*

Αποστολέας Θέμα: Ένσταση κατά ΟΑΕΔιτών  (Αναγνώστηκε 307541 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Joanna Bear

  • Επισκέπτης
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #994 στις: Αύγουστος 13, 2009, 02:25:44 μμ »
Τί έγινε βρε παιδιά; Θα συνειδητοποιήσουμε επιτέλους ότι ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ επιδιώκουν οι εκάστοτε ιθύνοντες έτσι ώστε ανενόχλητοι να προωθούν κάθε φορά ότι και όποιους θέλουν; ΤΟ ¨ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ¨;

Και τι να κάνουμε, συνάδελφε, πες μου, σε παρακαλώ πολύ...

Και να'χεις και συναδέλφους να σε κατηγορούν ότι τους παίρνεις και τη θέση! Εγώ τουλάχιστον δεν εξαπολύω κατηγορίες εδώ κι εκεί, ειδικά σε όσους δεν ευθύνονται γι'αυτά τα χάλια...
 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:24:33 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #995 στις: Αύγουστος 13, 2009, 02:27:27 μμ »
Κουβέντα κάνουμε,εξάλλου δεν είναι κακό να υπάρχει ποικιλία απόψεων,αρκεί να μη σνομπάρουμε ο ένας τον άλλον.
Πάντως,μεταξύ μας,πες έχουμε 2 φίλους,στο ίδιο επίπεδο πάνω κάτω,μαζί μπαίνουν στη σχολή,μαζί βγαίνουν,μαζί δίνουν ασεπ κτλ.
Ο ένας τα δίνει όλα στον ασεπ και στα 25 διορίζεται.
Ο άλλος στον ασεπ πάει τουρίστας,όπως η αφεντιά μου,και το παλεύει με πδσ και ωρομισθία από εδώ και από εκεί,οπότε διορίζεται στα 35.
Ε για εμένα μάγκας είναι ο 1ος που εξασφάλισε από νωρίς τη ζωή τους και τα ένσημά του και τη σύνταξή του.
Ο άλλος απλά ταλαιπωριέται.

Joanna Bear

  • Επισκέπτης
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #996 στις: Αύγουστος 13, 2009, 02:34:04 μμ »
Κουβέντα κάνουμε,εξάλλου δεν είναι κακό να υπάρχει ποικιλία απόψεων,αρκεί να μη σνομπάρουμε ο ένας τον άλλον.
Πάντως,μεταξύ μας,πες έχουμε 2 φίλους,στο ίδιο επίπεδο πάνω κάτω,μαζί μπαίνουν στη σχολή,μαζί βγαίνουν,μαζί δίνουν ασεπ κτλ.
Ο ένας τα δίνει όλα στον ασεπ και στα 25 διορίζεται.
Ο άλλος στον ασεπ πάει τουρίστας,όπως η αφεντιά μου,και το παλεύει με πδσ και ωρομισθία από εδώ και από εκεί,οπότε διορίζεται στα 35.
Ε για εμένα μάγκας είναι ο 1ος που εξασφάλισε από νωρίς τη ζωή τους και τα ένσημά του και τη σύνταξή του.
Ο άλλος απλά ταλαιπωριέται.

Και πάλι συμφωνώ και επαυξάνω. Ξέρω κι εγώ πού έχω κάνει τα λάθη μου και μη νομίζεις, τα πληρώνω ένα-ένα...

Αλλά, για να επανέλθουμε σ'αυτό που μας καίει, εύχομαι να μην ευοδωθεί αυτή η αδικία, γιατί με τέτοιες ΟΑΕΔίτικες προυπηρεσίες θίγονται και  ΑΣΕΠίτες και 24μηνίτες και 30μηνίτες και του 40% και μόνιμοι και αναπληρωτές και ωρομίσθιοι και ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως... Η ισχύς εν τη ενώσει λοιπόν!

