*

Αποστολέας Θέμα: Ολοήμερα Γυμνάσια -Λύκεια  (Αναγνώστηκε 211515 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #196 στις: Ιούλιος 02, 2009, 01:20:36 μμ »
Μέσα από τα θέματα που θα κουβεντιάζουν για τα έργα τέχνης θα μάθουν να μιλάνε.
Θα ακούν τον τρόπο που θα μιλάει ο καθηγητής τους,θα προσπαθούν να μιλήσουν κι αυτά.
Αλήθεια,πόσο συμμετέχουν οι μαθητές στο σχολείο πλέον?
Εγώ θυμάμαι συμμαθήτριες μου στη β λυκείου που δεν άνοιξαν το στόμα μια φορά να πουν "τι λέει ο ποιητής" και μετά έγιναν φιλόλογοι!

Άμα τους βάλεις μετά το σχολείο 2 ώρες μαθηματικά και 2 ώρες έκθεση,θα πάνε κουρκουτιασμένα στο σπίτι στις 6 το απόγευμα το νωρίτερο,υπάρχουν και τα παιδιά που ζουν στα χωριά,μην τα ξεχνάμε.
Το διάβασμα για την επόμενη μέρα τι ώρα θα το ξεκινήσουν?
και πως?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:58:19 »

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #197 στις: Ιούλιος 02, 2009, 01:32:17 μμ »
Μέσα από τα θέματα που θα κουβεντιάζουν για τα έργα τέχνης θα μάθουν να μιλάνε.
Θα ακούν τον τρόπο που θα μιλάει ο καθηγητής τους,θα προσπαθούν να μιλήσουν κι αυτά.
Αλήθεια,πόσο συμμετέχουν οι μαθητές στο σχολείο πλέον?
Εγώ θυμάμαι συμμαθήτριες μου στη β λυκείου που δεν άνοιξαν το στόμα μια φορά να πουν "τι λέει ο ποιητής" και μετά έγιναν φιλόλογοι!

Άμα τους βάλεις μετά το σχολείο 2 ώρες μαθηματικά και 2 ώρες έκθεση,θα πάνε κουρκουτιασμένα στο σπίτι στις 6 το απόγευμα το νωρίτερο,υπάρχουν και τα παιδιά που ζουν στα χωριά,μην τα ξεχνάμε.
Το διάβασμα για την επόμενη μέρα τι ώρα θα το ξεκινήσουν?
και πως?
τι ειδικότητα έχεις Αγάπη?

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #198 στις: Ιούλιος 02, 2009, 01:34:05 μμ »
Φυσικός είμαι,αδιόριστη.
Αυτό δε σημαίνει όμως ότι για να μαζέψω εγώ προυπηρεσία θα πρέπει να γίνει κόλαση η ζωή των μαθητών.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #199 στις: Ιούλιος 02, 2009, 01:51:31 μμ »
το μαθημα που θα γινεται στο ολοημερο......ειτε ειναι μαθηματικα, ειτε γλωσσα ειτε μουσικη ειτε οτιδηποτε προφανως και δεν θα πρεπει να διδασκεται οπως τα λοιπα μαθηματα στο κανονικο σχολικο ωραριο.................ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον....γιατι εννοειται δεν μπορεις να εχεις τα παιδια ετσι τοσες ωρες...θα τρελαθουν.......

και παλι επανερχομαστε.στο εξης.......δεν εχει να κανει με το μαθημα που θα επιλεχθει να διδαχτει αλλα με το πως θα διδαχθει....χαλαρα....και αποτελεσματικα......

γιατι κ γω εκανα στο γυμνασιο μουσικη και καλλιτεχνικα αλλα ενα και το αυτο.......ο μουσικος μας μαθαινε νοτες στο ξεκαρφωτο χωρις να χουμε οργανα καν....οποτε τι να κανω τις νοτες και τις παυσεις? οπως και στα καλλιτεχνικα εμπαινε η καθηγητρια μεσα μας ελεγε ζωγραφιστε π.χ τον Οδ. Ανδρουτσο και εκεινη διαβαζε περιοδικα!!!!!!!!!!
και προφανως ουτε ετσι εχουμε τα απολεσματα που θελουμε....και ειναι θεμα του τροπου διδασκαλιας καθως και των ιδιων των καθηγητων.....λεμε τωρα......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:58:19 »

Αποσυνδεδεμένος KASIANOS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #200 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:03:36 μμ »
καλησπερα

