*

Αποστολέας Θέμα: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων;  (Αναγνώστηκε 123282 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #84 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:28:22 μμ »
εχω μαθητη σε ιδαιτερο που τωρα θα παει d senior.εκανε τα access 3 στο φροντιστηριο και θελει να συνεχισουμε με το access 49express publishing).
σκεφτομαι να κανω express publishing η word wonder 4 απο new editions?ποια η γνωμη σας?
περσι παντως στο φροντιστηριο ειχα δουλεψει το laser b1 απο mac millan και εχω το cd.
τα cd της express ποσο στοιχιζουν?της new edition?τι εκπτωση εχουν?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:03:48 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #85 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:38:57 μμ »
εχω δουλεψει το world wonders 2 και μου ειχε φανει πολλλλυυυυ ευκολo κ βατo ενω τα βιβλια της express (δεν τα εχω δουλεψει) εχουν την "φημη" των πιο απαιτητικων βιβλιων. αν ο μαθητης τραβαει θα συνεχιζα με express.

για την τιμη των cds δεν ξερω να σου απαντησω καπου στα 30 ευρω εχουν περιπου ολα. δεν πουλανε ολοι οι εκδοτικοι τα cds. και οταν τα πουλανε η εκπτωση ειναι αμελητεα καθως θα πληρωσεις το κουριερ.

Αποσυνδεδεμένος cp06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #86 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 12:19:11 μμ »
Καλημέρα! Γνωρίζει κανείς το τηλ της Longman?

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #87 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 12:29:50 μμ »
Καλημέρα! Γνωρίζει κανείς το τηλ της Longman?

Βάζοντας στο google "longman τηλεφωνο" θα το βρεις.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:03:48 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 11:16:17 μμ »
H new editions πάντως ειναι η καλύτερη. Δίνει 4 teachers δωρεάν αν θυμάμαι καλά με cd και glossary. To καλύτερο ειναι οτι αν δεν δικαιούσαι άλλα βιβλία δωρεάν, μπορεις να τα αγοράσεις με 70% εκπτωση για τον καθηγητή.

Ασχετο αλλα βιβλία για ECCE? τι προτείνετε σαν coursebook? Θα κάνω σίγουρα ECCE Skills Builder και All Star apo tests + HAU tests αλλά καποιο καλό βιβλίο coursebook και γραμματικής? Για έκθεση επίσης σκεφτόμουν Successful Writing Intermediate αν κ' ειναι πιο πολύ για FCE. Η μαθήτρια θα δωσει το Μαιο...εύχομαι να προλάβω να κάνω όλα αυτά που έχω στο μυαλό μου
τη προηγούμενη εβδομάδα χρειάστηκα skills booster 3 , τους πηρα τηλ (new editions) και ρωτησα αν είχα δικαίωμα για δωρεάν καθοτι δε θυμόμουν αν είχα "κλείσει" και πόσα βιβλία για το 2009. Μου απάντησε οτι απο φέτος αλλάζουν τη τακτική τους και δίνουν 5 δωρεάν  :)  :)
η εκπτωση ομως εξακολουθεί να είναι 30%...αυτό με το 70%   ??? πρωτη φορά το ακούω... α! και τα cd δεν είναι δωρεάν, απλά εχουν την εκπτωση


κριση με πιανει κριση και στους εκδοτικους  :D πηρα τηλεφωνο σημερα στην new editions και ενω περσι φιλη μου ειχε παρει δωρεαν 5 αντιτυπα, φετος μου ειπαν στο τηλεφωνο 3 κ να βιαστω να στειλω τα απαραιτητα χαρτια για να κανω την παραγγελια γιατι θα τα μειωσουν τις επομενες μερες.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 11:25:51 μμ »
H new editions πάντως ειναι η καλύτερη. Δίνει 4 teachers δωρεάν αν θυμάμαι καλά με cd και glossary. To καλύτερο ειναι οτι αν δεν δικαιούσαι άλλα βιβλία δωρεάν, μπορεις να τα αγοράσεις με 70% εκπτωση για τον καθηγητή.

