*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009  (Αναγνώστηκε 93424 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #434 στις: Ιούνιος 07, 2009, 11:15:44 μμ »
Θα είχε πράγματι ενδιαφέρον να μαθαίναμε πόσοι τελικά θα υποβάλουν φέτος αίτηση. Θα μπορούσαμε ίσως να βγάλουμε χρήσιμα συμπεράσματα ,ακόμη και για τον καταρτισμό των νέων πινάκων.
Για το λόγο αυτό μήπως θα μπορούσε η catwoman2 να μας πει αν συμπεριλαμβάνεται αυτή και όλοι όσοι είχαν μικρή προυπηρεσία στον ΟΑΕΔ μέσα στους αριθμούς που έδωσε ο σύλλογος τους στο υπουργείο;Γιατί κάτι μας λέει ότι μας εμπαίζουν.
Συγνώμη αν δεν αισθάνομαι υπεράνω σχετικά με τους τρεις διαγωνισμούς ΑΣΕΠ που έχω δώσει...
δεν εχω ιδεα ρε [αιδια ... 50 ωρες ωρες προυπηρεσια εχω και ειπα να της βαλω μπας και μεγαλωσει λιγουλακι η προυπηρεσια μου
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:03:48 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #435 στις: Ιούνιος 07, 2009, 11:21:01 μμ »
Έλεος. Μας έχεις ζαλίσει με τον ΑΣΕΠ.
Κι εμεις εχουμε ζαλιστει να δινουμε καθε 2 χρονια ΑΣΕΠ και οι αλλοι να λουφαρουν.Εχουμε ζαλιστει απο τις πολλες φορες ΑΣΕΠ γιατι οι λουφατζηδες πιανουν τις θεσεις στους διορισμους μονιμων αναπληρωτων ωρομισθιων (πρωινων,ΠΔΣ,ΣΔΕκλπ) αυτοι που δεν εχουν προσπαθησει για επιτυχια ΑΣΕΠ.Αν  προηγειτο παντου ο ορος 1 επιτυχια ΑΣΕΠ δε θα μας εσφιγγαν οι ζεστες!


Ας σφιξουν μια φορα οι ζεστες και τους λουφατζηδες ,και γινομαι cool σε χρονο dt! Θα τους ευχομαι και καλη τυχη στον επομενο ΑΣΕΠ και προπαντων να μην αγχωνονται και ολα θα πανε καλα γι αυτους!

(Και οι λουφατζηδες πρεπει να καταλαβουν οτι ουτε πιο εξυπνοι ουτε πιο ομορφοι ουτε πιο καλοπερασακηδες ειναι απο εμας)
εχω δωσει ΑΣΕΠ και εχω πετυχει 4 φορές αλλα δεν ειμαι στους διοριστέους. Το ότι δουλευω στο ΣΔΕ γιατι σημαινει ότι ειμαι λουφατζου? αντε ανεβηκαν οι θερμοκρασίες και δεν ξερουμε τι λεμε...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #436 στις: Ιούνιος 08, 2009, 12:50:06 πμ »
Είναι εντυπωσιακό πώς εκτίθεται η έλλειψη παιδαγωγικής κατάρτισης ορισμένων που δεν έχουν διαβάσει ποτέ για τον ΑΣΕΠ.Κυρίως στο ήθος τους!Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα,αρχίζουν οι ύβρεις και τα συνθήματα.
Λογικό αν σκεφτεί κανείς ότι αν τους ρωτήσουν οι μαθητές τους κάποια ημέρα για την κοινωνική αδικία που βιώνουν ,οι συγκεκριμένοι ¨εκπαιδευτικοί¨θα τους λένε για τα ¨ψιψιψίνια και τα κοκοκόψαρα¨.....
Catwoman2,δηλαδή οι αριθμοί των ΟΑΕΔιτών που έδωσαν στο υπουργείο για τον κλάδο σου δεν συμπεριλαμβάνουν κι εσένα π.χ. που είχες μικρή προυπηρεσία;Συγνώμη αν σε κουράζω,αλλά καταλαβαίνεις το διακύβευμα.....προσπαθούμε να υπολογίσουμε πόσοι μπορεί να είναι ανά περιφέρεια για την αίτηση των ωρομισθίων.

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #437 στις: Ιούνιος 08, 2009, 03:28:54 πμ »
Έλεος. Μας έχεις ζαλίσει με τον ΑΣΕΠ.
Κι εμεις εχουμε ζαλιστει να δινουμε καθε 2 χρονια ΑΣΕΠ και οι αλλοι να λουφαρουν.Εχουμε ζαλιστει απο τις πολλες φορες ΑΣΕΠ γιατι οι λουφατζηδες πιανουν τις θεσεις στους διορισμους μονιμων αναπληρωτων ωρομισθιων (πρωινων,ΠΔΣ,ΣΔΕκλπ) αυτοι που δεν εχουν προσπαθησει για επιτυχια ΑΣΕΠ.Αν  προηγειτο παντου ο ορος 1 επιτυχια ΑΣΕΠ δε θα μας εσφιγγαν οι ζεστες!