εγω αυτο που βλεπω ειναι πωσ βλεπουμε το δεντρο και χανουμε το δασοσ ..........
μην υποτιμασ το εργο που κανουν οι δασκαλοι (δεν ειμαι δασκαλοσ δημοτικης )
και να σου πω και κατι?????????????
δεν ειναι αμορφωτοι.........και δεν μπορουμε να τουσ βαλουμε ολουσ στο ιδιο καζανι να βρασουν!!!!! εχω δει και καθηγητεσ μαργαρηταρια ασε!!!!!
δεν αποδεχεσε τουσ δασκαλουσ δεν αποδεχεσε τα καλλιτεχνικα μαθηματα ε αυριο δεν θα αποδεχτεισ και το μαθητη σου !!!!!!
ετσι παει....... συγνωμη κιολασ!!!(μιλαω για αυτο το μοντελου του εκπαιδευτικου δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανεναν)

ολα τα μαθηματα ειναι απαραιτητα δεν λεει κανενισ κατι διαφορετικο αλλα πιο ειναι το κριτιριο ΤΕΛΙΚΑ? ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΩ!!!!!!
ΕΜ ΔΕ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ!!!!

Και συγνωμη αν ενοχλει η παιδαγωγικη καταρτιση  αλλα ειναι αληθεια εχουμε κοτσαρει διπλα σε καποιεσ σχολεσ  την λεξη καθηγ.σχολη και λεμε ειμαστε παιδαγωγοι!!!!!! δηλαδη 800 μαθηματικοι-φιλολογοι-ζωγραφοι κ.α που αποφοιτουν ολοι εινα ικανοι να διδαξουν στα σχολεια
 ε οχι δεν ειναι ολοι ικανοι πωσ να το κανουμε τωρα.....!!!! με 2 μαθηματα  μονο ασε με τωρα!!!! και χωρισ ελεγχο...

ο στοχος ειναι τα παιδια και ολα τα μαθηματα να μπουν ,αν δεν αξιζει ο εκπαιδευτικος τιποτα δεν θα μαθει!!!!!!


τα καλλιτεχνικα  μαθηματα πρεπει να ειναι πρακτικης φυσεωσ. Η προσωπικη μου αποψηειναι  να ειναι παιχνιδι, να εχουν δραση
και επειδη ολοι καναμε μουσικη στο σχολειο οταν πηγεναμε και πραγματι ηταν ενα βαρετο μαθημα γιατι το διδασκαν βαρετοι καθηγητεσ(οχι μονο την μουσικη) γιατι μπορει να μην ειχαμε μουσικα οργανα αλλα αν ο καθηγητησ εφερνε εστω και πηρουνια κουταλι και μπουκαλια θα μπορουσε να φτιαξει μια αυτοσχεδια ορχηστρα και να παιζαμε ρυθμικα παιχνιδια (και τι νοτεσ και τισ αξιεσ που μαθαιναμε με αγγαρεια να τισ χρησιμοποιουσαμε πρακτικα και τοτε σου λεω εγω αν αποκτουσε το μαθημα ενδιαφερον................. και μεσεα απο το μαθημα τησ μουσικησ μαθαινεισ να συνεργαζεσε και να δημιουργεισ α

Η μουσικη εχει μεγαλη σχεση με τα μαθηματικα ας πουμε δινεισ αλλη διασταση........
χρειαζετε η δεν χρειαζετε φαντασια ο καθηγητησ ??

αλλο παραδειγμα απο το θεατρο ,
τα λεκτικα παιχνιδια, το εργαστηριο γραφης- ο αυτοσχεδιασμος- η κινηση  δεν βοηθουν το μαθητη ?? δεν συμπληρωνει την δουλεια του φιλολογου ?? δεν δινει σαρκα και οστα σε ενα ποιημα σε θεατρικο εργο ? ειναι λιγο αυτο ??
θεατρικη παιδεια δεν ειναι παπαγαλιζω ενα ρολο ειναι ολοκληρη  παιδευτικη διαδικασια
μην σου πω για την ζωγραφικη.........

και ξερεισ και κατι δεν προκειτε να μπω στην διαδικασια να σφαχτω να μπει αυτο το μαθημα και να ακυρωσω αλλο μαθημα δεν με αφορα αυτο  ...........ολα ειναι σιμαντικα αλλα οταν ακουω να λενε τι εχουν προσφερουν τα καλλιτεχνικα μαθηματα ? τρελενομαι!!!!!!


δεν νομιζω πωσ λεω κατι παραλογο.......
 

