*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 221543 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 30, 2009, 12:47:36 πμ »
Καλησπέρα!
Είμαι στον κλάδο ΠΕ04.04, με γνώση γραφής Braille και τρίτη επιλαχούσα στον πίνακα διοριστέων του φετινού ΑΣΕΠ.
Αν κάνω αίτηση για αναπληρώτρια σε ΣΜΕΑ και - θεωρητικά- με πάρουν, αλλά παράλληλα διοριστώ ως επιλαχούσα ή αναπληρώτρια σε γενικό σχολείο από τη νέα χρονιά, θα έχω πρόβλημα να απορρίψω τη θέση στα ΣΜΕΑ; Υπάρχει περίπτωση να διαγραφώ και από τους 2 πίνακες;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:51:13 »

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 30, 2009, 12:52:07 πμ »
Καλησπέρα!

Αν κάνω αίτηση για αναπληρώτρια σε ΣΜΕΑ και - θεωρητικά- με πάρουν, αλλά παράλληλα διοριστώ ως επιλαχούσα ή αναπληρώτρια σε γενικό σχολείο από τη νέα χρονιά, θα έχω πρόβλημα να απορρίψω τη θέση στα ΣΜΕΑ; Υπάρχει περίπτωση να διαγραφώ και από τους 2 πίνακες;


Αν είναι να σε πάρουν επιλαχούσα (που το εύχομαι - ομοιοπαθής γαρ..) , θα σε πάρουν του χρόνου τον Σεπτέμβρη.
Αν σε έχουν πάρει πιο πριν αναπληρώτρια, απλά παραιτήσαι για να δεχθείς τον διορισμό σου ως μόνιμη

Αποσυνδεδεμένος Nokoleta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 30, 2009, 02:09:54 πμ »
αναφορικά με τις τροποποιήσεις στην προκήρυξη ΕΕΠ, φέτος δίνουν 2 μονάδες (έτσι το αναφέρει νομίζω) για την εντοπιότητα, τη στιγμή που μάλιστα το μεταπτυχιακό παίρνει μόλις 3, κι αυτές εφόσον δεν θεωρείται τυπικό προσόν διορισμού, οπότε και δεν παίρνει καθόλου μόρια.

Αποσυνδεδεμένος agrinio30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 30, 2009, 02:44:18 πμ »
Δηλαδή στις αιτήσεις μας για αναπληρωτές στα ΣΜΕΑ θα μετράει η εντοποιόητα; Τι λέτε τώρα βρε παιδιά; Δηλαδή κατά τη γνώμη σας δεν πρέπει να μετράει η σειρά κατάταξης στον τελευταίο ΑΣΕΠ;
ΠΕ03 - Μαθηματικός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:51:13 »

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 30, 2009, 07:22:21 πμ »
Τα κριτήρια για προσληψη ΕΕΠ δεν θα είναι απαραιτήτως ίδια με αυτά των αναπληρωτών καθηγητών. Ας περιμένουμε και βλέπουμε!

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 30, 2009, 07:29:51 πμ »
αναφορικά με τις τροποποιήσεις στην προκήρυξη ΕΕΠ, φέτος δίνουν 2 μονάδες (έτσι το αναφέρει νομίζω) για την εντοπιότητα, τη στιγμή που μάλιστα το μεταπτυχιακό παίρνει μόλις 3, κι αυτές εφόσον δεν θεωρείται τυπικό προσόν διορισμού, οπότε και δεν παίρνει καθόλου μόρια.


μην ξεχνας ομως οτι εχουν δικαιωμα να καταθεσουν χαρτια σε μια και μονο διευθυνση (οι του ΕΕΠ), σε αντιθεση με εμας τους εκπαιδευτικους που μπορουμε να δηλωσουμε ολη την επικρατεια. απο εδω προκυπτει η σημασια και η μοριοδοτηση της εντοπιοτητας. καποιος π.χ. αθηναιος δηλωνει αθηνα και παιρνει τα 2 μορια της εντοπιοτητας. καποιος π.χ. γιαννιωτης δηλωνει θεσσαλονικη και παιρνει τα τρια του! (οχι σε μορια!)

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 30, 2009, 05:07:22 μμ »
Ακούγεται οτι φέτος θα πάρουν λίγα άτομα στην ειδική γιατί δεν υπάρχουν χρήματα να προσλάβουν όσους χρειάζεται. :'( :'(..
Έχει κανείς σας περισσότερες πληροφορίες;;

δεν χρειαζεται να εχεις πληροφοριες απο πουθενα. απλα πραγματα: ερχονται εκλογες, αρα θα παρουν περισσοτερους αναπληρωτες απο περυσι. οταν ερχονται εκλογες, αμα θελουν (που θελουν), βρισκουν χρηματα.