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #997 στις: Αύγουστος 13, 2009, 03:37:26 μμ »
 Λοιπόν Joanna Bear, ΠΕ06
Το να διαφυλάξουμε εκείνον τον πυρήνα αξιοπρέπειας που μας απέμεινε είναι το ένα ζητούμενο...Και δεν χρειάζεται να απολογηθούμε σε κανέναν γι αυτό...

gekal πολυ ωραια τα ειπες. Ομως σημερα διοριζονται πολλα ατομα απο το 40% χωρις να εχουν καταφερει να περασουν ΑΣΕΠ, και η κυβερνηση δεν εκανε τιποτα γι' αυτο. Αφηνουμε αυτα τα ατομα να μας παρουν τις θεσεις και χωνομαστε εμεις χειροτερα.

++++
Συνάδελφοι. Άλλο η ένσταση κατά των ΟΑΕΔιτών και άλλο αν οι διορισμοί πρέπει να γίνονται από τον ΑΣΕΠ 100%. Ο καθένας μας έχει μια γνώμη για το θέμα αυτό, ΔΕΝ είναι ο κατάλληλος χρόνος και τόπος να συζητηθεί ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, κι όχι μόνο επειδή το topic είναι για την ένσταση αλλά και ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΤΑΚΤΙΚΗΣ. Αυτή τη στιγμή προέχει να δούμε τι θα κάνουμε με το ΤΣΟΥΝΑΜΙ. Ακόμη εκφράσεις του τύπου ¨Αφηνουμε αυτα τα ατομα να μας παρουν τις θεσεις και χωνομαστε εμεις χειροτερα.¨, παρόλο που ίσως δικαιολογούνται λόγω συναισθηματικής φόρτισης, ούτε ΣΩΣΤΕΣ είναι, ούτε βοηθούν στην απαραίτητη συσπείρωση. Φυσικά κάποιες φορές θα λέμε και τον πόνο μας εδώ, αναμενόμενο κι αυτό, αλλά ΜΗ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:24:33 »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #998 στις: Αύγουστος 13, 2009, 03:58:21 μμ »
Για μένα όσοι απέκτησαν προϋπηρεσία σε βυσματική ΠΔΣ δεν έχουν καμία διαφορά με τους ΟΑΕΔίτες, και θα έπρεπε να κυνηγάμε κι αυτούς εξίσου. Μόνο που δεν έχουμε τη νομική δυνατότητα να το κάνουμε οπότε ας ξαναγυρίσουμε στο θέμα μας.
Προσωπικά δε σνομπάρω τους συναδέρφους που διορίζονται με προϋπηρεσία, μόνο αυτούς που την προϋπηρεσία τους την απέκτησαν λόγω γνωριμιών και όχι λόγω της αξίας τους. Κι εγώ μάλλον μετά από 3 επιτυχίες σε ΑΣΕΠ (και λόγω αρκετών μορίων εξαιτίας αυτού ακριβώς) θα επιδιώξω να διοριστώ μέσω προϋπηρεσίας, παράλληλα με την προετοιμασία για τον επόμενο ΑΣΕΠ.

Joanna Bear

  • Επισκέπτης
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #999 στις: Αύγουστος 13, 2009, 04:19:04 μμ »
Λοιπόν Joanna Bear, ΠΕ06
Το να διαφυλάξουμε εκείνον τον πυρήνα αξιοπρέπειας που μας απέμεινε είναι το ένα ζητούμενο...Και δεν χρειάζεται να απολογηθούμε σε κανέναν γι αυτό...

gekal πολυ ωραια τα ειπες. Ομως σημερα διοριζονται πολλα ατομα απο το 40% χωρις να εχουν καταφερει να περασουν ΑΣΕΠ, και η κυβερνηση δεν εκανε τιποτα γι' αυτο. Αφηνουμε αυτα τα ατομα να μας παρουν τις θεσεις και χωνομαστε εμεις χειροτερα.