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2009, 09:11:52 μμ από KASIANOS »

Αποσυνδεδεμένος KASIANOS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #201 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:10:59 μμ »
καλησπερα

εγω αυτο που βλεπω ειναι πωσ βλεπουμε το δεντρο  και χανουμε το δασοσ ..........
μην υποτιμασ το εργο που κανουν οι δασκαλοι (δεν ειμαι δασκαλοσ δημοτικης )
και να σου πω και κατι?????????????
δεν ειναι αμορφωτοι.........και δεν μπορουμε να τουσ βαλουμε ολουσ στο ιδιο καζανι να βρασουν!!!!! εχω δει και καθηγητεσ μαργαρηταρια ασε!!!!!
δεν αποδεχεσε τουσ δασκαλουσ δεν αποδεχεσε τα καλλιτεχνικα μαθηματα ε αυριο δεν θα αποδεχτεισ και το μαθητη σου !!!!!!
ετσι παει....... συγνωμη κιολασ!!!(μιλαω για αυτο το μοντελου του εκπαιδευτικου δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανεναν)

ολα τα μαθηματα ειναι απαραιτητα δεν λεει κανενισ κατι διαφορετικο αλλα πιο ειναι το κριτιριο ΤΕΛΙΚΑ? ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΩ!!!!!!
ΕΜ ΔΕ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ!!!!

Και συγνωμη αν ενοχλει η παιδαγωγικη καταρτιση  αλλα ειναι αληθεια εχουμε κοτσαρει διπλα σε καποιεσ σχολεσ  την λεξη καθηγ.σχολη και λεμε ειμαστε παιδαγωγοι!!!!!! δηλαδη 800 μαθηματικοι-φιλολογοι-ζωγραφοι κ.α που αποφοιτουν ολοι εινα ικανοι να διδαξουν στα σχολεια
 ε οχι δεν ειναι ολοι ικανοι πωσ να το κανουμε τωρα.....!!!! με 2 μαθηματα  μονο ασε με τωρα!!!! και χωρισ ελεγχο...

ο στοχος ειναι τα παιδια και ολα τα μαθηματα να μπουν ,αν δεν αξιζει ο εκπαιδευτικος τιποτα δεν θα μαθει!!!!!!


τα καλλιτεχνικα  μαθηματα πρεπει να ειναι πρακτικης φυσεωσ. Η προσωπικη μου αποψηειναι  να ειναι παιχνιδι, να εχουν δραση
και επειδη ολοι καναμε μουσικη στο σχολειο οταν πηγεναμε και πραγματι ηταν ενα βαρετο μαθημα γιατι το διδασκαν βαρετοι καθηγητεσ(οχι μονο την μουσικη) γιατι μπορει να μην ειχαμε μουσικα οργανα αλλα αν ο καθηγητησ εφερνε εστω και πηρουνια κουταλι και μπουκαλια θα μπορουσε να φτιαξει μια αυτοσχεδια ορχηστρα και να παιζαμε ρυθμικα παιχνιδια (και τι νοτεσ και τισ αξιεσ που μαθαιναμε με αγγαρεια να τισ χρησιμοποιουσαμε πρακτικα και τοτε σου λεω εγω αν αποκτουσε το μαθημα ενδιαφερον................. και μεσεα απο το μαθημα τησ μουσικησ μαθαινεισ να συνεργαζεσε και να δημιουργεισ α

Η μουσικη εχει μεγαλη σχεση με τα μαθηματικα ας πουμε δινεισ αλλη διασταση........
χρειαζετε η δεν χρειαζετε φαντασια ο καθηγητησ ??

αλλο παραδειγμα απο το θεατρο ,
τα λεκτικα παιχνιδια, το εργαστηριο γραφης- ο αυτοσχεδιασμος- η κινηση  δεν βοηθουν το μαθητη ?? δεν συμπληρωνει την δουλεια του φιλολογου ?? δεν δινει σαρκα και οστα σε ενα ποιημα σε θεατρικο εργο ? ειναι λιγο αυτο ??
θεατρικη παιδεια δεν ειναι παπαγαλιζω ενα ρολο ειναι ολοκληρη  παιδευτικη διαδικασια
μην σου πω για την ζωγραφικη.........

και ξερεισ και κατι δεν προκειτε να μπω στην διαδικασια να σφαχτω να μπει αυτο το μαθημα και να ακυρωσω αλλο μαθημα δεν με αφορα αυτο  ...........ολα ειναι σιμαντικα αλλα οταν ακουω να λενε τι εχουν προσφερουν τα καλλιτεχνικα μαθηματα ? τρελενομαι!!!!!!