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 30, 2009, 05:42:39 μμ »
σωστος ..Ασε που το γεγονος οτι θα προσλαβουν πολλους δε σημαινει απαραιτητα οτι θα τους πληρωσει κιολας  :D  :D :P
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος titi24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 30, 2009, 06:58:33 μμ »
Καλησπέρα και απο μένα, ειμαι νηπιαγωγός και θελω να σας κανω μια ερώτηση. Εχω υπό την εποπτεια μου , στο σπιτι μου, την αδερφη της μαμας μου η οποια εχει νοητική ανεπαρκεια. Θα ηθελα να ρωτήσω αν παραδωσω το χαρτι της εποπτειας ,  μπορει να ληφθεί υπόψην ωστε να μπω στους πινακες και να ασχοληθώ με αυτον τον τομεα; Επίσης ειμαι κατοχος πρωτου κυκλου νοηματικης.

Ευχαριστώ πολυ

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 30, 2009, 07:11:11 μμ »
σωστος ..Ασε που το γεγονος οτι θα προσλαβουν πολλους δε σημαινει απαραιτητα οτι θα τους πληρωσει κιολας  :D  :D :P


δυστυχως παιζει και αυτο το σεναριο!! φετος, οι αναπληρωτες που προσληφθηκαν τον δεκεμβριο πηραν τον πρωτο τους μισθο μετα το πασχα.... τοσο καλα! οσον αφορα τους ωρομισθιους, κλαφ'τα χαραλαμπε...

Αποσυνδεδεμένος Nokoleta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 30, 2009, 08:08:05 μμ »
Εγώ πάντως παιδια πληρώθηκα μετά από 1,5 μήνα αναδρομικά και μετά κάθε μήνα κανονικά. Οι δε ωρομίσθιοι ήδη από τον Μάη πληρώθηκαν με σύμφωνα με το νέο νόμο. Δηλαδή βασικό μισθό (600 Ε +) και όχι με την ώρα!

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 30, 2009, 08:43:24 μμ »
γεια κι από μένα
Η αλήθεια είναι ότι η εγκύκλιος για ΕΕΠ (ψυχολόγους κ.α) είχε τέτοιες τροποποιήσεις, ώστε άτομα που πέρισυ εργάστηκαν αναπληρωτές
δεν είναι σιγουροι ότι θα εργαστούν την νέα χρονια.
Εγώ είμαι ΠΕ02 με μεταπτυχιακό και με πήραν αναπληρώτρια με την πρώτη φορά. Στο σχολείο προς τον Μαρτιο προσέλαβαν και 2 ωρομίσθιες του κλαδου μου με σεμινάριο, που απο ότι είδα είναι κοντα στο 400 στον πίνακα. Αρα υπάρχει ελπίδα για όλους!
σε ποια περιφερεια ??

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 30, 2009, 09:17:56 μμ »
Εγώ πάντως παιδια πληρώθηκα μετά από 1,5 μήνα αναδρομικά και μετά κάθε μήνα κανονικά. Οι δε ωρομίσθιοι ήδη από τον Μάη πληρώθηκαν με σύμφωνα με το νέο νόμο. Δηλαδή βασικό μισθό (600 Ε +) και όχι με την ώρα!

εγω εκανα αναληψη υπηρεσιας 1/9 και πηρα τους τρεις πρωτους μισθους στις 20 με 23 δεκεμβριου. απο εκει και στο εξης κανονικα καθε μηνα. σχετικα με τους ωρομισθιους και επειδη ειχα αναλαβει τα οικονομικα του σχολειου (δυστυχως....), οι καθαρες απολαβες των ωρομισθιων (10 ωρες την εβδομαδα) ηταν 392 ευρω ακριβως.

Αποσυνδεδεμένος maroulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εχω και εγω μαρουλι στο δοντι;;;;;
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 30, 2009, 09:29:53 μμ »
αναφορικά με τις τροποποιήσεις στην προκήρυξη ΕΕΠ, φέτος δίνουν 2 μονάδες (έτσι το αναφέρει νομίζω) για την εντοπιότητα, τη στιγμή που μάλιστα το μεταπτυχιακό παίρνει μόλις 3, κι αυτές εφόσον δεν θεωρείται τυπικό προσόν διορισμού, οπότε και δεν παίρνει καθόλου μόρια.


μην ξεχνας ομως οτι εχουν δικαιωμα να καταθεσουν χαρτια σε μια και μονο διευθυνση (οι του ΕΕΠ), σε αντιθεση με εμας τους εκπαιδευτικους που μπορουμε να δηλωσουμε ολη την επικρατεια. απο εδω προκυπτει η σημασια και η μοριοδοτηση της εντοπιοτητας. καποιος π.χ. αθηναιος δηλωνει αθηνα και παιρνει τα 2 μορια της εντοπιοτητας. καποιος π.χ. γιαννιωτης δηλωνει θεσσαλονικη και παιρνει τα τρια του! (οχι σε μορια!)

θεος!!εχω πεθανει στο γελιο!!
"....κ σου κουρσεύουν τη λαλιά κ ανάσα πια δεν έχεις...."

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 756
Σύνολο: 768

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.