++++
Συνάδελφοι. Άλλο η ένσταση κατά των ΟΑΕΔιτών και άλλο αν οι διορισμοί πρέπει να γίνονται από τον ΑΣΕΠ 100%. Ο καθένας μας έχει μια γνώμη για το θέμα αυτό, ΔΕΝ είναι ο κατάλληλος χρόνος και τόπος να συζητηθεί ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, κι όχι μόνο επειδή το topic είναι για την ένσταση αλλά και ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΤΑΚΤΙΚΗΣ. Αυτή τη στιγμή προέχει να δούμε τι θα κάνουμε με το ΤΣΟΥΝΑΜΙ. Ακόμη εκφράσεις του τύπου ¨Αφηνουμε αυτα τα ατομα να μας παρουν τις θεσεις και χωνομαστε εμεις χειροτερα.¨, παρόλο που ίσως δικαιολογούνται λόγω συναισθηματικής φόρτισης, ούτε ΣΩΣΤΕΣ είναι, ούτε βοηθούν στην απαραίτητη συσπείρωση. Φυσικά κάποιες φορές θα λέμε και τον πόνο μας εδών κάπου... Άλλο ο ΟΑΕΔ και ο βιασμ, αναμενόμενο κι αυτό, αλλά ΜΗ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ...


Συμφωνώ μαζί σου, συνάδελφε... Υπάρχουν πολλά θέματα προς συζήτηση, με τρομερή επιχειρηματολογία από όλες τις πλευρές, αλλά δεν είναι του παρόντος όλα. Αρκεί να ξέρουμε προς τα πού να απευθύνουμε τις εγκλήσεις μας, εάν υποθέσουμε ότι πρέπει να απευθυνθούν κάπου...

Και γω είμαι συναισθηματικά φορτισμένη, αλλά προσέχω πολύ τι λέω, νομίζω ότι φαίνεται από όσα έχω ήδη πει στο φόρουμ.
Καμία ενημέρωση για το ΤΣΟΥΝΑΜΙ, έχουμε;


Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1000 στις: Αύγουστος 13, 2009, 04:31:20 μμ »
Gekal,επικοινώνησες με αυτόν που σου είπα;
Συνάδελφοι,οργανώνουμε τη συγκέντρωση στη Θ/κη.Όποιος μπορεί να βοηθήσει,ας έρθει σε επαφή με τους possessed και achilles.

Πράγματι,το ζήτημά μας δεν είναι ο τρόπος διορισμών.Έχω κι εγώ την προσωπική μου άποψη πάνω σε αυτό,την οποία έχω εκθέσει στο ομώνυμο θέμα.Τώρα,αυτό που επείγει ,και για το οποίο έχουμε συγκεντρωθεί όλοι,είναι το πώς μπορούμε να αποτρέψουμε την είσοδο εργαζομένων από άλλα υπουργεία.Μην ξεχνιόμαστε και δίνουμε τροφή σε κάποιους.Δεν είδατε ότι αυτό προσπαθούν τόσο καιρό με τις παρεμβάσεις τους να επιτύχουν;

Joanna Bear

  • Επισκέπτης
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1001 στις: Αύγουστος 13, 2009, 05:19:03 μμ »
Gekal,επικοινώνησες με αυτόν που σου είπα;
Συνάδελφοι,οργανώνουμε τη συγκέντρωση στη Θ/κη.Όποιος μπορεί να βοηθήσει,ας έρθει σε επαφή με τους possessed και achilles.

