*

Αποστολέας Θέμα: απογοήτευση  (Αναγνώστηκε 13440 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aggeliki22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - Π60
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 27, 2009, 12:39:54 μμ »
Cormero μη στεναχωριέσαι! Κι εγώ το ίδιο έπαθα.Όχι με τόσο καλό βαθμό την πρώτη μέρα αλλά τη δεύτερη 48! Το λέω και το ξαναλεώ,μπας και το πιστέψω οτι τόσο πήρα τελικά κι αυτό δεν αλλάζει! Υπομονή και επιμονή απο δω και πέρα,να γίνουμε όσο καλύτερες γίνεται και την επόμενη φορά ελπίζω να έρθει κι η σειρά μας να σταθούμε τυχερές (αν θεωρήσουμε δεδομένο οτι κι ο παράγοντας τύχη παίζει σημαντικό ρόλο στον ασεπ) Μην το βάζεις κάτω πάντως! "Οτι δε μας σκοτώνει,μας κάνει πιο δυνατούς" Και σκέψου οτι όταν είμαστε κάτω,το μόνο που μένει είναι να πάμε προς τα πάνω!!  Εγω πάντως απο χθες εχω αρχίσει να ντοπάρομαι μ'αυτό:  http://www.youtube.com/watch?v=rAyUd0v5w0o
it's better to die upon your feet than to live upon your knees

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: απογοήτευση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:34:15 »

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 27, 2009, 12:55:55 μμ »
Έτσι μπράβο!! Ότι έγινε ,έγινε.
Κι αυτό αφιερωμένο από μένα:
http://www.youtube.com/watch?v=TSqmC0eX_n8
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος Μαρινι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 27, 2009, 01:27:52 μμ »
Συνεβει το ιδιο σε μια πρωην συμφοιτητρια 90 την 1η μερα 45 την δευτερη! μηπως ηταν ο μονος τροπος να σας βγαλουν απο την μεση εσας που ειχατε γραψει αριστα???????? δεν ξερω κατι μου βρομαει! Κνε κατι κοριτσακι και ευχομαι να βγαλεις ακρη! Και εγω για ενσταση το παω !!!!!!
γεία σας παιδάκια!
γράφω για να μοιραστώ την μικρή μου στενοχώρια!
Έγραψα γνωστικό 91,67 και παιδαγωγικά 45 οπότε κόπηκα! :( περιμένα ότι στην δραστηριότητα αν και καλή ήμουν εκτός θέματος αλλά όχι και να κοπώ!όταν είδα και βαθμό γνωστικού συγχήστηκα περισσότερο! :'( Έλεγα να κάνω αίτηση να δω το γραπτό μου αλλά αν δεν αναβαθμολογούν δεν έχει νόημα...!Περιμένω την παρηγριά σας!


Αποσυνδεδεμένος konel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 28, 2009, 11:14:49 μμ »
γεια σε ολους.
ειμαι νηπιαγωγος με πτυχιο 8,19 του '05.
δεν εχω μεταπτυχιακο η προυπηρεσια. εδωσα στον ασεπ του '07& πηρα 70 μ.ο συν 3.19 απ'το πτυχιο, 73.19.
&ενω φετος τα περιμενα καλυτερα(γιατι ειχα υπολογισει το βαθμο της πρωτης μερας)ηρθε η απολυτη απογοητευση: 89.58 την πρωτη& 45,50 τη δευτερη που περιμενα καλυτερα.λεω να προχωρησω σε ενσταση αν&δεν περιμενω να αλλαξει κατι.
εφοσον δεν ειμαι επιτυχουσα σε αυτον το διαγωνισμο, η θεση που ειχα στον ενιαιο πινακα συνεχιζει να υπαρχει (αν&πεσμενη) η χανεται;τι γινεται;
για την ενσταση τι χρειαζεται νε εχω (παραβολο, αλλα χαρτια);
ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: απογοήτευση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:34:15 »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 28, 2009, 11:21:49 μμ »
η θεση σου στο ενιαιο διορισμων δεν αλλαζει γιατι μονο η προυπηρεσια καποιου υπολογιζεται εκει.χρειαζεσαι παραβολο των 40 ευρω,τοσα ηταν για το 2007,που εκανα εγω ενσταση και μια επιστολη που αναφερεις τους λογους για τους οποιους ενιστασαι.παντως οι ενστασεις ειναι ως επι το πλειστον ακαρπες.ολοι μας παιρνουμε μια απαντηση κονσερβα.κανε την ωστοσο.καλη επιτυχια

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 28, 2009, 11:24:28 μμ »
και κατι αλλο.μπορεις να κανεις και ενσταση και αιτηση για να δεις το γραπτο σου.στην ενσταση χρειαζεται παραβολο

