*

Αποστολέας Θέμα: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....  (Αναγνώστηκε 20300 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μαρινι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 27, 2009, 02:14:49 μμ »
ΝΑ σαι καλά βρε κοριτσακι και καλή τυχια σου ευχομαι στη ζωη σου!!!!!!! :D
Ωραια τα λες και εγω μαζι σου!
quote author=marianV link=topic=12661.msg175665#msg175665 date=1246038635]
              μετά απο πολύ..................υ κλάμα για το αποτέλεσμα (87,5 την πρώτη και 55 στην δεύτερη) κατέληξα οτι δεν μπορώ να αλλάξω το αποτέλεσμα (έχω σειρά κατάταξης 2500!) οπότε καλά θα κάνω να το ξεπεράσω.

      Δεν ήρθε η ώρα να διοριστώ, όμως την χάρη δεν θα τους την κάνω. Θα ξαναδώσω και θα περάσω. Τουλάχιστον όσοι πετύχαμε θα έχουμε κάποια μόρια προσαύξησης επιπλέον στον επόμενο διαγωνισμό. Ας μην ξεχνάμε οτι μετά τους δασκάλους είναι η σειρά μας. Τα νηπιαγωγεία θα γίνουν ολα ολοήμερα και αν τελικά γίνει υποχρεωτική η φοίτηση και για τα προνήπια τότε σίγουρα θα διοριζόμαστε περισσότεροι κάθε φορά.
Δεν περιστρέφονται όλα γύρω απο τον Ασεπ. Υπάρχουν πολλά πράγματα που τόσο καιρό είχαμε σε δεύτερη μοίρα. Φτανει πια!!!
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:28:18 »

Αποσυνδεδεμένος Μαρινι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 27, 2009, 02:41:11 μμ »
Πλακα μου κανεις titi!!!!! moy ebalan 81.67 την 1η μερα ενω ειχα κανει 8 λαθη και ειχα απαντησει σε ολες τηις ερωτησεις.......δεν ξερω πως το εβγαλαν ετσι(αληθεια εσυ ποσα λαθος ειχες κανει?ειχες απαντησει σε ολα?σε ρωταω γιατι θελω να δω με ποιον συνδιασμο θα μπορουσα να εχω γραψει τοσο) και την δευτερη μερα εγραψα και εγω χωρισ να περιμενω κατι τετοιο 56!!!!!!!!!! τι γινεται? ασ μας πει καποιος! ευτυχως αρχιζω να το χονευω και ηρεμισε και λιγο το στομαχι!
Η ζωη ειναι μεγαλη και συνεχίζεται!

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 27, 2009, 03:14:50 μμ »
Πλακα μου κανεις titi!!!!! moy ebalan 81.67 την 1η μερα ενω ειχα κανει 8 λαθη και ειχα απαντησει σε ολες τηις ερωτησεις.......δεν ξερω πως το εβγαλαν ετσι(αληθεια εσυ ποσα λαθος ειχες κανει?ειχες απαντησει σε ολα?σε ρωταω γιατι θελω να δω με ποιον συνδιασμο θα μπορουσα να εχω γραψει τοσο) και την δευτερη μερα εγραψα και εγω χωρισ να περιμενω κατι τετοιο 56!!!!!!!!!! τι γινεται? ασ μας πει καποιος! ευτυχως αρχιζω να το χονευω και ηρεμισε και λιγο το στομαχι!
Η ζωη ειναι μεγαλη και συνεχίζεται!
το ξέρω ότι δεν θα σε παρηγορίσει αυτό που θα σου πω,αλλά :στον ΑΣΕΠ του 2006 έγραψα γνωστικό 85,παιδαγωγικά 75,ειδική διδακτική 30!για 4 μόρια λιγότερα που είχα στην ειδική διδακτική έχασα όχι μόνο διορισμό αλλα ήμουν και αποτυχούσα!δεν το έβαλα κάτω και έδωσα και φέτος και είμαι διοριστέα!σου΄εύχομαι καλό κουράγιο και δύναμη πάνω απ΄όλα!

