*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητα για φέτος?  (Αναγνώστηκε 21971 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 06, 2009, 01:38:52 μμ »
Μία ερώτηση και από εμένα... Ξέρω ότι αν αρνηθείς διορισμό ως αναπληρώτρια (και υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος να το κάνω) χάνεις δυνατότητα διορισμού για τη χρονιά αυτή. Ξέρει κανένας αν αυτό θα επηρεάσει και την πιθανότητα μόνιμου διορισμού αν γίνουν συμπληρωματικοί διορισμοί λόγω αυξημένων αναγκών του χρόνου? Ρωτάω γιατί είμαι σε καλή σειρά (γύρω στο 640) αλλά πραγματικά δε γίνεται να δεχθώ διορισμό ως αναπληρώτρια φέτος!
Μπορεί κανείς να με βοηθήσει?
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:16:04 »

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 06, 2009, 01:48:41 μμ »
Μία ερώτηση και από εμένα... Ξέρω ότι αν αρνηθείς διορισμό ως αναπληρώτρια (και υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος να το κάνω) χάνεις δυνατότητα διορισμού για τη χρονιά αυτή. Ξέρει κανένας αν αυτό θα επηρεάσει και την πιθανότητα μόνιμου διορισμού αν γίνουν συμπληρωματικοί διορισμοί λόγω αυξημένων αναγκών του χρόνου? Ρωτάω γιατί είμαι σε καλή σειρά (γύρω στο 640) αλλά πραγματικά δε γίνεται να δεχθώ διορισμό ως αναπληρώτρια φέτος!
Μπορεί κανείς να με βοηθήσει?

Σου υπογράφω πώς ο ενδεχόμενος μόνιμος διορισμός σου του χρόνου(αν τελικά πάρουν 50 άτομα επιπλέον-που λογικά θα πάρουν) δε θα επηρεαστεί σε καμία περίπτωση από την άρνησή σου να πας φέτος αναπληρώτρια.
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 06, 2009, 01:55:20 μμ »
Ευχαριστώ alexel. Χάρη σε σένα θα μπορέσω να κοιμηθώ ήσυχη σήμερα το βράδυ (και δεν κάνω καθόλου πλάκα...) Έχω τραβήξει τέτοιο άγχος τις τελευταίες μέρες... Εύχομαι σε όλους καλή σειρά στους τελικούς πίνακες...
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 06, 2009, 02:38:10 μμ »
Σε ευχαριστώ και για τη 2η απάντηση... Τώρα την είδα. Sorry που ανέπτυξα το πρόβλημά μου σε 2 διαφορετικά forum αλλά ήθελα τόσο πολύ μια γρήγορη απάντηση! Thanks again!!!!
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:16:04 »

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 07, 2009, 09:52:16 πμ »
Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ και έκανα το εξής: πήγα στη στήλη C νομίζω που είναι γραμμένα τα ονόματα όλων των επιτυχόντων και τα έβαλα με αλφαβητική σειρά. Μετά βρήκα το όνομά μου και πηγαίνοντας δεξιά τον κέρσορα πήγα στη στήλη που λέει "σειρά αναπληρωτών" και είδα τη σειρά μου. Κάνε το ίδιο να δεις αν δουλεύει.

ΒΡΗΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ!!!!Η ΣΕΙΡΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΤΗΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ;
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος walse

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 07, 2009, 11:00:00 πμ »
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ που καταφεραν να βρουν το ονομα τους!!!!!!!!! ???

Κοριτσια κοροιδευομαστε? >:(ο npanag εκανε μια εξαιρετικη δουλεια η οποια ειναι λογικο και επομενο να εχει λαθη....γιατι η γκρινια? Αν δν μπορεις να βρεις το ονομα σου.......... :oΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ :o τους επισημους πίνακες.... αντι να τον ευχαριστουμε ειμαστε με τον καλο λογο στο στομα!!!!!!
Ε, ναι.......γυρισα!!!!!
it takes two to tango

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 07, 2009, 12:49:41 μμ »
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ που καταφεραν να βρουν το ονομα τους!!!!!!!!! ???


 :)  :)  :)

Κοριτσια κοροιδευομαστε? >:(ο npanag εκανε μια εξαιρετικη δουλεια η οποια ειναι λογικο και επομενο να εχει λαθη....γιατι η γκρινια? Αν δν μπορεις να βρεις το ονομα σου.......... :oΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ :o τους επισημους πίνακες.... αντι να τον ευχαριστουμε ειμαστε με τον καλο λογο στο στομα!!!!!!
[/quote]

Σωστήή!!!!!

-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος cklio76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 07, 2009, 12:52:47 μμ »
Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ και έκανα το εξής: πήγα στη στήλη C νομίζω που είναι γραμμένα τα ονόματα όλων των επιτυχόντων και τα έβαλα με αλφαβητική σειρά. Μετά βρήκα το όνομά μου και πηγαίνοντας δεξιά τον κέρσορα πήγα στη στήλη που λέει "σειρά αναπληρωτών" και είδα τη σειρά μου. Κάνε το ίδιο να δεις αν δουλεύει.

ΒΡΗΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ!!!!Η ΣΕΙΡΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΤΗΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ;

Στη στήλη R (Σειρά αναπληρωτών).