Πράγματι,το ζήτημά μας δεν είναι ο τρόπος διορισμών.Έχω κι εγώ την προσωπική μου άποψη πάνω σε αυτό,την οποία έχω εκθέσει στο ομώνυμο θέμα.Τώρα,αυτό που επείγει ,και για το οποίο έχουμε συγκεντρωθεί όλοι,είναι το πώς μπορούμε να αποτρέψουμε την είσοδο εργαζομένων από άλλα υπουργεία.Μην ξεχνιόμαστε και δίνουμε τροφή σε κάποιους.Δεν είδατε ότι αυτό προσπαθούν τόσο καιρό με τις παρεμβάσεις τους να επιτύχουν;


Γιατί, εκδηλώσανε τέτοιες προθέσεις τα πουλάκια μου; Τέτοια να μου λες, να αλλάξω "επάγγελμα"... Στο Ηράκλειο, δεν οργανώνεται τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1002 στις: Αύγουστος 13, 2009, 07:25:14 μμ »
Γεια σας, συνάδελφοι! Για προσωπικούς λόγους δεν έμπαινα συχνά στο φόρουμ τελευταία και τώρα προσπαθώ να ενημερωθώ στα ... τεύχη που έχασα!

Πρώτα-πρώτα με στενοχώρησε το γεγονός ότι και σε αυτό το τόπικ δεν καταφέραμε να κρατήσουμε μακριά τις κόντρες ανάμεσα στις υποομάδες, στις οποίες μας έχουν χωρίσει οι ιθύνοντες, ώστε να μας κρατούν διασπασμένους.

Επίσης, θέλω να πω κάτι στα νεότερα κυρίως μέλη του φόρουμ, καθώς είδα ότι παρασύρονται συχνά σε διαπληκτισμούς με τους ΟΑΕΔίτες: αν διαβάσει κανείς τις πρώτες σελίδες αυτού του τόπικ θα διαπιστώσει ότι πολλές φορές είπαμε και είπαν τα ίδια πράγματα, εμείς μιλούσαμε με επιχειρήματα και θέταμε ερωτήματα χωρίς ποτέ να παίρνουμε απαντήσεις και εκείνοι επαναλάμβαναν διαρκώς τα στερεότυπα λογύδριά τους. Και εγώ η ίδια είχα εμπλακεί σε τέτοιου είδους "διάλογο"  με την πρόεδρό τους (zagorakis), πριν βγάλει τη μάσκα, χωρίς βέβαια κανένα αποτέλεσμα.
Συμπέρασμα: μην τους αφήνετε να μας αποσυντονίζουν από το θέμα μας και να μας παρασύρουν σε εκρήξεις οργής, που είναι μεν δικαιολογημένες, ωστόσο μας κάνουν να φαινόμαστε προς τα έξω ότι χάνουμε το δίκιο μας.

Ο Rublev έχει δίκιο: ήδη εκδήλωσαν ενδιαφέρον για ανάλογη ρύθμιση και εργαζόμενοι του υπουργείου υγείας και έπονται και άλλων υπουργείων. Ο αγώνας μας πρέπει να στοχεύει και στο να μη γίνει η ρύθμιση των ΟΑΕΔιτών ...διάδρομος προσγείωσης και για άλλους αλεξιπτωτιστές.

AntreaEirini, σε άλλο τόπικ ανέφερα ότι βλέπω να επιβεβαιώνονται οι δυσοίωνες προβλέψεις μου σχετικά με τη βάση αναπλήρωσης και θεώρησες ότι προτρέχω...
Για μένα είναι ξεκάθαρο πια, από τη στιγμή που βγήκαν οι πίνακες αναπληρωτών, ότι χάνω την αναπλήρωση ή στην καλύτερη περίπτωση θα κληθώ πολύ αργά εξαιτίας των 100+ ΟΑΕΔιτών που βρέθηκαν μπροστά μου. Μετά από δύο επιτυχίες στον ασέπ, μετά από δύο χρονιές ωρομισθίας, έχοντας φτάσει πολύ κοντά στους διοριστέους το 2007 και βλέποντας την αναπλήρωση να σταματά λίγο πριν από εμένα τις δύο προηγούμενες χρονιές, με 21+ "ολοκάθαρα" μόρια (από ασέπ και ωρομισθία) αισθάνομαι σαν θύμα διάρρηξης, ότι μου κλέβουν κυριολεκτικά αυτό που με κόπο είχα κερδίσει. Και για την ιστορία, για να μη βιαστεί κάποιος ΟΑΕΔίτης να μου πει τα γνωστά επιχειρήματα, ανήκω και εγώ στη γενιά της επετηρίδας και έχω οικογένεια και παιδιά, αλλά δεν τα προέβαλα ως ασπίδα για να μη δώσω ασέπ.

