*

Ψηφοφορία

ΒΑΛΑΤΕ ΤΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ ΚΟΥΤΑΚΙ;

ΝΑΙ
75 (75.8%)
ΟΧΙ
24 (24.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 98

Αποστολέας Θέμα: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;  (Αναγνώστηκε 13772 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marianV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • *******Κάθε μέρα μια καινούρια μέρα********
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 11, 2009, 03:47:39 μμ »
       παιδιά να ξεκαθαρίσουμε κάτι: Μιλάμε για αναπληρωτές και όχι για μόνιμο διορισμό. Δεν μπορώ να πείσω κανέναν γιατο τί είναι σωστό και τι λάθος, γιατί αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό και όπως είπες και εσύ Λώρα, όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ειναι οτι αν έχεις υποχρεώσεις δεν ξεσπιτώνεσαι για να πας για αναπληρώτρια με την πιθανότητα ΚΑΠΟΤΕ να διοριστείς. Αν πρόκειται για διορισμό τότε εγώ προσωπικά θα πάω σε κάθε άκρη της Ελλάδας. Θα πάω γιατί θα είναι κάτι σίγουρο.

Αν δεν έχεις υποχρεώσεις τα πράγματα είναι σαφώς πιο εύκολα, αλλά και πάλι καταννοώ το υποκειμενικό. Επίσης ξέρετε δεν ζουν όλοι για έναν διορισμό!!!!! Υπάρχουν άνθρωποι που μπορεί να μην συμφωνώ μαζί τους  αλλά δίνουν έμφαση και σε άλλα πράγματα.

Δέχομαι τις απόψεις όλων ωστόσο ως εκπαιδευτικό με ενοχλεί να ρίχνουμε κάποιες φορές το ανάθεμα στους άλλους. Όσοι δεν θέλουν ας μην το δηλώσουν! Καλύτερα για όσους το δηλώσουν!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:08:18 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 11, 2009, 04:25:45 μμ »
       παιδιά να ξεκαθαρίσουμε κάτι: Μιλάμε για αναπληρωτές και όχι για μόνιμο διορισμό. Δεν μπορώ να πείσω κανέναν γιατο τί είναι σωστό και τι λάθος, γιατί αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό και όπως είπες και εσύ Λώρα, όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ειναι οτι αν έχεις υποχρεώσεις δεν ξεσπιτώνεσαι για να πας για αναπληρώτρια με την πιθανότητα ΚΑΠΟΤΕ να διοριστείς. Αν πρόκειται για διορισμό τότε εγώ προσωπικά θα πάω σε κάθε άκρη της Ελλάδας. Θα πάω γιατί θα είναι κάτι σίγουρο.

Αν δεν έχεις υποχρεώσεις τα πράγματα είναι σαφώς πιο εύκολα, αλλά και πάλι καταννοώ το υποκειμενικό. Επίσης ξέρετε δεν ζουν όλοι για έναν διορισμό!!!!! Υπάρχουν άνθρωποι που μπορεί να μην συμφωνώ μαζί τους  αλλά δίνουν έμφαση και σε άλλα πράγματα.

