*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Απορία μετά τα αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 14842 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
ΠΕ60 - Απορία μετά τα αποτελέσματα
« στις: Ιούνιος 25, 2009, 07:23:54 μμ »
         Γειά σε όλους, θα θελα να ρωτήσω αν είσαι στον πίνακα με τους διορισθέντες τι επακολουθεί;
Συγκεκριμένα είμαι στη θέση 400 περίπου και αναρωτιέμαι θα διοριστώ φέτος; Αν ναι, θα    συμπληρώσω άλλη αίτηση με περιοχές;  Γενικά έχω πάθει ένα σοκ γιατί δεν το περίμενα, είχα πάει λιγότερο προετοιμασμένη από κάθε άλλη φορά. Λίγη πληροφόρηση από κάποιον που ξέρει θα με βοηθούσε. Ευχαριστώ πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2009, 10:44:03 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:24 »

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 25, 2009, 07:33:15 μμ »
φέτος θα διοριστούν οι πρώτοι 300 οπότε είσαι στην β φάση διορισμών για του χρόνου και δεν θα χρειαστεί να κάνεις άλλη αίτηση....
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 25, 2009, 07:44:41 μμ »
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση roialim.

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:22:38 πμ »
καλησπερα και απο εμενα.να κανω μια ερωτηση τα ατομα που θα διοριστουν την δευτερη χρονια τα παιρνουν την πρωτη ως ανπληρωτες;;;;;;;;;ή δεν τους παιρνουν καθολου την πρωτη χρονιακαι τους παιρνουν κατευθειαν την δευτερη;;σας παρακαλω αν ξερετε λυστε μου την απορια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:24 »

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:30:22 πμ »
αυτοι που ειναι διορισθεντες την δευτερη χρονια ειναι συνηθως στους πρωτους που φευγουν για αναπληρωση!!!  συχγαρηρηρια!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:36:00 πμ »
γιατι και εγω ειμαι σειρα 435 και δεν ξερω τι μου γινεται΄;;;;;;;γι αυτο ρωταω να περιμενω κατι απο σεπτμβρη η οχι;;;;;;;;;;;;χιλια ευχαριστω εδωσα πρωτη φορα ασεπ και πετυχα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:40:02 πμ »
γιατι και εγω ειμαι σειρα 435 και δεν ξερω τι μου γινεται΄;;;;;;;γι αυτο ρωταω να περιμενω κατι απο σεπτμβρη η οχι;;;;;;;;;;;;χιλια ευχαριστω εδωσα πρωτη φορα ασεπ και πετυχα!!!!!!!!!!!!!

αντε να αδειάσει αυτή η πόλη και να ηρεμίσει λιγο :Pχαχα ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΑΓΗΤΟ....ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 6!!!

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:45:54 πμ »
Όσοι βρίσκεστε στον πίνακα διορισθέντων θα πρέπει να κάνετε αίτηση για μόνιμο διορισμό, μόλις βγεί η σχετική εγκύκλιος. Οι μισοί/ες θα διοριστείτε φέτος και οι υπόλοιποι +κάποιους επιλαχόντες θα ξανακάνουν αίτηση και θα διοριστούν την επόμενη χρονιά.Φετος πάντως έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση όλοι όσοι βρίσκονται στον πίνακα διορισθέντων. ΠΡΟΣΟΧΗ μην χάσετε τις προθεσμίες.
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:49:30 πμ »
αυτο το ξερω αλλα δεν ξερω αν οι μισοι της δευετρης χρονιας δουλευουν ως αναπληρωτες την πρωτη χρονια;;ποιος μπορει να μου πει;;σιγουρα;;στον προηγουμενο ασπ τι εγινε;;

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:03:59 πμ »
Αυτό εξαρτάται από το συνολικό αριθμό μορίων και τη θέση που θα έχει στον πίνακα αναπληρωτών  ??
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:12:10 πμ »
Όσοι βρίσκεστε στον πίνακα διορισθέντων θα πρέπει να κάνετε αίτηση για μόνιμο διορισμό, μόλις βγεί η σχετική εγκύκλιος. Οι μισοί/ες θα διοριστείτε φέτος και οι υπόλοιποι +κάποιους επιλαχόντες θα ξανακάνουν αίτηση και θα διοριστούν την επόμενη χρονιά.Φετος πάντως έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση όλοι όσοι βρίσκονται στον πίνακα διορισθέντων. ΠΡΟΣΟΧΗ μην χάσετε τις προθεσμίες.
πότε είναι περίπου αυτές οι προθεσμίες?? ιούλιο ή Αύγουστο? μην φύγω για διακοπές και τις χάσω

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:18:19 πμ »
Αυτό εξαρτάται από το συνολικό αριθμό μορίων και τη θέση που θα έχει στον πίνακα αναπληρωτών  ??

