*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΠΕ13  (Αναγνώστηκε 18473 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος musk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Αποτελέσματα ΠΕ13
« στις: Ιούνιος 20, 2009, 10:47:17 πμ »
"Συγχαρητήρια" στους διοριστέους του κλάδου μας.
Καλή νέα αρχή σε όλους!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2009, 10:48:56 πμ από musk »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:41:50 »

Αποσυνδεδεμένος virna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 22, 2009, 12:56:13 μμ »
Ευχαριστούμε πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Emma25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 22, 2009, 01:50:49 μμ »
Συγχαρητήρια και από μένα σε όλους τους ΠΕ13, εγώ δεν διορίστηκα αλλά είμαι στους επιτυχόντες και πήρα μερικά μόρια, κάτι είναι και αυτό!  ;D

Αποσυνδεδεμένος stergiosGR

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 22, 2009, 02:05:21 μμ »
Συγχαρητήρια στους διοριστέους κι από μένα και ευχές για καλή επαγγελματική προσαρμογή.
Κι εγώ στους επιτυχόντες αλλά μή διοριστέους λόγω παιδ.επάρκειας Emma γιατί λές ότι τουλάχιστον μάζεψες μόρια? Για την περίπτωση να καλεσουν αναπληρωτές ΠΕ13? Απ'ότι έχω καταλάβει πρέπει να καλούν ελάχιστους κάθε χρόνο..και αν καλέσουν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:41:50 »

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 22, 2009, 02:11:06 μμ »
Συγχαρητήρια κορίτσια!!! Ελπίζω να μας βοηθάτε πού κ πού στην ανάλυση των νομικών πράξεων,στα  Σ/Ν που αφορούν τους τρόπους διορισμών στην εκπαίδευση.
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος Emma25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 22, 2009, 02:13:26 μμ »


Όντως είναι πολύ δύσκολο....ούτε έγω έχω παιδαγωγική κατάρτιση, αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη για το μέλλον!  ;D Τα μόρια είναι για τη δική μου ικανοποίηση πιο πολύ, ότι τουλάχιστον πέρασα τη βάση!  :D Δεν απογοητεύομαι, έχω όρεξη να ξαναδώσω κι άλλες φορές και να προσπαθήσω να αποκτήσω παιδαγωγική κατάρτιση. Καλή μας επιτυχία για το μέλλον.
Συγχαρητήρια στους διοριστέους κι από μένα και ευχές για καλή επαγγελματική προσαρμογή.
Κι εγώ στους επιτυχόντες αλλά μή διοριστέους λόγω παιδ.επάρκειας Emma γιατί λές ότι τουλάχιστον μάζεψες μόρια? Για την περίπτωση να καλεσουν αναπληρωτές ΠΕ13? Απ'ότι έχω καταλάβει πρέπει να καλούν ελάχιστους κάθε χρόνο..και αν καλέσουν...

Αποσυνδεδεμένος stergiosGR

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 22, 2009, 02:39:06 μμ »
Emma εφόσον θέλεις όντως να το προσπαθήσεις θα σε συμβούλευα να κοιτάξεις κατά προτεραιότητα το θέμα της απόκτησης παιδ. επάρκειας...αλλίως φοβάμαι δεν θα κάνεις τπτ....
Με εξάιρεση τον προηγούμενο διαγωνισμό στον οποίο πέσανε δυσκολότερες ερωτήσεις, κόπηκαν πολλοί επαρκειούχοι και έτσι διορίστηκε τη δεύτερη χρονιά ο πρώτος της λίστας των μη επαρκειούχων, δεν έχει ξαναδιοριστεί άνθρωπος χωρίς παιδ.επάρκεια. Και δεν πρόκειται να διοριστεί ξανά πιστεύω γιατί αυξάνονται συνέχεια οι ΠΕ13 με πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ η 2ο πτυχίο Καθηγητικής Σχολής ενώ οι θέσεις μένουν οι ίδιες περίπου αν δεν μειωθούν κι ολας.....
Αυτά απο κάποιον που έδωσε ΑΣΕΠ πήρε την καλύτερη βαθμολογία ( και απο επαρκειούχους και απο μή) αλλά έμεινε απέξω να χαίρεται την πρωτιά  :D
Ψάξε την περίπτωση με ΑΣΠΑΙΤΕ ή με 2η (καθηγητική) σχολή αν έχεις όρεξη!!

Αποσυνδεδεμένος ooo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 22, 2009, 02:44:45 μμ »
Ούτε και το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ επαρκεί πλέον, είναι ενδεχόμενο κάτοχος παιδαγωγικής επάρκειας να μην διοριστεί ποτέ αφού οι θέσεις είναι απελπιστικά λίγες. Φέτος έμειναν πάρα πολλοί εκτός, πόσο μάλλον όσοι συμμετείχαν στις εξετάσεις δίχως ΑΣΠΑΙΤΕ....ούτε μια στο εκατομμύριο πιθανότητες δεν υπάρχουν για να διοριστούν.