Δέχομαι τις απόψεις όλων ωστόσο ως εκπαιδευτικό με ενοχλεί να ρίχνουμε κάποιες φορές το ανάθεμα στους άλλους. Όσοι δεν θέλουν ας μην το δηλώσουν! Καλύτερα για όσους το δηλώσουν!!!
Σωστά! Ας υποστηρίζουμε τις επιλογές μας και ας μην κλαιγόμαστε! Το σύστημα το ξέρουμε και πορευόμαστε αναλόγως! Ας λέμε καλύτερα καλή επιτυχία να έχουμε και να μας έρθουν όλα βολικά!!  ;)
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 11, 2009, 04:31:01 μμ »
Σωστά! Ας υποστηρίζουμε τις επιλογές μας και ας μην κλαιγόμαστε! Το σύστημα το ξέρουμε και πορευόμαστε αναλόγως! Αν θέλουμε να το αλλάξουμε όμως χρειάζονται πιο δραστικά μέτρα απ'το να μιλάμε σε ένα forum...Και ας λέμε καλή επιτυχία σε όλους  (εν όψει αποτελεσμάτων) και η επόμενη χρονιά να είναι καλύτερη για όλους!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 11, 2009, 04:46:16 μμ »
Και εγω εβαλα το κουτακι και......
η αληθεια ειναι οτι προτιμω να με παρουν σε νησι παρα καποιο απομακρισμενο χωριο!!
Βεβαια ας με παρουν και παω οπου να΄ναι!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:08:18 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 11, 2009, 07:26:02 μμ »
Και εγω εβαλα το κουτακι και......
η αληθεια ειναι οτι προτιμω να με παρουν σε νησι παρα καποιο απομακρισμενο χωριο!!
Βεβαια ας με παρουν και παω οπου να΄ναι!!
[/quote
 Ναι,πίστεψέ με το νησί είναι καλή φάση,κάνεις και τα μπάνια σου και εγώ γνώρισα πολύ ενδιαφέροντες ανθρώπους εκεί,ανθρώπους που είχαν αφήσει την πρωτεύουσα,ακόμη και την χώρα τους,ξένους δηλαδή για να μείνουν στο νησί! Ανθρωπους με πολύ  διαφορετικό τρόπο σκέψης! Όχι πως δεν έρχονται στιγμές που μπορεί να πέσεις και στον αλκοολισμό για να την παλέψεις,αλλά έχει και τα καλά του,ειδικά για μας που δεν γεννηθήκαμε σε νησί και τα θεωρούμε όλα δεδομένα!Εκεί μαθαίνεις  να εκτιμάς ακόμη και το σούπερ μάρκετ γιατί πέρα από κάποια μπακάλικα δεν βρίσκεις τίποτε άλλο στα μικρά νησιά! Επίσης γνωρίζεις όλους τους συναδέλφους,ακόμη και από τα άλλα σχολειά και γίνονται συνήθως καλές παρέες!  ;)
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 11, 2009, 09:56:53 μμ »
Εχεις δικιο!!
Αλλωστε και εγω περασα 4 υπεροχα χρονια σε νησι!!!Βεβαια καποιοι θα πουν αλλο σαν φοιτητρια και αλλο οταν δουλευεις...
Παντως εμενα μου λειπει το νησι ειδικα τωρα που ηρθε το καλοκαιρι...  :(

Αποσυνδεδεμένος Sandy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 11, 2009, 10:18:23 μμ »
Και εγώ έβαλα το κουτάκι το περιβόητο συν το κουτάκι των ΣΜΕΑ...Ελπίζω να μην έκανα χαζομάρα αλλά είπα εφόσον είμαστε σ'αυτήν τη ...μοριο..θηρία, όπου πάμε!

