*

Αποστολέας Θέμα: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους  (Αναγνώστηκε 21740 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 04, 2009, 07:22:26 μμ »
Άμα δε διαβάσω την εγκύκλιο με τα μάτια μου,δε δίνω σημασία σε καμία φήμη.



ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!
Από ό,τι μου έχουν πει όλοι όσοι ξέρω τα ίδια με τα περσινά κι εγώ θα το παλέψω να πάρω ώρες με ό,τι τρόπο χρειαστεί...
Η αδερφή μου για 10 χρόνια πήγαινε από δυσπρόσιτο σε δυσπρόσιτο για να τα καταφέρει κι όταν αρνήθηκε μια χρονια δεν την πήραν για 2 χρόνια....
Και μετα βρέθηκε ωρομίσθια να πληρώνει ενοίκια κτλ για 2 χρόνια για να κάνει μόνο 4 ώρες την εβδομάδα μάθημα και να την πληρώνουν
μετά από 5 μήνες.
Εγώ μένω εδώ και 3 χρόνια επαρχία, έχω δύο παιδιά και ναι αν θέλω να "συνομωτήσω" με το σύμπαν  βάζοντας ένα χεράκι για να εργαστώ σε αυτό που σπούδασα που έκανα μεταπτυχιακά και που το αγαπώ....θα το κάνω!!!!
Δεν νομίζω ότι είμαι η πρώτη ούτε η τελευταία...έτσι??
εγω θα σου ελεγα να παλεψεις για ενα καλυτερο μελλον στον εκπαιδευτικο χωρο κι οχι να προσπαθεις και συ παση θυσια να μπεις απο το παραθυρο...τα βισματα πρεπει να καταλαβετε οτι μας προσβαλουν ολους ειτε παιρνουμε ωρες ειτε οχι καλο ειναι να μην κοιταμε την παρτουλα μας...εχετε αναρωτηθει γιατι ενω οι εκπαιδευτικοι και μονο ριχνουμε κυβερνηση παρολα αυτα τα αιτηματα μας ναυγουν καθε φορα????γιατι ακριβως υπαρχουν ατομα οπως εσενα και συγγνωμη που στο λεω αλλα ετσι εχει...παρα να τρεχεις να ψαχνεις μεσον και ωρες με καθε τροπο οπως λες,θα σε συμβουλευα να  ανοιξεις κανα βιβλιο να περσασεις στον ασεπ με τις δικες σου δυναμεις χωρις να υποχρεωνεσαι πουθενα και χωρις να ζημιωνεις κανεναν που εχει περισσοτερα προσοντα απο σενα αλλα οχι μεσον...συγγνωμη συναδελφοι αλλα πραγματικα πειτε μου,ειμαι ατομο με κατανοηση,τα ακουτε ολα αυτα και ακομα απορρειτε πως και γιατι χρονια τωρα δεν γινεται καμια αλλαγη προς το συμφερον μας????λοιπον,αν απαντησουν ολοι απο καρδιας οι περισσοτεροι θα δωσουν απαντηση αναλογη της συναδελφου...τι να πω????καλα μας κανουν που μας γραφουν στα υπουργεια! >:(