Αποσυνδεδεμένος konel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 28, 2009, 11:38:32 μμ »
θα κανω & ενσταση & αιτηση να το δω αν και οπως ειπα δεν περιμενω να γινει κατι. ειχα ελπιδες για φετος αλλα οταν κανεις σχεδια, ο ασεπ γελαει μαζι σου!!!!!
ευχαριστω alceste αλλα& προκαταβολικα οσους απαντησουν.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 29, 2009, 12:18:31 πμ »
Βασικά να ξέρεις πως όταν δεις το γραπτό σου δεν θα δεις διορθώσεις πάνω σ'αυτό ούτε θα έχεις διάλογο με κάποιον διορθωτή για τον τρόπο της διόρθωσης! Θα δεις απλά αυτά που έγραψες....προφανώς επειδή είναι 2 οι διορθωτες δεν μπορούν να κρατάνε σημειώσεις και να κάνουν διορθώσεις πάνω στο γραπτό γιατί θα μπερδευτούν και δεν πρέπει να επηρεάζεται ο ένας απ'τον άλλο! Αυτά τα ξέρω  από φίλους που έχουν δει το γραπτό τους....Όσο για την απογοήτευση....σε καταλαβαίνω απόλυτα...αλλά το "παιχνίδι" συνεχίζεται και είσαι μικρή ακόμη,είναι παρωδική η απογοήτεηυση,σε λίγο καιρό από τώρα θα κοιτάς πάλι μπροστά γιατί απλά έτσι είναι η ζωή...!! ;)
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 30, 2009, 10:50:05 μμ »
κορίτσια πιστεύω πως και να δείτε τα γραπτά σας δεν θα καταλάβεται πάλι γιατί σας βαθμολόγησαν με αυτό το γραπτό. Η γνώμη μου είναι να συζητήσουμε όλες μαζί για το περιεχόμενο των γραπτών μας. Ίσως η μία να καταλάβει τις αδυναμίες της άλλης και να την βοηθήσει. Πιστεύω πως μόνο μεταξύμας μπορούμε να βρούμε λύση γιατί αν κάποιος δεν καταλαβει γιατί του έβαλαν χαμηλό βαθμό, ίσως και να ξαναεπαναλάβει τα ίδια  λάθη και στον επόμενο ΑΣΕΠ.. Το κάλυτερο πράγμα είναι να μαθαίνουμε μέσα από τα λάθη μας, αρκεί βέβαια να καταλάβουμε που κάναμε λάθος..  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 30, 2009, 11:08:44 μμ »
κορίτσια πιστεύω πως και να δείτε τα γραπτά σας δεν θα καταλάβεται πάλι γιατί σας βαθμολόγησαν με αυτό το γραπτό. Η γνώμη μου είναι να συζητήσουμε όλες μαζί για το περιεχόμενο των γραπτών μας. Ίσως η μία να καταλάβει τις αδυναμίες της άλλης και να την βοηθήσει. Πιστεύω πως μόνο μεταξύμας μπορούμε να βρούμε λύση γιατί αν κάποιος δεν καταλαβει γιατί του έβαλαν χαμηλό βαθμό, ίσως και να ξαναεπαναλάβει τα ίδια  λάθη και στον επόμενο ΑΣΕΠ.. Το κάλυτερο πράγμα είναι να μαθαίνουμε μέσα από τα λάθη μας, αρκεί βέβαια να καταλάβουμε που κάναμε λάθος..  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

συμφωνω με την παρατηρηση. και μεις το ιδιο θα κανουμε.αλλα αν εχεις και την εικονα του γραπτου μπροστα σου, μπορεις να καταλαβεις περισσοτερα. γιατι, θελω να πω, πού να θυμασαι τι και πως το εγραψες. βοηθαει λοιπον να εχουμε πρωτα ο καθενας το γραπτο μπροστα του και να ακολουθησει η συζητηση.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 30, 2009, 11:41:00 μμ »
Συγγνωμη, αλλά δε μου αρέσει ο τίτλος απογοήτευση :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 01, 2009, 01:10:26 πμ »
Συγγνωμη, αλλά δε μου αρέσει ο τίτλος απογοήτευση :( :( :( :(

Νομίζω ότι γι' αυτούς που προσπάθησαν και "απέτυχαν" να έχουν έστω ελπίδες για αναπλήρωση ο όρος απογοήτευση είναι αντιπροσωπευτικός!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 01, 2009, 02:28:45 πμ »
Παιδιά...δεν βγήκαν ακόμη τα αποτελάσματά μου (φιλόλογος) αλλά ξέρω κι εγώ πως οι βαθμοί μου δεν θα αντικατοπτρίζουν σε καμία περίπτωση τον κόπο 10  μηνών σκληρού διαβάσματος και φυσικά απογοητεύομαι αλλά αυτά τα πράγματα όσο έχουμε την υγεία μας και τη θέλησή μας ισχυρή παλεύονται....οι δουλειές και το μέλλον το επαγγελματικό χτίζεται....άλλα πράγματα είναι όντως πιο ουσιαστικά όπως οι άνθρωποι που είναι γύρω μας και το χαμόγελό μας και εννοώ το χαμόγελο που βγαίνει από μέσα μας,απέναντι σε όλα τα πράγματα και κυρίως στην ίδια τη ζωή! Αν ψάχνουμε και βρίσκουμε αυτές τις ισοοροπίες όλα τα άλλα έρχονται και οι προσπαθειες ανταμείβονται...ακόμη και αν θεωρούμε ότι γίνεται αργά και ότι δεν ήμασταν απ'τους τυχερούς....αυτή η διαδρομή μας κάνει καλύτερους και πιο θωρακισμένους σε καταστάσεις!!
 
  Πάντα βγαίνει ένα "κέρδος"...Έχω δει ανθρώπους που τους έχει έρθει εύκολα ένας διορισμός και τα έχουν κάνει μαντάρα στη ζωή τους σε άλλα πράγματα....Ας μην τρελαινόμαστε,φυσικά παίζει ρόλο και η τύχη αλλά και η γνώση που κερδίζουμε από δύσκολες καταστάσεις (βλέπε έναν αποτυχημένο παρά την προσπάθεια ΑΣΕΠ)΄είναι πολύτιμη!! Συνεπώς....χαμογελάστε και τίποτε δεν τελειώνει,πάντα βρίσκουμε δύναμη όταν αγαπάμε αυτό που κάνουμε!!  ;) ;) ;)
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 01, 2009, 08:15:42 πμ »
συμφωνω με ΛΩΡΑ
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162209
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 506
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.