δεν νομιζω πωσ λεω κατι παραλογο.......
 



Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #202 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:26:34 μμ »
συναδελφοι τελικα απο ποτε θα ξεκινησουν τη λειτουργια τους την πιλοτικη τα ολοημερα γυμνασια?αν απο του χρονου λειτουργησουν αυτο σημαινει αυξηση των θεσεων των καθηγητων της ββαθμιας?πειτε μου να καταλαβω και εγω παρακαλω :-[

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #203 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:35:58 μμ »


ολα τα μαθηματα ειναι απαραιτητα δεν λεει κανενισ κατι διαφορετικο αλλα πιο ειναι το κριτιριο ΤΕΛΙΚΑ? ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΩ!!!!!!
ΕΜ ΔΕ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ!!!!

Και συγνωμη αν ενοχλει η παιδαγωγικη καταρτιση  αλλα ειναι αληθεια εχουμε κοτσαρει διπλα σε καποιεσ σχολεσ  την λεξη καθηγ.σχολη και λεμε ειμαστε παιδαγωγοι!!!!!! δηλαδη 800 μαθηματικοι-φιλολογοι-ζωγραφοι κ.α που αποφοιτουν ολοι εινα ικανοι να διδαξουν στα σχολεια
 ε οχι δεν ειναι ολοι ικανοι πωσ να το κανουμε τωρα.....!!!! με 2 μαθηματα  μονο ασε με τωρα!!!! και χωρισ ελεγχο...

ο στοχος ειναι τα παιδια και ολα τα μαθηματα να μπουν ,αν δεν αξιζει ο εκπαιδευτικος τιποτα δεν θα μαθει!!!!!!


τα καλλιτεχνικα  μαθηματα πρεπει να ειναι πρακτικης φυσεωσ. Η προσωπικη μου αποψηειναι  να ειναι παιχνιδι, να εχουν δραση
και επειδη ολοι καναμε μουσικη στο σχολειο οταν πηγεναμε και πραγματι ηταν ενα βαρετο μαθημα γιατι το διδασκαν βαρετοι καθηγητεσ(οχι μονο την μουσικη) γιατι μπορει να μην ειχαμε μουσικα οργανα αλλα αν ο καθηγητησ εφερνε εστω και πηρουνια κουταλι και μπουκαλια θα μπορουσε να φτιαξει μια αυτοσχεδια ορχηστρα και να παιζαμε ρυθμικα παιχνιδια (και τι νοτεσ και τισ αξιεσ που μαθαιναμε με αγγαρεια να τισ χρησιμοποιουσαμε πρακτικα και τοτε σου λεω εγω αν αποκτουσε το μαθημα ενδιαφερον................. και μεσεα απο το μαθημα τησ μουσικησ μαθαινεισ να συνεργαζεσε και να δημιουργεισ α

Η μουσικη εχει μεγαλη σχεση με τα μαθηματικα ας πουμε δινεισ αλλη διασταση........
χρειαζετε η δεν χρειαζετε φαντασια ο καθηγητησ ??

αλλο παραδειγμα απο το θεατρο ,
τα λεκτικα παιχνιδια, το εργαστηριο γραφης- ο αυτοσχεδιασμος- η κινηση  δεν βοηθουν το μαθητη ?? δεν συμπληρωνει την δουλεια του φιλολογου ?? δεν δινει σαρκα και οστα σε ενα ποιημα σε θεατρικο εργο ? ειναι λιγο αυτο ??
θεατρικη παιδεια δεν ειναι παπαγαλιζω ενα ρολο ειναι ολοκληρη  παιδευτικη διαδικασια
μην σου πω για την ζωγραφικη.........

και ξερεισ και κατι δεν προκειτε να μπω στην διαδικασια να σφαχτω να μπει αυτο το μαθημα και να ακυρωσω αλλο μαθημα δεν με αφορα αυτο  ...........ολα ειναι σιμαντικα αλλα οταν ακουω να λενε τι εχουν προσφερουν τα καλλιτεχνικα μαθηματα ? τρελενομαι!!!!!!


δεν νομιζω πωσ λεω κατι παραλογο.......
 