Αποσυνδεδεμένος Μαρία_25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 27, 2009, 03:18:12 μμ »
Μια φίλη μου πέρασε και μάλιστα στους πρώτους 300!είπε πως δεν διάβασε απολύτως τίποτα και στην δεύτερη θεματική έγραφε ότι νά ναι.Σημειώνω ότι 1 η φορά έδωσε(και τελευταία).............................Δεν ξέρεις πια τι να πιστέψεις...
Μην στεναχωριέσαι για πράγματα που δεν μπορείς να αλλάξεις και για πράγματα που μπορείς να αλλάξεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:28:18 »

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 27, 2009, 03:24:30 μμ »
k.d.pe03 πόσο καιρό διάβαζες και τί ακριβώς, για να καταφέρεις να είσαι στους φετινούς διοριστέους μαθηματικούς;
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος foivos1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 27, 2009, 03:29:17 μμ »
σίγουρα η υποκειμενικότητα παίζει τον πιο σημαντικό ρόλο γι'αυτό και θα προτιμούσα να ήταν όλα πολλαπλής! έχει κι αυτό το μανίκι του αλλά είναι στάνταρ τα λάθη και οι βαθμολογίες άσχετα με το πως ξύπνησε σήμερα ο καθένας που πάει να βαθμολογήσει!
πιστευεις οτι οι εξεταστες δεν ξερουν οτι η κακη τους διαθεση καποια μερα ειναι δυνατον να επηρεασει την αξιολογικη τυος κριση? πιστευεις οτι δεν κανουν τιποτε να το αντιμετωπισουν? πιστευεις οτι δεν κανουν σεμιναρια για τα ακριβη κριτηρια βαθμολογησης τους? οι εξετασετς δεν εχουν τιποτε με κανεναν. εαν ολα ηταν πολλαπλης επιλογης οπως λες το μυαλλο προοδευτικα θα ηταν ανικανο να γραψει ακομη και πεντες σειρες συγκροτημενου λογου με επιχειρηματα και διαρθρωμενη δομη. η πολλαπλη επιλογη σκοτωνει τη δυνατοτητα εκφρασης των ανθρωπων και τουε μετατρεπει σε συμπληρωτες ερωτηματολογιων. τετοιους εκπαιδευτικους θελεις?

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 27, 2009, 03:31:47 μμ »
μαθηματικά ένα σαββατοκύριακο(όλα τα σχολικά βιβλία +το βιβλίο της γ΄λυκείου που είχε διδαχτει πρώτη φορά το 1992-1993.είναι αυτό με τον ήλιο της βεργίνας).παιδαγωγικά διάβασα όλα τα παλιά που έχουν μπει (ένα σαββατοκύριακό)και ειδική διδακτική πήγα φροντιστήριο!το 2004 που είχα δώσει πρώτη φορά είχα διαβά;σει για 8 μήνες μαθηματικά(παντα τα σχολικα που ανέφερα),παιδαγωγικά(κάτι βιβλία που στην ουσία ήταν άχρηστα γιατι από τα παλιά παιδαγωγικά μαθαίνεις περισσότερα)και κάτι βιβλία στην ειδική διδακτική(τελείως άχρηστα)

Αποσυνδεδεμένος foivos1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 27, 2009, 03:32:09 μμ »
Εγώ πάλι στη Β΄Θεματική έγραψα 68, ενώ νόμιζα ότι θα τα είχα πάει πολύ χειρότερα. στη δεύτερη ερώτηση με τη διαθεματικότητα έγραψα μόνο μισή σελίδα απάντηση, έγραψα μόνο τα απαραιτήτως απαραίτητα, και μάλιστα τα έγραψα σε λίστα με τελίτσες. όταν βγήκα από την αίθουσα ήμουν πολύ απογοητευμένη γιατί όλοι έλεγαν ότι έγραψαν 3-4 σελίδες απάντηση. Εγώ τελικά έγραψα καλύτερα από αυτούς. Το δικό μου συμπέρασμα είναι λοιπόν ότι δε χρειάζεται να γράφεις ολόκληρη έκθεση στην απάντηση και να βάζεις σάλτσες, αλλά να απαντάς αυτό ακριβώς που ζητάει.
ειναι αληθεια οτι η εκταση λιγη σημασια εχει στην τελικη βαθμολογια ενος γραπτου. ωστοσο το επιπλεον ας μην το καταδικαζουμε ως τετοιο. εαν δινει και αλλες διαστασεις του θεματος, εαν προεκτεινει το συλλογισμο, εαν προσθετει μια ακομη παραμετρο ειναι σημαντικο να καταγραφεται. εστω και εαν δεν το ζητουσε η αυστηρα η ερωτηση.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 27, 2009, 03:37:44 μμ »
k.d.pe03 : μαθηματικά ένα σαββατοκύριακο(όλα τα σχολικά βιβλία +το βιβλίο της γ΄λυκείου που είχε διδαχτει πρώτη φορά το 1992-1993.είναι αυτό με τον ήλιο της βεργίνας).παιδαγωγικά διάβασα όλα τα παλιά που έχουν μπει (ένα σαββατοκύριακό)και ειδική διδακτική πήγα φροντιστήριο!το 2004 που είχα δώσει πρώτη φορά είχα διαβά;σει για 8 μήνες μαθηματικά(παντα τα σχολικα που ανέφερα),παιδαγωγικά(κάτι βιβλία που στην ουσία ήταν άχρηστα γιατι από τα παλιά παιδαγωγικά μαθαίνεις περισσότερα)και κάτι βιβλία στην ειδική διδακτική(τελείως άχρηστα)

