*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες  (Αναγνώστηκε 114829 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #378 στις: Αύγουστος 30, 2009, 03:02:07 μμ »
..
Αναπλήρωση χωρίς μόρια; Με τόσο πρόσφατο πρυχίο;

Mα αυτό ακριβώς είναι το αξιοπερίεργο! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:19:41 »

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #379 στις: Αύγουστος 30, 2009, 03:16:14 μμ »
..
Αναπλήρωση χωρίς μόρια; Με τόσο πρόσφατο πρυχίο;

Mα αυτό ακριβώς είναι το αξιοπερίεργο! ;)
Λοιπόν τί σου είναι το διαδίκτυο!! Μόλις τη βρήκα στο πιό κάτω http://www.taxydromos.gr/ArticleDetail.aspx?nodeSerial=001001001001&nodeId=2&articleId=12328
Νομίζω πως κατάλαβα για ποιά λες, για να μην πω επίθετο, όνομα μόνο: Χριστίνα
Πέρυσι 2008-9 την κάλεσαν σε ΣΜΕΑ. Για να τη βρεις πήγαινε στα ΠΕ02, τα έχει με αλφαβητική σειρά. Τώρα, πότε πρόλαβε και πήρε είδηση τα ετήσια σεμινάρια που γίνονταν (εγώ πέρυσι έμαθα γι' αυτά ) παρακολούθησε το 2006 και το 2007-8 την πήραν αμέσως αναπληρώτρια θα σε γελάσω!! Για να ψάξουμε τη σειρά της και στους παλαιότερους πίνακες ειδικής (αν υπάρχουν).

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #380 στις: Αύγουστος 30, 2009, 03:43:37 μμ »
Για Αττική,υπάρχει κάποιος που γνωρίζει πόσους ωρομισθίους μπορεί να πάρουν;;πέρυσι μέχρι που είχαν φθάσει στον πίνακα;

Γνωρίζω ότι το 2007-2008 είχαν φτάσει μέχρι το νούμερο 471. Για τη σχολική χρονιά 2008-2009 δεν είμαι σίγουρη, αλλά νομίζω λίγο πάνω από τον αριθμό 400. Δε θυμάμαι ακριβώς. Πάντως, η βάση ωρομισθίας πέρυσι κυμάνθηκε στο 15.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #381 στις: Αύγουστος 30, 2009, 03:59:16 μμ »
katiafil πάντως για αυτά τα σεμινάρια έρχονται κάθε χρόνο ενημερωτικά φυλλάδια στα σχολεία.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:19:41 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #382 στις: Αύγουστος 30, 2009, 04:12:50 μμ »
Δηλαδή αν δεν είσαι στο σχολείο?
Άσε που είναι πανάκριβα.
Μα 34 μόρια σε 2 χρονιές βρε παιδιά?
Που την έστειλαν?

Αποσυνδεδεμένος sofoulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #383 στις: Αύγουστος 30, 2009, 04:15:07 μμ »
Καλησπέρα σας! Είμαι ΠΕ02 και στον πίνακα ωρομισθίων περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας έχω σειρά 218. Από τη μέχρι τώρα εμπειρία σας, πιστεύετε ότι υπάρχουν πιθανότητες να με καλέσουν φέτος σε κάποιο σχολείο; Ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #384 στις: Αύγουστος 30, 2009, 04:15:23 μμ »
Katiafil αυτή είναι που μου είπες.....πού μπορώ να μάθω περισσότερα στοιχεία για την προϋπηρεσία της κυρίας?  αφού ξέρεις ποια είναι μπες στον πίνακα των ωρομισθίων να δεις τα μόριά της να φρίξεις...εγώ είμαι 2 θέσεις πιο κάτω από αυτήν....με τέτοιες περιπτωσεις μετανιώνω που έκανα μεταπτυχιακό και συνεχίζω με διδακτορικό....ντροπή......

Αποσυνδεδεμένος xristis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #385 στις: Αύγουστος 30, 2009, 05:24:36 μμ »
  Φίλε  μου , vir, και άλλοι,

      Μη  απορείς για τα  34 μόρια  στα δύο χρόνια ,χωρίς ΑΣΕΠ.....

