*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό  (Αναγνώστηκε 9183 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος popai

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« στις: Ιούνιος 29, 2009, 10:15:21 πμ »
Καλημέρα. Εχω κάποιες απορίες και αν μπορείτε να με βοηθήσετε .
1. Την σχολικη χρονια που ερχεται θα διορισουν τους 300 περιπου μονιμους. Η σείρά μου είναι περίπου 420. Υπάρχεια πιθανότητα με το 40% που θα βγεί να διοριστώ φέτος?
2. Οι υπόλοιποι 300 διορισθεοι θα προηγηθουν στις προσληψεις ως αναπληρωτες (για τη σχολικη χρονια που ερχεται) απο αυτους που βρισκονται στον πινακα αναπληρωτων; Η θα μπουν στον πινακα των αναπληρωτων και θα προσμετρηθουν τα μορια τους αναλογως; και αν ναι με μόρια 26 έχω πιθανότητες να φύγω φέτος ως αναπληρώτρια;
Είναι πολλές οι ερωτήσεις αλλά έδωσα πρώτη φορά φέτος και πέρασα και μου ήρθε κάπως απότομο!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2009, 10:41:48 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΠΟΡΙΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:46:20 »

Αποσυνδεδεμένος vk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΑ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 29, 2009, 10:23:21 πμ »
Αν δεν εχεις προυπηρεσία δεν μπορεις να διοριστεις με το 40%.
Με 26 μορια σίγουρα θα πας φέτος αναπληρώτρια και το χρόνου με το καλο θα διοριστείς.

Αποσυνδεδεμένος popai

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΑ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 29, 2009, 10:29:48 πμ »
Αν δεν εχεις προυπηρεσία δεν μπορεις να διοριστεις με το 40%.
Με 26 μορια σίγουρα θα πας φέτος αναπληρώτρια και το χρόνου με το καλο θα διοριστείς.

Συγνώμη αλλά εγώ μάλλον δεν εκφράστηκα σωστά. Είμαι μέσα στους διορισθέντες φέτος με σειρά περίπου 420 (ΑΣΕΠ). Απλά αναρωτιόμουν μη τυχόν και υπάρχει πιθανότητα φέτος να διοριστώ και όχι του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος vk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΑ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 29, 2009, 10:39:29 πμ »
Προσωπική εκτίμηση είναι οτι δεν θα διοριστεις φέτος αλλα σίγουρα του χρόνου.Ακομα και καποιοι διοριστέοι του ασεπ που θα προτιμήσουν να διοριστουν με το 40% και θα αφήσουν θέσεις για επιλαχόντες,  θα τακτοποιηθεί του χρόνου με ξεχωριστή εγκύκλιο. Οπότε φέτος πας για αναπλήρωση και καλο διορισμο του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:46:20 »

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 29, 2009, 10:43:03 πμ »
Εγινε τροποποίηση του τίτλου ώστε να  αντιπροσωπευει καλύτερα το θέμα

Αποσυνδεδεμένος margaritaroni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 29, 2009, 11:02:37 πμ »
    Καλημέρα κορίτσια και συγχαρητήρια σε όλους!! πραγματικα όλες του φορουμ σκισατε!!οι υπόλοιπες μην απογοητεύεστε όλα γινονται για κάποιον- καλο λόγο...!!Mairylicious εισαι πολυ νέα ακόμη!!εγω κορίτσια βρίσκομαι στην θεση 1000 (με 22,5 περίοπυ μόρια χωρίς πτυχίο)(την μέρα που βγήκαν τα αποτελέσματα χάλασε το pc μου και είχα πάθει σοκ!!!!λέω είναι κακό σημάδιιι!!!τέλος καλό όλα καλά!!!).αναρωτιέμαι  αν θα με πάρουν φέτος..Μου είπε μια πάλιααα πως θα πέσω πάρα πολυ στον νεο πίνακα... πόσο να υπολογίζω??πάνω απο 500 θέσεις??δεν αρκέι να ξέρουμε μονο ποια ηταν η τελευταία της πρώτης χρονιάς αλλα και αν ανέβηκαν η έπεσαν οι βάσεις.. προσπαθώ να βρω τα αποτελέσματα του ασεπ του 2007 για να κάνω μια πρόχειρη συγκριση  αλλα δεν τα βρίσκω με τίποτα... μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?α!! να ρωτήσω και κάτι άλλο! αυτα τα 2 χρόνια θα διοριστουν οι 600 πρώτοι του ασεπ ( σε 2 χρονια  300 και 300) το 40% ( σε 2 χρονια 200 και 200) σύνολο 1000 .Να βγάλω και περίπου 200 άτομα απο 24μηνο και 30μηνο αρα περίπου 1200 άτομαι θα διοριστουν την διετία??σωστα τα υπολογίζω??αρα αν πέσω εστω και 1000 θέσεις πάλι έχω ελπίδες σωστα??(για την δευτερη χρονια...)ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣΣΣΣ!!!!Ευχαριστώ πολυ!!

