*

Αποστολέας Θέμα: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους  (Αναγνώστηκε 21741 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #70 στις: Αύγουστος 03, 2009, 11:06:54 πμ »
Καλημέρα κι από εμένα....
Η εγκύκλιος αναμένεται να κοινοποιηθεί μέσα τις επόμενες μέρες...εχω γνωστό στην Δευτεροβάθμια της περιοχής μου και με ενημέρωσε χθες..
Όπως το περίμενα, λίγο πριν το Δεκαπενταύγουστο... ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:12:12 »

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #71 στις: Αύγουστος 03, 2009, 08:36:07 μμ »
ειπαμε,
ολο το συμπαν συνομωτει ...

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #72 στις: Αύγουστος 04, 2009, 01:35:15 πμ »
Καλημέρα κι από εμένα....
Η εγκύκλιος αναμένεται να κοινοποιηθεί μέσα τις επόμενες μέρες...εχω γνωστό στην Δευτεροβάθμια της περιοχής μου και με ενημέρωσε χθες..
Όπως το περίμενα, λίγο πριν το Δεκαπενταύγουστο... ;) ;)
Μήπως ξέρει ο γνωστός σου αν θα ισχύουν τα περσινά όσον αφορά τον τρόπο πρόσληψης; εννοώ αν θα γίνει μέσω πινάκων ή όπως τα προηγούμενα χρόνια;

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #73 στις: Αύγουστος 04, 2009, 11:14:57 πμ »
Από ό,τι μου έχουν πει όλοι όσοι ξέρω τα ίδια με τα περσινά κι εγώ θα το παλέψω να πάρω ώρες με ό,τι τρόπο χρειαστεί...
Η αδερφή μου για 10 χρόνια πήγαινε από δυσπρόσιτο σε δυσπρόσιτο για να τα καταφέρει κι όταν αρνήθηκε μια χρονια δεν την πήραν για 2 χρόνια....
Και μετα βρέθηκε ωρομίσθια να πληρώνει ενοίκια κτλ για 2 χρόνια για να κάνει μόνο 4 ώρες την εβδομάδα μάθημα και να την πληρώνουν
μετά από 5 μήνες.
Εγώ μένω εδώ και 3 χρόνια επαρχία, έχω δύο παιδιά και ναι αν θέλω να "συνομωτήσω" με το σύμπαν  βάζοντας ένα χεράκι για να εργαστώ σε αυτό που σπούδασα που έκανα μεταπτυχιακά και που το αγαπώ....θα το κάνω!!!!
Δεν νομίζω ότι είμαι η πρώτη ούτε η τελευταία...έτσι??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:12:12 »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #74 στις: Αύγουστος 04, 2009, 11:42:32 πμ »
Από ό,τι μου έχουν πει όλοι όσοι ξέρω τα ίδια με τα περσινά κι εγώ θα το παλέψω να πάρω ώρες με ό,τι τρόπο χρειαστεί...
Η αδερφή μου για 10 χρόνια πήγαινε από δυσπρόσιτο σε δυσπρόσιτο για να τα καταφέρει κι όταν αρνήθηκε μια χρονια δεν την πήραν για 2 χρόνια....
Και μετα βρέθηκε ωρομίσθια να πληρώνει ενοίκια κτλ για 2 χρόνια για να κάνει μόνο 4 ώρες την εβδομάδα μάθημα και να την πληρώνουν
μετά από 5 μήνες.
Εγώ μένω εδώ και 3 χρόνια επαρχία, έχω δύο παιδιά και ναι αν θέλω να "συνομωτήσω" με το σύμπαν  βάζοντας ένα χεράκι για να εργαστώ σε αυτό που σπούδασα που έκανα μεταπτυχιακά και που το αγαπώ....θα το κάνω!!!!
Δεν νομίζω ότι είμαι η πρώτη ούτε η τελευταία...έτσι??
εγω θα σου ελεγα να παλεψεις για ενα καλυτερο μελλον στον εκπαιδευτικο χωρο κι οχι να προσπαθεις και συ παση θυσια να μπεις απο το παραθυρο...τα βισματα πρεπει να καταλαβετε οτι μας προσβαλουν ολους ειτε παιρνουμε ωρες ειτε οχι καλο ειναι να μην κοιταμε την παρτουλα μας...εχετε αναρωτηθει γιατι ενω οι εκπαιδευτικοι και μονο ριχνουμε κυβερνηση παρολα αυτα τα αιτηματα μας ναυγουν καθε φορα????γιατι ακριβως υπαρχουν ατομα οπως εσενα και συγγνωμη που στο λεω αλλα ετσι εχει...παρα να τρεχεις να ψαχνεις μεσον και ωρες με καθε τροπο οπως λες,θα σε συμβουλευα να  ανοιξεις κανα βιβλιο να περσασεις στον ασεπ με τις δικες σου δυναμεις χωρις να υποχρεωνεσαι πουθενα και χωρις να ζημιωνεις κανεναν που εχει περισσοτερα προσοντα απο σενα αλλα οχι μεσον...συγγνωμη συναδελφοι αλλα πραγματικα πειτε μου,ειμαι ατομο με κατανοηση,τα ακουτε ολα αυτα και ακομα απορρειτε πως και γιατι χρονια τωρα δεν γινεται καμια αλλαγη προς το συμφερον μας????λοιπον,αν απαντησουν ολοι απο καρδιας οι περισσοτεροι θα δωσουν απαντηση αναλογη της συναδελφου...τι να πω????καλα μας κανουν που μας γραφουν στα υπουργεια! >:(

