*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες  (Αναγνώστηκε 114775 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #364 στις: Αύγουστος 30, 2009, 11:23:44 πμ »
Κάπου διάβασα ότι αν πας ωρομίσθιος και επιστρέψει ο καθηγητής τον οποίο αντικαθιστάς,σε παίρνουν στη ΔΔΕ ή σε γραφείο και απασχολείσαι εκεί για τις ώρες της σύμβασης.

Βάνια κοπέλα μου,ηρέμησε,είσαι σε πολύ καλύτερη θέση από πάρα πολλούς εδώ μέσα και είσαι πολύ μικρή σε ηλικία για να αγχώνεσαι έτσι.

Δεν γίνεται απ' όσο ξέρω, τουλάχιστον, με βάση τη νομοθεσία για τις σύμβασεις των ωρομισθίων( λήγει η σύμβαση τους αυτοδίκαια με τη λήξη της άδειας του καθηγητή που αντικαθιστούν). Πιθανότατα αν έχεις μέσο το διευθυντή της ΔΔΕ και θέλει να σε βολέψει ίσως.
δεν θελω να ειμαι αχαριστη αλλα περιμενα κατι καλυτερο και ετσι μου βγαινει αυτη η γκρινια... :-\
ειμαι ατομο που αντεχω το διαβασμα κι αλλα πολλα αλλα η αναμονη με σκοτωνει και η μη αναγνωριση των κοπων..
παντως αν ξερει γ κρητη ας μας πει γιατι θα σκασω...περυσι μεχρι ποιον αριθμο πηρανε εως το τελος του χρονου???ουφφφφ θα σκασω... ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:28:58 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #365 στις: Αύγουστος 30, 2009, 11:34:09 πμ »
Κάπου διάβασα ότι αν πας ωρομίσθιος και επιστρέψει ο καθηγητής τον οποίο αντικαθιστάς,σε παίρνουν στη ΔΔΕ ή σε γραφείο και απασχολείσαι εκεί για τις ώρες της σύμβασης.

Βάνια κοπέλα μου,ηρέμησε,είσαι σε πολύ καλύτερη θέση από πάρα πολλούς εδώ μέσα και είσαι πολύ μικρή σε ηλικία για να αγχώνεσαι έτσι.

Δεν γίνεται απ' όσο ξέρω, τουλάχιστον, με βάση τη νομοθεσία για τις σύμβασεις των ωρομισθίων( λήγει η σύμβαση τους αυτοδίκαια με τη λήξη της άδειας του καθηγητή που αντικαθιστούν). Πιθανότατα αν έχεις μέσο το διευθυντή της ΔΔΕ και θέλει να σε βολέψει ίσως.
δεν θελω να ειμαι αχαριστη αλλα περιμενα κατι καλυτερο και ετσι μου βγαινει αυτη η γκρινια... :-\
ειμαι ατομο που αντεχω το διαβασμα κι αλλα πολλα αλλα η αναμονη με σκοτωνει και η μη αναγνωριση των κοπων..
παντως αν ξερει γ κρητη ας μας πει γιατι θα σκασω...περυσι μεχρι ποιον αριθμο πηρανε εως το τελος του χρονου???ουφφφφ θα σκασω... ::)

Βάνια, πέρυσι στο Λασίθι πήραν τον τελευταίο με 10 και κάτι μόρια. Οπότε τσέκαρε τους περσινούς πίνακες των ωρομισθίων να δεις τι θέση είχαν περίπου τα άτομα με αυτά τα μόρια. Βέβαια πιστεύω ότι θα υπάρχει μια ελαφρά άνοδος στη βάση φέτος.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #366 στις: Αύγουστος 30, 2009, 11:37:31 πμ »
Κάπου διάβασα ότι αν πας ωρομίσθιος και επιστρέψει ο καθηγητής τον οποίο αντικαθιστάς,σε παίρνουν στη ΔΔΕ ή σε γραφείο και απασχολείσαι εκεί για τις ώρες της σύμβασης.

Βάνια κοπέλα μου,ηρέμησε,είσαι σε πολύ καλύτερη θέση από πάρα πολλούς εδώ μέσα και είσαι πολύ μικρή σε ηλικία για να αγχώνεσαι έτσι.