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 29, 2009, 11:24:04 πμ »
margaritaroni  σε ευχαριστω πολυ το καλο της υποθεσης ειναι οτι ολοι και δικοι μου κοντινοι ανθρωποι αλλα και ανθρωποι που ξερω ελαχιστα μου εχουν συμπαρασταθει και οχι μονο με λογια αλλα και με πραξεις και αυτο ειναι πολυ σημαντικο να νιωθεις ομορφα στα δυσκολα
να σαι καλα !!! ολα θα σου πανε καλα!!!!!!  και εγω κρατω το οταν κλεινει μια πορτα ανοιγει ενα παραθυρο  ;) ;) :P :P :P ευθυμησαμε παλι  ;D ;D ;D
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος margaritaroni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 29, 2009, 12:37:38 μμ »
 Καλημέρα κορίτσια και συγχαρητήρια σε όλους!! πραγματικα όλες του φορουμ σκισατε!!οι υπόλοιπες μην απογοητεύεστε όλα γινονται για κάποιον- καλο λόγο...!!Mairylicious εισαι πολυ νέα ακόμη!!εγω κορίτσια βρίσκομαι στην θεση 1000 (με 22,5 περίοπυ μόρια χωρίς πτυχίο)(την μέρα που βγήκαν τα αποτελέσματα χάλασε το pc μου και είχα πάθει σοκ!!!!λέω είναι κακό σημάδιιι!!!τέλος καλό όλα καλά!!!).αναρωτιέμαι  αν θα με πάρουν φέτος..Μου είπε μια πάλιααα πως θα πέσω πάρα πολυ στον νεο πίνακα... πόσο να υπολογίζω??πάνω απο 500 θέσεις??δεν αρκέι να ξέρουμε μονο ποια ηταν η τελευταία της πρώτης χρονιάς αλλα και αν ανέβηκαν η έπεσαν οι βάσεις.. προσπαθώ να βρω τα αποτελέσματα του ασεπ του 2007 για να κάνω μια πρόχειρη συγκριση  αλλα δεν τα βρίσκω με τίποτα... μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?α!! να ρωτήσω και κάτι άλλο! αυτα τα 2 χρόνια θα διοριστουν οι 600 πρώτοι του ασεπ ( σε 2 χρονια  300 και 300) το 40% ( σε 2 χρονια 200 και 200) σύνολο 1000 .Να βγάλω και περίπου 200 άτομα απο 24μηνο και 30μηνο αρα περίπου 1200 άτομαι θα διοριστουν την διετία??σωστα τα υπολογίζω??αρα αν πέσω εστω και 1000 θέσεις πάλι έχω ελπίδες σωστα??(για την δευτερη χρονια...)ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣΣΣΣ!!!!Ευχαριστώ πολυ!!
 KAI KATI AKOMHHH!! ΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ Ο ΚΑΘΕ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΤΤΗΣ΄???

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 29, 2009, 01:24:09 μμ »
Καλημέρα. Εχω κάποιες απορίες και αν μπορείτε να με βοηθήσετε .
1. Την σχολικη χρονια που ερχεται θα διορισουν τους 300 περιπου μονιμους. Η σείρά μου είναι περίπου 420. Υπάρχεια πιθανότητα με το 40% που θα βγεί να διοριστώ φέτος?
2. Οι υπόλοιποι 300 διορισθεοι θα προηγηθουν στις προσληψεις ως αναπληρωτες (για τη σχολικη χρονια που ερχεται) απο αυτους που βρισκονται στον πινακα αναπληρωτων; Η θα μπουν στον πινακα των αναπληρωτων και θα προσμετρηθουν τα μορια τους αναλογως; και αν ναι με μόρια 26 έχω πιθανότητες να φύγω φέτος ως αναπληρώτρια;
Είναι πολλές οι ερωτήσεις αλλά έδωσα πρώτη φορά φέτος και πέρασα και μου ήρθε κάπως απότομο!

