*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες  (Αναγνώστηκε 114894 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ciara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #112 στις: Ιούλιος 04, 2009, 01:14:48 μμ »
γνωριζει κανεις αν με 12.5 μορια εχω πιθανοτητες για ωρομισθια στα ιονια νησια?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:06:48 »

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #113 στις: Ιούλιος 04, 2009, 01:41:04 μμ »
Όσα άτομα, όπως εσύ και η Βάνια, είστε ακριβώς στο όριο της ωρομισθίας, κυνηγήστε να πάρετε ώρες στην ΠΔΣ.
Με τα μόρια της ΠΔΣ, όσο λίγα και να είναι, θα ανέβετε σειρά, οπότε τη 2η χρονιά θα είστε σίγουρα ωρομίσθιοι στο πρωινό προγραμμα. Μην αφήσετε τους βυσματίες που δε δίνουν ΑΣΕΠ, αλλά μαζεύουν όμως καθαρά μόρια προϋπηρεσίας από την ΠΔΣ, να σας παίρνουν τις ώρες που είναι σωτήριες για σας. Πάτε στη β/θμια, ουρλιάξτε, απειλείστε, κάντε τα λαμπογυαλο  αν χρειαστεί. Έχω γίνει έξαλλη με αυτά που βλέπω, άτομα που δε σκέφτονται καν να δώσουν ΑΣΕΠ, παίρνουν 10ωρα στην ΠΔΣ και σε μας, που τις χρειαζόμαστε τόσο πολύ, δε δίνουν τίποτα ή δίνουν ένα 4ωρο κι αυτό με χίλια βάσανα.
Και τι, δηλαδή πιστεύεις ότι αν πάω και ουρλιάξω θα μου δώσουν ώρες;;;Γιατί να μην τις δώσουν σε κάποιον που θα τους εξασφαλίσει και μια γνωριμία με πολιτικό;Εγώ πέρσι , έχοντας μια γνωστή καθηγήτρια, θεώρησα ότι μπορεί να μου δώσουν κανά δυο ώρες.Μετά από καιρό , μου είπε ότι υπάρχει μια κενή θέση αλλά περιμένουνη πολιτικό μέσον!ΕΛΕΟΣ!!!Αχ!Οι βυσματούχοι παίρνουν δεκάωρα π.δ.σ.Μια κοπέλα έμενα κανονικά στην πολη της και επικαλούμενη το απαγορευτικό, δεν πατούσε ποτέ στο νησάκι όπου είχε τις ώρες!!!Μάλιστα, όταν είχε καλό καιρό που έβγαζε μάτι, έπαιρνε τηλέφωνο και ρωτούσε:"Θα έρθουν τα παιδιά;Να έρθω;"Μέχρι και τους μόνιμους είχε εκνευρίσει!

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #114 στις: Ιούλιος 04, 2009, 01:42:13 μμ »
Πάντως το να είσαι ωρομίσθιος δεν είναι καλύτερο από άποψη μορίων, από το να έχεις ίδιες ώρες σε π.δ.σ;

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #115 στις: Ιούλιος 04, 2009, 02:41:27 μμ »
Όχι είναι ακριβώς το ίδιο. δηλ 10 ώρες ΠΔΣ και 10 ώρες ωρομισθίας σε πρωινό πρόγραμμα σου δίνουν τα ίδια μόρια και με το 1/5 της κούρασης. Απλώς δεν παίρνεις 10 ώρες στην ΠΔΣ αν δεν έχεις γνωστό, όπως σωστά είπες, εγώ που φώναξα και γκρίνιαξα ένα 4ωρο κατάφερα να πάρω στου διαόλου τη μάνα, πιο μακριά δεν είχε να με στείλουν.
Τσαντίζομαι όμως, γιατί γνώρισα εκεί άτομα με 10ωρα που δεν έχουν δώσει ΑΣΕΠ και δεν σκοπεύουν να δώσουν. Ως γνωστόν στην ειδικότητά μας πρέπει να κάνεις 10 χρόνια ΠΔΣ για να μαζέψεις μόνο από κει μόρια για αναπληρωτής. Κι εκνευρίζομαι που αυτά τα άτομα στερούν από μας, που μπαίνουμε στη διαδικασία του ΑΣΕΠ, αυτά τα τόσο πολύτιμα μόρια. Πάλι καλά που στη δική μας β/θμια ο διευθυντής απαίτησε να μην πάρει κανείς 10 ώρες, αλλά 8 το ανωτατο, κι έτσι κάτι έμεινε και για μας τους καημένους.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:06:48 »

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #116 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:49:52 μμ »
Παιδιά να ρωτήσω λίγο τι παίζει με την ωρομισθία και τι πρέπει να κάνω, γιατί μου είπε ένας φίλος μου μαθηματικός (ωρομίσθιος) ότι μπορούν να με πάρουν για 10 πχ ώρες να πάω και εκεί να μου πουν ότι με χρειάζονται για ένα μήνα. Τι γίνεται;;;

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #117 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:53:54 μμ »
αν είναι δυνατόν!δεν νομίζω ότι γίνονται αυτά!