      Να άλλη περίπτωση που τη ψάξαμε και βρήκαμε την άκρη.... Φιλόλογος ,με πτυχίο Μάρτιο 2008, Κατά το σχολικ, έτος 2008-09 μόρια ,χωρίς

      ΑΣΕΠ, 16,933 ,(σε γκρί , δηλαδή 8,4666 (χ) 2=  16,933.  Δηλαδή προσλήφθηκε σαν Αναπληρωτρια για 8,5 μήνες σε δυσπρόσιτο.....
      Αλλά πως την πήρανε αναπληρώτρια ,αφού είχε πτυχίο το 2008 ; , που δεν ήταν καν στους πίνακες ;;;

      Λοιπόν μετά απο τηλεφωνικές μας επικοινωνίες στην Εκκλησιαστ. Δ/νση του Υπεπθ, ,210-3442412 , και 2103442445 (προϊστάμενος )

      πληροφορηθήκαμε ότι::

      Κατ΄εξαίρεση ,παράτυπα , δηλαδή  ΠΑΡΑΝΟΜΑ , προσλαμβάνονται εκτός Πινάκων Αναπληρωτών της Εκκλησιαστ.  Εκπαίδευσης , για όλες

     τις ειδικότητες , συνάδελφοι   για το δυσπρόσιτο Εκκλησιαστικό Λύκειο ΒΕΛΛΑ  Ιωαννίνων , και στη συνέχεια αποσπώνται για το Εκκλησιαστικό

     Λύκειο Αργυροκάστρου , και το ΤΕΛ Μυλοποτάμου στην περιοχή Αργυροκάστρου , και  έτσι παιρνουν τέτοιες ''νόμιμες διπλές 

     μοριοδοτήσεις  και άς είναι εκτός πινάκων , για να τις μεταφέρουν ''νόμιμα '' την επόμενη χρονιά στους εδώ Ενιαίους Πίνακες Αναπληρωτών -

    Ωρομισθίων , για μόνιμο μέσα σε δύο χρόνια διορισμό τους εδώ και όχι στο Αργυρόκαστρο....
                 

   ΑΠΟΔΕΙΞΗ  :  ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2009-2010, ΚΛΑΔΟΣ ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ. ΣΕΙΡΑ 1687 , ΚΟΚ..... , ΕΛ......,ΑΣΕΠ 0, ΑΣΕΠ 0


    ΠΤΥΧ.03/03/2008 , Ειδικ. Κατηγ. ΟΧΙ   , Μόρια προϋπηρεσίας :16,933 !!!!!!!

     Αυτή η ''δουλειά'' γίνεται τώρα αρκετά χρόνια μας βεβαίωσαν οι  υπεύθυνοι .  για πολλούς διαφόρων ειδικοτήτων .... Τώρα το πήρατε

     είδηση ;;     Το θέμα είναι να γίνει ομαδική ενσταση από την Ενωση των ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ.

    Για περισσότερα στείλτε προσωπ. μηνυμα...    Ετοιμάζεται σχετική επερώτηση στη Βουλή...     
                   
           

       

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #386 στις: Αύγουστος 30, 2009, 07:26:50 μμ »
katiafil πάντως για αυτά τα σεμινάρια έρχονται κάθε χρόνο ενημερωτικά φυλλάδια στα σχολεία.

Όταν ξεκίνησαν τα σεμινάρια αυτά δεν είχα ιδέα και σκέψου πως διοργανόνεται στο Βόλο, όπου έκανα το μεταπτυχιακό μου 2006-7. Όσο για τα σχολεία που λες τα 2 τελευταία χρόνια που είμαι ωρομίσθια δεν ήρθε τίποτα!!