Ας σφιξουν μια φορα οι ζεστες και τους λουφατζηδες ,και γινομαι cool σε χρονο dt! Θα τους ευχομαι και καλη τυχη στον επομενο ΑΣΕΠ και προπαντων να μην αγχωνονται και ολα θα πανε καλα γι αυτους!

(Και οι λουφατζηδες πρεπει να καταλαβουν οτι ουτε πιο εξυπνοι ουτε πιο ομορφοι ουτε πιο καλοπερασακηδες ειναι απο εμας)
εχω δωσει ΑΣΕΠ και εχω πετυχει 4 φορές αλλα δεν ειμαι στους διοριστέους. Το ότι δουλευω στο ΣΔΕ γιατι σημαινει ότι ειμαι λουφατζου? αντε ανεβηκαν οι θερμοκρασίες και δεν ξερουμε τι λεμε...

4 φορες επιτυχουσα σε ΑΣΕΠ και δεν σε πηραν ωρομισθια ή αναπληρωτρια και ταλαιπωρεισαι με τα ΣΔΕ?! Ειδες...ενω αν υπηρχε ο ορος ΑΣΕΠ δε θα αναγκαζοσουν να δωσεις 4 ΑΣΕΠ και θα ησουν ηδη μονιμη!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:03:48 »

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #438 στις: Ιούνιος 08, 2009, 09:13:40 πμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω τί νόημα έχει μια συζήτηση που δεν έχει να κάνει με τους συμμετέχοντες σε όλο αυτό το σύστημα επιλογής των εκπαιδευτικών ,αλλά με τους εκάστοτε διαμορφωτές και οργανωτές αυτού του συστήματος. Εξηγούμαι : δυστυχώς ,δεν αποφασίζουμε εμείς για τον τρόπο διορισμού μας ,αλλά απλά αποδεχόμαστε ή όχι για τους όρους που θα γίνει αυτό.
Επομένως, προτείνω να παραμείνει η συζήτηση στα "μυστικά" των αιτήσεων και στις όποιες "παγίδες" κρύβει η συμπλήρωσή τους κι ας αφήσουμε στην άκρη θέματα που δεν είναι του παρόντος και του ...τόπικ !

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #439 στις: Ιούνιος 08, 2009, 10:55:33 πμ »
Είναι εντυπωσιακό πώς εκτίθεται η έλλειψη παιδαγωγικής κατάρτισης ορισμένων που δεν έχουν διαβάσει ποτέ για τον ΑΣΕΠ.Κυρίως στο ήθος τους!Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα,αρχίζουν οι ύβρεις και τα συνθήματα.
Λογικό αν σκεφτεί κανείς ότι αν τους ρωτήσουν οι μαθητές τους κάποια ημέρα για την κοινωνική αδικία που βιώνουν ,οι συγκεκριμένοι ¨εκπαιδευτικοί¨θα τους λένε για τα ¨ψιψιψίνια και τα κοκοκόψαρα¨.....
Catwoman2,δηλαδή οι αριθμοί των ΟΑΕΔιτών που έδωσαν στο υπουργείο για τον κλάδο σου δεν συμπεριλαμβάνουν κι εσένα π.χ. που είχες μικρή προυπηρεσία;Συγνώμη αν σε κουράζω,αλλά καταλαβαίνεις το διακύβευμα.....προσπαθούμε να υπολογίσουμε πόσοι μπορεί να είναι ανά περιφέρεια για την αίτηση των ωρομισθίων.
μαλλον δεν συμπεριλαμβανονται ρε παιδια...τι να πω? ειμασταν αρκετοι που φευγαμε με 50-70 ωρες προυπηρεσία στην αρχη της χρονιας μολις μας καλουσαν δευτεροβαθμια διοτι τοτε δεν μετρουσε η προυπηρεσία μας εκει...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος legend

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #440 στις: Ιούνιος 08, 2009, 11:09:47 πμ »
Μια και τόσο έχετε θεοποιήσει τον ΑΣΕΠ καλό είναι να θυμηθείται και όλους αυτούς που ο ΑΣΕΠ έθαψε. Αυτούς που περιμέναν χρόνια στην επετηρίδα και τελικά ο ΑΣΕΠ τους πέταξε στα σκουπίδια.
Η λύση είναι μία διορισμοί σύμφωνα με τον χρόνο κτήσης πτυχίου , βαθμό, μετπτυχιακά, διδακτορικά, κλπ
 
ΑΣΕΠ και τα λοπά είναι για αυτούς που έχουν χρήμα για τα φροντηστήρια.

ΜΑΖΙΚΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ
ποιος έχει χρήμα για ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ!!!!! η πλειοψηφία όσων δίνουν ΑΣΕΠ (η μόνη αξιοκρατική οδός που μας βρίσκεται για τώρα) συγκεντρώνουν βιβλιογραφία και μελετούν (ξεκ...ονται) ΜΟΝΟΙ με τον καλό και κακό εαυτό τους! κανείς δεν θεοποιεί τον ΑΣΕΠ...αλίμονο! να θεοποιήσεις ένα διαγωνισμό που σου τρώει ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του χρόνου και των δυνάμεών σου; απλά είναι το μόνο αξιοκρατικό μέσο και μέχρι να βρεθεί άλλο να το αντικαταστήσει ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να μην τον προσπερνούν!!!! κι αυτό βέβαια δεν ισχύει μόνο για τους εκπαιδευτικούς ή τις ειδικότητες που φιλτράρονται με διαγωνισμούς, ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ μέσω ΑΣΕΠ!!!!! ΤΕΛΟΣ ΠΙΑ τα βολέματα σε αυτή τη χώρα, είναι απίστευτα λυπηρό η λογική του βολέματος να έχει καθηλωθεί στα μυαλά ΝΕΩΝ ανθρώπων! ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξουμε...ΟΛΟΙ προς το καλύτερο για το καλύτερο!!!!!!!!!!!
"όσο γνωρίζεις πιο καλά τόσο αγαπάς πιο πλέρια"

Αποσυνδεδεμένος συννεφούλα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Γυναίκα
  • φωτο: σύννεφα στο Βόσπορο
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #441 στις: Ιούνιος 08, 2009, 11:13:28 πμ »
Μια ερώτηση. Ο ωρομίσθιος μοριοδοτείται με βάση των πίνακα των μορίων κάθε περιοχής ή με βάση τις ώρες που παίρνει; Δηλ. αν με πάρουν στη Χαλκιδική Δ' , που έχει 10 μόρια, για 6 ώρες, παίρνω τα 10 μόρια ή τα μόριά μου υπολογίζονται για τις 6 ώρες ;
H ομορφιά θα σώσει τον κόσμο, Φ.Ντοστογιέφσκι

"Καθένας μας κρύβει μέσα του μιαν αναπάντεχη άνοιξη" Α.Κ.

Αποσυνδεδεμένος Nepheli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #442 στις: Ιούνιος 08, 2009, 11:22:32 πμ »
Μια ερώτηση. Ο ωρομίσθιος μοριοδοτείται με βάση των πίνακα των μορίων κάθε περιοχής ή με βάση τις ώρες που παίρνει; Δηλ. αν με πάρουν στη Χαλκιδική Δ' , που έχει 10 μόρια, για 6 ώρες, παίρνω τα 10 μόρια ή τα μόριά μου υπολογίζονται για τις 6 ώρες ;
Για να υπολογίσεις τα μόρια διαιρείς το σύνολο των ωρών που έχεις με το 87,5 αν εργάζεσαι στη δευτεροβάθμια. Αν διδάσκεις σε δυσπρόσιτο διπλασιάζεις το μόρια.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #443 στις: Ιούνιος 08, 2009, 11:24:44 πμ »
Μια ερώτηση. Ο ωρομίσθιος μοριοδοτείται με βάση των πίνακα των μορίων κάθε περιοχής ή με βάση τις ώρες που παίρνει; Δηλ. αν με πάρουν στη Χαλκιδική Δ' , που έχει 10 μόρια, για 6 ώρες, παίρνω τα 10 μόρια ή τα μόριά μου υπολογίζονται για τις 6 ώρες ;

Υπολογίζονται οι ώρες και παίρνεις τα αντίστοιχα μόρια, αν τις διαιρέσεις με το 87,5 γαι Β/θμια.
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος legend

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #444 στις: Ιούνιος 08, 2009, 11:26:35 πμ »
ο ενιαίος θα αναρτηθεί μέσα Ιουλίου περίπου; μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ φαντάζομαι...
και κάτι άλλο αν κάποιος κάνει λάθος στην αίτηση δικαιούται αλλαγής εντός της προθεσμίας
"όσο γνωρίζεις πιο καλά τόσο αγαπάς πιο πλέρια"

Αποσυνδεδεμένος legend

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #445 στις: Ιούνιος 08, 2009, 11:27:50 πμ »
μπορεί κάποιος να αλλάξει την αίτησή του εντός προθεσμίας;;;;
ο ενιαίος πότε θα ανακοινωθεί;; μέσα Ιουλίου μετά και τα αποτελέσματα ΑΣΕΠ;
"όσο γνωρίζεις πιο καλά τόσο αγαπάς πιο πλέρια"

Αποσυνδεδεμένος συννεφούλα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Γυναίκα
  • φωτο: σύννεφα στο Βόσπορο
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #446 στις: Ιούνιος 08, 2009, 11:28:31 πμ »
Ευχαριστώ, κορίτσια!
H ομορφιά θα σώσει τον κόσμο, Φ.Ντοστογιέφσκι

"Καθένας μας κρύβει μέσα του μιαν αναπάντεχη άνοιξη" Α.Κ.

Αποσυνδεδεμένος legend

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #447 στις: Ιούνιος 08, 2009, 11:30:07 πμ »
ΩΧ! δυο φορές το έστειλα...με συγχωρείτε, τα έχει παίξει λίγο το pc  ή εγώ... :-\ :-\ :-\
"όσο γνωρίζεις πιο καλά τόσο αγαπάς πιο πλέρια"

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 711
Σύνολο: 714

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.