αυτο που λες δεν το καταλαβαινω....το να ενδιαφερεται καποιος να εργαστει σε αυτο που σπουδασε και αγαπα το θεωρεις βολεμα?????ε τοτε και εσυ κατσε σπιτι σου ολη μερα να κανεις καλλιτεχνιες.... γιατι πας σε σχολεια και διδασκεις..???? μιλας εκ του ασφαλους.... 

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #204 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:42:44 μμ »
Εγώ το να εργαστείς σε αυτό που σπούδασες σε βάρος των μαθητών σου,ναι,το θεωρώ βόλεμα.
Εσύ δεν υποστήριζες ότι πρέπει να μπουν φιλόλογοι στα δημοτικά ή κάνω λάθος?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #205 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:18:03 μμ »
Εγώ το να εργαστείς σε αυτό που σπούδασες σε βάρος των μαθητών σου,ναι,το θεωρώ βόλεμα.
Εσύ δεν υποστήριζες ότι πρέπει να μπουν φιλόλογοι στα δημοτικά ή κάνω λάθος?

Ti εννοεις εισ βαρος? ναι εγω.εχεις καλη μνημη.η πλειοψηφια των φιλολογων συμφωνει σε αυτο...βολεμα ειναι να θες εναγωνιως θεση σε δημοσιο .ικα,δου,δημο...μονιμο ναι ναι κ οτι κατσει.το να λαχταρας να εργαστεις στην εκπαιδευση οχι.

και εσυ αγαπη αν θυμαμαι καλα,κανεις ιδιαιτερα σε παιδακια δημοτικου.... αν μπορεις να το κανεις αυτο σπιτι σου γιατι οχι και στο σχολειο?το κανεις εισ βαρος των μαθητων σου?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2009, 10:24:39 μμ από amaly »

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #206 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:24:14 μμ »
Η πλειοψηφία των φιλόλογων συμφωνεί για να ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ.
Και αυτό γιατί η πλειοψηηφία των φιλόλογων,μιλάμε για ηλικίες άνω των 27,όταν έδιναν πανελλήνιες σνομπάριζαν τα παιδαγωγικά και τώρα χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο,
γιατί τότε έπιαναν αυτά τα τμήματα,αλλά λόγω γοήτρου ήθελαν φιλολογίες.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #207 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:26:02 μμ »
ενω οσοι βαζουν τωρα παιδαγωγικο μονο κ μονο για να διοριστουν σε 4 χρονια... δεν λες κατι γι αυτους...αυτο δεν ειναι εις βαρος των μαθητων?...

κοιτα ...δεν ολοι οι ανθρωπο ιδιοι...εγω τη σχολη μου την διαλεξα γιατι μαρεσε και με18,6 μορια ...οποτε μην γενικοποιεις....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2009, 10:34:46 μμ από amaly »

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #208 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:34:02 μμ »
Εγώ το να εργαστείς σε αυτό που σπούδασες σε βάρος των μαθητών σου,ναι,το θεωρώ βόλεμα.
Εσύ δεν υποστήριζες ότι πρέπει να μπουν φιλόλογοι στα δημοτικά ή κάνω λάθος?


το να λαχταρας να εργαστεις στην εκπαιδευση οχι.

στην εκπαιδευση γενικα; οχι...ομως  ολοι λαχταρουν συγκεκριμενα την δημοσια εκπαιδευση..μην ξεχναμε και την ιδιωτικη εκπαιδευση,την φροντιστηριακη εκπαιδευση κτλ.ποσοι εχουν τα κοτσια για εκει;

βεβαια αυτη τη στιγμη η δημοσια εκπαιδευση παρουσιαζει πολλα πλεονεκτηματα...για δειτε ομως την συμβαινει τον τελευταιο καιρο..παγωμα μισθων για 1-2χρονια , εχουν κοπει καμια 100αρια εξετασεις ιατρικες απο τα ταμεια των δημοσιων υπαλληλων ,φαρμακα αμφιβαλλω αν θα δινουν τα φαρμακεια για καιρο ακομα με τα φεσια των ταμειων,πιεσεις απο την ευρωπαικη ενωση για μειωσεις συνταξεων και αυξησεις των οριων ηλικιας στο δημοσιο ,με την  μεταρρυθμιση Μπαμπινιωτη ερχεται βαρβατη αξιολογηση κτλ.

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΑΥΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ (ΑΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ)



Αποσυνδεδεμένος amalfi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 228
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα Γυμνάσια
« Απάντηση #209 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:37:48 μμ »
Παράθεση
ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΑΥΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ

μακαρι οι διαφανείς μερες να γινουν μαυρες!

μακαρι!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161374
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 447

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.