόρια (επειδή του προτελευταίου ΑΣΕΠ υπολογίζονται στο μισό);
Υπολογίστε τώρα και την άνοδο που θα υπάρξει λόγω των μειωμένων διορισμών από τον τελευταίο ΑΣΕΠ, μόνο 480 θέσεις, δε θα είναι 2 μοριάκια τουλάχιστον; (με το πιο αισιόδοξο σενάριο, λογικά θα είναι παραπάνω)
Ο Αρίστος είναι πιο αισιόδοξος από μένα, με βάση όσα έχει πει σε άλλο σημείο, υποστηρίζοντας ότι θα πάρει φέτος περισσότερους αναπληρωτές και άρα η βάση δε θα έχει ιδιαίτερη ανοδο... αλλά προσωπικά δε συμμερίζομαι την αισιοδοξία του, ειδικά αν μπουν και οι ΟΑΕΔιτες στο παιχνίδι.
Εν ολίγοις δηλ. υπολογίζω σίγουρα 4 μόρια τουλάχιστον πάνω. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι τα έχω σκεφτεί πολύ λογικά τα πράγματα... εσείς τι λέτε;

Επειδή δεν άντεξα να μελετήσω τα αποτελέσματα και απλά είδα πώς έγραψα, μπορεί κάποιος να μου πει αν πιστεύει ακόμα ότι θα ισχύσει κάτι τέτοιο;Δηλαδή με 10,88 μόρια να μην ελπίζω για ωρομίσθια στα Δωδεκάνησα;Olgalia, τι λες κι εσύ;

Επειδή τελικά η βάση του ΑΣΕΠ έπεσε, ίσως δεν υπάρξει άνοδος από κει. Αλλά πιστεύω ότι σίγουρα θα ισχύσει το 2,5 μόρια πάνω λόγω της βάσης 55 του ΑΣΕΠ για 2η χρονιά. Αν φυσικά αυξηθούν οι προσλήψεις των αναπληρωτών η βάση θα πέσει, εννοείτε. Για την ωρομισθία όμως είναι πιο δύσκολο να προβλέψει κανείς, γιατί δεν μπορούμε να ξέρουμε τις ανάγκες κάθε περιφέρειας που θα προκύψουν τη νέα χρονιά, ούτε αν το υπουργείο κάνει τσιγκουνιές και προτιμήσει να προσλάβει ωρομίσθιους αντί για αναπληρωτές. Νομίζω πάντως, ότι για τα Δωδεκάνησα που ενδιαφέρεσαι, η βάση κάπου εκεί κυμάνθηκε φέτος, οπότε έχεις ελπίδες για ωρομίσθιος εκεί. Λογικά μέσα στις επόμενες βδομάδες θα βγουν και οι πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθιων, οπότε θα ξέρουμε καλύτερα.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 717
Σύνολο: 718

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.