Η διαφορά είναι πως εγώ δεν είπα σε καμία περίπτωση ότι δεν θα διαβάσω....Αν έδωσα αυτή την εντύπωση συγγνώμη αλλά όταν για να περάσω στον ΑΣΕΠ πρέπει να διαβάσω ΤΕΣΣΕΡΑ γνωστικά αντικείμενα εκτός από τα παιδαγωγικά και τη διδακτική και να φροντίζω 2 μικρά παιδιά χωρίς να έχω βοήθεια από τη μαμα΄μου γιατί είμαι πλέον μακριά στα 34 μου χρόνια με μεταπτυχιακά και διδακτορικά νομίζω ότι με  3 ώρες ενισχυτική ή ΠΔΣ δε βλάπτω κανέναν...
 Όταν τόσα χρόνια πηγαίνω με το σταυρό στο χέρι και μου λένε σε ότι εργοστάσιο πήγα να βρω δουλειά ότι δεν έχω εμπειρία κτλ κτλ...
Και αναγκάστηκα να φύγω από την πόλη για την επαρχία για κάτι καλύτερο και να κάνω δουλειές άσχετες κι εγω και ο άντρας μου από την απόρριψη???
Και μη μου πείτε ήταν επιλογή σου η οικογένεια γιατί θα απαντήσω ναι και δεν το αλλάζω με τίποτα...
Και ξέρετε τι μου είπαν οι γνωστοί μου στη Δευτεροβάθμια κάνε άλλα 2 παιδιά να γίνεις πολύτεκνη και θα διοριστεις ΑΜΕΣΩΣ και ΟΠΟΥ θέλεις
όσοι ειστε 25-30 χρονών σκεφτείτε κι αυτόν τον τρόπο...πιο γρήγορα διορίζεσαι έτσι!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:40:44 »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 04, 2009, 07:58:29 μμ »
σε καταλαβαινω οτι περνας δυσκολα και με τα δικια σου απογοητευεσαι αλλα σημασια εχει να επαναστατησουμε κι οχι να επαναπαυομαστε επειδη μπορει σε εσενα ή στον αντρα σου ή στο γνωστο σου ή σε εμενα να δωσουν ωρες φετος.η επανασταση πρεπει να ειναι επανασταση και η διαμαρτυρια διαμαρτυρια γιατι οπως και να χει ετσι οπως ειναι το συτημα ολοι ζημιωμενοι ειμαστε..εμενα η ενσταση μου εχει να κανει με τα οσα ειπες οτι με καθε μεσο θα προσπαθησεις να παρεις ωρες.αν τις αξιζεις κανε το αλλα αν οχι μα ξερεις οτι και εσυ συνεχιζεις και συμβαλλεις στο να συνεχιζεται ενα συστημα που μας βλαπτει ολους.
παντως , σε καταλαβαινω και σε δικαιολογω!:-\να ζησουν τα παιδακια σου παρεμπιπτοντως! :)

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 04, 2009, 09:03:34 μμ »
Έχει βγει η εγκύκλιος για ΠΔΣ γιατί έχω χάσει επεισόδια;ΠαΡΑΚΑΛΏ απαντήστε γρήγορα .Thanks :)

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 04, 2009, 09:11:00 μμ »
όχι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:40:44 »

Αποσυνδεδεμένος BALLET

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 05, 2009, 12:07:58 πμ »
Ολα καλα αυτα που λέτε συνάδελφοι  "τέρμα πια τα παραθυράκια" .Συμφωνω. Η επιλογη για την ΠΔΣ να γίνει απο τους πίνακες.Ειναι άδικο όμως να κατηγορούμε τους συναδελφους  που Θα ακολουθησουν τον ατιμωτικό δρόμο του "γνωστου"για να πάρουν 2-3 ώρες πρόσθετη.Ειμαι σίγουρη οτι οι περισσότεροι (γιανα μην είμαι απόλυτη , οχι όλοι)χορεψαμε αυτον τον ταπεινωτικο χορό που Θελουν οι πολιτικοί μας.
Και εγω όμως αν μπορούσα να πάρω τα δεκάωρα που επαιρνε μια γνωστή μου    τα καλά χρόνια του 2002-2003 θα το έκα να και δεν θα  εγκατέλειπα παιδι και οικογένεια για να ασχοληθω μετο διαβασμα και τον ΑΣΕΠ και είμαι σιγουρη οτι και πολλοι απο εσας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2009, 12:41:38 μμ από BALLET »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 05, 2009, 12:01:34 μμ »
εγω παντως 2 χρονια που εχω αποφοιτησει δεν το εκανα και μου κοστισε δεν λεω αλλα αυτο που λεω ειναι οτι πρεπει να παλευουμε κι οχι να επαναπαυομαστε.καλο ειναι να διεκδικουμε αυτα που μας ανηκουν κι οχι αυτα που ανηκουν σε αλλον.οσο για τον ασεπ δεν χρειαζεται να εγκαταλειψεις τιποτε απλα βαζεις προγραμμα.και εγω εχω οικογενεια οπως κι ολοι μας.και περαν αυτου προσπαθεις γ την οικογενεια σου.ακιομα κι ωρες πδσ να σου δωσουν ακομα και 10 ωρα πιστευετε οτι επαρκουν για να συντηρησεις μια οικογενεια ή οτι θα διοριστεις με τα μορια απο εκει???(εξαιρειται το δυσπροσιτο)οχι.ειναι λιγο μιζερο να μαζευεις 2 μορια καθε χρονο ευελπιστοντας να διοριστεις σε 10 χρονια ανευ ασεπ ενω αλλος εχει αναγκη αυτα τα μορια καθως με τα μορια του ασεπ και αλλα 2 απο προυπηρεσια διοριζεται σε εναν.και παλι δλδ καταληγουμε στο οτι ολοι ειμαστε ζημιωμενοι...δεν  κατηγορω οσους δεν προσπαθουν στον ασεπ αλλα οσους δεν σεβονται αυτους που πραγματικα προσπαθουν.