Αποσυνδεδεμένος stergiosGR

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 22, 2009, 03:01:43 μμ »
Συμφωνώ ...και δυστυχώς παίζει και το σενάριο να μην προκηρύξουν θέσεις ΠΕ13. Την τελευταία φορά αρχικά είχαν πει ότι δεν θα πάρουν ΠΕ13 αλλά (ευτυχώς) το άλλαξαν και προκήρυξαν τις 30 θέσεις

Αποσυνδεδεμένος shark1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 22, 2009, 04:24:19 μμ »
Συγχαρητήρια στους διοριστέους και κουράγιο στους υπόλοιπους. Πράγματι είναι απαραίτητη η παιδαγωγική επάρκεια. Όσον αφορά τον αριθμό των θέσεων ΠΕ13 αν επαναφέρουν το ασυμβίβαστο δικηγορικής ιδιότητας και καθηγητή νομικών επαγγελμάτων μάλλον οι θέσεις αυτές δεν θα  έχουν τόση μεγάλη ζήτηση. Το μέλλον θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος ooo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 22, 2009, 05:07:02 μμ »
Αποκλείεται νομίζω να μην προκηρύξουν θέσεις, τότε γιατί παίρνουν ΠΕ13 στην ΑΣΠΑΙΤΕ, να τους κάνουν τι; Εκτός αν απορρίψουν τα πτυχία Νομικής, αν κι αυτό δύσκολο, επίσης, μου φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος ooo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 23, 2009, 08:12:07 πμ »
StergiosGR, λησμόνησα να σε συγχαρώ για το εκπληκτικό πράγματι αποτέλεσμα που έφερεες συγκεντρώνοντας την καλύτερη βαθμολογία όλων, και μάλιστα δίχως να είσαι και από τους νεώτερους σε ηλικία υποψήφιους  ;)- φαντάζομαι ότι εργάζεσαι και έχεις οικογένεια,  είναι εξαιρετικό κατόρθωμα  κάτω απ' αυτές τισ συνθήκες να έρθεις πρώτος άσχετα με την μη εκπλήρωση του διορισμού που οφείλεται στην ιδιαιτερότητα του κλάδου μας. Εγώ αν και έχω 2ο  πτυχίο τελικά δεν τα κατάφερα λόγω ελλιπούς προετοιμασίας στην ειδική διδακτική που στην ουσία ο βαθμός που πήρα εκεί με έβγαλε εκτός των πρώτων 30. Θα ξαναπροσπαθήσω βέβαια γιατί, έτσι ή αλλιώς, μ' αρέσει το διάβασμα αυτών των μαθημάτων-βιβλιίων που αποτελούν την εξεταστέα ύλη. Αρκεί να υπάρχει βέβαια ο κλάδος στον επόμενο διαγωνισμό! ;D

Αποσυνδεδεμένος stergiosGR

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 23, 2009, 12:14:19 μμ »
Σ ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια ... αν και με έδωσες για την ηλικία  >:(. Τώρα όλοι θα δουν ότι είμουν ο παππούς του τελευταίου ΑΣΕΠ!! :D Εσύ πόσο είσαι αλήθεια??
Το διάβασμα ήταν δύσκολο όπως τα λες. Ελπίζω την επόμενη φορά να εχω επάρκεια και να πιασει τόπο.
Οσο για τις θέσεις του κλάδου γενικά ελπίζω κι εγώ να μην αλλάξει κάτι δραματικά. Πάντως ξέρω από την πρόεδρο του συλλόγου οτι κάνανε μεγάλη προσπάθεια για να προκυρήξουνε θέσεις στον τελευταίο διαγωνισμό μετά την αρχική αρνητική ανακοίνωση. Και σκοπεύω να είμαι κοντά στο σύλλογο και να βοηθήσω αν και όσο μπορώ.

Αποσυνδεδεμένος musk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ13
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 23, 2009, 01:05:10 μμ »
Σ ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια ... αν και με έδωσες για την ηλικία  >:(. Τώρα όλοι θα δουν ότι είμουν ο παππούς του τελευταίου ΑΣΕΠ!! :D Εσύ πόσο είσαι αλήθεια??
Το διάβασμα ήταν δύσκολο όπως τα λες. Ελπίζω την επόμενη φορά να εχω επάρκεια και να πιασει τόπο.
Οσο για τις θέσεις του κλάδου γενικά ελπίζω κι εγώ να μην αλλάξει κάτι δραματικά. Πάντως ξέρω από την πρόεδρο του συλλόγου οτι κάνανε μεγάλη προσπάθεια για να προκυρήξουνε θέσεις στον τελευταίο διαγωνισμό μετά την αρχική αρνητική ανακοίνωση. Και σκοπεύω να είμαι κοντά στο σύλλογο και να βοηθήσω αν και όσο μπορώ.

Προς όλους του συναδέλφους, διοριστέους και μη:

ο σύλλογος στον οποίο αναφέρεται ο stergiosGR είναι η "Πανελλήνια Ένωση Νομικών και Πολιτικών Επιστημών". Πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο εξής site: http://www.penpe.gr

Η συμβολή της συναδέλφου και προέδρου του εν λόγω συλλόγου υπήρξε καθοριστική για τη συμμετοχή του κλάδου μας στο διαγωνισμό.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.