*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητα για φέτος?  (Αναγνώστηκε 21826 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 05, 2009, 03:12:04 μμ »
Συναδελφοι εχω 17,29 μορια υπαρχει καμια ελπιδα για αναπληρωση?για φετος το βρισκω δυσκολο αλλα για του χρονου?τι λετε?

Αναλόγως πόσους θα πάρουν και πότε.Το γεγονός πάντωςοτι ανέβηκε η βάση για τους αναπληρωτές,κάνει τα πράγματα ζόρικα.Συνάδελφος με τα μόρια σου καλέστηκε προς ταμισά του 2009.Μεχρι να`χουμε σαφή εικόνα,θα είμαστε με το πιεσόμετρο...............ΥΠΟΜΟΝΗ :P :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2009, 03:24:35 μμ από TESY »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:15:11 »

Αποσυνδεδεμένος cklio76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 05, 2009, 03:38:39 μμ »
http://www.pde.gr/forum/index.php?action=tpmod;dl=item222
Ας είναι καλά ο npanaq που μας έφτιαξε τον πίνακα που θα είμαστε κατα προσέγγιση.

Σε ποιά στήλη βρε παιδιά φαίνεται ο κατά προσέγγιση αριθμός σειράς του καθενός στον πίνακα αναπληρωτών; Γιατί αυτά κοιτάω τώρα και μπερδεύτηκα λίγο!!!
ειναι προς τα δεξια που λεει σειρα αναπληρωσης

Εξακολουθώ να μην βρίσκω τη σωστή στήλη!! Ή στραβή είμαι ή πολύ απλά με πεταξαν έξω!!! Αν και βρίσκω το όνομά μου δεν βρίσκω την υποτιθέμενη σειρά. Μόνο τη σειρά του ΑΣΕΠ. Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει το σωστό γράμμα της στήλης (G, K, κτλ); Μήπως κοιτάω λάθος πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 05, 2009, 03:44:56 μμ »
Στη στήλη R που λέει σειρά αναπληρωτών.οκ;

Αποσυνδεδεμένος cklio76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 05, 2009, 03:53:18 μμ »
οκ. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:15:11 »

Αποσυνδεδεμένος dpapagr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 05, 2009, 05:41:15 μμ »
Ρε παιδιά, τι γίνεται με αυτόν τον πίνακα του npapag;;;;;; Τη μια μπηκα με είδα 2500 σειρά, μετά από 1 μέρα μπήκα ήμουν 500 θέσεις μπροστά, πριν λίγο μπήκα είμαι πολύ πίσω!!!! περίπου 2600!!!! Γιατί;;;;; Έχω αποθηκεύσει τους πίνακες γιατί δε λέει!!  Για πιο λόγο συμβαίνει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος eviges

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 05, 2009, 06:18:54 μμ »
και με μενα κατι δεν παει καλα στον πινακα αυτό!!!! οταν ψαχνω το επιθετο μου στην στηλη των επιθετων δεν με εχει, ενω οταν με εψαξα με το ονομα μου με εβγαλε... και μετα όλο κολλαει και δεν μπορω να δω τι θεση εχω!!!! αααχ!!!! δεν ξερω τι γινεται!!!!!

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 05, 2009, 06:37:43 μμ »
Δοκιμασε να τον αποοθηκευσεις στον υπολογιστη σου, αν δεν το εχεις κανει ηδη, μηπως και δεν σου κολλησει....

Αποσυνδεδεμένος dpapagr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 05, 2009, 08:07:17 μμ »
μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει για τον πίνακα, όντως συμβαίνει αυτό το ανεβοκατέβασμα; npapag μήπως εσύ μπορείς να μου δώσεις την απάντηση;

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 05, 2009, 08:25:21 μμ »
ΠΑΡΑΘΕΣΗ από Demetroula(Φέτος θα πάρουν μέχρι τη σειρά του πίνακα γύρω στο 1800-1900. Και 400-450 τρίτεκνους. Προσωπική εκτίμηση. )

Οι τρίτεκνοι/ες που θα υπάρχουν στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών δεν θα είναι περισσότεροι από 150.
Αυτό σημαίνει ότι θα απορροφηθούν γρήγορα κι αυτό είναι καλό για εσάς τους υπόλοιπους/ες :)

Δηλαδή αν πάρουν 2000 αναπληρωτές μέχρι ποια θέση του πίνακα θα πάρουν;
Στον πίνακα που ανέβασε ο npanag υπάρχουν συνολικά 132 τρίτεκνοι/ες. Από αυτούς διορίζονται περίπου 35, άρα μένουν  περίπου 100.Σε περίπτωση που συνολικά κληθουν 2000 αναπληρωτές  θα πάρουν μέχρι το 1950 περίπου ,καθώς από τις τρίτεκνες πολλές έχουν έτσι κι αλλιώς καλή σειρά στον πίνακα και θα τις καλούσαν σίγουρα.Υπάρχουν όμως κι αυτές που βρίσκονται πολύ πίσω ,αλλά θα κληθούν λόγω της ποσόστοσης του 20%.