Δεν γίνεται απ' όσο ξέρω, τουλάχιστον, με βάση τη νομοθεσία για τις σύμβασεις των ωρομισθίων( λήγει η σύμβαση τους αυτοδίκαια με τη λήξη της άδειας του καθηγητή που αντικαθιστούν). Πιθανότατα αν έχεις μέσο το διευθυντή της ΔΔΕ και θέλει να σε βολέψει ίσως.
δεν θελω να ειμαι αχαριστη αλλα περιμενα κατι καλυτερο και ετσι μου βγαινει αυτη η γκρινια... :-\
ειμαι ατομο που αντεχω το διαβασμα κι αλλα πολλα αλλα η αναμονη με σκοτωνει και η μη αναγνωριση των κοπων..
παντως αν ξερει γ κρητη ας μας πει γιατι θα σκασω...περυσι μεχρι ποιον αριθμο πηρανε εως το τελος του χρονου???ουφφφφ θα σκασω... ::)

Τελικά τσέκαρα τον περσινό πίνακα και όντως έχεις δίκιο, η σειρά δεν είναι σωστή γιατί έχουν αφαιρεθεί όλοι. Άρα θα πρέπει κάποιος που ξέρει να μας ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #367 στις: Αύγουστος 30, 2009, 12:38:22 μμ »
Πολλοί αλλιώς τα περίμεναν και αλλιώς τους ήρθαν.

Τέλος πάντων, η λύση είναι μία ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΤΙΣ ΔΔΕ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ

Δε θα σας πουν πόσα μόρια είχε,γιατί ούτως ή άλλως αυτοί δε βλέπουν μόρια,βλέπουν ποιοι είναι διαθέσιμοι μόνο.
Θα σας πουν όμως ονοματεπώνυμο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:28:58 »

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #368 στις: Αύγουστος 30, 2009, 12:59:40 μμ »
Παιδιά καλησπέρα.Στους ωρομίσθιους της περιφέρειάς μου υπάρχει ένα όνομα με πτυχίο το 2005 και χωρίς να έχει δώσει ασεπ μέσα σε δύο σχολικά έτη μάζεψε περίπου 34 μόρια. Τα κουτάκια είναι γκρι.Πώς αποκτήθηκε τόση προυπηρεσία τόσο σύντομα?Έχω 3 συνεχόμενες  επιτυχίες στον ασεπ, πτυχίο το 2000 και με πολύ κόπο μάζεψα μετά από 4 χρόνια που ασχολούμαι 32 μόρια περίπου.Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος?

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #369 στις: Αύγουστος 30, 2009, 01:03:21 μμ »
34/2=17 17/2=7.5
αποκλείεται να είναι από ωρομισθία ή πδσ
μήπως είναι 34/3=11 και κάτι ανά σχολική χρονιά?
αλλά και πάλι 11/2=5.5 μόρια από ώρες στην τάξη μέσα....
δεν παίζει

κάτι άλλο γίνεται,κανένα εκκλησιαστικό?

Αποσυνδεδεμένος gelina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #370 στις: Αύγουστος 30, 2009, 01:07:26 μμ »
Παιδιά καλησπέρα.Στους ωρομίσθιους της περιφέρειάς μου υπάρχει ένα όνομα με πτυχίο το 2005 και χωρίς να έχει δώσει ασεπ μέσα σε δύο σχολικά έτη μάζεψε περίπου 34 μόρια. Τα κουτάκια είναι γκρι.Πώς αποκτήθηκε τόση προυπηρεσία τόσο σύντομα?Έχω 3 συνεχόμενες  επιτυχίες στον ασεπ, πτυχίο το 2000 και με πολύ κόπο μάζεψα μετά από 4 χρόνια που ασχολούμαι 32 μόρια περίπου.Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος?

εκκλησιαστικά...σιβιτανίδειος...οαεδ....συνδιασμός....μέσον.... :-\
Δύο πράγματα είναι αιώνια: Το σύμπαν και η ανοησία των ανθρώπων… Αν και για το σύμπαν, έχω αρχίσει τελευταία να αμφιβάλλω…
Άλμπερτ Αϊνστάιν

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #371 στις: Αύγουστος 30, 2009, 01:36:27 μμ »
μπορώ να πάω στη δευτεροβάθμια της περιοχής μου να ρωτήσω την προέλευση των μορίων της ή θεωρείται προσωπικό δεδομένο? ίσως αυτή η περίπτωση μου στοιχίσει την αναπλήρωση στον τόπο μου.....2 χρόνια έχω ταλαιπωρηθεί με ωρομισθίες εκτός νησιού μου....