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:08:21 μμ »
Από ό,τι μου έχουν πει όλοι όσοι ξέρω τα ίδια με τα περσινά κι εγώ θα το παλέψω να πάρω ώρες με ό,τι τρόπο χρειαστεί...
Η αδερφή μου για 10 χρόνια πήγαινε από δυσπρόσιτο σε δυσπρόσιτο για να τα καταφέρει κι όταν αρνήθηκε μια χρονια δεν την πήραν για 2 χρόνια....
Και μετα βρέθηκε ωρομίσθια να πληρώνει ενοίκια κτλ για 2 χρόνια για να κάνει μόνο 4 ώρες την εβδομάδα μάθημα και να την πληρώνουν
μετά από 5 μήνες.
Εγώ μένω εδώ και 3 χρόνια επαρχία, έχω δύο παιδιά και ναι αν θέλω να "συνομωτήσω" με το σύμπαν  βάζοντας ένα χεράκι για να εργαστώ σε αυτό που σπούδασα που έκανα μεταπτυχιακά και που το αγαπώ....θα το κάνω!!!!
Δεν νομίζω ότι είμαι η πρώτη ούτε η τελευταία...έτσι??


Έχε στο νου σου,ότι η αδερφή σου δεν είναι η μόνη που κάνει όσα περιγράφεις στο μήνυμά σου. Από τη στιγμή που για τους δικούς της λόγους αρνήθηκε μια χρονιά,γιατί την επόμενη χρονιά να προτιμήσουν αυτήν και όχι κάποιον άλλον που δεν αρνήθηκε ποτέ να πάει?
Πράγματι η κατάσταση με τις πληρωμές είναι τουλάχιστον απαράδεκτη. Είναι όμως πολύ λίγοι αυτοί που αντέχουν τα έξοδα για 4 μόνο ώρες.
Δεν την υποχρέωσε κανείς να πάει.
Αυτά που γράφεις εσύ και μερικοί άλλοι εδώ μέσα,διαβάζουν οι επιτυχόντες του ασεπ που δεν πήραν ποτέ πδσ και μετά μας παίρνει όλους η μπάλα.

Αποσυνδεδεμένος ts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:48:24 μμ »
Θα κάνω πρώτη φορά έτηση για πδσ, ξέρετε τι χρειάζεται να έχω (πτυχίο, αναλυτική, κάτι άλλο ίσως  ??? ??? ?) . Είδα ότι ίσως μπορούν να σταλούν ταχυδόμικά, που μπορώ να βρω τις διευθύνσεις από τις δευτεροβάθμιες?

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:53:47 μμ »
Να πω τη γνωμη μου -> δεν θα γινεται η προσληψη στη Πδσ οπως γινοταν ως τωρα

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 04, 2009, 01:02:04 μμ »
Από ό,τι μου έχουν πει όλοι όσοι ξέρω τα ίδια με τα περσινά κι εγώ θα το παλέψω να πάρω ώρες με ό,τι τρόπο χρειαστεί...
Η αδερφή μου για 10 χρόνια πήγαινε από δυσπρόσιτο σε δυσπρόσιτο για να τα καταφέρει κι όταν αρνήθηκε μια χρονια δεν την πήραν για 2 χρόνια....
Και μετα βρέθηκε ωρομίσθια να πληρώνει ενοίκια κτλ για 2 χρόνια για να κάνει μόνο 4 ώρες την εβδομάδα μάθημα και να την πληρώνουν
μετά από 5 μήνες.
Εγώ μένω εδώ και 3 χρόνια επαρχία, έχω δύο παιδιά και ναι αν θέλω να "συνομωτήσω" με το σύμπαν  βάζοντας ένα χεράκι για να εργαστώ σε αυτό που σπούδασα που έκανα μεταπτυχιακά και που το αγαπώ....θα το κάνω!!!!
Δεν νομίζω ότι είμαι η πρώτη ούτε η τελευταία...έτσι??