γιατί δεν βλέπω το όνομά μου σε αυτό τον πίνακα ενώ έχω τόσα μόρια;
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος cklio76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 05, 2009, 11:24:19 μμ »
Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ και έκανα το εξής: πήγα στη στήλη C νομίζω που είναι γραμμένα τα ονόματα όλων των επιτυχόντων και τα έβαλα με αλφαβητική σειρά. Μετά βρήκα το όνομά μου και πηγαίνοντας δεξιά τον κέρσορα πήγα στη στήλη που λέει "σειρά αναπληρωτών" και είδα τη σειρά μου. Κάνε το ίδιο να δεις αν δουλεύει.

Αποσυνδεδεμένος margaritaroni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:23:48 πμ »
npanag ευχαριστούμε πάαααρα πολύ για την ανιδιοτελή προσπάθεια σου και την κατάθεση αυτής  αλλάααα... μου έχεις κάνει την καρδιά περιβόλι..!!! οποτε ανανεώνεται πέφτω καμιά κατοσταριά θέσεις... εγω η καημένη ακουγα ότι πεφτεις καμια 300-400 θέσεις και χαιρόμουν!! καλά μιλαμε για μεγάλη πτώση..από θεση 1000 περίπου του ασεπ τσουπ τσουπ 2000 θεση ανπλ.(δηλ. στην ουσια 2700θεση αρα πτώση πάνω από 1500 θέσεις!!!!)μμμ ευχομαι στην διετία να πάρουν 3000 ανπληρωτές!!

Αποσυνδεδεμένος julie21

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:46:29 πμ »
Μόλις κοίταξα τον πίνακα ξανά και διαπίστωσα ότι ενώ ήμουν 1500 κάτι , τώρα είμαι 1700 κάτι.. άλλαξε κάτι; Αγχώθηκα τώρα.. Πάνε τα όνειρά μου και οι ελπίδες μου...  :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος sofia_tra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 06, 2009, 01:06:09 πμ »
Γεια σας...Έδωσα για πρώτη φορα ΑΣΕΠ φέτος και συγκέντρωσα 22.67 μόρια με σειρά κατάταξης 1235. Τι λέτε;;; Έχω πιθανότητες για αναπληρώτρια τη φετινή σχολική χρονιά; Ή δύσκολα..... ??? ???

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 06, 2009, 01:11:59 μμ »
Είμαι σε εξοχή χωρίς Ιντερνετ και δεν μπορώ για μια βδομάδα να απαντάω άνετα.

Νομίζω πως ο πιο αξιόπιστος πίνακας είναι αυτός που ανέβηκε στις 3/7 στις 8:24 μμ. Πάρτε αυτόν υπόψη.

Αναφορικά με τους προηγούμενους πίνακες υπήρξαν κάποια λάθη (και δικά μου, αλλά και περιορισμοί εξαιτίας της έλλειψης πραγματικής στήλης κωδικών από το υπουργείο παιδείας), όπως επίσης και κάποια πράγματα που δεν ήξερα (π.χ. πού αναφέρονται τα δυσπρόσιτα στον ενιαίο πίνακα).

Τώρα, αν υπάρχουν κι άλλα λάθη; Είναι πιθανό. Κρατείστε τον πίνακα σαν μια ένδειξη, αποθηκεύστε τον στον υπολογιστή σας για να ανοίγει πιό άνετα και μελετείστε τον. Είμαι εδώ για να διορθώσω οποιοδήποτε λάθος μου υποδείξετε. Κατανοώ την αγωνία σας και το άγχος σας, ειδικά όσοι/ες είσαστε στο όριο να δουλέψετε φέτος ή του χρόνου.

Στη σειρά αναπληρωτών δεν χρειάζεται να αφαιρέσετε τίποτε. Μια χοντρική ένδειξη αν θα δουλέψετε φέτος, όπως ήδη έχει γραφεί σε άλλα μηνύματα, είναι να έχετε αριθμό έως 1700 - 1800. Μην μπερδεύετε αυτόν τον αριθμό με τη σειρά κατάταξης του ασεπ. Η σειρά κατάταξης του ασεπ περισσότερο νόημα έχει για τους 600 διοριστέους, άντε και μερικούς συμπληρωματικούς διορισμούς. Από κει και πέρα, αν είστε επιτυχόντες στον ασεπ, μπαίνετε στον υπάρχοντα ενιαίο πίνακα αναπληρωτών, που έχει έχει ήδη 4000 άτομα με πιθανά μόρια από τον προηγούμενο ασεπ και μόρια πραγματικής προϋπηρεσίας. Αρα βεβαίως και περιμένετε να έχει διαφορές η σειρά κατάταξης του ασεπ και η εκτιμώμενη θέση αναπλήρωσης.

Απότι είχα μετρήσει πέρυσι, στις 4 πρώτες φάσεις αναπλήρωσης (μέσα στο Σεπτέμβρη του 2008) είχαν πάρει 1641 αναπληρωτές και 150 περίπου τρίτεκνους. Θα ακολουθήσει φέτος το υπουργείο το ίδιο στυλ; Κανείς δεν ξέρει.

Δεν δικαιολογούμαι για μερικά παιδαριώδη λάθη που έκανα και διόρθωσα, αλλά βέβαια, δεν είχα καμμία πρόθεση να παίξω με την αγωνία σας. Μια υπενθύμιση: είναι πολύ δύσκολοι οι υπολογισμοί σε μεγάλες λίστες του Excel που έχουν και ορθογραφικά λάθη απ' το υπουργείο παιδείας.


 


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160941
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 619
Σύνολο: 645

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.