Ασχετο αλλα βιβλία για ECCE? τι προτείνετε σαν coursebook? Θα κάνω σίγουρα ECCE Skills Builder και All Star apo tests + HAU tests αλλά καποιο καλό βιβλίο coursebook και γραμματικής? Για έκθεση επίσης σκεφτόμουν Successful Writing Intermediate αν κ' ειναι πιο πολύ για FCE. Η μαθήτρια θα δωσει το Μαιο...εύχομαι να προλάβω να κάνω όλα αυτά που έχω στο μυαλό μου
τη προηγούμενη εβδομάδα χρειάστηκα skills booster 3 , τους πηρα τηλ (new editions) και ρωτησα αν είχα δικαίωμα για δωρεάν καθοτι δε θυμόμουν αν είχα "κλείσει" και πόσα βιβλία για το 2009. Μου απάντησε οτι απο φέτος αλλάζουν τη τακτική τους και δίνουν 5 δωρεάν  :)  :)
η εκπτωση ομως εξακολουθεί να είναι 30%...αυτό με το 70%   ??? πρωτη φορά το ακούω... α! και τα cd δεν είναι δωρεάν, απλά εχουν την εκπτωση


κριση με πιανει κριση και στους εκδοτικους  :D πηρα τηλεφωνο σημερα στην new editions και ενω περσι φιλη μου ειχε παρει δωρεαν 5 αντιτυπα, φετος μου ειπαν στο τηλεφωνο 3 κ να βιαστω να στειλω τα απαραιτητα χαρτια για να κανω την παραγγελια γιατι θα τα μειωσουν τις επομενες μερες.

Εγώ φέτος παρήγγειλα μία σειρά ολόκληρη από new editions και όταν μου τα έστειλαν "ξέχασαν" να μου στείλουν 2 βιβλία από τα 5. Τους το είπα και μου είπαν ότι ήταν δικό τους λάθος και μου τα έστειλαν την επόμενη (δωρεάν). Μόνο το CD μου χρέωσαν. Μετά από 2 βδομάδες τους ξαναπήρα για να τους πω να μου στείλουν ένα με writing skills και μου είπαν ότι ήδη σας έχουμε στείλει τη σειρά που δικαιούστε για φέτος, και τους είπα ότι το χρειάζομαι συμπληρωματικά για αυτή τη σειρά. Μου έκαναν τελικά 70 % έκπτωση στο βιβλίο και πλήρωσα και το cd του.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2010, 11:27:24 μμ από ks10 »
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 18, 2011, 06:15:54 μμ »
παιδια η LONGMAN ποσα βιβλια δωρεαν στελνει σε καθηγητες που ασχολουνται με ιδιαιτερα?στελνει και cd?

Αποσυνδεδεμένος marlou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 19, 2011, 10:48:51 μμ »
Πέρυσι έστελνε 2 βιβλία το χρόνο αλλά cd καθόλου, στην Αθήνα εννοώ. Στην επαρχία ίσως ισχύει κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 23, 2011, 11:11:18 μμ »
Μιλάμε μόνο για teacher's, έτσι; Ή μήπως στέλνει καμιά εταιρεία και Student's;

Αποσυνδεδεμένος marlou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 27, 2011, 09:19:56 μμ »
Παλιότερα έστελνε και Student's, ως δείγμα. Τώρα δεν ξέρω. Με ένα τηλεφώνημα μαθαίνεις. Αυτή που στέλνει τα πάντα, ακόμη και cds είναι η Burlington. Αλλά, μόνο, το τονίζω, μόνο στην επαρχία!!! Και φυσικά εδώ με το σταγονόμετρο. Εκτός κι αν είσαι φροντιστήριο.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 27, 2011, 11:23:26 μμ »
Παλιότερα έστελνε και Student's, ως δείγμα. Τώρα δεν ξέρω. Με ένα τηλεφώνημα μαθαίνεις. Αυτή που στέλνει τα πάντα, ακόμη και cds είναι η Burlington. Αλλά, μόνο, το τονίζω, μόνο στην επαρχία!!! Και φυσικά εδώ με το σταγονόμετρο. Εκτός κι αν είσαι φροντιστήριο.

εδω επαρχια, 5 χρονια κανω βιβλια της burlington ποτε μα ποτε δεν μου εστειλε cd κ παντα ειχε περιορισμο εως 3 βιβλια τη χρονια. εδω κ ενα resource pack που ηθελα δεν μπορουσε να μου το πουλησει (αφου δεν τα πωλουν σε βιβλιοπωλεια) κ για να το παρω επρεπε να το παραγγειλει βιλιοπωλειο σε αυτους κ μετα να το αγορασω εγω.


Αποσυνδεδεμένος marlou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 28, 2011, 12:27:00 μμ »
Να υποθέσω ότι έχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά ή ίσως και περισσότερα από δύο? Είμαι σίγουρη για περιοχή της Ηλείας όπου δουλεύει συγγενής μου και το είδα να γίνεται. Μέχρι που παράγγειλε και για μένα. Ίσως λειτουργεί και το κριτήριο 'εύκολο τσεκάρισμα'
σε κωμοπόλεις μικρές με 1-2 βιβλιοπωλεία.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 28, 2011, 09:58:17 μμ »
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, Marlou.

Αποσυνδεδεμένος marlou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 28, 2011, 10:17:34 μμ »
Να είσαι καλά, panickos! Eλπίζω να βοήθησα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 536
Σύνολο: 544

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.