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 07, 2009, 11:43:21 μμ »
Mafalda2 ,προσωπικά σύμφωνα με τα δεδομένα της προηγούμενης διετίας ΑΣΕΠ και βλέποντας ότι στους 980 διοριστέους πήραν και 106 επιλαχόντες,υπολόγιζα για τον τωρινό διαγωνισμό γύρω στους 65 επιλαχόντες διοριστέους επιπλέον.
Όμως,ψάχνοντας τον πίνακα του npanag,είδα ότι δίπλα στη στήλη του 30μήνου,24μήνου έχει τους διοριστέους ΑΣΕΠ.'Ετσι μπορεί κανείς εύκολα να βρει πόσοι είναι διπλοθεσίτες.
Με μια γρήγορη ματιά Δεν  μέτρησα πάνω από 10 άτομα,γεγονός που μου προξένησε τρομερή εντύπωση.
Δες το και συ καλύτερα.   :)
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 08, 2009, 08:54:20 πμ »
Mafalda2 ,προσωπικά σύμφωνα με τα δεδομένα της προηγούμενης διετίας ΑΣΕΠ και βλέποντας ότι στους 980 διοριστέους πήραν και 106 επιλαχόντες,υπολόγιζα για τον τωρινό διαγωνισμό γύρω στους 65 επιλαχόντες διοριστέους επιπλέον.
Όμως,ψάχνοντας τον πίνακα του npanag,είδα ότι δίπλα στη στήλη του 30μήνου,24μήνου έχει τους διοριστέους ΑΣΕΠ.'Ετσι μπορεί κανείς εύκολα να βρει πόσοι είναι διπλοθεσίτες.
Με μια γρήγορη ματιά Δεν  μέτρησα πάνω από 10 άτομα,γεγονός που μου προξένησε τρομερή εντύπωση.
Δες το και συ καλύτερα.   :)
[/q
ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΊΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ. ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΦΕΤΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ ΧΛΩΜΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ;ΑΦΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΛΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΗΔΗ ΠΗΓΑΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΟΡΙΑ. Ή ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ;
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος GEORGIANNA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο ζω,μαθαίνω!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 08, 2009, 05:06:30 μμ »
Παιδιά καλησπέρα κ απο μένα.....Ηθελα να ρωτήσω αν φέτος με 22,67 μόρια εχω κάποιες ελπίδες;;;;ίσως του χρόνου;;;;τί θα αλλάξει του χρόνου για να ελπίζω;;;;;;;HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP :'(

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 09, 2009, 06:00:02 μμ »
Mafalda2 ,προσωπικά σύμφωνα με τα δεδομένα της προηγούμενης διετίας ΑΣΕΠ και βλέποντας ότι στους 980 διοριστέους πήραν και 106 επιλαχόντες,υπολόγιζα για τον τωρινό διαγωνισμό γύρω στους 65 επιλαχόντες διοριστέους επιπλέον.
Όμως,ψάχνοντας τον πίνακα του npanag,είδα ότι δίπλα στη στήλη του 30μήνου,24μήνου έχει τους διοριστέους ΑΣΕΠ.'Ετσι μπορεί κανείς εύκολα να βρει πόσοι είναι διπλοθεσίτες.
Με μια γρήγορη ματιά Δεν   μέτρησα πάνω από 10 άτομα,γεγονός που μου προξένησε τρομερή εντύπωση.
Δες το και συ καλύτερα.   :)

Το είδα και εγώ Alexel απλά αισιοδοξώ γιατί σε αυτούς από ότι κατάλαβα δεν έχουν προστεθεί οι προϋπηρεσίες της περασμένης χρονιάς. Νομίζω (αν δεν κάνω λάθος) ότι ο πίνακας που είχε ο npanaga δεν ήταν ο τελευταία ενημερωμένος άρα ακόμα και αυτοί που έχουν 20 μήνες πιθανόν να διορίζονται με το 24μηνο γιατί δούλεψαν το 2009... οπότε έτσι βγαίνουν περισσότεροι... Cross your fingers!
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 09, 2009, 06:32:38 μμ »
Λοιπον... ξανακοίταξα τον πίνακα και διοριστέοι ΑΣΕΠ που έχουν 24μηνο ή 30μηνο ή διορίζονται με το 40% είναι 22 άτομα. Ερώτηση: npanag μήπως μπορείς να μου πεις αν σε αυτούς έχεις υπολογίσει και την υπηρεσία του 2009 (έστω την υποτιθέμενη αφού δε μπορείς να είσαι σίγουρος?) Επίσης αυτοί που θα διοριστούν με ΑΣΕΠ τη 2η χρονιά και παράλληλα θα έχουν συμπληρώσει και επιπλέον μόρια από φετινές αναπληρώσεις θα ενταχθούν του χρόνου στους πίνακες 24μηνων ή 30μηνων? Αν είναι έτσι τότε θα φύγουν και του χρόνου αρκετοί... Πάντως από έγκυρες πηγές έμαθα ότι θα χρειαστούν πολλούς συμπληρωματικούς... Στο γιατί οι γνώμες διίστανται: Ή γιατί θα φύγουν πολλοί με σύνταξη  ??? ή γιατί υπάρχει πιθανότητα λένε του χρόνου να γίνει υποχρεωτικό και το προνήπιο  :-\  :-\ Εύχομαι κάτι από τα 2 να είναι αλήθεια  ;D  ;D  ;D
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 09, 2009, 10:20:34 μμ »
Παιδιά όντως τίθεται ένα ερώτημα εδώ, αν δεν έχουν υπολογιστεί οι 24μηνίτες που είναι 246 όπως ειπώθηκε, από τον πίνακα του npanaq, αυτό σημαίνει ότι θα κατεβούμε όλες καμμιά 200-220 θ'εσεις. Είναι όντως έτσι;;;; ας το τσεκάρει κάποιος να μας πει, αν και ο πιο ειδικός είναι νομίζω ο δημιουργός αυτού του πίνακα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 766
Σύνολο: 789

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.