Αποσυνδεδεμένος patargi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 17, 2009, 11:23:22 πμ »
Καλημέρα!Επειδή διάβασα όλες τις απαντήσεις,θα ήθελα απλά να παραθέσω κάτι!Κούκλες και κούκλοι όσο περισσότερο ψάχνουμε τα πράγματα τόσο περισσότερο αγχωνόμαστε.Χαλαρώστε και με τη βοήθεια του θεού όλα θα πάνε καλά για όλους. Συμφώνώ με τις περισσότερες απόψεις που εκφράστηκαν,αλλά θέλω να σας πω ότι αλλιώς βλέπουμε τα πράγματα όταν δεν έχουμε εργασία και είμαστε μόνοι, αλλιώς όταν έχουμε εργασία και δεν έχουμε παιδιά και αλλιώς όταν δεν έχουμε εργασία και έχουμε παιδιά και αλλιώς όταν έχουμε και τα δύο. Φυσικά η εξέλιξη της ζωής του καθενός είναι επιλογή του,αλλά παιζει μεγάλο ρόλο το τι μπορεις να κάνεις κσι με το τιείσαι ευχαριστημένος στην κάθε φάση της ζωής σου.Πάντα υπάρχουν και τα καλύτερα και τα χειρότερα.Μην απογοητεύεστε, μην παραπονιέστε και μην το βάζετε κάτω.Δυστυχώς ή ευτυχώς πρεπει να προσαρμοζόμαστε σε διάφορες καταστάσεις τησ ζωής, διότι διαφερετικά θα τρελαθούμε. Και για να συστηθώ, έδωσα δεύτερη φορά ΑΣΕΠ κια ημουν κοντά στουσ διορισθέντες, αλλά δεν διορίστηκα, μετά από πολύ διάβασμα, αλλά με κάλεσαν αναπληρώτρια και πήγα 400 χλμ μακριά από τον άνδρα μου και την οικογενειά μου.Ήμουν έγκυος στους πρώτους μήνες και τα Σαββατοκύριακα ήμουν στους δρόμους για να δω τον άντρα μου και την οικογένειά μου με έναν άρρωστο πατέρα μόλις 48 ετών ο οποίος 40 μέρες μετά τη γέννηση του μωρού μου πέθανε.Έδωσα κια στον τελευταίο ΑΣΕΠ περιμένω κι εγώ τα αποτελέσματα όπως χιλιάδες εκπαιδευτικών και θα είμαι σε αναμονή για ακόμη ένα καλοκα'ιρι για το που θα είμαι από Σεπτέμβρη με τον ενός έτους γιό μου.Αλλά δεν το βάζω κάτω.Η ζωή έχει πολύ πιο σημαντικά πράγματα από τον ΑΣΕΠ, τον διορισμό και την αναπλήρωση.ι   Κοιτάξτε 'οπου και να είστε να την απολαύσετε!Εύχομαι το καλύτερο σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 17, 2009, 12:03:58 μμ »
patargi δεν εχω λογια για να εκφραστω ... με συγκινησες πολυ ......μπραβο για τον τροπο σκεψης αλλα κυριως για τον τροπο που πραττεις γιατι καλα τα λογια αλλα οι πραξεις μας καθοριζουν ......! μπραβο σου !
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 17, 2009, 03:39:39 μμ »
Καλημέρα!Επειδή διάβασα όλες τις απαντήσεις,θα ήθελα απλά να παραθέσω κάτι!Κούκλες και κούκλοι όσο περισσότερο ψάχνουμε τα πράγματα τόσο περισσότερο αγχωνόμαστε.Χαλαρώστε και με τη βοήθεια του θεού όλα θα πάνε καλά για όλους. Συμφώνώ με τις περισσότερες απόψεις που εκφράστηκαν,αλλά θέλω να σας πω ότι αλλιώς βλέπουμε τα πράγματα όταν δεν έχουμε εργασία και είμαστε μόνοι, αλλιώς όταν έχουμε εργασία και δεν έχουμε παιδιά και αλλιώς όταν δεν έχουμε εργασία και έχουμε παιδιά και αλλιώς όταν έχουμε και τα δύο. Φυσικά η εξέλιξη της ζωής του καθενός είναι επιλογή του,αλλά παιζει μεγάλο ρόλο το τι μπορεις να κάνεις κσι με το τιείσαι ευχαριστημένος στην κάθε φάση της ζωής σου.Πάντα υπάρχουν και τα καλύτερα και τα χειρότερα.Μην απογοητεύεστε, μην παραπονιέστε και μην το βάζετε κάτω.Δυστυχώς ή ευτυχώς πρεπει να προσαρμοζόμαστε σε διάφορες καταστάσεις τησ ζωής, διότι διαφερετικά θα τρελαθούμε. Και για να συστηθώ, έδωσα δεύτερη φορά ΑΣΕΠ κια ημουν κοντά στουσ διορισθέντες, αλλά δεν διορίστηκα, μετά από πολύ διάβασμα, αλλά με κάλεσαν αναπληρώτρια και πήγα 400 χλμ μακριά από τον άνδρα μου και την οικογενειά μου.Ήμουν έγκυος στους πρώτους μήνες και τα Σαββατοκύριακα ήμουν στους δρόμους για να δω τον άντρα μου και την οικογένειά μου με έναν άρρωστο πατέρα μόλις 48 ετών ο οποίος 40 μέρες μετά τη γέννηση του μωρού μου πέθανε.Έδωσα κια στον τελευταίο ΑΣΕΠ περιμένω κι εγώ τα αποτελέσματα όπως χιλιάδες εκπαιδευτικών και θα είμαι σε αναμονή για ακόμη ένα καλοκα'ιρι για το που θα είμαι από Σεπτέμβρη με τον ενός έτους γιό μου.Αλλά δεν το βάζω κάτω.Η ζωή έχει πολύ πιο σημαντικά πράγματα από τον ΑΣΕΠ, τον διορισμό και την αναπλήρωση.ι   Κοιτάξτε 'οπου και να είστε να την απολαύσετε!Εύχομαι το καλύτερο σε όλους.
Μπραβο σου τι ναπω ειλικρινα.......χιλια μπραβο..............εισαι αγωνιστραια........και σου αξιζουν τα καλυτερα...........στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 18, 2009, 12:30:50 μμ »
Κορίτσια, θέλω να ρωτήσω κάτι σε όσες βάλατε το κουτάκι για τα τμήματα ένταξης. Εγώ δεν έβαλα καν το κουτάκι για να πάω οπουδήποτε με καλέσουν γιατί δεν μπορώ να φύγω μακριά απο την πόλη μου προς το παρόν. Απλά, όσο αφορά τα τμήματα ένταξης, είναι μεγάλη ευθύνη και νομίζω οτι θα ήταν οχι απλά δύσκολο αλλά ανεύθυνο εκ μέρους να έχω ένα παιδάκι με ειδικές ανάγκες, ακόμα και αν είναι απλά εκπαιδευτικές και οχι κάτι με διανοητική καθυστέρηση γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να το βοηθήσω. Εσείς έχετε κάποιες γνώσεις για το πως μπορείτε να βοηθήσετε τέτοιου είδους παιδιά; έχετε παρακολουθήσει έστω και κάποιο οργανωμένο σεμινάριο για κάτι τέτοιο; Αν ναι, έχετε να μου συστήσετε κάτι για να παρακολουθήσω κάτι ανάλογο; Επίσης, γνωρίζεται αν σε τέτοια τμήματα υπάρχουν 2 νηπιαγωγοί; Μια κανονική και μια ειδικευμένη σε τέτοια θέματα; Αν υπάρχει κάτι τέτοιο, την επόμενη φορά θα το βάλω εγω.