Εγώ μπερδεύτηκα λιγάκι.Αφού είσαι στους διοριστέους πως έχεις 26 μόρια?Μήπως έχεις παραπάνω? ???
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος popai

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 29, 2009, 03:15:31 μμ »
Καλημέρα. Εχω κάποιες απορίες και αν μπορείτε να με βοηθήσετε .
1. Την σχολικη χρονια που ερχεται θα διορισουν τους 300 περιπου μονιμους. Η σείρά μου είναι περίπου 420. Υπάρχεια πιθανότητα με το 40% που θα βγεί να διοριστώ φέτος?
2. Οι υπόλοιποι 300 διορισθεοι θα προηγηθουν στις προσληψεις ως αναπληρωτες (για τη σχολικη χρονια που ερχεται) απο αυτους που βρισκονται στον πινακα αναπληρωτων; Η θα μπουν στον πινακα των αναπληρωτων και θα προσμετρηθουν τα μορια τους αναλογως; και αν ναι με μόρια 26 έχω πιθανότητες να φύγω φέτος ως αναπληρώτρια;
Είναι πολλές οι ερωτήσεις αλλά έδωσα πρώτη φορά φέτος και πέρασα και μου ήρθε κάπως απότομο!

Εγώ μπερδεύτηκα λιγάκι.Αφού είσαι στους διοριστέους πως έχεις 26 μόρια?Μήπως έχεις παραπάνω? ???

Ειμαι διοριστέα με 84. Αν δεν κάνω λάθος για αναπληρώτρια είναι 84-3 (προσαύξηση για πτυχίο)= 81-55 = 26.  Κάνω λάθος? Ετσι δεν βγαίνουν τα μόρια για αναπληρωτές?


Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 29, 2009, 03:34:23 μμ »
ακριβως τισ ιδιες ερωτησεισ ςκαι εγω εχω ποπαι...εγω ειμαι θεση 435 και εχω 25,12 μορια...θα μα καλεσουν αραγε αναπληρωτριες..φετος;;;;;;;;;δεν ξερω ..τι να πω .....μηπως δεν θα μας παραουν καθολου και θα μας παρουν του χρονου μια και καλη;;καμια κοπελα απο το φορθμ ξερει καμια πο τον προηγουμενο ασεπ που να ηταν στους δευτερους μισους και να την καλσεαν ανπληρωτριατην πρωτη χρονια;;;

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 29, 2009, 03:42:39 μμ »
Παιδιά, θα σας πάρουν σίγουρα αναπληρώτριες την πρώτη χρονιά, μην απελπίζεστε. Εγώ που έγραψα 76,63 (με το βαθμό 78,65) θα έχω στον πίνακα αναπληρωτών 23,65 μόρια ή 21,63; Απαντήστε μου όσο πιο γρήγορα γίνεται, αν ξέρετε, επειδή καίγομαι!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 29, 2009, 04:00:24 μμ »
Παιδιά, θα σας πάρουν σίγουρα αναπληρώτριες την πρώτη χρονιά, μην απελπίζεστε. Εγώ που έγραψα 76,63 (με το βαθμό 78,65) θα έχω στον πίνακα αναπληρωτών 23,65 μόρια ή 21,63; Απαντήστε μου όσο πιο γρήγορα γίνεται, αν ξέρετε, επειδή καίγομαι!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
21.63 μορια εχιες δημητρουλα.....γιατι ο βαθμος πτυχιου δεν μετραει στον πινακα αναπληρωτων.........οσο για εμς δεν ξερω αν θαςμας παρουνστις πρωτες φασεις γιατι υπαχρουν κορτσαι που εχουν πολυ περισσοτερα μορια.καταλαβες;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος sish

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Απορία για διορισμό
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 29, 2009, 04:26:55 μμ »
συνηθως αυτοι που ειναι στους διοριστεους, τους παιρνουν αναπληρωτες την πρωτη χρονια αλλα δεν ειναι και σιγουρο!και το λεω αυτο γιατι στους πινακες αναπληρωτων υπολογιζονται και αλλα μορια εκτος του ασεπ.π.χ. εγω εδωσα δευτερη φορα ασεπ και ειμαι για δευτερη φορα στους επιτυχοντες αλλα οχι διοριστεους...με σειρα περιπου 1480, εχω ομως προυπηρεσια και μορια απο προηγουμενο ασεπ και ετσι μαζευω γυρω στα 40 μορια για αναπληρωση οποτε θα ανεβω πολλες θεσεις στον πινακα.( ο περσινος με αυτα τα μορια ηταν περιπου σειρα 150) οποτε τα αποτελεσματα και η σειρα κυριως του ασεπ ελαχιστη σχεση εχει με τους πινακες αναπληρωτων. ελπιζω με το παραδειγμα να σας βοηθησα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162181
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 702
Σύνολο: 719

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.