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #118 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:56:44 μμ »
Γίνεται αυτό
Εμένα μου το έκαναν φέτος 2 φορές
Την πρώτη φορά μου το ανακοίνωσαν μετά απο 2 εβδομάδες , αλλά στο δεύτερο σχολείο που πήγα το ήξερα απο την πρώτη ημέρα οτι θα παω για ένα μήνα  μόνο

Αποσυνδεδεμένος resquer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #119 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:57:23 μμ »
Moυ εχει τυχει το ιδιο,γιατι το απεκρυψε ο διευθυντης του σχολειου προκειμενου να δεχτω να παω ωρομισθιος.Εξαρταται απο εσενα αν θα δεχτεις.Προσωπικα αρνηθηκα οταν πηγα στο σχολειο πρωτη μερα και μου το μαρτυρησε ενας συναδελφος που με λυπηθηκε.Οπως πηγα ετσι γυρισα.

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #120 στις: Ιούλιος 04, 2009, 06:02:21 μμ »
Αν ενημερώσουν για το χρονικό διάστημα που  θέλουν  έναν ωρομίσθιο έχει καλά.

Στην αρχή είχα κληθει για ολη την χρονιά, το είχα ρωτήσει μάλιστα και μου το επιβεβαίωσαν, αλλά στην πορεία άλλαξαν τα δεδομένα


Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #121 στις: Ιούλιος 04, 2009, 06:04:32 μμ »
Αν ενημερώσουν για το χρονικό διάστημα που  θέλουν  έναν ωρομίσθιο έχει καλά.

Στην αρχή είχα κληθει για ολη την χρονιά, το είχα ρωτήσει μάλιστα και μου το επιβεβαίωσαν, αλλά στην πορεία άλλαξαν τα δεδομένα



Δηλαδή;  ???
Επέστρεψε ο συνάδελφος που αντικαθιστούσες;  ???
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #122 στις: Ιούλιος 04, 2009, 06:09:43 μμ »
Πήραν 2 ωρομίσθιους.Ηταν κενό σε ΕΠΑΛ

Ξεκινήσαμε με την προοπτική για ολη την χρονιά και στην πορεία καταργήθηκε το τμήμα της Γ΄Πανελληνίων
Ετσι μειώθηκαν οι ώρες και τις υπόλοιπες τις έδωσαν σε αναπληρωτή

Βέβαια  επειδή ήμουνα πρώτη με τοποθέτησαν αμέσως σε άλλο κενό ( κενο μονίμου για ένα μήνα ) , ενω η άλλη συνάδελοφς απολύθηκε και μάλιστα για αυτές τις 2 εβδομάδες έχασε και το τρίμηνο βοήθημα  του οαεδ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2009, 06:11:30 μμ από vikoulaki »

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #123 στις: Ιούλιος 04, 2009, 07:33:06 μμ »
Αχ παιδιά δεν ξέρω...απελπίζομαι με αυτά που ακούω...συμβαίνει και στο δικό μας κλάδο λοιπόν...πώς να μαζέψεις τότε μόρια? Εγώ έλεγα μήπως με 15.5 μόρια που έχω από τον ΑΣΕΠ αν πχ με καλούσαν για μια χρονιά από την αρχή ωρομίσθια θα έπαιρνα περίπου 4 και ίσως ήλπιζα για τους τελευταίους στην αναπλήρωση τη δεύτερη χρονιά. Έτσι όμως δε γίνεται...

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #124 στις: Ιούλιος 04, 2009, 07:51:56 μμ »
Αχ παιδιά δεν ξέρω...απελπίζομαι με αυτά που ακούω...συμβαίνει και στο δικό μας κλάδο λοιπόν...πώς να μαζέψεις τότε μόρια? Εγώ έλεγα μήπως με 15.5 μόρια που έχω από τον ΑΣΕΠ αν πχ με καλούσαν για μια χρονιά από την αρχή ωρομίσθια θα έπαιρνα περίπου 4 και ίσως ήλπιζα για τους τελευταίους στην αναπλήρωση τη δεύτερη χρονιά. Έτσι όμως δε γίνεται...
Για ωρομίσθια εχεις πολλές πιθανότητες (εκτός αν έχει επιλέξει Αττική) .Το θέμα είναι ότι για να πλησιάσεις τα 4 μόρια και να φτάσεις έτσι τα 19 συνολικά, θα πρέπει να προσληφθείς ωρομίσθια αρχές Οκτώβρη.

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #125 στις: Ιούλιος 04, 2009, 07:55:09 μμ »
Αχ παιδιά δεν ξέρω...απελπίζομαι με αυτά που ακούω...συμβαίνει και στο δικό μας κλάδο λοιπόν...πώς να μαζέψεις τότε μόρια? Εγώ έλεγα μήπως με 15.5 μόρια που έχω από τον ΑΣΕΠ αν πχ με καλούσαν για μια χρονιά από την αρχή ωρομίσθια θα έπαιρνα περίπου 4 και ίσως ήλπιζα για τους τελευταίους στην αναπλήρωση τη δεύτερη χρονιά. Έτσι όμως δε γίνεται...
Για ωρομίσθια εχεις πολλές πιθανότητες (εκτός αν έχει επιλέξει Αττική) .Το θέμα είναι ότι για να πλησιάσεις τα 4 μόρια και να φτάσεις έτσι τα 19 συνολικά, θα πρέπει να προσληφθείς ωρομίσθια αρχές Οκτώβρη.

όχι syrrahm είμαι Στερεά, εδώ τα μόρια είναι αρκετά χαμηλά στην ωρομισθία γύρω στα 12. Το άγχος μου είναι μήπως τύχω σε σχολείο που με θέλουν για ένα μήνα όπως έλεγα πριν και πω όχι και μετά δε με ξανακαλέσουν...και πάνε τα μοριάκια...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162191
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 670
Σύνολο: 686

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.