Έχε στο νου σου,ότι η αδερφή σου δεν είναι η μόνη που κάνει όσα περιγράφεις στο μήνυμά σου. Από τη στιγμή που για τους δικούς της λόγους αρνήθηκε μια χρονιά,γιατί την επόμενη χρονιά να προτιμήσουν αυτήν και όχι κάποιον άλλον που δεν αρνήθηκε ποτέ να πάει?
Πράγματι η κατάσταση με τις πληρωμές είναι τουλάχιστον απαράδεκτη. Είναι όμως πολύ λίγοι αυτοί που αντέχουν τα έξοδα για 4 μόνο ώρες.
Δεν την υποχρέωσε κανείς να πάει.
Αυτά που γράφεις εσύ και μερικοί άλλοι εδώ μέσα,διαβάζουν οι επιτυχόντες του ασεπ που δεν πήραν ποτέ πδσ και μετά μας παίρνει όλους η μπάλα.


Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά εγω που ζω όπως σου είπα σε επαρχία δεν έρχονται και πολύ καθηγητές εδώ και προτιμούν να πηγαίνουν σε πιο κοσμοπολίτικα μέρη...
και το αν αρνήθηκε λόγω οικονομικών παραγόντων δεν νομίζω ότι ήταν και τόσο κακό και τότε ΔΕΝ υπήρχε ο θεσμός του ΑΣΕΠ..
Ασε που δεν μπορούν ΟΛΟΙ να επιβαρύνουν με 4000-5000 ευρώ τους γονείς τους και να ανταμείβονται από την ωρομισθία με 800 ευρώ..
Εμείς και οι 3 αδερφές σπουδάσαμε και δύλεύαμε παράλληλα για να βγάλουμε τα έξοδά μας μόνο και μόνο για το όνειρο του πανεπιστημίου και αναγνώριση καμία από το κράτος και τους γύρω...΄Ολοι λένε και τι  καταλάβατε που σπουδάσατε???
Κατάλαβες.................. σε παίρνουν και στο ψιλό για το κράτος που δεν προνοεί για όλους εμάς...

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 04, 2009, 01:03:40 μμ »
Α και τώρα μόλις μου είπαν ότι μάλλον οι διορισμοί για ΠΔΣ θα γίνουν μέσω του πίνακα

Από έγκυρη πηγη


Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 04, 2009, 01:07:05 μμ »
Πάντως ένα είναι σίγουρο όλοι στο ίδιο στρατόπεδο είμαστε και παέύουμε για το καλύτερο...
Και το κακό είναι πως δεν αντιμετωπίζουν τους καθηγητές όπως παλια, ούτε καν στην επαρχία..ούτε οι γονείς ούτε τα παιδιά..
Είναι λυπηρό, δυστυχώς!!

Και οι θεωρείες που μας μαθαίνουν για τη διδασκαλία ανεφάρμοστες στην πραγματική ζωή...

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 04, 2009, 01:19:27 μμ »
Κι εγώ από επαρχία είμαι και ξέρω τι παίζει σε όλη τη Βόρεια Ελλάδα ανεξαρτήτου διαμερίσματος. ;)

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 04, 2009, 01:31:03 μμ »
Α και τώρα μόλις μου είπαν ότι μάλλον οι διορισμοί για ΠΔΣ θα γίνουν μέσω του πίνακα
Από έγκυρη πηγη

πρώτα έκαναν μπάχαλο τους πίνακες με όλα αυτά τα παραθυράκια και τώρα ...
τέλος πάντων , ευπρόσδεκτο ...

 

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 04, 2009, 02:51:48 μμ »
Άμα δε διαβάσω την εγκύκλιο με τα μάτια μου,δε δίνω σημασία σε καμία φήμη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162178
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 715
Σύνολο: 733

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.