Ελπίζω και πιστεύω ότι η συνάντηση στη Θεσσαλονίκη θα έχει μεγάλη συμμετοχή, αρκεί να έχουν επιστρέψει από τις διακοπές τους οι συνάδελφοι που μπορούν και επιθυμούν παραβρεθούν.
 
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Joanna Bear

  • Επισκέπτης
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1003 στις: Αύγουστος 13, 2009, 08:05:39 μμ »
Γεια σας, συνάδελφοι! Για προσωπικούς λόγους δεν έμπαινα συχνά στο φόρουμ τελευταία και τώρα προσπαθώ να ενημερωθώ στα ... τεύχη που έχασα!

Πρώτα-πρώτα με στενοχώρησε το γεγονός ότι και σε αυτό το τόπικ δεν καταφέραμε να κρατήσουμε μακριά τις κόντρες ανάμεσα στις υποομάδες, στις οποίες μας έχουν χωρίσει οι ιθύνοντες, ώστε να μας κρατούν διασπασμένους.

Επίσης, θέλω να πω κάτι στα νεότερα κυρίως μέλη του φόρουμ, καθώς είδα ότι παρασύρονται συχνά σε διαπληκτισμούς με τους ΟΑΕΔίτες: αν διαβάσει κανείς τις πρώτες σελίδες αυτού του τόπικ θα διαπιστώσει ότι πολλές φορές είπαμε και είπαν τα ίδια πράγματα, εμείς μιλούσαμε με επιχειρήματα και θέταμε ερωτήματα χωρίς ποτέ να παίρνουμε απαντήσεις και εκείνοι επαναλάμβαναν διαρκώς τα στερεότυπα λογύδριά τους. Και εγώ η ίδια είχα εμπλακεί σε τέτοιου είδους "διάλογο"  με την πρόεδρό τους (zagorakis), πριν βγάλει τη μάσκα, χωρίς βέβαια κανένα αποτέλεσμα.
Συμπέρασμα: μην τους αφήνετε να μας αποσυντονίζουν από το θέμα μας και να μας παρασύρουν σε εκρήξεις οργής, που είναι μεν δικαιολογημένες, ωστόσο μας κάνουν να φαινόμαστε προς τα έξω ότι χάνουμε το δίκιο μας.

Ο Rublev έχει δίκιο: ήδη εκδήλωσαν ενδιαφέρον για ανάλογη ρύθμιση και εργαζόμενοι του υπουργείου υγείας και έπονται και άλλων υπουργείων. Ο αγώνας μας πρέπει να στοχεύει και στο να μη γίνει η ρύθμιση των ΟΑΕΔιτών ...διάδρομος προσγείωσης και για άλλους αλεξιπτωτιστές.

AntreaEirini, σε άλλο τόπικ ανέφερα ότι βλέπω να επιβεβαιώνονται οι δυσοίωνες προβλέψεις μου σχετικά με τη βάση αναπλήρωσης και θεώρησες ότι προτρέχω...
Για μένα είναι ξεκάθαρο πια, από τη στιγμή που βγήκαν οι πίνακες αναπληρωτών, ότι χάνω την αναπλήρωση ή στην καλύτερη περίπτωση θα κληθώ πολύ αργά εξαιτίας των 100+ ΟΑΕΔιτών που βρέθηκαν μπροστά μου. Μετά από δύο επιτυχίες στον ασέπ, μετά από δύο χρονιές ωρομισθίας, έχοντας φτάσει πολύ κοντά στους διοριστέους το 2007 και βλέποντας την αναπλήρωση να σταματά λίγο πριν από εμένα τις δύο προηγούμενες χρονιές, με 21+ "ολοκάθαρα" μόρια (από ασέπ και ωρομισθία) αισθάνομαι σαν θύμα διάρρηξης, ότι μου κλέβουν κυριολεκτικά αυτό που με κόπο είχα κερδίσει. Και για την ιστορία, για να μη βιαστεί κάποιος ΟΑΕΔίτης να μου πει τα γνωστά επιχειρήματα, ανήκω και εγώ στη γενιά της επετηρίδας και έχω οικογένεια και παιδιά, αλλά δεν τα προέβαλα ως ασπίδα για να μη δώσω ασέπ.