Αποσυνδεδεμένος gelina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #372 στις: Αύγουστος 30, 2009, 01:43:14 μμ »
μπορώ να πάω στη δευτεροβάθμια της περιοχής μου να ρωτήσω την προέλευση των μορίων της ή θεωρείται προσωπικό δεδομένο? ίσως αυτή η περίπτωση μου στοιχίσει την αναπλήρωση στον τόπο μου.....2 χρόνια έχω ταλαιπωρηθεί με ωρομισθίες εκτός νησιού μου....

σε όλους κάπως έτσι συμβαίνει και χάνουμε την αναπλήρωση ή την ωρομισθία από τέτοιες περιπτώσεις...η βθμια δεν μπορεί να ακυρώσει τα μόριά τους αφού τυπικά είναι νόμιμα... :-\άσχετα με το πως πήραν αυτές τις θέσεις και ανέβηκαν στον πίνακα..τους τα αναγνωρίζει το υπεπθ δυστυχώς... >:(
φαντάζομαι θα ξέρουν στη διεύθυνση από που ήλθαν τα μόριά τους αλλά πρέπει να βρεις άτομο να σε εξυπηρετήσει.... ???
Δύο πράγματα είναι αιώνια: Το σύμπαν και η ανοησία των ανθρώπων… Αν και για το σύμπαν, έχω αρχίσει τελευταία να αμφιβάλλω…
Άλμπερτ Αϊνστάιν

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #373 στις: Αύγουστος 30, 2009, 02:00:50 μμ »
παντως 35 μόρια χωρίς ασεπ δε μαζεύονται σε 2 έτη.....θα πάω τουλάχιστον να μάθω...

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #374 στις: Αύγουστος 30, 2009, 02:06:40 μμ »
παντως 35 μόρια χωρίς ασεπ δε μαζεύονται σε 2 έτη.....θα πάω τουλάχιστον να μάθω...

Και καλά θα κάνεις! Όταν κάτι τέτοια γίνονται αντιληπτά, θα πρέπει να τα ψάχνουμε.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #375 στις: Αύγουστος 30, 2009, 02:31:12 μμ »
παντως 35 μόρια χωρίς ασεπ δε μαζεύονται σε 2 έτη.....θα πάω τουλάχιστον να μάθω...


πες μας κι εμάς σε παρακαλώ
να ξέρουμε :P ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #376 στις: Αύγουστος 30, 2009, 02:37:23 μμ »
παντως 35 μόρια χωρίς ασεπ δε μαζεύονται σε 2 έτη.....θα πάω τουλάχιστον να μάθω...
Eφόσον είναι γκρίζα τα κουτάκια, πρόκειται για 2 χρονιές αναπλήρωση σε δυσπρόσιτα.
Το πώς κάποιοι φτάνουν σε 2 χρόνια να μαζεύουν 35 μόρια , όταν κάποιοι άλλοι δίνουν 2 & 3 φορές ΑΣΕΠ για να τα μαζέψουν (χωρίς να τα καταφέρνουν πάντα, εννοείται), είναι όντως ερωτηματικό !

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #377 στις: Αύγουστος 30, 2009, 02:56:17 μμ »
παντως 35 μόρια χωρίς ασεπ δε μαζεύονται σε 2 έτη.....θα πάω τουλάχιστον να μάθω...
Eφόσον είναι γκρίζα τα κουτάκια, πρόκειται για 2 χρονιές αναπλήρωση σε δυσπρόσιτα.
Το πώς κάποιοι φτάνουν σε 2 χρόνια να μαζεύουν 35 μόρια , όταν κάποιοι άλλοι δίνουν 2 & 3 φορές ΑΣΕΠ για να τα μαζέψουν (χωρίς να τα καταφέρνουν πάντα, εννοείται), είναι όντως ερωτηματικό !
Αναπλήρωση χωρίς μόρια; Με τόσο πρόσφατο πρυχίο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 714
Σύνολο: 724

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.