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #387 στις: Αύγουστος 30, 2009, 07:33:39 μμ »
Katiafil αυτή είναι που μου είπες.....πού μπορώ να μάθω περισσότερα στοιχεία για την προϋπηρεσία της κυρίας?  αφού ξέρεις ποια είναι μπες στον πίνακα των ωρομισθίων να δεις τα μόριά της να φρίξεις...εγώ είμαι 2 θέσεις πιο κάτω από αυτήν....με τέτοιες περιπτωσεις μετανιώνω που έκανα μεταπτυχιακό και συνεχίζω με διδακτορικό....ντροπή......
VIR, εγώ προσωπικά κατάλαβα ποιά είναι, επειδή είπες τα μόριά της και κάτι για νησί.. Αύριο πρωί θα τηλεφωνήσω στο Υπουργείο Π.(αιδείας-αρανομίας) και θα απαιτήσω να μου πούνε ΠΟΥ δούλεψε και τη σειρά της την πρώτη φορά που πήγε αναπληρώτρια. Έτσι και έχει γίνει στραβή θα τους ξεμπροστιάσω σε κάθε εκπομπή από πρωινάδικο μέχρι τη Ζούγκλα. Δεν μπορεί εγώ να παιδεύομαι με μεταπτυχιακά και με 10 χρόνια πτυχίο και άλλοι να χώνονται με κάθε τρόπο. Άσε δηλαδή που θα απευθυνθώ στον αρμόδιο παιδείας της αξιωματικής αντιπολίτευσης, μπας και δραστηριοποιηθούν (προεκλογικά εξάλλου είμαστε!) 

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #388 στις: Αύγουστος 30, 2009, 07:35:49 μμ »
τι να σου πω. ειλικρινά δεν ξέρω γιατί 2 χρόνια στο σχολείο δεν ενημερώθηκες. πάντως υπάρχουν τρόποι να ενημερώνεσαι γι αυτά. αρκεί να το ψάξεις κάπου στο ιντερνετ. δεν είναι κάτι το παράνομο. πληρώνουν κάποια λεφτά, παρακολουθούν τα σεμινάρια και μποαίνουν στους πίνακες.
εκτός από τα σμεα όμως υπάρχουν και οι ωρομισθίες κατ' οίκον. το αναφέρω για όσους δεν το ξέρουν.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #389 στις: Αύγουστος 30, 2009, 08:15:38 μμ »
και εγώ που ήμουν ωρομίσθια 2 χρόνια σε πρωϊνό δεν ενημερώθηκα για κανένα σεμινάριο.....katiafil σε καταλαβαίνω....έχω πτυχίο από το 2000, μεταπτυχιακό και 3 συνεχόμενες επιτυχίες στον ασεπ....εξαιτίας ίσως της εν λόγω κυρίας βρεθώ σε κανένα άγονο νησί του Β.Αιγαίου αναπληρώτρια...ντροπή....αν μπορέσεις να μάθεις για το πού δούλεψε στείλε προσωπικό μήνυμα.θα σου είμαι ευγνώμων....

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #390 στις: Αύγουστος 30, 2009, 08:25:42 μμ »
Καλησπέρα σας! Είμαι ΠΕ02 και στον πίνακα ωρομισθίων περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας έχω σειρά 218. Από τη μέχρι τώρα εμπειρία σας, πιστεύετε ότι υπάρχουν πιθανότητες να με καλέσουν φέτος σε κάποιο σχολείο; Ευχαριστώ πολύ!!

Νομίζω ότι έχεις αρκετές πιθανότητες για ωρομίσθια. Εξαρτάται βέβαια και από το ποια περιοχή έχεις δηλώσει. Θέλω να πω ότι στη Θεσ/νίκη είναι δύσκολα τα πράγματα. Σε άλλους νομούς π.χ. Σερρών είναι ευκολότερα.

Αποσυνδεδεμένος katerina24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #391 στις: Αύγουστος 30, 2009, 08:31:00 μμ »
Καλησπέρα παιδια! Μήπως μπορείτε να μου πείτε πού βρίσκονται οι πίνακες ωρομισθίων; Διάβασα εδώ στο φόρουμ ότι βγήκαν, αλλά δεν τους βρίσκω κάπου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

http://e-aitisi.sch.gr/
Ευχαριστώ πολύ!!! Αν και καθυστερημένε, αλλά έχω πρόβλημα με τον υπολογιστή μου και τώρα βγήκα σε ένα ίντερνετ-καφέ και μπήκα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162180
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 713
Σύνολο: 726

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.