*

Αποστολέας Θέμα: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....  (Αναγνώστηκε 20299 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος titi6984

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 27, 2009, 06:22:30 μμ »
αναφέρομαι στην μαρίνι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:20:01 »

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 27, 2009, 06:56:42 μμ »
Διαβάζοντας όλο το θέμα θα θελα να πω κ'εγω τη γνώμη μου..Δε χρειάζεται να ψάχνουμε πάντα την αιτία για ό,τι γίνεται, όπως ήδη πολλοί έχουν αναφέρει υπάρχει ζωή και μετά και χωρίς τον ασεπ..τόσοι κ' τόσοι άνθρωποι δουλεύουν όλη τους τη ζωή στον ιδιωτικό τομέα και η ζωή συνεχίζεται κανονικά!εμείς τουλάχιστον έχουμε κ'αυτή τη δυνατότητα και πρέπει αναγκαστικά εφόσον συμμετέχουμε σε αυτή να τη δεχόμαστε όπως είναι και με τα θετικά της και τα αρνητικά της.Από κει και πέρα κάνει ο καθένας τη δική του προσπάθεια και κάποια στιγμή είναι σίγουρο πως θα ανταμειφθεί! ;D
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 27, 2009, 07:51:40 μμ »
Ανάλογη άποψη έχω και εγώ. Και ο ιδιωτικός τομέας μια χαρά είναι. Αρκεί να σου αρέσει η δουλειά του δασκάλου. Κάποια στιγμή με την εμπειρία που αποκτάς και με κάποια σχετική προετοιμασία μπορείς μέσω ΑΣΕΠ να χτυπήσεις την πόρτα του δημοσίου. Αρκεί βέβαια αυτή να μείνει ανοιχτή στους πολλούς.

k.d.pe03 συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! Μπορεί κάποιος να γράψει καλά και χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα. Μετράνε και άλλα πράγματα. Η εμπειρία μέσα από την πρακτική εξάσκηση στον ιδιωτικό τομέα, το διάβασμα σε παλιότερους διαγωνισμούς, η ψυχραιμία, η τύχη αλλά και οι έξυπνες κινήσεις. Πολλοί από μας δίνουμε ΑΣΕΠ χωρίς να έχουμε ασχοληθεί σοβαρά με την ειδική ή την γενική διδακτική. Κάποια στιγμή ο διαγωνισμός αυτό ακριβώς απαιτεί: Να γράψεις καλά την δεύτερη μέρα.  Από τα απολέσματα του ΠΕ03 αυτό καταλαβαίνω.

ΥΓ.: Εγώ ανήκω στον ΠΕ0401

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 27, 2009, 08:07:36 μμ »
Κι εγώ διορίστηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!! ::)
Κ τα μυαλά στα κάγκελα!!! Εχουν δίκιο 100% οι μαθητές για τους καθηγητές τους!!!!!
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:20:01 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 27, 2009, 08:19:43 μμ »
Οι μαθητές έχουν απόλυτο δίκιο γιατί σίγουρα κάποιοι από μας φροντίζουν και τους δικαιώνουν.

Αποσυνδεδεμένος Μαρινι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 28, 2009, 05:06:03 μμ »
Τι να πω.........δεν ξερω! εγω ολες τις απαντησα ...τωρα τι εκανε το σκανερ..πραγματικα δεν ξερω!
σε ευχαριστω πολύ!

Αποσυνδεδεμένος marianV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • *******Κάθε μέρα μια καινούρια μέρα********
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 29, 2009, 08:22:34 πμ »
                Καλη εβδομάδα σε όλους  ;) Κορίτσια τέρμα τα κλάματα και η στεναχώρια! Όσοι - όσες δεν έχετε ξεθυμάνει - κλάψτε! χτυπηθείτε! βρίστε! όμως έχετε διορία μέχρι αύριο! Την Τετάρτη μπαίνει νέος μήνας - Ιούλιος και ήδη χάσαμε τον πρώτο μήνα του καλοκαιριού με τις αηδίες του ασεπ!! Τουλάχιστον σκεφτείτε οτι υπάρχει και ένα θετικό στην όλη ιστορία. Μάθαμε έγκαιρα τι μέλει γενέσθαι και μπορούμε να συνεχίσουμε τις ζωές μας!!!
        Επίσης υπάρχει και άλλο θετικό: έχουμε καιρό να μαζεψουμε λεφτά μέχρι το 2011 που θα διοριστούμε,  οπότε όπου και να πάμε θα είμαστε άνετες (οικονομικά) και ωραίες!!!!!!!! Ευτυχώς γιατί αν διοριζόμουν τώρα, θα είχα λεφτά μόνο για ρύζι, γιαούρτι, άντε και κανα μήλο απο καμια γειτόνισσα!!!!