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 18, 2009, 02:58:04 μμ »
Κορίτσια, θέλω να ρωτήσω κάτι σε όσες βάλατε το κουτάκι για τα τμήματα ένταξης. Εγώ δεν έβαλα καν το κουτάκι για να πάω οπουδήποτε με καλέσουν γιατί δεν μπορώ να φύγω μακριά απο την πόλη μου προς το παρόν. Απλά, όσο αφορά τα τμήματα ένταξης, είναι μεγάλη ευθύνη και νομίζω οτι θα ήταν οχι απλά δύσκολο αλλά ανεύθυνο εκ μέρους να έχω ένα παιδάκι με ειδικές ανάγκες, ακόμα και αν είναι απλά εκπαιδευτικές και οχι κάτι με διανοητική καθυστέρηση γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να το βοηθήσω. Εσείς έχετε κάποιες γνώσεις για το πως μπορείτε να βοηθήσετε τέτοιου είδους παιδιά; έχετε παρακολουθήσει έστω και κάποιο οργανωμένο σεμινάριο για κάτι τέτοιο; Αν ναι, έχετε να μου συστήσετε κάτι για να παρακολουθήσω κάτι ανάλογο; Επίσης, γνωρίζεται αν σε τέτοια τμήματα υπάρχουν 2 νηπιαγωγοί; Μια κανονική και μια ειδικευμένη σε τέτοια θέματα; Αν υπάρχει κάτι τέτοιο, την επόμενη φορά θα το βάλω εγω.
εγώ έκανε κάποια μαθήματα στην σχολή με  καλούς καθηγητές και νομίζω πως θα μπορώ με πολύ προσπάθεια και μεράκι να αντεπεξέλθω