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 05, 2009, 12:03:33 μμ »
Ολα καλα αυτα που λέτε συνάδελφοι  "τέρμα πια τα παραθυράκια" .Συμφωνω. Η επιλογη για την ΠΔΣ να γίνει απο τους πίνακες.Ειναι άδικο όμως να κατηγορούμε τους συναδελφους  που Θα ακολουθησουν τον ατιμωτικό δρόμο του "γνωστου"για να πάρουν 2-3 ώρες πρόσθετη.Ειμαι σίγουρη οτι οι περισσότεροι (γιανα μην είμαι απόλυτη , οχι όλοι)χορεψαμε αυτον τον ταπεινωτικο χορό που Θελουν οι πολιτικοί μας.
Και εγω όμως αν μπορούσα να πάρω τα δεκάωρα που επαιρνε μια γνωστή μου    τα καλά χρόνια του 2002-2003 θα το έκα να και δεν θα  εγκατέλειπα παιδι και οικογένεια για να ασχοληθω μετο διαβασμα και τον ΑΣΕΠ και είμαι σιγουροι οτι και πολλοι απο εσας.


ευχαριστώ πολύ.....
και να ξέρεις ότι εγώ είμαι από τους πρώτους που δεν θέλω να ακολουθώ αυτή την οδό αλλά δυστυχώς οι συνθήκες πλλές φορές σε εξαναγκάζουν....

Αποσυνδεδεμένος BALLET

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 05, 2009, 12:54:01 μμ »
vania συμφωνω απολυτα οτι πρεπει να παλεψουμε με καθε μέσο για το κλεισιμο των παραθύρων ,όταν όμως μετα απο 10 12 χρόνια αδιοριστίας  σου ανοιγουν μπροστά σου παράθυρα που τα εκμεταλλευονται άλλοι με λιγοτερα προσόντα ,πείρα και πολύ μικρότεροι στην ηλικία  ,τότε αποφασίζεις να ακολουθήσεις. Πολεμάς με κάθε μέσο που σου δίνεται παράθυρα,ασεπ σεμινάρια κτλ όλα μαζί ελπίζεις να φέρουν αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 05, 2009, 01:29:01 μμ »
Πρόσεχε μόνο μη μείνεις με την ελπίδα ...
Όποιος δεν έχει τρόπο να μπει από το παράθυρο αν υπήρχε αξιοκρατία θα είχε πιο πολλές πιθανότητες διορισμού  !

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.375


Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 05, 2009, 02:39:23 μμ »
λοιπον συναδελφοι ,

εγω παντως "δεν θα μεινω παρθενα για το παιδι μου "  που λεει ο λογος ,

ειναι στο χερι μας μας να πολεμησουμε την αναξιοκρατεια και τα παραθυρακια

ολοι ψαξτε για γνωστους , για γνωστο του γνωστου για..οτι ναναι,

ο πληθωρισμος στη ζητηση θα προκαλεσει την καταρευση του συστηματος ,

σκεψου τι εχει να γινει , τροπολογιες θα περνουν καλοκαιρια και θα διοριζονται ανηψια του υπουργου ,

θα βαζουμε μεσον για να πιανεις δουλεια ,

αργοτερα θα δινουμε και ποσοστο του μισθου

αργοτερα θα σκεφτουμε και τιποτα αλλο

πλακα θαχει   ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 11, 2009, 01:19:45 μμ »
παιδια πειτε μου κατι
εχει βγει προκηρυξη για την πδσ??βγηκε καποια προκηρυξη την προηγουμενη βδομαδα που ληγει σημερα αυριο?ολοι αυτο μου λενε αλλα ψαχνω εδω στο forum και τιποτα.(δεν εννοω του ΙΔΕΚΕ, αυτη την ξερω)κατι για πδσ ακουσα αλλα ισως ειναι και κατι αλλο.Μπορειτε να με διαφωτισετε?

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 11, 2009, 01:21:01 μμ »
Για Π.Δ.Σ. δε βγήκε τίποτα....
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος glazar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 26, 2009, 09:26:02 μμ »
ποιες ειδικοτητες παιρνουν στην πρόσθετη?

Αποσυνδεδεμένος eleniCH06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ για νεοενδιαφερόμενους
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 26, 2009, 09:29:58 μμ »
Τι ΠΕ εισαι?
δευτερη ζωη δεν εχει

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 785
Σύνολο: 794

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.