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 29, 2009, 11:26:06 πμ »
mariav καλημερα !!! αν ακομη ενδιαφερεσαι για ενσταση μολις μιλησα με ασεπ
στελνεις ταχυδρομικως την ενσταση σου μαζι με το παραβολο των 40 ευρω τα λεει προς το τελος της προκηρυξης μας .
μεχρι τις 10 ιουλη να το χεις στειλει πρεπει !!!
καλη τυχη σε οτι και αν κανεις!!!
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος βικυ23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 29, 2009, 11:47:17 πμ »
το παραβολο απο που το παιρνουμε;

Αποσυνδεδεμένος marianV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • *******Κάθε μέρα μια καινούρια μέρα********
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 29, 2009, 12:05:42 μμ »
mariav καλημερα !!! αν ακομη ενδιαφερεσαι για ενσταση μολις μιλησα με ασεπ
στελνεις ταχυδρομικως την ενσταση σου μαζι με το παραβολο των 40 ευρω τα λεει προς το τελος της προκηρυξης μας .
μεχρι τις 10 ιουλη να το χεις στειλει πρεπει !!!
καλη τυχη σε οτι και αν κανεις!!!


           σε ευχαριστώ πολύ. Ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει να την κάνω ή όχι. Η πίκρα δεν μου έχει περάσει αλλά προσπαθώ να ξεπεράσω την όλη φάση, και δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω 40 ευρώ για κάτι που μάλλον δεν θα αλλάξει. Πάντως όπως και να χει σε ευχαριστώ πολύ. Καλή τύχη  ;)


το παραβολο απο που το παιρνουμε;

απο την εφορία.

Αποσυνδεδεμένος βικυ23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 29, 2009, 12:48:22 μμ »
ευχαριστω :)

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 29, 2009, 12:52:10 μμ »
Καλημέρα,

υπάρχουν πάντα και άλλες πλευρές στο νόμισμα όπως η δικιά μου, που παρόλο που ο βαθμός της εξέτασής μου με έφερνε στην 480η περίπου θέση, κατέληξα μη διοριστέα (σε πολύ καλή σειρά όμως) γιατί δεν είχα προσαυξήσεις παρά μόνο από το πτυχίο μου (το οποίο μου έδινε 2 μόρια μόνο)... Και ενώ εγώ αυτό το βλέπω ως κατάφορη αδικία (στο κάτω κάτω γιατί δίνουμε εξετάσεις?), είμαι σίγουρη ότι κάποιος άλλος που είχε μόρια ως αναπληρωτής, το θεωρεί λογικό (και πολύ καλά κάνει)
Δε μπορούμε να τα έχουμε όλα δυστυχώς...
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος haifa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 29, 2009, 08:51:31 μμ »
Γεια και απο μενα.Ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση διοτι και εγω ειμαι απο αυτες που την πρωτη μερα πηγαν αρκετα καλα και την δευτερη που ημουν σιγουρη πηρα 44,00.Αληθεια τι γινετε με εμας.Εχω κανει τα χαρτια μου και σαν αναπληρωτριια.Αποφοίτησα το 1992 αλλα δεν εχω προυπηρεσία.Ξερει καποιος να μου πει τι εννοει η εγκυκλιος ...αναλογα με την ημεροχρονολογια κτησης του πτυχιου.Να σας πω ακόμη οτι ειμαι μητερα 2παιδιων (8ετων και 4ετων).Ευχαρηστω εκ των προτερων για ολες τις πιθανες απαντησεις.

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Και για μας που δεν θα διοριστούμε.....
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 29, 2009, 10:58:46 μμ »
Γεια και απο μενα.Ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση διοτι και εγω ειμαι απο αυτες που την πρωτη μερα πηγαν αρκετα καλα και την δευτερη που ημουν σιγουρη πηρα 44,00.Αληθεια τι γινετε με εμας.Εχω κανει τα χαρτια μου και σαν αναπληρωτριια.Αποφοίτησα το 1992 αλλα δεν εχω προυπηρεσία.Ξερει καποιος να μου πει τι εννοει η εγκυκλιος ...αναλογα με την ημεροχρονολογια κτησης του πτυχιου.Να σας πω ακόμη οτι ειμαι μητερα 2παιδιων (8ετων και 4ετων).Ευχαρηστω εκ των προτερων για ολες τις πιθανες απαντησεις.

καλως ήρθες  στο φορουμ!!!  εισαι και συ απο τις παλιες και λιγες εναπομειναντες!!! δυστυχως σε κοψανε στη β θεματικη  αρα δεν μπορεις να εχεις μορια απο τον ασεπ αυτον. και αν εχεις ηδη μορια απο προηγουμενο ασεπ δε φτανουν για να σε καλεσουν αναπληρωτρια. το μονο που σου μενει ειναι αν εχεις βεβαια τα κουραγια να ξαναδωσεις ασεπ και να ελπιζεις εκει σε κατι καλυτερο.
η ημερομηνια κτησης πτυχιου εχει να κανει σε περιπτωσεις ισοβαθμιας μοριων στο ποιος θα προηγηθει.
η οικογενειακη σου κατασταση δεν αλλαζει κατι στην παρουσα φαση για σενα. παιζουν ρολο ως κοινωνικα κριτηρια οταν με το καλο καποια στιγμη  σε καλεσουν αναπληρωτρια. να τα χαιρεσαι κιολας!!!
ελπιζω να σε βοηθησα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 518
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 658
Σύνολο: 672

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.