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 18, 2009, 04:36:11 μμ »
Κορίτσια, θέλω να ρωτήσω κάτι σε όσες βάλατε το κουτάκι για τα τμήματα ένταξης. Εγώ δεν έβαλα καν το κουτάκι για να πάω οπουδήποτε με καλέσουν γιατί δεν μπορώ να φύγω μακριά απο την πόλη μου προς το παρόν. Απλά, όσο αφορά τα τμήματα ένταξης, είναι μεγάλη ευθύνη και νομίζω οτι θα ήταν οχι απλά δύσκολο αλλά ανεύθυνο εκ μέρους να έχω ένα παιδάκι με ειδικές ανάγκες, ακόμα και αν είναι απλά εκπαιδευτικές και οχι κάτι με διανοητική καθυστέρηση γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να το βοηθήσω. Εσείς έχετε κάποιες γνώσεις για το πως μπορείτε να βοηθήσετε τέτοιου είδους παιδιά; έχετε παρακολουθήσει έστω και κάποιο οργανωμένο σεμινάριο για κάτι τέτοιο; Αν ναι, έχετε να μου συστήσετε κάτι για να παρακολουθήσω κάτι ανάλογο; Επίσης, γνωρίζεται αν σε τέτοια τμήματα υπάρχουν 2 νηπιαγωγοί; Μια κανονική και μια ειδικευμένη σε τέτοια θέματα; Αν υπάρχει κάτι τέτοιο, την επόμενη φορά θα το βάλω εγω.
εγώ έκανε κάποια μαθήματα στην σχολή με  καλούς καθηγητές και νομίζω πως θα μπορώ με πολύ προσπάθεια και μεράκι να αντεπεξέλθω


Υπάρχει κάποια βιβλιογραφία που μπορείς να μου προτείνεις ή είναι τελείως βιωματικό το θέμα; Δεν το έβαλα το κουτάκι σκεπτόμενη οτι οτι και να διαβάσω αν δεν το έχω κάνει στην πράξη δεν θα μπορώ να συμπεριφερθώ σωστά και δεν ξέρω αν θα υπάρξει κάποιος εκεί να με βοηθήσει. Μην τα χαντακώσω και τα καημένα τα παιδια ;)

Αποσυνδεδεμένος jella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Βάλατε το περίφημο κουτάκι;
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 18, 2009, 05:31:21 μμ »
καλησπέρα και από μένα. φέτος ήμουν αναπληρώτρια σε σχολείο που είχε τμήμα ένταξης. ευτυχώς ή δυστυχώς τμήμα δεν δημιουργήθηκε καθώς το ένα παιδί που υπήρχε με αυτισμό, παρακολουθούσε κανονικά μέσα σε τάξη. από ότι μου είπαν όμως, μια χρονιά που υπήρχε ένα παιδί με σοβαρό πρόβλημα, υπήρχε παιδαγωγός, ο οποίος το απασχολούσε στην αίθουσα του υπολογιστή. εγώ το έβαλα το κουτάκι, έχω κάνει 1 χρόνο εθελοντική εργασία σε τμήμα απασχόλησης ατόμων με ειδικές ανάγκες, στο Βόλο, όπου ήμουν και τυχερή καθώς πήρα και 2 φακέλους με διάφορες δραστηριότητες. για ελληνική βιβλιογραφία δεν ξέρω, αλλά όποια από εσάς, γνωρίζει ιταλικά, υπάρχουν ιστοσελίδες, αρκετές που ασχολούνται με αυτό το θέμα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160930
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 588
Σύνολο: 606

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.