Μόνο με τα σχολικά απάντησες τα συγκεκριμένα θέματα στα φετινά μαθηματικά;;;;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2009, 03:40:48 μμ από apostolisd »
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 27, 2009, 03:45:42 μμ »
ναι.μη φανταστείς γύρω στο 58 έγραψα μαθηματικά.όταν λέω σχολικά εννοώ όλη την γεωμετρία(δηλαδή και τα κεφάλαια 12 και 13)και αυτο το βιβλίο με τον ήλιο της βεργίνας είναι φοβερ'ό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 27, 2009, 03:48:15 μμ »
Μόνο να μην αστειεύεσαι με το φόρουμ γιατί δεν παίζουμε με το μέλλον των αδιόριστων εκπαιδευτικών.
Ευχαριστώ
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 27, 2009, 04:09:55 μμ »
με προσβάλεις με αυτό που λες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
θα το εκτιμούσα αν το έπαιρνες πίσω!

Αποσυνδεδεμένος sybe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 27, 2009, 04:30:50 μμ »
στον προηγούμενο διαγωνισμό είχα διαβάσει όλα τα σχολικά βιβλία και των δεσμών (δεν είχα ιδέα για την ύλη γιατί δεν είχα ακόμα πολύ εμπειρία και δεν είχα κάνει όλες τις τάξεις)
Στον φετινό διαγωνισμό με μεγαλύτερη διδακτική εμπειρία, το μόνο που διάβασα από μαθηματικά ήταν ένα ΣΚ να κοιτάξω γρήγορα γρήγορα κάποιες αποδείξεις.
Θεωρώ ότι με βοήθησε πάρα πολύ η διδακτική εμπειρία, καθώς και το forum:   www.mathematica.gr
Στο forum αυτό μπαίνω από τότε που ήταν στο pathfinder
και κοίταζα θέματα που συζητούσαν για τα μαθηματικά. Είναι πολύ αξιόλογοι μαθηματικοί που συμμετέχουν στο forum.
Δεν προλάβαινα να κοιτάξω όλα τα θέματα, αλλά όσα πρόλαβαινα θεωρώ ότι με βοήθησαν στο να ανοίξει η σκέψη μου, για αυτό και το συνιστώ σε όλους τους μαθηματικούς.
Δεν έγραψα κανέναν φοβερό βαθμό στα μαθηματικά (71 έγραψα) και διδακτική χάλια (50).
Δεν θεωρώ ότι αστιεύεται η k.d.pe03

Υ.Γ. Συγχαρητήρια για τον διορισμό k.d.pe03

Υ.Γ2
Επίσης πιστεύω ότι παίζει ρόλο η τύχη και η ψυχολογία.
Ετυχε να μας έρθουν κάποιες λύσεις εκείνην την στιγμή. Μπορεί κάτω από άλλες συνθήκες να μην το σκεφτόμασταν. Δεν μας κάνει καλύτερους μαθηματικούς από άλλους. Κακά τα ψέμματα μέσα σε 4 ώρες κρίνεται η τύχη μας, άρα αυτό μας ρίχνει ψυχολογικά. Στον προηγούμενο ασέπ ήμουν χάλια και σε ευκολότερα θέματα έγραψα χειρότερα από αυτόν τον ασεπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2009, 04:33:55 μμ από sybe »

Αποσυνδεδεμένος titi6984

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 27, 2009, 06:19:04 μμ »
8 λάθη και 1 αναπάντητη είχα την 1η μέρα, μήπως δεν απάντησες κάποια ή δεν σου έπιασε κάποια το scanner;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 623
Σύνολο: 625

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.