Ελπίζω και πιστεύω ότι η συνάντηση στη Θεσσαλονίκη θα έχει μεγάλη συμμετοχή, αρκεί να έχουν επιστρέψει από τις διακοπές τους οι συνάδελφοι που μπορούν και επιθυμούν παραβρεθούν.
 

Έχεις δίκιο, δεν έχει νόημα να προσπαθούμε να αποδείξουμε σε κάποιους ότι δεν είμαστε ελέφαντες... Αλλά η νοοτροπία που έχουν ορισμένοι εμποδίζει την από κοινού προσπάθεια που έχει ξεκινήσει.
Προσωπικά λοιπόν δεσμεύομαι να μην ξανααπαντήσω σε προκλήσεις από όποιον κι αν προέρχονται... Σάμπως τι θα καταλάβω...

Καταλαβαίνω απόλυτα πώς αισθάνεσαι φέτος... Η αδικία με πνίγει και μένα κυριολεκτικά ώρες-ώρες, μου'ρχεται να ουρλιάξω. Πιστεύω όμως ότι δεν έχει χαθεί το παιχνίδι, ούτε για φέτος... Είμαι αισιόδοξη, μη χάνεις κι εσύ το κουράγιο σου. Φωνή λαού, οργή Θεού...

Τα πάντα μπορεί να αλλάξουν σε μια στιγμή, άκου τι σου λέω...

 ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)


Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1004 στις: Αύγουστος 13, 2009, 08:55:00 μμ »
Σημερα στο ραδιοφωνο (91.6) μιλουσε καποιος απο το υπουργειο (δεν ακουσα το ονομα του) και ελεγε ότι εχουν στο προγραμμα  να βαλουν στους πινακες αναπληρωτων ωρομισθιους καθηγητες και απο αλλα υπουργεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2009, 08:57:58 μμ από ΚΙΚΙ19 »

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1005 στις: Αύγουστος 13, 2009, 09:04:06 μμ »
Καλως τα δεχτήκαμε... Βγάλτε τα κοκκινα χαλιά...ξυπνήστε και τον μπάτλερ να τους υποδεχτεί...αλλος για τη βάρκα μαςςςςςς
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1006 στις: Αύγουστος 13, 2009, 09:12:42 μμ »
Εμείς να ξυπνήσουμε γιατί  ¨εκεί που μας χρωστάγανε μας τρώνε και το βόδι¨

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1007 στις: Αύγουστος 13, 2009, 09:40:43 μμ »
οταν καλουσαμε για ενστασεις, νομιζατε οτι λεγαμε αερολογιες. αυτο που γινεται δεν εχει προηγουμενο.
Ας κανουν ορεξη θα μας βρουν μπροστα τους. Ελπιζω να ξυπνησουμε και να σηκωθουμε απο τους καναπεδες μας, γιατι ετσι που το πανε θα μπουν και στα σπιτια μας.
Μαζευτειτε για διαμαρτυριες αν δεν θελετε να βγαζετε τα ματια σας στο διαβασμα και να ερχονται οι "εξυπνοι" με τα βυσματα και να διοριζονται με το ετσι θελω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2009, 10:32:41 μμ από dora22 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162188
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 702
Σύνολο: 721

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.