Επειδή κι εγώ έχω ακριβώς την ίδια απορία τι ακριβώς εννοείς; Απ ότι είδα δεν είμαι στον πίνακα αναπληρωτών...Οι διοριστέοι μπαίνουν και σε αυτόν τον πίνακα; Υπάρχει δηλαδή καμία πιθανότητα να δουλέψω φέτος;  Παρεπιπτόντως να σε ευχαριστήσω και πάλι για τη βοήθεια σου λίγο πριν δώσω. Δεν το ξεχνάω... :)

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:32:55 πμ »
Υπολογίζω πως οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό θα γίνουν στα τέλη Ιουλίου και θα διαρκέσουν 3-4 μέρες.
Ο φετινός πίνακας αναπληρωτών ΔΕΝ έχει βγει  ;D Όταν βγει θα δείτε τη σειρά σας και τα μοριά σας. Μην μπερδεύετε τον πίνακα του ΑΣΕΠ με τον πίνακα αναπληρωτών ή παλιότερους πίνακες.

Με την ευκαιρία να σας συγχαρώ όλους για την προσπάθειά σας ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα!!! Από τα αποτελέσματα κρατήστε ότι είναι θετικό για σας: διορισμό,μόρια για τον πίνακα αναπληρωτών,εμπειρίες....Και μήν ξεχνάτε η ζωή δεν τελειώνει και δεν αρχίζει σε κανέναν κ...ΑΣΕΠ :) :)
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 26, 2009, 07:58:34 πμ »
Όσοι βρίσκεστε στον πίνακα διορισθέντων θα πρέπει να κάνετε αίτηση για μόνιμο διορισμό, μόλις βγεί η σχετική εγκύκλιος. Οι μισοί/ες θα διοριστείτε φέτος και οι υπόλοιποι +κάποιους επιλαχόντες θα ξανακάνουν αίτηση και θα διοριστούν την επόμενη χρονιά.Φετος πάντως έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση όλοι όσοι βρίσκονται στον πίνακα διορισθέντων. ΠΡΟΣΟΧΗ μην χάσετε τις προθεσμίες.
πότε είναι περίπου αυτές οι προθεσμίες?? ιούλιο ή Αύγουστο? μην φύγω για διακοπές και τις χάσω
Μαρία καλημέρα και συγχαρητήρια! :)
Οι αιτήσεις για διορισμό βγαίνουν περίπου την περίοδο που είπε και ο εκλεκτός ("συντοπίτης"  ;D ;)) συνάδελφος και μπορείς να την κάνεις όπου κι αν είσαι, στο γραφείο πρωτοβάθμιας της περιοχής-νομού. Εγώ πριν δυο χρόνια ήμουν διακοπές στη Μεσσηνία και όταν βγήκε η εγκύκλιος διορισμών έκανα την αίτηση στο τοπικό γραφείο Π.Ε. Πύλου. Οπότε μη φοβάσαι. Απλά να παρακολουθείς την επικαιρότητα για να μάθεις το πότε, κι αν ξέρεις ότι θα είσαι εκτός πάρε μαζί και τα δικαιολογητικά σου... ;)

Δύσκολα όσοι είναι στους διοριστέους να μη φύγουν αναπληρωτές φέτος (εκτός βέβαια αν έχουν δηλώσει πολύ λίγες ή πολύ συγκεκριμένες περιοχές). Φίλη που στον προηγούμενο διαγωνισμό ήταν πολύ κοντά στον τελευταίο διοριστέο (900+) χωρίς άλλα μόρια στον πίνακα των αναπληρωτών (εκτός από από τα μισά του προηγούμενου διαγωνισμού) κλήθηκε αναπληρώτρια γύρω στον Οκτώβρη (αν θυμάμαι καλά) εντός Αττικής.


        Γειά σε όλους, θα θελα να ρωτήσω αν είσαι στον πίνακα με τους διορισθέντες τι επακολουθεί;
Συγκεκριμένα είμαι στη θέση 400 περίπου και αναρωτιέμαι θα διοριστώ φέτος; Αν ναι, θα    συμπληρώσω άλλη αίτηση με περιοχές;  Γενικά έχω πάθει ένα σοκ γιατί δεν το περίμενα, είχα πάει λιγότερο προετοιμασμένη από κάθε άλλη φορά. Λίγη πληροφόρηση από κάποιον που ξέρει θα με βοηθούσε. Ευχαριστώ πολύ.
Πολλά συγχαρητήρια και σε σένα Μελίνα! ;)
Η εγκύκλιος διορισμών μέσω ΑΣΕΠ (παραδοσιακά) καλεί όλους τους εκπαιδευτικούς που είναι στον πίνακα διοριστέων ΑΣΕΠ να καταθέσουν αίτηση για διορισμό (ανεξαρτήτως της σειράς κατάταξης). Αυτό σημαίνει ότι (εφόσον το επιθυμείς) θα κάνεις, όταν με το καλό βγει η εγκύκλιος, κι εσύ αίτηση για διορισμό και θα δηλώσεις άλλες περιοχές (δεν έχει σχέση με την αίτηση αναπληρωτών) με βάση τον πίνακα που θα δίνεται συνοδευτικά με την εγκύκλιο. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι θα διοριστείς οπωσήποτε φέτος (του χρόνου δεν το χάνεις όμως! ;D). Θα εξαρτηθεί από το πόσοι από τους πρώτους 300 θα επιλέξουν να διοριστούν μέσω ενιαίου. ;)
(μπορείς να δεις εδώ http://www.ypepth.gr/docs/egkyklios_diorismwn_pe60_asep_2007_08.zip την εγκύκλιο του 2007)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2009, 08:49:43 πμ από sophie »
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 593
Σύνολο: 596

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.